--Notification--

logo

DOS 2018

Komentarji

• 0 |-10+10

pa zgodbo o dvojkah ko sta sredi dosa se filala z infuzijo? a tega se niste slisali? :D 

• 0 |-10+10

Pa tekmovalci, ki so že pred časom imeli probleme z dopingom. Vsaj tako trdijo njihovi znanci in kolegi. Ampak niso vsi taki, in ti, ki niso, so tapravi borci. In njih podpiram, za enkrat moralno, morda pa bom koga tudi na terenu. 

• 0 |-10+10

Ta dirka je po svoje popolnoma "zvodenela". Sam se spomnim, da smo v "mojih časih" popisali tudi po petdeset in več strani na tem portalu. Vse živo je komentiralo, ob cestah je bilo tudi veliko navijačev, še posebej prvo noč, npr. v Pivki, Pomjanu...

Razumem organizatorje, da zaradi plačila štartnine oz. financ uvajajo tudi dvojice, četvorke, ne razumem pa, da se temu posveča toliko pozornosti. A zato, ker dirkajo "tuševci", vmes sem preide tudi kakšen znan slovenski ultramaratonec, morda zato, ker so povprečne veliko višje?

Sam nisem ne lani, morda predlani, tudi letos verjetno ne bom šel tekmovalcem v Prekmurju nasproti, se malce vozil za njimi ipd... se ustavil na časovni kontroli in še kaj. Enostavno... mi je dirka nekako ušla "iz spomina".

• 1 |-10+11

truplek te 2ke pa 4ke sploh niso problem. Poglej si Tortour. Tam imas 3 razlicne trase pa na vsaki trasi imas en kup ekip in posameznikov. Problem dosa je organizacija. Letos sem slisal da bodo za startne stevilke tekmovali z skiroji. Ne se zajebavat. Tezijo z eno in isto traso ze 10 let. Ljudje se navelicajo. Ce ti ne privabis tujce, tudi domacih ni toliko da bi se vsako leto prijavili ce nicesar ne spremenis. 

• 0 |-10+10
    @pek123:

truplek te 2ke pa 4ke sploh niso problem. Poglej si Tortour. Tam imas 3 razlicne trase pa na vsaki trasi imas en kup ekip in posameznikov. Problem dosa je organizacija. Letos sem slisal da bodo za startne stevilke tekmovali z skiroji. Ne se zajebavat. Tezijo z eno in isto traso ze 10 let. Ljudje se navelicajo. Ce ti ne privabis tujce, tudi domacih ni toliko da bi se vsako leto prijavili ce nicesar ne spremenis. 

Ja, ta s skiroji je bila pa krona na vse ostalo.presenečen
    Jaz sem med tistimi,ki zagovarjamo idejo o konstantni trasi, ker je na ta način enostavneje voziti. Jaz traso poznam na pamet in ne potrebujem navodil od spremstva. Prav tako pa ves čas vem kaj me čaka v nadaljevanju. Temu bi lahko tudi rekli prednost domačega terena. V preteklosti se je kar nekaj tujcev redno udeleževalo DOS-a in njim je bilo verjetno ravno tako všeč poznavanje trase. Koliko je bilo izgubljanja pa ni ma smisla pisati. Navigiranje je verjetno sestavni del tekme, kar pa meni ni všeč. Če bi bilo po mojem bi bila trasa jasno označena, da bi bilo tudi tujcem enostavneje. Če ni prevelik problem, bi naredili malce več kategorij in s tem motivirali še dodatno. Do 30 let in od 60 let recimo. Ta druga bi meni zelo ustrezala. 
    No ja morda pa jim s časom le nekako uspe ponovno dvigniti zanimanje za DOS?zarečeni kruh

• 1 |-10+11

Si je kdo že prebral letošnja Pravila dirke RAS-DOS? Glede na moje poznavanje slovenskega jezika, slovenske slovnice in pravopisa, je to zmazek. Recimo, da so za prevode v tuje jezike plačali prevajalce. Čemu potem niso prebrali za sabo ali pa to dali nekomu prebrati, da ne rečem lektorirati. Vejice po prepogosto in neupravičeno uporabljane, pa še kaj se da najti.
    Ena imed "cvetk" se nahaja na koncu 10. strani. 
    Citirano oz. kopirano z njihove strani: 

"Pri prehitevanju sotekmovalca, smeta kolesarja, minuto voziti vštric. Pri tem pa mora, sledni avto prehitevanega tekmovalca, s ceste. Ali takoj, ali pa ju prehiti in ustavi čez nekaj časa. V prvih 100 km dirke vožnja dveh kolesarjev vzporedno ni dovoljena! V slednem vozilu vsakega tekmovalca bo na tehničnem pregledu na montirana GPS naprava s katero bodo organizatorji omogočili večji nadzor nad tekmovalci in..."

Morda pa jim bo njihov "advokat" na tem forumu te stvari omenil, če že ne popravil. mežik

• 0 |-10+10

Torej kdaj bo "uradna" odpoved DOSa,ker sem nekaj slišal,da DOS 2018 odpade.kul

• 0 |-10+10

Ne bo odpadel ne, samo trasa bo na več mestih spremenjena, vsaj tako so napisali. Dela na cestah, sneg prelazu Vršič in še dela na cesti, pa Maraton 3 srca ipd...

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

Ne bo odpadel ne, samo trasa bo na več mestih spremenjena, vsaj tako so napisali. Dela na cestah, sneg prelazu Vršič in še dela na cesti, pa Maraton 3 srca ipd...

A spet rinejo na tisti datum, ko je maraton... na cesto?

Takrat so izbrali, za moje pojme tako čudno progo deloma po Prlekiji, kakor predvsem po Prekmurju, da sem se držal za glavo!

Pa imajo super rešitev (kje se bodo letos vozili, če res na ta datum, pa ne vem), le 6,5 km je potrebno voziti po Avstriji, kar verjetno ne logistično, ne z vidika kakšne administrativne ovire ni nemogoče?

• 0 |-10+10

teli od dosa so malo cudni.. morali bi poenostavit traso ampak oni se bolj zavijajo v vukojebine in ceste kjer se se traktorji ne vozijo. Tudi prijavljenih mislim da ni vec kot 20 ljudi. le zakaj?

• 0 |-10+10

Vremenska napoved za naslednji teden kaže, da so letos v običajnem DOS-ovem terminu ponovno padavine. Morda bo naslednji teden bolje?
    Kar pa se tiste spremenjene trase tiče je meni bolj kot ovinkarjenje okoli maratona ostal v spominu veter, ki je vlekel po tistih ravninah.
    Načeloma je popolnoma vseeno kje se vozi, da se le nabere tisto število kilometrov kolikor jih je za takšno reč potrebno.mežikIn pa klančkov seveda!zarečeni kruh

• 0 |-10+10

Sem  iz drugih krajev doma. Po Goričkem sem prevozil kar precej cest tudi vse po katerih poteka DOS in s progo ni nič narobe. Tole kar je zate vukojebina je prav lepa proga in še lepša pokrajina. Je pa tekmovalci verjetno ne bodo občudovali. Če bi šli preko Vučje gomile  potem bi lahko rekli, da so se vozili po "vukojebini" nasmeh

• 0 |-10+10
    @ari.berni:

Sem  iz drugih krajev doma. Po Goričkem sem prevozil kar precej cest tudi vse po katerih poteka DOS in s progo ni nič narobe. Tole kar je zate vukojebina je prav lepa proga in še lepša pokrajina. Je pa tekmovalci verjetno ne bodo občudovali. Če bi šli preko Vučje gomile  potem bi lahko rekli, da so se vozili po "vukojebini" nasmeh

... mene je takrat zmotilo, da so vse preveč ovinkarili (npr. tam pri Kapeli)... otežili navigacijo, pa mislim da tudi trikrat prečkali prednostno cesto (predvsem Bakovci), kar je nevarno. Kje so letos začrtali nisem gledal, pa tudi ne bom, ker mi je vseeno.

Z Vučjo Gomilo in okolico ni nič narobe, ampak:

Dolga leta nazaj sem bil naprošen, da trasiram progo po Prekmurju. Ker so ravno takrat gradili obvnoznico pri Lendavi, sem, to moram sedaj priznati, napačno ocenil, da se naj Lendava izpusti. To kot prvo. Nato je "Zverček" tam pri Petrovcih delal vse po svoje in res speljal progo po vukojebini, kakor pravimo. Nič ni narobe... ampak, ko se preveč komplicira, tudi ni dobro, ane?

In četudi bi nekdo "nekje" določil novo graso, spremenil potek, ni zanesljivo, da se ne bi kakšen lokalni "šerif" oz. župan zadnji trenutek odločil, da nekaj gradi... ravno na trasi. Imamo v Sloveniji pač mislim da okrog 250 občin in vsepovsod šefa... kateremu se žvižga ali za kolesarstvo, ali za veselico v sosednji vasi.... in imamo, kar imamo.

• 1 |-10+11

Tudi letos bo DOS moker. Prav nič prijetno ne bo.nagubano čelo
    Srečno vsem, ki se bodo podali na pot!!

• 0 |-10+10

Ali bo morda kja GPS sledenja? Jih grem vsako leto po gorenjski malo nasproti pomahati... nasmeh

• 0 |-10+10

kot vsako leto bo tudi verjetno letos gps sledenje. Poglej malo po njihovi spletni strani ki pa je bolj svoh oz nepregledna za popizdit

• 0 |-10+10

Sledenje bo. Dež pa tudi, pa še hladno bo, npr. na Predmeji, z Vršiča pa sploh. 

• 0 |-10+10

gps.blackblox.si/race/33

Nisem vedu da je Lovse tut v te vodu zaplaval kulnasmeh

• 2 |-10+12
    @Nikita: Jaz vem za eno žensko, katera je sicer po etapah DOS prevozila.
    Tudi jaz jo poznam :-) :-)
    Sem ji moral vrniti uslugo, ker je ona mene dvakrat uspešno preganjala po trasi DOSa.
    Potem sva pač zamenjala.., ona na kolo, jaz pa v avto.
    Dušan, tudi tebi hvala, za družbo v tvojih koncih.
    In še dokazno gradivo:
    youtu.be/p3eP-caotO0
  • 0 |-10+10

Letos Baloh, Rosenstein... niso vozili solo. Četvorke, na žalost.

Dirko so organizatorji popolnoma "zapravili". To menjavanje datumov, pa eno leto dirka je, potem je ni... verjetno tudi težave s sponzorji je doprineslo k temu, da je štartalo reci in piši okrog 15 posameznikov in dve posameznici (obe tujki) in štiri četvorke. Tako se niti ne čudim, da včeraj nisem nikogar srečal od Cankove do Kuzme, kar prejšnja leta ni bil primer. In kot zanimivost: nikogar ni bilo nad 60 let... pa jih je bilo prejšnja leta kar precej in tudi najpočasnejši niso bili.

Četvorke: zmagala je ekipa z Balohom in Rosensteinom, vendar me povprečna hitrost ni impresionirala. Čeprav ima DOS kar precej vzponov, pa je tudi precej ravnega, nenazadnje se po hribu, po vzponu na njega, z njega tudi spuščaš in pridobivaš na hitrosti. "Naši" so osvojili tretje mesto, zdaj sami vedo, bodo zadovoljni s tem, ali pa ne? Na progi je še en "naš" posameznik in upam, da pride do cilja.

Progo so speljali tudi preko Avstrije in čudi me, da tega niso storili pred leti izgovarjajoč se na to, da to ni mogoče. Vse je mogoče! Vsekakor pa bi bilo bolje, da bi dirka štartala teden dni prej, kar se je dogajalo na večini dirk, zaradi radenskega maratona. Zakaj bi prehajali v Avstrijo, to je vendar naša dirka. In morda v Prekmurju malce spremenili progo in zavili tudi proti Lendavi.

Da bi dirka ponovno pridobila na veljavi, na večji udeležbi bi morali spremeniti marsikaj, predvsem pa po mojem mnenju: štart starejših posameznikov oz. takih, za katere se pričakuje, da bodo na progi med 60 in 70 urami, premakniti na četrtek rano popoldan, če že ne na jutro. Tako bi prihajali v cilj v nekem normalnem času, ne pa v nedeljo popoldan, tik pred zaključkom dirke in tudi bolj blizu hitrejšim, četvorkam na primer. Hitrejši tekmovalci in dvojice, četvorke bi morale štartati pozneje, na koncu. Kot drugo, da bi na dirki sodelovalo več posameznikov, nekje pridobiti neka sredstva in uvesti ponovno nagrade za nekaj najhitrejših v vsaki, vendar samo v SOLO kategoriji. Tudi seveda za ženske in če bi bile še ženske dvojice in četvork, tudi za njih. Ni ga vrag, da se ne bi prijavila še kakšna naša. Kje so časi, ko je vozila Tjaša, pa Ajda, Andreja in morda še katera v solo kategoriji!

In morda še kaj...

• 1 |-10+11

dodat morajo se 2 krajse izvedbe 400 in 700km oz nekaj podobnega. Datum prestavit na junij, julij ali avgust. Tako zadnja leta nihce ki je sel na RAAM ni prihajal na dos tako da ta izgovor ne pije vode. Seveda je tu problem denar. Kar mene osebno moti je to da vodijo traso na ceste kjer se traktor ne pelje. Trasa na obali je ze 10 leto ista. Ko pa bi lahko res lep krog naredili in malo spremenili tiste nevarne spuste med hisami. Dvojke in cetvorke ok, ampak jaz bi uvedel pravilo kot je na TorTouru kjer mora ekipa voziti neprestano skupaj in ne samo en posameznik. Pa da vidimo koliko teh "dosovcev" bi koncalo dirko.

• 0 |-10+10
    @bajsikl:

gps.blackblox.si/race/33

Nisem vedu da je Lovse tut v te vodu zaplaval kulnasmeh

Pri četvorkah gre za hitro, etapno dirko. In to on komot zmore. Pa Sikošek in drugi taki tekmovalci tudi.
    Tekmovanje četveric pa je tudi stvar odličnega poznavanja in izvajanja taktike. In to ni tako enostavno, kot si nekateri mislijo. Če se dela vse po pravilih, je to lahko zelooo zajebano opravilo.

• 2 |-10+12
    @pek123:

dodat morajo se 2 krajse izvedbe 400 in 700km oz nekaj podobnega. Datum prestavit na junij, julij ali avgust. Tako zadnja leta nihce ki je sel na RAAM ni prihajal na dos tako da ta izgovor ne pije vode. Seveda je tu problem denar. Kar mene osebno moti je to da vodijo traso na ceste kjer se traktor ne pelje. Trasa na obali je ze 10 leto ista. Ko pa bi lahko res lep krog naredili in malo spremenili tiste nevarne spuste med hisami. Dvojke in cetvorke ok, ampak jaz bi uvedel pravilo kot je na TorTouru kjer mora ekipa voziti neprestano skupaj in ne samo en posameznik. Pa da vidimo koliko teh "dosovcev" bi koncalo dirko.

Dvojke in cetvorke ok, ampak jaz bi uvedel pravilo kot je na TorTouru kjer mora ekipa voziti neprestano skupaj in ne samo en posameznik. Pa da vidimo koliko teh "dosovcev" bi koncalo dirko.kul

• 0 |-10+10

Na DOS-u sem videl, da so najboljši vzdržljivostni kolesarji sami veliki fantje/deci. Poglavc, Prznik, pa nekateri, ki letos niso vozili. Saj ne, da manjši niso dobri, ampak z velikimi se ne morejo kosati. 
    Letos so prvi trije veliki fantje, četrtouvrščeni pa je velik okoli 175 cm. Odličen kolesar, ampak proti prej omenjenim je, po moje, že hendikepiran. Razlika je že v vožnji v veter, in tega na DOS-u nikoli ne manjka. 
    Čestitke vsem, ki pridejo v cilj v predpisanem času. 
    Letos so vozili po nekaterih odsekih, ki bi jih bilo bolje izpustiti. Nekdo izmed organizatorjev je bil verjetno mtb kolesar. mežik

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

Na DOS-u sem videl, da so najboljši vzdržljivostni kolesarji sami veliki fantje/deci. Poglavc, Prznik, pa nekateri, ki letos niso vozili. Saj ne, da manjši niso dobri, ampak z velikimi se ne morejo kosati. 
    Letos so prvi trije veliki fantje, četrtouvrščeni pa je velik okoli 175 cm. Odličen kolesar, ampak proti prej omenjenim je, po moje, že hendikepiran. Razlika je že v vožnji v veter, in tega na DOS-u nikoli ne manjka. 
    Čestitke vsem, ki pridejo v cilj v predpisanem času. 
    Letos so vozili po nekaterih odsekih, ki bi jih bilo bolje izpustiti. Nekdo izmed organizatorjev je bil verjetno mtb kolesar. mežik

Pokojni Jure Robič ni bil visok.mežik O katerih odsekih je govora?

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)

Cena: Po dogovoru
  • Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Sedež Fizik arione 00

Sedež Fizik arione 00

(slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)

• kronometer TT tratlon belanca ročke

kronometer TT tratlon belanca ročke

Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)

• Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

NALINI TORPEDINE rabljene 3x. Kupil napačno številko oz. imam preširoko nogo. Številka 43. Nove so bile 160€NALINI TORPEDINE ROAD SHOES HIGHLIGHTS:UPPER: 1.6 mm seamless microfiber material HEEL:(...)

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• SODROVC je ocenil +1
    slab dan za kolesarje
  • morison je ocenil +1
    DOS 2018
  • SODROVC je ocenil +1
    Velika vrnitev Frooma in prepričljivi Yates
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• DOS 2018
  • DOS 2018
  • Amatersko kolesarstvo (KOLOTEK)

Oglas 300x250

• Prodajam
    Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc
    Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)
  • Prodajam
    Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij
    Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)
  • Prodajam
    Sedež Fizik arione 00
    (slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MERILEC KADENCE za RS800cx
    Kupim merilec kadence W.I.N.D za uro POLAR RS800CX
  • Kupim
    Fajfo 120 mm
    Kupim fajfo 120 mm za krmilo 25 mm premera.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih