Autosaved at 100a a00ada

Naključen izdelek

Garnitura kolesarskega orodja 14 kosov

219.67 € Redna cena:
169 € BC naročnik

Holesterol in prehrana na kolesu

Tagi: prehrana

Komentarji

• 0 |-10+10
    Mene zanima kako je kaj z vsebovanostjo holesterola v energijskih ploščicah, ki jih jemo na kolesu,Frutabela,Corny...Sicer je na ovitkih napisan delež maščob a ne od tega delež holesterola. Po nekih razpredelnicah naj bi bila med in banane brez holesterola, zdravniki pa ju odsvetujejo ob povišanem holesetrolu.A kdo ve al mata holesterol al neč
    Kako je s suhimi figamičNikjer ne najdem podatka o energijski in ostalih vrednosti za njihč
    lpA
  • 0 |-10+10
    Tle maš tud vrednosti za suhe fige: http://members.lycos.co.uk/daciofit/kcal/kcal.php , sicer pa izračun vrednosti za suho sadje ni problematičen, odšteješ vodo...

Zakaj točno se odsvetujejo banane pri povišanem holesterolu ne vem, ampak če mal ugibam gre za energijsko bilanco, saj se energijski presežki v telesu pretvarjajo v maščobe.
  • 0 |-10+10
    ja..pa mislm da je u banani večina fruktoze, ki ima to krasno lastnost, da se ne more `pretvort` u glikogen..ampak u maščobe, če se ne porab takoj..

lp jaka
  • 0 |-10+10
    Zakaj te pa to zanimač Holesterola ne boš dobil od energ. ploščic, ker jih poješ zanemarljivo malo v primerjavi z drugo hrano. Pazi raje pri drugi prehrani doma. Sicer pa povsod tam kjer je navadna čokolada je tudi holesterol, ampak ni panike, nekaj ga tudi rabiš tistega dobrega (HDL)seveda. Edino zdrava in celo priporočljiva (mljask) je črna čokolada (kakav), ni pa tako sladka ampak se je navadiš.
  • 0 |-10+10
    Delgado je napisal:
    ... zdrava in celo priporočljiva (mljask) je črna čokolada (kakav), ni pa tako sladka ampak se je navadiš.

Iskreno odsvetujem navajanje. Odvaditi se je namreč zelo težko.
  • 0 |-10+10
    jajc ne smeš jest.

količina (LDL) holesterola v enem jajcu je enaka količini holesterola v 340 kg skute.
  • 0 |-10+10
    Delgado, to me zanima, ker sem 1.12. imel krvno preiskavo in sem imel povišan hlesterol(5,6).Od tega datuma, nisem pojedel enega rumenjaka, majoneze,izogibal sem se mastnemu , tudi gibam se dosti skratka sem kar nekaj naredil za to da bi se stanje poboljšalo. Ko sem pred tednom znova imel krvno preiskavo pa se stanje ni izboljšalo celo poslabšalo(6,6) seje .Sem bil slabe volje :( ko sam hudič pa mi ni bilo jasno od česa bi lahko bilo, zato sem posumil na energijske ploščice in banane ki jih sedaj v sezoni kolesarjenja dosti pojem(decembra jih nisem), rad jem tudi med za zajtrk, sumim pa tudi sadne jogurte ki jih dosti pojem, zdaj ko jih mamo skoz poln hladilnik zarad tamale…Al pa mogoče testenine ki jih jem po kolesarjenju…No dohtarca je rekla da je nekaj možno tudi podedovanega(sam noben od mojih ni imel teh problemov) in pa stres. Drugače pa ťdobregaŤ holesterola mam dovolj, mi je dohtarca vse razčlenila in razložila. Ostala krvna slika je celo čudovita :D , ne sam dobra, he he.
    lpA
  • Vsebina je odstranjena (226242)
  • 0 |-10+10
    areh je napisal:
    Delgado, to me zanima, ker sem 1.12. imel krvno preiskavo in sem imel povišan hlesterol(5,6).Od tega datuma, nisem pojedel enega rumenjaka, majoneze,izogibal sem se mastnemu , tudi gibam se dosti skratka sem kar nekaj naredil za to da bi se stanje poboljšalo. Ko sem pred tednom znova imel krvno preiskavo pa se stanje ni izboljšalo celo poslabšalo(6,6) seje .Sem bil slabe volje :( ko sam hudič pa mi ni bilo jasno od česa bi lahko bilo, zato sem posumil na energijske ploščice in banane ki jih sedaj v sezoni kolesarjenja dosti pojem(decembra jih nisem), rad jem tudi med za zajtrk, sumim pa tudi sadne jogurte ki jih dosti pojem, zdaj ko jih mamo skoz poln hladilnik zarad tamale…Al pa mogoče testenine ki jih jem po kolesarjenju…No dohtarca je rekla da je nekaj možno tudi podedovanega(sam noben od mojih ni imel teh problemov) in pa stres. Drugače pa ťdobregaŤ holesterola mam dovolj, mi je dohtarca vse razčlenila in razložila. Ostala krvna slika je celo čudovita :D , ne sam dobra, he he.
    lpA

Ne sekiraj se preveč to povzroča dodatni stres, ki to nadlogo še dvigne. Sam imam enake probleme. Kolko tolko pazim na hrano že več let pa so še neželene maščobe vedno prisotne. :cry:
  • 0 |-10+10
    Stanje krvi, se ti popravi v nekaj dneh, da znižaš holesterol pa moraš garat zelo dolgo. Sicer se pa holesterol nabira že od dojenčka naprej.
  • 0 |-10+10
    gregario_ je napisal:
    ja..pa mislm da je u banani večina fruktoze, ki ima to krasno lastnost, da se ne more `pretvort` u glikogen..ampak u maščobe, če se ne porab takoj..

lp jaka

Tle si se pa zmotu. Fruktoza se brez težav pretvori v glikogen!
    Nenazadnje je to tudi logično, saj je večina sladkorjev v sadju v obliki fruktoze in nezmožnost poplne izrabe tovrstnega vira energije bi bila za organizem, katerega prehrana vsebuje veliko sadja (npr. nekateri sesalci), zelo neekonomična in nepraktična. Človeški organizem pa je poosebljenje ekonomičnosti in praktičnosti!

P.S: ker nisem bil popolnoma prepričan, da obstaja v telesu pot pretvorbe: fruktoza => glukoza => glikogen sem zadevo preveril v učbeniku za Biokemijo (Stryer: Biochemistry 5th ed.). Skratka napisano zagotovo drži. Ni pa dvoma, da je za regeneracijo bolje jesti glukozo, saj se izgnemo dodatnemu koraku pretvorbe fruktoze v glukozo. Presežki sladkorjev pa se ravno tako prav radi pretvarjajo v maščobe!
  • Vsebina je odstranjena (226389)
  • 0 |-10+10
    blan je napisal:
    Stanje krvi, se ti popravi v nekaj dneh, da znižaš holesterol pa moraš garat zelo dolgo. Sicer se pa holesterol nabira že od dojenčka naprej.

..tole se pa ne čuje dobro....Zdej sem uvedel radikalni ukrep v boju proti holesterolu-vsako jutro dve žlici jabolčnega ašičevega kisa z malo vode na tešče, baje da pomaga..čez 3 mesce pa grem na kontrolo, pa da vidimo.
    lpA
  • Vsebina je odstranjena (226405)
  • 0 |-10+10
    Areh ,leta so tu,heheheheh,prešaltaj iz lesenega na MTB in se zarini med pohorske lepote,pa bo.Tu ni stresa,ni je...ih avtov..........Hecam se,hehehe,to kaj imaš 6.6,to ni nič,to je normalno,dokler ti bo leseni tako hudo letel si zdrav,hehheheh...
  • 0 |-10+10
    areh je napisal:
    …No dohtarca je rekla da je nekaj možno tudi podedovanega(sam noben od mojih ni imel teh problemov) in pa stres. Drugače pa ťdobregaŤ holesterola mam dovolj, mi je dohtarca vse razčlenila in razložila. Ostala krvna slika je celo čudovita
    lpA

Mogoče si podedoval po pra-pra dedkuč Torej si si dal pregledat HDL in LDL posebej. Sadne jogurte ješ pa zato ker ga otrok ne poje do konca a neč To poznam. Če prav vem je meja 6,0, ampak bolj važen je LDL.
  • 0 |-10+10
    ZigaK je napisal:

Kok pa košta takle pregledč A se morš naročit pr osebnmu zdravniku, kok časa se čakač
    LP Žiga

Greš k osebnemu zdravniku in rečeš da bi pač rad naredo eno preventivno krvno sliko, dobiš napotnico za v laboratorij daš ri, izvidi so lahk že isti dan al pa jih pošljejo nazaj k zdravniku v 2.dneh. Zastonj, seveda. Js sn dal še urin, me je sama dal zdravnica, tak da po moje da 1x na let ni slabo takle test.
    Delgado, men so rekl da je meja 5 (2 različna dohtarja).
    lpA
  • 0 |-10+10
    areh je napisal:
    ZigaK je napisal:

Kok pa košta takle pregledč A se morš naročit pr osebnmu zdravniku, kok časa se čakač
    LP Žiga

Greš k osebnemu zdravniku in rečeš da bi pač rad naredo eno preventivno krvno sliko, dobiš napotnico za v laboratorij daš ri, izvidi so lahk že isti dan al pa jih pošljejo nazaj k zdravniku v 2.dneh. Zastonj, seveda. Js sn dal še urin, me je sama dal zdravnica, tak da po moje da 1x na let ni slabo takle test.
    Delgado, men so rekl da je meja 5 (2 različna dohtarja).
    lpA

ker mam privilegij (sestra je vodja laboratorija) si dam pregledat kri vsak mesec 1x. Slab holesterol mam nizek (2,7 zadnje merjenje) dobrega pa 1,8.
    Prav tako je pri ostalih članih družine. Vsi pojemo precej mesa in še do sedaj noben nima problemov z holesterolom. Poznam pa ljudi, ki že ob mali količini mastnih jedi (majoneze,...) imajo probleme z holesterolom in imajo problem z zbijanjem le tega. Zato verjamem, da je nekaj resnice glede dednosti.

Mislim, da tako kot je rekel April se ti ni treba nič sekirat. Več boš se sekiral hujše bo .
  • 0 |-10+10
    Po podatkih, ki jih dajo v Adria lab, je za moškega mojih let (nisem ziher, ampak za nekatere stvari so pomoje referenčne vrednosti odvisne od spola in starosti) normalno imeti 4,0 do 5,7 mmol/L holesterola.

Jaz ga imam pa od 3,1 do 3,9. Kakor kdaj. 8O
  • Vsebina je odstranjena (226626)
  • 0 |-10+10
    No, jest sm tud zadnč dobu, da mam 6,4 holesterola, pa ne žrem vse po vrst!č Drgač boste pa vsi počas mel zvišan holesterol, ker meje skoz znižujejo, jebat ga, tud farmacevti morjo od enga žvet! :lol:
  • 0 |-10+10
    BorutV je napisal:

Jaz ga imam pa od 3,1 do 3,9. Kakor kdaj. 8O

Pje ti vela..
    lpA

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    Frameset SW SL5
    ... v torek naročim framesete S-Works SL5, V kolikor koga zanima - 031/667 504
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Obroči POLTUBULAR
    Poltubular/klinčer - novi in malo voženi: + Campa Bullet Ultra 80mm, Campa, karb., 400km - 990€ + Gipiemme Speed 4.0, Sh, Karbonski, 2500km - 499€ + Gipiemme Speed 5.5, Sh, karb. 30km! - 550€ + A ...
    Cena: 990,00 EUR
  • Prodajam
    Nogavice ASSOS
    Prodam nogavice Assos1 kos modre Velikost II 43--46Cena: 8 eurVeč na PM   (slika)  
    Cena: 8,00 EUR
  • Prodajam
    Crono čelada Las - nova
    Las: - nova, nerabljena! črno-belo-rdeča - samo 100€ poleg sivega vizirja je v škatli še vreča + dodatni rumen vizir     Lp   ptt lahko gratis?    
    Cena: 100,00 EUR
  • Prodajam
    Trekking Race KTM, L
    Vrhunsko trekking lahko ALU KTM RACE, 2013, SLX, XT 28/29-er, diski... Velikost c-t seat tube 51cm/176-184cm Malo nič voženo za ca. pol cene VREDNO NAKUPA www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesar ...
    Cena: 690,00 EUR
  • Prodajam
    SCOTT PLASMA PREMIUM 3 (HMX carbon)
    SCOTT PLASMA PREMIUM 3  - velikost okvirja 56 ⁄ L- okvir star (3 mesece)- sedežna opora + oprema + krmilo (caa. 2 leti)- oprema SRAM RED + zadnja zavora DURA ACE (cca. 2 leti)  (oprema ima prevož ...
  • Prodajam
    Loeffler WS dolge kolesarske hlače + Gore Road WS galoše
    Prodajam izključno, ker okrevam po operaciji,Nekaj za poznavalce, vrhunske dolge WS kolesarske hlače avstrijskega proizvajalca Loeffler (celotna proizvodnja je v Avstriji), velikost M oz. 50, udo ...
    Cena: 120,00 EUR
  • Prodajam
    Nortwave Extreme Tech Plus št. 44 + Selle Italia Flite Titanium
    Prodam izključno, ker sem prisiljen okrevati po operaciji:Čevlji Northwave Extreme Tech Plus, 44, za sabo imajo 350 km, kot novi, redna cena 320 € (v A2U je trenutno cena 270 €), ZADNJA CENA 160 ...
    Cena: 160,00 EUR
  • Prodajam
    P: Cestno kolo BlackOrange
    Prodajam: Cestno karbonsko kolo italijanske izdelave Energija Black Orange.Velikost Okvirja: 55 (primerno za velikost cca 175-183cm) - sedežna opora se po potrebi dvigne za cca. 3cm ali odreže.Op ...
  • Prodajam
    P: Cestni čevlji Gaerne Carbon
    Lepo ohranjeni, s karbonskim podplatom ter Look Keo blokeji.Ponudbe na ZS  
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• CE runda
  • CIKLOKROS
  • ŠENTJURSKA runda

Oglas 300x250

• Prodajam
    Frameset SW SL5
    ... v torek naročim framesete S-Works SL5, V kolikor koga zanima - 031/667 504
  • Prodajam
    Obroči POLTUBULAR
    Poltubular/klinčer - novi in malo voženi: + Campa Bullet Ultra 80mm, Campa, karb., 400km - 990€ + Gipiemme Speed 4.0, Sh, Karbonski, 2500km - 499€ + Gipiemme Speed 5.5, Sh, karb. 30km! - 550€ + A ...
    Cena: 990,00 EUR
  • Prodajam
    Nogavice ASSOS
    Prodam nogavice Assos1 kos modre Velikost II 43--46Cena: 8 eurVeč na PM   (slika)  
    Cena: 8,00 EUR
  • Podarjam
    UKRADENO KOLO CARRERA
     V nedeljo 21. 4.  je bilo v Slovenski bistrici  ukradeno cestno unikatno karbonsko kolo CARRERA, številka okvirja 59, z opremo ultegra,deset redna, ter dura ace gonilko, obroči mavic Aksium. Kol ...
  • Podarjam
    kolesarki čevlji
    Ob nakupu kolesa: www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/cestna-ko lesa/cestno-kolo-27-prestav-12 79104044.html PODARIM kolesarske čevlje Shimano RO76, voženi/nošeni cca 500 km, št ...
  • Podarjam
    UKRADENO KOLO MERIDA CROSS
    Včeraj zvečer, 29.9.2014, so mi med 19:00 in 20:00 v Ljubljani na Tržaški ukradli kolo, Merido CROSSWAY TFS 500-D. Star je 2 leti in pol, ima nekaj opreme (tačka, torbica, rogove z orodjem). Kdor ...
V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih