TLAČILKA za specialko

Domov > Forum > TLAČILKA za specialko

TLAČILKA za specialko

SORTIRAJ PO:
derosa 21.04.2006 09:47
Pozdravljeni

Zanima me kake imate kaj tlačilke za pumpanje specialk. Do sedaj sem uporabljal pumpo od gorskega kolesa in sem jo nosil v ruzaku. Kot pa sem opazil imajo nekateri zelo majhne. Ko sem gledal malo po trgovinah nisem zasledil nič kaj uporabnega.
Prosim če mi kdo svetuje kje in kako pumpo si naj kupim. Do takrat pa bom imel eno za oba kolesa.
HVALA ZA POMOČ
CHEF860 21.04.2006 10:19
jah, kakšno... nobena ti ne bo napumpala toliko kot bi si želel... zato mam js eno čisto bedno, zraven pa v torbici vozim nastavek, da lahko na pumpi napumpam kot se spodobi ;-)
ironking_x 21.04.2006 10:28
Jaz mam BBB airstorm. Nikoli nobenih težav ;) Seveda doma in ne zraven

ihudol 21.04.2006 10:30
Jaz sm bol lene sorte sm si umislu SKS pumpo na CO2 bombice... vendar pa kot pravijo ostali obvezno nastavk sabo, da lahko na bencinski napumpaš.
CHEF860 21.04.2006 10:37
CO2 mam tud js, hehe, ampak mi je zmer mal škoda tistga :lol:
_Basso 21.04.2006 10:39
CHEF je napisal:
CO2 mam tud js, hehe, ampak mi je zmer mal škoda tistga :lol:


... in koliko bar lahko s CO2 napolniš zračnico??
CHEF860 21.04.2006 10:42
ka pa vem... ampak špecjalko po mojem vsaj 6 barov...

ma to je luksuz, kaj, drkajte s pumpo, saj znate drkat, bencinske so pa že na vsake 10 km!
blayo 26.04.2006 11:22
_Basso je napisal:
... in koliko bar lahko s CO2 napolniš zračnico??

Ja, to tud mene zanima. Predvsem me zanima na koliko barov je dejansko možno napumpati zračnico za specialko, če je zunaj zelo vroče.
_BraneK 26.04.2006 12:25
Ce je vroce, je guma mehka, gre se vec not. ;)

Tole je mal o SKS Airchamp CO2 pumpi:
Ventil: reversibel / Gesamtlänge: 135 mm Gewicht: 100 g. (mit Kartusche) Leistung: max. Druck: MTB: Bereifung 26 x 1.95 Druck 3 bar Trekking: Bereifung 700 x 32 Druck 5 bar Roadrace: Bereifung 700 x 20 Druck 10 bar
"Sehr durchdacht: Bei SKS reist die Kartusche umgedreht im Gehäuse mit, bis sie gebraucht wird. Weiterer Vorteil der Hüllenkonstruktion ist die Kälteisolation, die vor Erfrierungen schützt. Die Dosierung auf Fingerdruck funktioniert prima, eine Sicherung verhindert unbeabsichtigten Druckverlust Für Rennradfahrer die beste Wahl. Tour 10/00

Noter ima gumico za ta debelga MTB in ta ozkega cestnega. Mi se ni blo treba sprobat... quick, touch wood...
blayo 26.04.2006 15:24
Jaz mislim, da so tele CO2 zadevščine bolj za silo kot ne. Gre za to, da se CO2 precej drugače obnaša kot mešanica zraka, predvsem imam v mislih raztezanje.

Zakaj sem vprašal koliko se da maksimalno napumpati vročo gumo - zato ker vem, da v ohlajeno spraviš več CO2-ja, ki se potem na vročini močno raztegne in ti jo lahko raznese. Torej, če si jo nafilal popoldne ob sončni pripeki in ti je barometer kazal 5 barov, bo v tej gumi naslednji dan zjutraj samo 4 bare ali še manj.
Urozzz 26.04.2006 20:52
H5N1 je napisal:
Tud na bencinski ne gre več kot 6-6,5 barov not...


Odvisno od pumpe do pumpe ... na nekaterih gre več, na drugih manj.
Na tej zdraven mene se zadeva napumpa do neverjetnih 8 barov :)
Pa sm ravno dons vprašal mehankarja, ko sem menjal gume na avtu in je rekel, da bi jo loh spavu na 9.9.
Merlin 26.04.2006 21:06
blayo je napisal:
Jaz mislim, da so tele CO2 zadevščine bolj za silo kot ne. Gre za to, da se CO2 precej drugače obnaša kot mešanica zraka, predvsem imam v mislih raztezanje.

Zakaj sem vprašal koliko se da maksimalno napumpati vročo gumo - zato ker vem, da v ohlajeno spraviš več CO2-ja, ki se potem na vročini močno raztegne in ti jo lahko raznese. Torej, če si jo nafilal popoldne ob sončni pripeki in ti je barometer kazal 5 barov, bo v tej gumi naslednji dan zjutraj samo 4 bare ali še manj.


Eno je teorija drugo pa praksa. S CO2 lahko napumpaš cca 12 barov ("specialko";). Na "specialki" lahko z eno bombico za silo 2 krat napumpaš. Edini problem je ta da, se gume počasi same praznijo. To pa zato, ker so mulekole CO2 manjše od dušikovih (70% v zraku) in počasi prehajajo skozi zračnico. Po približno tednu je treba dopolnit z normalnio "pumpo".
blayo 26.04.2006 23:51
No sej, praksa me je zanimala, ker nikoli nisem pumpal gume z bombico. Izhaja pa iz teorije, da je zadeva samo zasilna Tako kot si rekel - spusti in se prekomerno razteza ob različnih vremenskih pogojih. Če praviš da lahko specialko napumpaš na 12 barov, je to za silo po moje zelo dobro - bolje kot z malo pumpo na 3-4 in tvegaš, da na poti do bencinske še kakšno luknjo ali kamen napadeš . Mislil sem namreč, da je ne moreš toliko napumpat.
boyan64 06.06.2012 18:08

Da ne odpiram nove teme:

Kje imate običajno montirano mini pumpo z nosilcem pri bidonu?

A na sprednjem bidonu ( blišje balanci ) ali na bidonu na vertikalni štangi ? 

Milc 06.06.2012 18:30

običajno v zadnjem žepu

boyan64 06.06.2012 18:32
@Milc:

običajno v zadnjem žepu

Ponavadi imam v žepih že kaj robe, pa mi gre na živce, da mi vleče majico navzdol. Zato bi rad čimmanj v žepih.

djkakush10839 06.06.2012 18:38

Jaz jo mam na vertikalni štangi.

Milc 06.06.2012 18:42

predlagam moderne moške torbice, tm se najde dovolj placa smeh

 

 

vcobra 06.06.2012 18:46

Jst jo mam tudi na vertikalno štanko zmontirano...mam pa tole www.topeak.com/products/Pumps/MicroRocketAL

ful je majhna, lahka, pa 20 € se mi ne zdi dosti za tako pumpo...prodajajo pa tudi "karbonsko" izvedbo take, ki je 10 gramov lažja pa 10 € "težja" ;)

 

zaenkrat nisem kaj dosti pumpal z njo, ker imam vedno s sabo nastavek in se spotoma ustavim na bencinski, najhitreje, najlažje, najučinkovitejše... je pa res da če ti guma poči, ti vrjetno ne poči na bencinski :)

boyan64 06.06.2012 18:53
@vcobra:

Jst jo mam tudi na vertikalno štanko zmontirano...mam pa tole www.topeak.com/products/Pumps/MicroRocketAL

ful je majhna, lahka, pa 20 € se mi ne zdi dosti za tako pumpo...prodajajo pa tudi "karbonsko" izvedbo take, ki je 10 gramov lažja pa 10 € "težja" ;)

 

zaenkrat nisem kaj dosti pumpal z njo, ker imam vedno s sabo nastavek in se spotoma ustavim na bencinski, najhitreje, najlažje, najučinkovitejše... je pa res da če ti guma poči, ti vrjetno ne poči na bencinski :)

Hvala, sem ravno danes kupil tako enako in sem jo dal na vertikalno štango. Kot se mi zdi sem pa pri mnogih videl na poševni štangi.

No upam, da mi je ne bo potrebno sprobat na terenu. Če pa že bo pa upam da napumpala toliko, da pridem do doma. Drugače pa halo "taxi žena". 

djkakush10839 06.06.2012 18:55
@vcobra:

Jst jo mam tudi na vertikalno štanko zmontirano...mam pa tolewww.topeak.com/products/Pumps/MicroRocketAL

Imam isto pumpico :)

vcobra 06.06.2012 18:58

ko sem jo jst kupoval, mi je prodajalec reku da teh prodajo daleč največ...

 

boyan64 06.06.2012 19:12

Pa jo je kdo od vas že sprobal na terenu?

vambomzepokazu 06.06.2012 19:20
@boyan64:

Pa jo je kdo od vas že sprobal na terenu?

JSt že ene parkrat na gorcu in na specijalki. Za gorca nafilat je kar nekaj pumpanja, za specjalko se pa da na dobre 4 bare, za kaj več se je treba pa dalj časa mučit. Uglavnem, tudi s tem pritiskom se da domov pridet.

boyan64 06.06.2012 19:27

OK hvala. Za gorca imam pa eno od prej ( Crank Brothers) . Me je tudi že enkrat rešila pešačenja.

No to sem do sedaj vozil v žepu zadaj pa je malo pretežka za žep ) cca 110gr. 

thomas38 06.06.2012 20:56

TOPEAK TLAČILKA Micro Rocket CB, jaz jo imam in za mene osebno je odlična

kolesarnica.si 06.06.2012 22:12

Blackburnova ni švoh. Deklarirana je celo za 11 barov. V praksi gre nekaj manj, vendar se da vseeno konkretno napumpat.

 

www.kolesarnica.si/Products/DisplayTopic.asp?DisplayTopic=890&SPID=0

fajfar 06.06.2012 22:24

S tole Blackburnovo pumpo se da komot nafilat gume na 8 barov. zaenkrat lahko samo pohvalim.

Prince 06.06.2012 22:37

jaz imam pa pumpo, pajserčke in zračnico kar v bidonu, pa je... za vsak slučaj imam pa na "poševni" cevi še nosilec namontiran, v primeru da namontiram torbico (kar se je zgodilo natanko dvakrat) ;-)
 

jankokocevje 07.06.2012 08:04

Sam pa ne razumem, kako gredo mini pumpe lahko sploh v promet, odkar so na tržišču co2 bombice.

Npr: če imaš tubeles feltne, je 90% šans, da z mini pumpo odlomiš ventilček oz če imaš navaden sistem imaš okromno šans, da še enkrat predreš zračnico pri ventilu, kjer drgne ob luknjo v obroču.

Da ne govorimo o transportu co2 bombice, med vamp jo lahko vtakneš

Halo leta 2012 smo????

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI