IR vmesnik za Polarja - kaj uporabljate?

Domov > Forum > IR vmesnik za Polarja - kaj uporabljate?

IR vmesnik za Polarja - kaj uporabljate?

SORTIRAJ PO:
Sencurjan 19.05.2006 15:02
Pozdravljeni!

Zanima me, katere IR vmesnike uporabljte za prenos podatkov s Polarja na PC in kako se obnesejo?

Imam S720i, pa se mi zdi originalni vmesnik malce drag ... okoli 12kSIT, pri Hervisu v KR pa hočejo zanj kar 15 kSIT?!

Ne razumem pa, v čem je fora različnih cen pri zastopniku: http://www.racunalnistvo-potocnik.si/polar/dodatna_oprema.htm

LP,
Boštjan
LOV2XLR8 19.05.2006 15:34
Laptop :)
vin 19.05.2006 16:03
Sencurjan je napisal:

Ne razumem pa, v čem je fora različnih cen pri zastopniku: http://www.racunalnistvo-potocnik.si/polar/dodatna_oprema.htm


je oboje USB :?:
CHEF860 19.05.2006 16:13
original Polar!
_BraneK 19.05.2006 16:23
Elektricarji si to naredimo sami. Tole je iz l.2004:
http://www.infraredport.com/ je delni prevod nemskega in bolj obsirnega
http://www.infrarotport.de/ir-modul.HTML

Osnovna shema z enim preduporom za IR diodo ni delovala na dveh razlicnih motherboardih, zato je razsirjena shema na nemskem site-u zakon. Tam celo ponuja 70cm kabel - sta pa Tx in Rx signala oklopljena. Vrednost uporov, po moje, ni kriticna. R1 sem dal 22E, R2 pa 33R.

Na mobotu je treba pogledat kaksen je konektor za irdo, irdo enajblat na COM B v BIOSu, v Polar SW pa izbrat IrDA pod 'IR Communication Port'.

V WinXP deluje takoj; dober test je ze ce sprobas z GSM, ki ima irdo. Za Win2000, obstajajo driverji, kar pa mi ni uspelo zalaufat. Winsi so kar rebootal. Zato sem se doma shiftal na XP.

Koda pri IC elektronika, doo, Ljubljana za TFDS4500 je 990000002800.

Conrad: IrDA1.2 infrardeči oddajno sprejemni modul
Kat.št. 181331-01
oz. 181331 - 14 na www.conrad.de (6.62€;)
Cena: 2.290,00 SIT
Jastreb 19.05.2006 17:36
baje se v comtronu dobi nek ir vmesnik za 4k, vendar eni osebki pravijo da jim dela brez problema, drugi spet pravijo da jim ne deluje pri prenosu podatkov iz polarja. najverjetneje je vzrok v neustrezni programski opremi.
dahuc 19.05.2006 17:42
jest sem u jaetu nabavil najcenejšga , k so ga mel 3,9 ksit!.
non blemos
Dawid 19.05.2006 17:52
jaz uporabljam original od polarja...
nimam nobenig problemov...

je že odprtih nekaj tem o tem semizdi...

pa kolk vem, deluje z vsemi IR, tk da ne rabiš dat lih 15k za IR, maš dosti cenejše...

Lp 8)
CHEF860 19.05.2006 17:58
ampak polar je tko lep, vesoljski :mrgreen:
Dawid 19.05.2006 18:17
CHEF je napisal:
ampak polar je tko lep, vesoljski :mrgreen:


mhm, sploh tista bela barva, pa na sredini tisto rdečo pa napis POLAR =))

hehe 8) :lol:
mitkos 19.05.2006 18:19
Kar originalnega od Polarja.
vuce 19.05.2006 18:21
Jastreb je napisal:
baje se v comtronu dobi nek ir vmesnik za 4k, vendar eni osebki pravijo da jim dela brez problema, drugi spet pravijo da jim ne deluje pri prenosu podatkov iz polarja. najverjetneje je vzrok v neustrezni programski opremi.


un za 4k ne dela ker je nekako kodiran (imel sam, bojda so novejsi zdaj vsi), medtem ko so uni "tapocen" ok. Vsaj govori se tako.

(sam imam original, nimam nobenih problemov (vec))
Dura ace 19.05.2006 18:38
Jastreb je napisal:
baje se v comtronu dobi nek ir vmesnik za 4k, vendar eni osebki pravijo da jim dela brez problema, drugi spet pravijo da jim ne deluje pri prenosu podatkov iz polarja. najverjetneje je vzrok v neustrezni programski opremi.


Tale je čisto v redu samo sofwer moraš imeti naložen na PC in potem gre čisto v redu
Sencurjan 19.05.2006 18:56
Sem pobrskal po netu in dobil:

http://www.comshop.si/article.asp?ArticleID=37131

http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1140158727&keywords=irda+vmesnik&category_id=20&x=0&y=0

http://www.supercena.com/I-IrDA_adapter_USB__Equip_1
DJZIZI 19.05.2006 18:59
Jaz imam originalnega :evil: ,sem pa bratu kupil v comtronu enega za mislim 3 in pol jurje in tud dela ok :twisted:
CHEF860 19.05.2006 19:02
ampak ti si večji frajer!!!

kdorkol pride k men, reče: "kva je pa to?"

:D :D :D

in potem sem tzar in lepše spim! :roll:
DJZIZI 19.05.2006 19:05
...večji butelj,ker takrat nisem vedel,da obstajajo tudi -piratski- deli,zato sem pa pravi čas burazera opomnil........
Sencurjan 07.06.2006 18:51
Evo, še epilog teme ...

IrDA vmesnik sem naročil pro Comtronu, ker je izmed omenjenih treh (glejte povezave zgoraj) izgledal še najbolj "normalno" ... s poštnino vred sem odštel 5100 SIT, v kompletu pa sem dobil Ir-DA vmesnik, USB kabel in pa še nosilček, v katerega vpnemo vmesnik ter nastavljamo višino in naklon le-tega.

Inštaliral sem program, ki je bil priložen in zadeva je funkcionirala v PRVEM POSKUSU. Ura se je s PC-jem povezala še preden mi je uspelo zagnati Polarjev program.
Imam pa Polarja S720i.

Skratka, PRIPOROČAM!

LP,
Boštjan
Sencurjan 07.06.2006 19:00
Pa še to ... obstaja ena glupa fora, da je treba gonilnik inštalirati za vsak USB posebej, če jih boste uporabljali več. Morda imate pa nekateri zato toliko problemov?

LP,
Boštjan
Floyd 07.06.2006 21:55
Jest sem ze nakajkrat obupal nad temi IrDa/USB vmesniki in si vedno sposodim bratov laptop da prenesem podatke dol. Samo to ne gre vec ker ne stanuje vec na istem naslovu kot jaz, zato se bom še enkrat podal v avanturo s temi IrDa vmesniki.

Zaenkrat sem probal s tremi !!! razlicnimi IrDa USB adapterji in noben mi ne dela z mojim Polarjem S720i. Mobitel Nokia mi najdejo vsi adapterji a Polarja ne zaznajo (uporabljam WinXP, sem pa probal tudi na 2000, ME itd...).

Mislim da bom sel v Comtrona po tocno takle adapter kot ga imas sedaj ti Sencurjan, pol pa ce to ne bo delalo pa ne vem kaj je za naredit.
Ker kupujem tudi laptopa in prav zaradi Polarja iscem takega ki ima tudi IrDa vmesnik - teh pa ni skoraj nic ker je to zastarela tehnologija, zato bom resil dve muhi na en mah.
MX_Peter 07.06.2006 22:26
Probaj driver za IR vmesnik deinštalirat. Pol pa na novo inštaliraj Polarjev software in še preden vklopiš IR usb vmesnik updataj program na najnovejšo različico. Ko si vse uredil kot je treba, potem priklopi IR vmesnik in probaj prenesti. Mogoče bo to delovalo.

Tudi pri kameri mi ni hotelo delati, ker sem prehitro priklopil kamero na usb in mi ni naložilo driverjev kot je treba. Ko sem pa vse zbrisal in na novoinštaliral driverje, še preden sem vklopil kamero, potem je čudežno začelo delovati. Pomoje je tukaj podoben problem ;)
wrong 07.06.2006 23:49
Jastreb je napisal:
baje se v comtronu dobi nek ir vmesnik za 4k, vendar eni osebki pravijo da jim dela brez problema, drugi spet pravijo da jim ne deluje pri prenosu podatkov iz polarja. najverjetneje je vzrok v neustrezni programski opremi.


Jest sem ga tudi v Comtronu kupil za cca. 4.500 SIT. Z Polarko S725X dela kot bomba - brez problema.
DusanK 14.06.2006 16:27
@Floyd, ko prebiram tvoje poste okoli problemov IrDA/USB s Polarjem 720i sem pomislil, da to pišem jaz. Popolnoma isti problemi.
Kake dva meseca nazaj sem se ukvarjal s tremi različnimi IrDA/USB vmesniki različnih proizvajalcev, na petih sistemih (Win98SE, ME, Win2000,XPHome in XP Pro), inštaliral, deinštaliral, vtikal v vse možne USB vtiče in PCI/USB dodatne kartice, posegal v register, nalagal popravke, skratka vse mogoče in kar zamal se mi je zdel (mal se ukvarjam z računalništvom), da nisem prišel zadevi (ŠE) do dna.
Nato sem razdrl enega od teh vmesnikov ter na spletni strani proizvajalca Sigmatel naletel na : http://www.sigmatel.com/documents/STIR_FAQS_1_0_2.pdf
Očitno je problem v Sigmatel čipovjuv kombinaciji s Polarji. Nekje dela, nekje ne. Razdrl sem še preostala dva vmesnika in povsod Sigmatel čipovje, sicer druga oznaka pa vendarle isti čipek Sigmatel (Stirxxxx). GSM Nokia pa deluje čisto OK z vsemi tremi IrDA/USB vmesniki.
Skratka, ker sem že kolesaril, spomina v mojem Polarju pa je počasi zmanjkovalo, sem bil prisiljen kupiti original Polarjev IrDA/COM vmesnik (deluje brezhibno na vseh sistemih, ja in vem, drag je ), da sem pretočil podatke. Da sem pa kupil original Polarjev IrDA/COM (serijski) vmesnik in ne Polarjevega IrDA/USB vmesnika pa zaradi slišanih težav z USB tudi pri Polarju in, da so jih umaknili iz prodaje.
Obstajajo načrti, kjer za male pare narediš vmesnik v nekaj upori in IR čipom in vse skupaj privežeš na osnovno ploščo, ki ima konektor za IrDA. Ampak vsaka plata tega nima. Tako še vedno iščem načrt za IrDA/COM povezavo, ki bi praktično delovala povsod.
Naj še povem, da je Polar 720i pa s prve deloval na treh različnih prenosnikih (notebookih) različnih proizvajalcev.
Ko bom imel spet preveč časa se ponovno lotim raziskovanja.
Merlin 14.06.2006 16:58
Jaz ga imam na Pci vodilu. Čisto vse dela. Polar in tudi vse ostale naprave :D
Merlin 14.06.2006 17:01
Aja na Laptopu imam pa Imam IRD usb kluček in tudi dela z tem vse. Če koga zanima lahko pogledm čigav je. Ni pa bil ravno poceni ce mi zdi da okoli cca. 7K Sit.
scale 14.06.2006 17:17
mam isti problem. na laptopu mam ir ključek, pa sploh ne zazna polarja. sm bil že tud na intact-u (uradni uvoznik) pa mi niso znali pomagat. bo treba kupit original ir od polarja pa bo delal.
Floyd 20.06.2006 23:39
Hvala Sencurjan za tole temo in sem ti dolzan vsaj en pir ker si mi pomagal resit problem ki sem ga reseval 2 leti. Kot receno sem preizkusil 4 razlicne IrDa USB adapterje pa ni noben ni delal s Polarjem S720i. Sedaj sem sel pa res v Comtrona po tisti IrDa USB vmesnik kot ga imas ti in DELUJE !!!!!!! :D

Torej za vse ki imate tezave je resitev tale IrDa-USB vmesnik za 4.500 sit:
http://www.comshop.si/article.asp?ArticleID=37131

Dusank, vidim da nisem edini ki je probal vse zivo, ampak spajkat se mi pa res ni dalo. Ni mi jasno kje bi lahko bila fora saj IR standarni protokol in to je to. Ce mi dela brez problemov IR ki je vgrajen v laptopu (Asus in pa en HP) ki valjda ni od Polarja potem bi moral delati tudi kak drug USB IrDa vmesnik/kljucek ki ni treba da je od Polarja. Predno sem priklopil tega iz Comtrona ki deluje sem bil preprican da je tvoja teorija glede Sigmatel čipov pravilna, ampak tale IrDa-USB je prav od SigmaTel-a ?!? 8O
Kolega mi je posodil pred tem tudi en adapter od Sigmatela, ni mi dal pa zraven driverjev za njega in sem vedno uporabil tiste od windows-ev, pa je mogoce tu problem. Bom poizkusil s temi driverji ki sem jih dobil danes zraven delujocega vmesnika se na starem IrDa vmesniku ce ga slucajno podpira pa bom sporocil rezultat.
Sencurjan 21.06.2006 23:13
Floyd je napisal:
Hvala Sencurjan za tole temo in sem ti dolzan vsaj en pir ker si mi pomagal resit problem ki sem ga reseval 2 leti. Kot receno sem preizkusil 4 razlicne IrDa USB adapterje pa ni noben ni delal s Polarjem S720i. Sedaj sem sel pa res v Comtrona po tisti IrDa USB vmesnik kot ga imas ti in DELUJE !!!!!!! :D


Sam bi bil kljb vsemu malce previden ... kot sem že dejal, je zadeva sprva delala v prvem poskusu. Tako mi je uspelo parkrat prenesti podatke v originalni program od Polarja. Nakar sem probal podatke prenesti še v program "Športni dnevnik" ali kako se mu že reče. V tem primeru se prenos ni začel avtomatsko, zato sem na uri pritisnil še tipko START in zadeva od tedaj dalje na prvotno izbranem USB portu ni več delovala, pa ne vem točno zakaj. Sprva sem sumil uro in razmišljal o tem, da bi jo resetiral, če bo zadeva potem kaj drugačna.

Naknadno sem pa ugotovil, da se ura še vedno poveže na istem portu, če se v računalnik logiram pod bratovim imenom. IrDA vmesnik sem nato priklopil na en drug port in ponovno inštaliral gonilnik (ga je treba inštaliarti za vsak port posebej) Zadeva spet deluje.

Sem se pa odločil, da bom imel odslej en port rezerviran izklučno za IrDA vmesnik, prav tako pa po izbiri CONNECT v meniju ure ne bom več šaril po njej, saj se mora povezati avtomatsko.

LP,
Boštjan
DusanK 24.06.2006 10:39
Nisem si mogel kaj, da ne nabavim še IrDA USB iz Comtron trgovine. To je Digitusov izdelek. Ima isto Sigmatel čip, vendar novejši, STIr 4210. Vsi moji modeli so imeli 4200 ali 4200s in delujejo po IrDA 1.3 standardu ter USB 1.1, Digitusov STIr 4210 pa je IrDA 1.4 standard in USB2.0. Tudi programska oprema z gonilniki je novejšega datuma (2005).
Gonilnik za Digitusov IrDA USB vmesnik sem naložil samo 1x. Dela mi na vseh USB portih (6 kom.) in ne glede kako se prijavljam v sistem kot admin ali kot user.
Stestirano na WinXP PRO SP2, Home SP2 in Win2000 SP4.
Skratka, hvala Sencurjan za info o tem Digitusovem IrDA USB vmesniku in Floydu za izkušnje iz prve roke.
Nizka cena in kar je najvažnejše, dela s Polarjem S720i.
Navali narod, dokler jih še imajo.
Sencurjan 24.06.2006 12:06
dusank,

Sem preveril verzijo mojega gonilnika in je 28.05.2004.
Če je tvoja res novejša, bi se priporočal za kopijo različice za WinXP. Sem že iskal na netu, pa nisem našel nič ... je pa tudi v mojem krmilnik STIR4210.

LP,
Boštjan
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI