kum

kum

SORTIRAJ PO:
dravelc 22.05.2006 00:49
Kum nameravam počekirat, če je res tako hudo, kot v eno sapo zatrjujejo moji zasavski kameradi.
Ampak kakšen profil tega vzpona bi pa želel prej videt, pa mi ga zaenkrat ni uspelo najti. Če kdo ve zanj, naj izda skrivnost!
TG 23.05.2006 13:28
Klikni

Vzpon je po cesti, spust pa po eni planinski poti.
vuce 23.05.2006 13:52
a ima kdo polarjev fajl tega, da se ga (ze enkrat) pospravi v bazo :?
Cowboy 23.05.2006 13:54
rajš ne. men se uglav zavrti k se spomnim :roll:
vuce 23.05.2006 13:55
Cowboy je napisal:
rajš ne. men se uglav zavrti k se spomnim :roll:

:D
jes bi pa rad sel probat, pa me vseeno zanima v kaj se spuscam :)
ROTOR 23.05.2006 13:55
Kum je en zlo zanimiv klanc 8)
TG 23.05.2006 14:04
Sej profil je popolnoma enostaven :)

Najprej 6km strmo gor, potem 250m relativne ravnine, potem 2.5 km strmo navzgor in 150m relativne ravnine. Potem pa samo še malo bolj strmo navzgor. Ponavadi se vozim s kravo navzgor, približno uro in pol. Vsak okoliški rekreativec pa to opravi v manj kot uri (izjema je Cvet :) )
ROTOR 23.05.2006 14:04
vuce je napisal:
Cowboy je napisal:
rajš ne. men se uglav zavrti k se spomnim :roll:

:D
jes bi pa rad sel probat, pa me vseeno zanima v kaj se spuscam :)


V soboto se nalimaj v Trbovljah. Grem na Kum :D
vuce 23.05.2006 14:06
TG je napisal:
Sej profil je popolnoma enostaven :)

Najprej 6km strmo gor, potem 250m relativne ravnine, potem 2.5 km strmo navzgor in 150m relativne ravnine. Potem pa samo še malo bolj strmo navzgor. Ponavadi se vozim s kravo navzgor, približno uro in pol. Vsak okoliški rekreativec pa to opravi v manj kot uri (izjema je Cvet :) )


kok je to strmo gor... 10%? 11%? 15?
ROTOR 23.05.2006 14:06
TG je napisal:
Sej profil je popolnoma enostaven :)

Najprej 6km strmo gor, potem 250m relativne ravnine, potem 2.5 km strmo navzgor in 150m relativne ravnine. Potem pa samo še malo bolj strmo navzgor. Ponavadi se vozim s kravo navzgor, približno uro in pol. Vsak okoliški rekreativec pa to opravi v manj kot uri (izjema je Cvet :) )


V glavnem strmo navzgor :lol: Ravnine je zanemarljivo, čeprav tudi 250-300 m izravnave včasih pomeni rešitev :roll: :lol:
TG 23.05.2006 14:12
Tista ravnina življenje rešuje :)
Bom v četrtek naredil posnetek.
ROTOR 23.05.2006 14:15
vuce je napisal:
TG je napisal:
Sej profil je popolnoma enostaven :)

Najprej 6km strmo gor, potem 250m relativne ravnine, potem 2.5 km strmo navzgor in 150m relativne ravnine. Potem pa samo še malo bolj strmo navzgor. Ponavadi se vozim s kravo navzgor, približno uro in pol. Vsak okoliški rekreativec pa to opravi v manj kot uri (izjema je Cvet :) )


kok je to strmo gor... 10%? 11%? 15?


Ponekod tako strmo, da te hoče na hrbet :)
vuce 23.05.2006 14:21
ROTOR je napisal:
vuce je napisal:
TG je napisal:
Sej profil je popolnoma enostaven :)

Najprej 6km strmo gor, potem 250m relativne ravnine, potem 2.5 km strmo navzgor in 150m relativne ravnine. Potem pa samo še malo bolj strmo navzgor. Ponavadi se vozim s kravo navzgor, približno uro in pol. Vsak okoliški rekreativec pa to opravi v manj kot uri (izjema je Cvet :) )


kok je to strmo gor... 10%? 11%? 15?


Ponekod tako strmo, da te hoče na hrbet :)

hm, pol bom pa rajsi pocakal se en mesec :D
RiderOne 23.05.2006 14:41
Mal off topic sicer ampak vseen: Pridte rajše v nedeljo, 4. junija ob 10.00 na vzpon na Kum. Prijavite se lahko od 8.45 do 9.45 na Trboveljski železniški postaji. Na Kumu vsak dobi topel obrok in napitek (lani so ti dal še majco in medaljo, letos nevem kako je s tem). Startnina pa je 3000,00 SIT. Vabljeni! :)
ROTOR 23.05.2006 19:11
vuce je napisal:
ROTOR je napisal:
vuce je napisal:
TG je napisal:
Sej profil je popolnoma enostaven :)

Najprej 6km strmo gor, potem 250m relativne ravnine, potem 2.5 km strmo navzgor in 150m relativne ravnine. Potem pa samo še malo bolj strmo navzgor. Ponavadi se vozim s kravo navzgor, približno uro in pol. Vsak okoliški rekreativec pa to opravi v manj kot uri (izjema je Cvet :) )


kok je to strmo gor... 10%? 11%? 15?


Ponekod tako strmo, da te hoče na hrbet :)

hm, pol bom pa rajsi pocakal se en mesec :D


Računaš da bo kaj manj strmo........če čakaš na erozijo tal, si se uštel :lol:
Edina rešitev je trening ;)
vuce 24.05.2006 10:56
ROTOR je napisal:
vuce je napisal:
ROTOR je napisal:
vuce je napisal:
TG je napisal:
Sej profil je popolnoma enostaven :)

Najprej 6km strmo gor, potem 250m relativne ravnine, potem 2.5 km strmo navzgor in 150m relativne ravnine. Potem pa samo še malo bolj strmo navzgor. Ponavadi se vozim s kravo navzgor, približno uro in pol. Vsak okoliški rekreativec pa to opravi v manj kot uri (izjema je Cvet :) )


kok je to strmo gor... 10%? 11%? 15?


Ponekod tako strmo, da te hoče na hrbet :)

hm, pol bom pa rajsi pocakal se en mesec :D


Računaš da bo kaj manj strmo........če čakaš na erozijo tal, si se uštel :lol:
Edina rešitev je trening ;)


bolj kot erozijo racunam na trening. :)
andro1 24.05.2006 10:58
k kumu se je že govoril da je 10 % povprečn naklon ;)
Marvin 24.05.2006 11:28
...pa ka vsi sam neki jamrate! :roll:

Tistih par kilometrčkov brega pa res ni noben hudič! :D
ROTOR 26.05.2006 20:36
Gre kdo jutri na Kum?
dravelc 07.07.2006 23:40
No, Kum je prevožen! Kar strmo, lepa turca za ljubitelje klancev. Pa ni tako hudo, le zadnji del, dober kilometer je pa grd makedam, očitno dokaj nov, prašen in z velikimi in ostrimi kamni, kjer sem še navzdol šel na enem delu raje peš. Do konca asfalta pa dobra urca.
Milky 25.10.2012 22:37

Danes sem testiral vzpon na Kum z gorskim kolesom, da bi preveril, če nisem slučajno z njim celo hitrejši kot s specialko. Ves čas sem imel dober občutek in sem celo mislil, da grem hitreje kot s specialko, toda ura je na koncu pokazala, da vendarle ni bilo tako. Najboljši čas na Kum s specialko imam 48' 45, letos pa sem na tekmi peljal 50' 21. Danes se mi je z gorskim kolesom ura ustavila na 51' 28, torej 1' 07 več, kot letos na tekmi. Tudi če upoštevam okoliščine, ki govorijo v prid vožnji na tekmi, je razlika tolikšna, da bi se rezultat z gorskim kolesom kvečemu približal rezultatu s specialko, boljši pa skoraj gotovo nebi bil. Glede na to, da sem pravkar kupil novo še lažjo in boljšo specialko, bom na Kum še naprej tekmoval s specialko.

 

StaraKost 25.10.2012 23:08
@dravelc: No, Kum je prevožen! Kar strmo, lepa turca za ljubitelje klancev. Pa ni tako hudo, le zadnji del, dober kilometer je pa grd makedam, očitno dokaj nov, prašen in z velikimi in ostrimi kamni, kjer sem še navzdol šel na enem delu raje peš. Do konca asfalta pa dobra urca.

...hudo je toliko koliko si "zakuriš". Če bi šel s Milky-jem in moral prit +10 min prej, kot si prišel, bi brugače govoril o tem ali je klanec hud ali ne smeh.

kenz76 25.10.2012 23:28

@Milky: če si imel samo minutko razlike med tekmo in "danes-za-test", potem si z mtb hitrejši. tekmovalni filing ti na 50 minut da ziher ene 3 minute "bonusa". mežik 

macscott 26.10.2012 06:02
...kakor sem slisal letos, naj bi v prihodnje tudi preostali del makadama asfaltiral, bi blo kar super. Sam pa grem na kum vedno z MTB-jem, spust je potem bozanski!
primoz69 26.10.2012 09:24

moj podatek o strmini (če Garmin ne laže): dolžina (od križišča pri semaforju do rampe pri domu)...9,58 km, višinska razlika...989 m, torej je povpr. naklon 10,2 %

 

peljem pa 57 min z gorcem...aja, ob tem da grem iz Celja preko Hrastnika gor in nazaj čez Trbovlje in Podmejo...vse skupaj okoli 90 km

 

connect.garmin.com/activity/1 82118722

TEX 26.10.2012 11:55

Po mojih podatkih je kakih 200 m daljša proga , višinci so pa OK.

Kar dober pelješ , jaz grem redko pod uro.

Proga je pa zame ista kot pri tebi.

Milky 26.10.2012 12:20
@kenz76:

@Milky: če si imel samo minutko razlike med tekmo in "danes-za-test", potem si z mtb hitrejši. tekmovalni filing ti na 50 minut da ziher ene 3 minute "bonusa". mežik 

Pri meni ni tako velike razlike in mislim, da tudi na tekmi nikakor nebi prišel z MTB pod 50'. S specialko pa imam še nekaj rezerve. Letos sem predvsem precej prehitro potegnil na prvem klancu, ker sem lovil prvo grupo, ki mi je zaradi slabe pozicije nekoliko ušla. To se mi je pozneje precej poznalo, drugače bi verjetno šlo pod 50'. Z MTB sem ves čas vozil v "tekmovalnem tempu" in razen tega, da sem prejšni dan tekel na Begunjščico, dopoldne preden sem šel na Kum pa polagal laminat, veliko rezerve nisem imel.

andrej74 26.10.2012 13:08
@Milky:
@kenz76:

@Milky: če si imel samo minutko razlike med tekmo in "danes-za-test", potem si z mtb hitrejši. tekmovalni filing ti na 50 minut da ziher ene 3 minute "bonusa". mežik 

Pri meni ni tako velike razlike in mislim, da tudi na tekmi nikakor nebi prišel z MTB pod 50'. S specialko pa imam še nekaj rezerve. Letos sem predvsem precej prehitro potegnil na prvem klancu, ker sem lovil prvo grupo, ki mi je zaradi slabe pozicije nekoliko ušla. To se mi je pozneje precej poznalo, drugače bi verjetno šlo pod 50'. Z MTB sem ves čas vozil v "tekmovalnem tempu" in razen tega, da sem prejšni dan tekel na Begunjščico, dopoldne preden sem šel na Kum pa polagal laminat, veliko rezerve nisem imel.


Kaj bi šele bilo, če bi polagal hrastov parket?presenečen

montelli 26.10.2012 19:40
@StaraKost:
@dravelc: No, Kum je prevožen! Kar strmo, lepa turca za ljubitelje klancev. Pa ni tako hudo, le zadnji del, dober kilometer je pa grd makedam, očitno dokaj nov, prašen in z velikimi in ostrimi kamni, kjer sem še navzdol šel na enem delu raje peš. Do konca asfalta pa dobra urca.

...hudo je toliko koliko si "zakuriš". Če bi šel s Milky-jem in moral prit +10 min prej, kot si prišel, bi brugače govoril o tem ali je klanec hud ali ne smeh.

Svoj letošnji čas sem na Kum izboljšal za cca. 7 min in moram priznati, da sem letos manj trpel kot lansko leto na klancu.

Milky 26.10.2012 23:02
@StaraKost:

...hudo je toliko koliko si "zakuriš". Če bi šel s Milky-jem in moral prit +10 min prej, kot si prišel, bi brugače govoril o tem ali je klanec hud ali ne smeh.

Meni se tudi ob takem tempu Kum ne zdi ravno "hud" klanec, je pa res, da v Sloveniji kaj dosti hujšega ni. Moram pa priznati, da se mi je zdel z gorskim kolesom celo hujši, kot s specialko, čaprav sem pričakoval nasprotno, ker so na GK le manjši zobniki in je bilo v hujših strminah, ki pa jih nekaj je na Kumu, nekoliko lažje peljati. Verjetno je razlog v tem, da v klance nisem navajen kolesariti s tako hitro frekvenco in je zame hitrejše obračanje pedal večji napor, kot vožnja v težjem prenosu.

Na gorskem zobniku imam sprednji zobnik za 5 zob manjši, kot na specialki.

1 2 3 ... 6
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI