ČG-Albanija-Grčija ?

Domov > Forum > ČG-Albanija-Grčija ?

ČG-Albanija-Grčija ?

SORTIRAJ PO:
Surfcikel 19.06.2006 22:30
Hojla,
danes sem na furi spoznal dva popotnika, ki potujeta s kolesi iz Amsterdama proti Krfu 8O . Od tu na Rijeko in potem ob obali. Je kdo že vozil to turo, ker ju zanima kakšna bi bila najboljša ruta in kako je z varnostjo oz. razbojništvom v Albaniji čez katero planirata voziti 3 do 4 dni ? Sem obljubil info na mail torej če kdo ve, prosim.
malo 19.06.2006 22:58
Kolikor so mi povedali popotniki na biciklih - niso imeli nobenih težav pri prečkanju Albanije v zadnjih petih letih..
killer 19.06.2006 23:45
vec tezav je v lj.da ti spizdijo pecikl
heros 20.06.2006 07:00
jst sm bil do splita po jad. magistrali... je blo presenetljivo malo prometa - šel sem pa enkrat konec julija...
svejk 20.06.2006 13:48
mogoče ti bo tole kaj v pomoč
fedrov potopis
malo 03.09.2006 22:28
Pred dnevi sem vozil na relaciji Sukobin - Skadar - Božaj in ni prav nobene panike. Folk pozdravlja, so prijazni pri iskanju info, zelo pogosto trobijo - kar mi je bilo dobrodošlo pri pravočasnem odmikanju na rob slabe ceste.
Whiskey 03.09.2006 22:58
Jest sem se lani s povratka s Krete z avtom vozil iz smeri jezera Ioanija (GR) do Gjoerkastra - Drača - Tirana - Skadar - ČG. Z Makedonske ambasade v Tirani me je kolega posvaril pred okrožjem Gjoerkastra na jugu Albanije. Bojda je tam kar močno kriminalno leglo. Tako, da je ta konec najbolje prevoziti podnevi. Dodaten problem je to, ker se nekje na polovici Albanije začne proti jugu kar lepo vzpenjati in spuščati. Ceste so ozke in obup ... Da ne govorim o smerokazih. Pokrajina je pa fenomenalna :D
malo 08.07.2009 09:24
Zanima me, če se kdo čez poletje odpravlja na kolesarjenje po Črni gori ali Albaniji ? :lol:
Legis 08.07.2009 09:52
je kdo že vozu kdaj kj po krfu? če ma kdo kake izkušne je vsaka informacija zlo dobrodošla
_Sebastijan_ 09.07.2009 12:29
malo je napisal:
Zanima me, če se kdo čez poletje odpravlja na kolesarjenje po Črni gori ali Albaniji ? :lol:


je kdo za kakšn izlet po jadranu ? :lol: 8)
boborider 09.07.2009 15:22
Bil v Albaniji parkrat (nikoli z biciklom), niti najmanjših težav s kriminalom, izjemno prijazni ljudje sprva malo nezaupljivi. v odročnih predelih (čeprav je v Albaiji vse odročno) še toliko bolj.
Kriminala v smislu manjših kraj izven Tirane tako rekoč ni. Ceste absolutna katastrofa, specialka ne pride v poštev.
Predvsem okoliva Girokastre je izjemno zelena in kdo ma čas raziskovat tiste planine ....

Krf je kot vsak drug Grški otok (z izjemo Krete, ki je top kolesarska zadeva) zelo razgiban več ali manj vse asfaltirano, dober vzpon na Pantokrator. V sezoni so velika nevarnost turisti, ki rentajo avtomobile (julij, avgust)
malo 13.07.2009 06:42
V prvi polovici avgusta bom bicikliral na relaciji Skadarsko jezero - Ohrid (tja in nazaj). Če se bo kdo vozil tam okrog - naj mi pomaha :D
malo 16.08.2009 11:13
Odpeljal omenjeno destinacijo. Albanija je dežela prijaznih in ustrežljivih ljudi. Je vredna obiska...
Mitja 16.08.2009 14:12
Vozil po Črni gori in Albaniji ( Skadar-Drač smer Makedonija). Nikjer nobenega problema.
malo 16.08.2009 15:15
Mitja je napisal:
Vozil po Črni gori in Albaniji ( Skadar-Drač smer Makedonija). Nikjer nobenega problema.


Kdaj ?
CAMPY 16.08.2009 15:49
Legis je napisal:
je kdo že vozu kdaj kj po krfu? če ma kdo kake izkušne je vsaka informacija zlo dobrodošla


Letos sem po Krfu vozil. Obvezen je vzpon na Pantokrator (30 km cca 900 višincev!). Če boš vozil okoli otoka je pa zelo gost promet!!! (avtomobili, mularija brez čelad na motorjih in štirikolesnikih-ti so najbolj nevarni, avtobusi, tovornjaki...je pa gor in dol tako da te pri 35 stopinjah hitro utrudi. Predlagam ti da z kolesom raziskuješ prelepe plaže na severni strani otoka predvsem okoli Kassiopi-ja in pa osrednji del otoka je tudi lep (tam so snemali James Bond 007-Samo za tvoje oči) ;)
salamurca 16.08.2009 18:31
Leta 2004 sem se na na Krfu malce zapeljal za sprostitev na bližnji hrib iz Benitsesa, tam kjer so na vrhu oddajniki in radarji za letališče. Peljal sem pa res po tisti vijugasti cesti, ki je v filmu Bonda 007, kjer se vozi s spačkom po serpentinah navzdol. V glavnem na vrhu je fantastičen razgled, najboljše pa je, ko se pod nivojem vrha vidi, kaoo se spuščajo letala na bližnje letališče. Aja, pa domačini so me kar malce postrani gledali, ko sem grizel v tist klanec proti radarjem.
http://www.bikemap.net/ route/270162
AD 16.08.2009 18:55
Živjo!

Septembra morda odrinem proti Albaniji z gorcem. Kako človek najceneje pride dol? Vlak, trajekt? Morda kdo ve? Z avtom ne bom šel.

LP
Gogi 16.08.2009 19:31
AD je napisal:
Živjo!

Se ptembra morda odrinem proti Albaniji z gorcem. Kako človek najceneje pride dol? Vlak, trajekt? Morda kdo ve? Z avtom ne bom šel.

LP


Opcija je trajekt Benetke-Igoumenitsa. Ca 85 EUR povratna (glej http://www.anek.gr in http://www.minoan.gr) . Igoumentitsa je le dobrih 20km od Albanije. Potem pa je verjetno še bus ali vlak do Skopja. Vem, da je včasih plula tudi ladja iz Kopra v Drač, ki je sprejemala tudi potnike. Ne vem pa kako je zdaj s tem.

Sicer pa gre tudi en frend kolesarit v Albanijo septembra. Ga bom povprašal kako gre dol.
majski 16.08.2009 19:46
če ti bo kaj koristilo
http://eurobikespica.si /Nostalgija.html
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI