kreatin

Domov > Forum > kreatin

kreatin

SORTIRAJ PO:
hribcek 26.06.2006 21:08
Mene zanima kako zgleda in okus čistega kreatina monohidrat...namreč kupil sem od enga, resda zapakirano ampak nikol se neve...bele barve kot cuker malce grenak,brez okusa? pa zanima me kako ga najbolje dozirati za kolesarjenje. hvala
Ernesto 26.06.2006 21:12
:lol: :lol: :lol:
Zakaj si ga pa sploh kupu?
:lol: :lol: :lol:
vambomzepokazu 26.06.2006 21:26
Za ribe fujttrat je vredi. :lol:
St.Jimmy 26.06.2006 21:41
vambomzepokazu je napisal:
Za ribe fujttrat je vredi. :lol:


:D :D

vambomzepokazu 26.06.2006 21:43
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kreativc 26.06.2006 21:59
hribcek je napisal:
Mene zanima kako zgleda in okus čistega kreatina monohidrat...namreč kupil sem od enga, resda zapakirano ampak nikol se neve...bele barve kot cuker malce grenak,brez okusa? pa zanima me kako ga najbolje dozirati za kolesarjenje. hvala


Kreatin je res bele barve, lahko je cisto zmlet, lahko pa je v obliki drobnih zrnc (odvisno od proizvajalca). Okus je ogaben, tako da je bolje ce ga mesas z kakim sokom in ne z vodo. Ce ga predoziras, te boli glava, si naspidiran oz. cutis, da si necesa vzev prevec.. Hitro poveca misicno moc, manj pa maso. Za kolesarjenje pa pojma nimam kako ga dozirat. Vzami ga pred kaksnim kratkotrajnim treningom za moc, eksplozivnost...
hopla 26.06.2006 22:02
Kreativc je napisal:
hribcek je napisal:
Mene zanima kako zgleda in okus čistega kreatina monohidrat...namreč kupil sem od enga, resda zapakirano ampak nikol se neve...bele barve kot cuker malce grenak,brez okusa? pa zanima me kako ga najbolje dozirati za kolesarjenje. hvala


Kreatin je res bele barve, lahko je cisto zmlet, lahko pa je v obliki drobnih zrnc (odvisno od proizvajalca). Okus je ogaben, tako da je bolje ce ga mesas z kakim sokom in ne z vodo. Ce ga predoziras, te boli glava, si naspidiran oz. cutis, da si necesa vzev prevec.. Hitro poveca misicno moc, manj pa maso. Za kolesarjenje pa pojma nimam kako ga dozirat. Vzami ga pred kaksnim kratkotrajnim treningom za moc, eksplozivnost...


mislim ej :idea:
Kreativc 26.06.2006 22:06
Kaj ti ne pase?
cvalenti 26.06.2006 22:14
Kreativc je napisal:
Ce ga predoziras, te boli glava, si naspidiran oz. cutis, da si necesa vzev prevec..


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
JiRi 26.06.2006 22:19
Kreativc, a si to že jemal kdaj, da take trosiš okoli :lol: :lol: :lol:
Kreativc 26.06.2006 22:58
Hribcek, upam da sem ti kakorkoli pomagal z odgovorom. Ostali retardeki, ki ne vete o cem je tu govora pa ne smetajte!
rogi69si 27.06.2006 00:07
Če gre za rekreativca, potem take zadeve jemat je nonsens, če pa gre za profija, pol pa itak ve ;)
CHEF860 27.06.2006 07:18
Vi ste nori!

Spoštujem ljudi, ki vas uspejo nategnit, da to sranje dejansko potrebujete... Letos vozim na banane, frutabele, vodo in makarone, pa mi gre še kr dobr... :mrgreen:

Vi bi pa kreatin... po možnosti pa na biciklu sedi 12 ur na teden :roll:
hribcek 27.06.2006 09:43
hvala kreativc...ostali pa kr ostajajte na žgancih 8O
cultko 27.06.2006 09:47
bomo :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
gregario_ 27.06.2006 09:58
hribcek je napisal:
hvala kreativc...ostali pa kr ostajajte na žgancih 8O


kaj a ti pa mislš da boš kr letu zdej?
čestitke vsem proizvajalcem in prodajalcem športne prehrane..

lp jaka
hooger 27.06.2006 10:09
Nekajkrat sem ga res imel možnost sprobat. Morm rečt, da je stvar res dokaj ogabna, sploh če ga mešaš vodo. Ker se zelo slabo topi ga imaš potem polna usta in občutek je zelo čuden. Aja pa še potem sem imel pogosto problem s prebavo, tako da ga res ne priporočam. :?

Tko k je Chef reku, sem tut jest rajši na bananah in kakšnih čokoladkah.
Maillot_Jaune 27.06.2006 10:15
Mal ma narobe nick napisan: bi moral bit Kreatinc, ne Kreativc :mrgreen:
areh 27.06.2006 10:18
Ma člouk je vprašu, vi pa ste ga čist zjebal...se mi brez veze zdi :roll:
lpA
gepard 27.06.2006 10:42
areh je napisal:
Ma člouk je vprašu, vi pa ste ga čist zjebal...se mi brez veze zdi :roll:
lpA

Se strinjam z Arehom. Zdej če nimaš pojma, raj ne piš. ;)
Js kolikor vem, je kreatin za builderje. Veže v mišico veliko vode-dodatni kilogrami. ;)
ZigaK 27.06.2006 10:44
nekje sem našu dost dobr člank o kreatinu, na kratko povzemam: kolesarji nimajo nč od tega, mogoče šprinterji na stezi
na žalost pa nimam več linka :cry: tko da mi morte verjet na besedo ;)
MIHECH 27.06.2006 10:44
Kreatin je beljakovina ki pomaga pri hitri regeneraciji mišic, uporabljajo pa ga res velikokrat bodybilderji.
lp
heros 27.06.2006 10:47
mogoče je pa bodybilder?
Malinouček 27.06.2006 11:05
po kreatinu maš dost bol "trde" mišice in se je treba bol posvetiti raztegovanju mišic. Je tudi večja možnost poškodbe mišice. Sam to govorim iz izkušenj iz atletike za kolo pa ne vem če je isto vlka možnost poškodbe. :ups:

pa to kar so prej povedal, da zadržuje vodo je res. . .ker ko ga jemleš je treba velik tekočine (vode, ne pira :D ) pit, kreatin jo pa veže na sebe in zadržuje v telesu. Sam je pa spet odvisn kak močn kreatin maš. Moj kolega je u enem mescu dobil več kot 5 kil 8O
krziski 27.06.2006 12:11
MIHECH je napisal:
Kreatin je beljakovina ki pomaga pri hitri regeneraciji mišic, uporabljajo pa ga res velikokrat bodybilderji.
lp


:lol: :lol: :lol: kaj use zveš na forumih 8O
CHEF860 27.06.2006 12:14
gepard je napisal:
areh je napisal:
Ma člouk je vprašu, vi pa ste ga čist zjebal...se mi brez veze zdi :roll:
lpA

Se strinjam z Arehom. Zdej če nimaš pojma, raj ne piš. ;)
Js kolikor vem, je kreatin za builderje. Veže v mišico veliko vode-dodatni kilogrami. ;)


Najpri rečeš, če nimaš pojma, raj ne piš, potem pa napišeš neumnost :lol:

V glavnem, vsazga tolarja je škoda za kreatin!
gepard 27.06.2006 12:45
:roll: Ja Chef. Se ti globoko opravičujem, če sem kej narobe napisal. Me lahk kamot popraviš ;) .
StaraKost 27.06.2006 13:00
Povzeto po mojtrener.com

Kreatin

Zagotovo eden najbolj priljubljenih proizvodov za pridobivanje mišične mase in moči. Zakaj? Ker deluje! Na žalost pa je ravno s kreatinom in njegovo uporabo povezanih največ zmot: od napačnega jemanja in doziranja, do popolnoma napačne strategije vseh dodatkov.


Za delovanje mišic je potrebna energija, ki je v mišicah shranjena v obliki ATP-ja (adenozin trifosfat). Hitri in eksplozivni trenutki (npr. šprinti, skoki) in seveda dvigovanje uteži precej hitro izpraznijo zelo omejeno zalogo ATP-ja.

Zaužiti kreatin monohidrat pa v telesu skupaj s fosforjem tvori kreatin fosfat, visoko energijsko snov, naloženo v mišicah, ki učinkovito obnavlja ATP. Vendar pa je tudi ta energijski vir mišicam dostopen le za krajši čas (naenkrat je na voljo le za kakih 10-12 sekund intenzivnega dela). Preostali ATP pa telo pridobi iz ogljikovih hidratov, maščob in beljakovin (zadnja dva sta kot vir energije precej počasna in neučinkovita).

Rezultat pravilnega jemanja kreatina je torej zmožnost intenzivnejše in daljše vadbe, kar se kaže v pospešeni mišični rasti, povečanju moči, bolj polnih mišicah in izboljšanih telesnih sposobnostih na sploh.

Telo skupaj s kreatin fosfatom v celice veže tudi precejšnjo količino vode (okoli 5 g na 1 g kreatin fosfata). Zato nalaganje kreatina v mišice poveča volumen mišičnih celic, kar se odraža v t. i. super hidraciji mišic, ki so zaradi tega bolj polne in večje. Vse to pa izboljšuje pogoje za nadaljnjo mišično rast.

Uporaba v športu
Športniki, ki se ukvarjajo s športi, kjer potrebujejo energijo za večkratne, kratkotrajnejše napore, npr. šprinterji, hokejisti, nogometaši, bodybuilderji idr., uporabljajo kreatin za pridobivanje mišične mase, moči in izboljšanje telesnih zmogljivosti. S pridom ga uporabljajo tudi vsi tisti, ki si želijo učinkovito preoblikovati svoje telo, saj je dokazano, da kreatin pomaga pridobiti čisto mišično maso.

Priporočena uporaba in doziranje
Raziskave so pokazale, da je najučinkovitejša dnevni odmerek 5-10 g dnevno, odvisno od telesne teže posameznika.

Teorija t. i. nalaganja ("loadinga";)
Vodilni strokovnjaki menijo, da če želite izkoristiti prednosti, ki jih ponuja kreatin, ga morate najprej naložiti v mišice, gre za nalaganje (loading). Za uspešno nalaganje kreatina pa je nujno, da imate za seboj že kakšna dva meseca redne in intenzivne vadbe, saj ta sproži potrebo mišic po nalaganju.

Za naložitev kreatina v mišice ga je treba dnevno zaužiti 20-25 g, razdeljenih v tri do pet obrokov, enega je nujno zaužiti takoj po vadbi. Nalaganje traja pet dni, temu pa sledi obdobje vzdrževanja, v katerem zaužijete 5-10 g kreatina dnevno (5 g naenkrat).

Sinergistično delovanje (dopolnjevalno delovanje dveh ali več snovi)

Transportni sistemi:
da bi mišice učinkovito vsrkale kreatin, smo razvili kar nekaj učinkovitih transportnih sistemov; sam kreatin namreč dokaj slabo vstopa v mišice. Najbolj znan je transport kreatina skupaj s preprostimi sladkorji, čemur pa lahko dodate tudi nekaj visoko kakovostnih beljakovin, npr. sirotkinih za še boljše vpijanje. Ob tem sproščeni inzulin namreč zelo učinkovito nalaga kreatin v mišične celice. Znanstveniki pa so še ugotovili, da podoben učinek dosežemo s kombinacijo beljakovin in kompleksnih ogljikovih hidratov (50 g beljakovin in 50 g ogljikovih hidratov). Kar je morda še boljše, saj se s tem izognete velikim količinam preprostih ogljikovih hidratov. ALA, ojačevalci inzulina …

Kje ga najdemo
Kreatin je naravna substanca, telo jo je sposobno samo proizvesti. V hrani ga najdemo v rdečem mesu, tuni in lososu. Na žalost pa ga je v hrani premalo, da bi lahko z njim vplivali na izboljšanje telesnih sposobnosti, veliko kreatina pa se zaradi njegove občutljivosti na visoko temperaturo uniči.

Varnostna priporočila
Jemanje creatina v večjih količinah od priporočenih ne bo omogočilo boljšega dosežka. S tem boste le po nepotrebnem obremenili ledvice in jetra, višek creatina pa bo telo izločilo z urinom.

Nekateri posamezniki imajo težave s presnovo kreatina, kar se kaže v prebavnih motnjah in driski. V tem primeru svetujemo, da zamenjate kreatinski proizvod, verjetno pa boste morali, če ne bo stanje nič boljše, prekiniti uživanje kreatina. Če imate (ali ste imeli) težave z jetri ali ledvicami, kreatina ne uživajte.
m_boy 27.06.2006 13:13
Sem ravno želel napotiti bodoče uporabnike kreatina na www.mojtrener.com ali pa na forum www.mojportal.com ;)
Kreativc 27.06.2006 19:01
Ta clanek o kreatinu je star najmanj 6 let, zato ima tudi kako pomankljivost. Ena je ziher ta, da priporoca loading, ki pa sploh ni potreben. Z neko raziskavo so dokazali, da so ucinki popolnoma enaki tudi brez 5-dnevnega filanja. Niti niso omenjeni stranski ucinki, ki se takrat niso bili znani (mogoce so sedaj ze). Vode pa res spij veliko, magari 1l na 5g kreatina.
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI