zavore neznosno ropotajo?

Domov > Forum > zavore neznosno ropotajo?

zavore neznosno ropotajo?

SORTIRAJ PO:
Uporabnik ne obstaja. 30.06.2006 09:39
Včeraj sem čistil verigo na kolesu. Najprej z razmaščevalcem, potem pa sem jo še na sveže naoljil.
Že prej so me opozorili, da moram pazit, da olje ne pride na obroč, ker bremze ne bodo prijele.
To sem naredil in ko sem šel na probo so zavore (zadnje) neznosno ropotale (tulile, podoben zvok kot kakšna trobenta). Bremze so "navadne" - na gumice.
Kaj je vzrok tega?

Poskusil sem vse. Spucat obroč z vodo in ga obrisal na suho - brez rezultata.
Namazal obroč z razmaščevalcem - brez rezultata.
Ko tudi to ni prijelo sem ga namazal še z oljem - isto.

A mi lahko kdo prosim pove, kaj se dogaja z zavorami, oziroma kje je rešitev problema?
coki 30.06.2006 09:44
to se meni dogaja ko mi olje s ketne poškropi feltno vendar po dalšem zaviranju(spust)počasi neha
Truplo 30.06.2006 09:45
:D Podoben problem imam jaz, ne vem, kaj je vse vzrok, mogoče slaba kvaliteta gum.....

Ko se spomnim, enostavno med feltno in gumo dam coto, krpo (jaz uporabljam stare preprane moške nogavice, ki niso več za rabo) in gumo fejst spucam nesnage. Do sedaj je navadno pomagalo, vendar se problem ponavlja. Bom moral enkrat stopiti do servisa, da mi točno pove...

Torej, probaj zelo dobro očistiti gumo na ta način ;)
blayo 30.06.2006 09:47
Da ne bom preveč pisal si poglej tole:

http://www.parktool.com/repair/readhowto.asp?id=21

...predvsem poglavje "Setting Pads".
Uporabnik ne obstaja. 30.06.2006 09:48
sem sčisti feltno na čisto, med gumico in feltno sem dal cunjo in vrtel kolo, pa nobene razlike. feltna je bila čista, da bi lahko jedel z nje, pa še kar tuli...
blayo 30.06.2006 09:48
Drugač pa dvokomponentni brejk pedzi...
Uporabnik ne obstaja. 30.06.2006 09:49
aja, kolo je pa novo (2 meseca).
blayo 30.06.2006 09:52
Ponavadi se težje nastavi sprednje kot zadnje... sprednje so bolj dovzetne za škripanje - po mojih izkušnjah.
Uporabnik ne obstaja. 30.06.2006 09:53
ja, tu je problem pri zadnjih, sprednje sploh niso problematicne.
blayo 30.06.2006 09:55
Ja, ti samo preberi in poskusi nastavit tako kot piše.
Uporabnik ne obstaja. 30.06.2006 10:05
če pa nisem nič spreminjal. predvčerajšnjim so delale vredu. včeraj po čiščenju verige pa se je začelo tuljenje, ergo vzrok je v čiščenju (olje, čistilo?). zavore so pred čiščenjem verige delovale brezhibno.
hooger 30.06.2006 10:06
A pa si spucal mast iz gumice. Probej mal pošmirglat še gumico. Pa gumica nej ne bi bila direkt vzporedno z feltno. More imet vsak kakšno stopinjo odklona. Potem nej bi delal brez škripanja.
Uporabnik ne obstaja. 30.06.2006 10:07
gumica ni vzporedno s feltno, bom pa probal jo spucat se gumico, a to si mislil prav s smirgl papirjem?
hooger 30.06.2006 10:14
ja vzameš en šmirglpapir (ne glih prov grobega), pa ene parkrat potegneš. Ker zgleda, da se ti je gumica zamastila.
ZigaK 30.06.2006 10:24
poizkusi spucat feltno z vimom in zobno krtačko
semic 30.06.2006 10:54
Zapelji na hrib in naredi ene par močnih zaviranj in se bo zadeva uredila. Pa previdno v začetku.
Simeone 30.06.2006 12:31
hooger je napisal:
A pa si spucal mast iz gumice. Probej mal pošmirglat še gumico. Pa gumica nej ne bi bila direkt vzporedno z feltno. More imet vsak kakšno stopinjo odklona. Potem nej bi delal brez škripanja.

zakaj ne bi smela biti gumica vzporedno s felno, ko pa v tistem priročniku prikazuje slika, da mora biti vzporedno, da je vse ostalo slaba nastavitev? Ima kdo izkušnje?
eustahija 30.06.2006 13:14
probaj očistiti gumice in obroč z alkoholom......nekje sem bral, da je to priporočljivo......probaj sej tistih 0,03 boš že pogrešil......
hooger 30.06.2006 13:31
Simeone je napisal:
hooger je napisal:

zakaj ne bi smela biti gumica vzporedno s felno, ko pa v tistem priročniku prikazuje slika, da mora biti vzporedno, da je vse ostalo slaba nastavitev? Ima kdo izkušnje?

Sam imam izkušnje. Ne bi vedel točnega razloga, ampak sam sem vedno tako nastavil in mi je delalo brez problema.
ROTOR 30.06.2006 13:35
Vzporedno že mora bit. Sej je Hoger pravilno napisal.

Edino še: zadnji del gumice naj bo mm ali dva nad obročem (prednji del se pa naj dotika obročev)

cCasper 30.06.2006 14:36
Dobesedno dotika?? 8O
semic 30.06.2006 14:40
Ne sme se dobesedno dotikat! Če sam tega ni nastavljal še nikoli, zna bit, da se ti zrola, prej kot bo nehalo tulit ;)
Skalaš 30.06.2006 21:33
Serbus
Jaz sem imel pred leti enak problem, bremze so tako tulile, da bi lahk okvaro sluha dobil :D
Feltno in gumice sem obrisal z alkoholom, potem pa sem šel na en fajni klanc, pa bremzu kok mi je duša dala. In glej ga zlomka, delovalo je ;)
LP
ROTOR 30.06.2006 21:47
cCasper je napisal:
Dobesedno dotika?? 8O

Dotikat zato, da lažje nastaviš zadnji del gumice (imaš boljšo primerjavo ). Potem itak moraš popustit zajlo, da se gumice odmaknejo od obroča.
vambomzepokazu 30.06.2006 21:48
ROTOR je napisal:
cCasper je napisal:
Dobesedno dotika?? 8O

Dotikat zato, da lažje nastaviš zadnji del gumice (imaš boljšo primerjavo ). Potem itak moraš popustit zajlo, da se gumice odmaknejo od obroča.

Jutr delaš dopoldan?
ROTOR 30.06.2006 21:49
Fraj. Kaj narobe s kolesom?
vambomzepokazu 30.06.2006 21:50
ROTOR je napisal:
Fraj.

Sm mislo da bi uletu, da kak pir spijeva. 8) Pa drugič.
ROTOR 30.06.2006 21:51
Zjutraj šibam na Raduho. lahko pa greš zraven in daš za pir na Grohatu :lol:
jo-jo 30.06.2006 22:01
Skalaš je napisal:
Serbus
Jaz sem imel pred leti enak problem, bremze so tako tulile, da bi lahk okvaro sluha dobil :D
Feltno in gumice sem obrisal z alkoholom, potem pa sem šel na en fajni klanc, pa bremzu kok mi je duša dala. In glej ga zlomka, delovalo je ;)
LP

Meni nič od tega ne pomaga ( na starem kolesu) - zavore uporabljam namesto zvonca ( hupe ) :) . Naslednja poteza - nakup novih gumic in upam tudi - zvonca :lol:
ROTOR 30.06.2006 22:04
Me prav zanima, kakšne gumice uporabljate; trde, mehke, poltre, polmehke, za mokro, za suho, protiprašne, poceni, drage, poldrage?......... :roll:
Recept je prava gumica in pravilna nastavitev.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI