poteg pedala

Domov > Forum > poteg pedala

poteg pedala

SORTIRAJ PO:
plezalec 30.06.2006 09:45
Me zanima, če pedala (spd, look, ...) tudi vlečete navzgor ali samo potiskate navzdol? Kdaj pride kaj v poštev?

Namreč. Imam spd že nekaj časa in samo potiskam navzdol. Je to najbolj racionalno, učinkovito, ...???
krziski 30.06.2006 09:51
http://www.bicikel.com/sl/forum/?thread_id=11854

:roll:
mito1 30.06.2006 10:01
ZigaK 30.06.2006 10:14
na tem linku ne boš zvedel nič pametnega
cvalenti 30.06.2006 10:28
Dej poglej če tukaj kaj pametnega piše ,se mi ne da vsega brati. :ups:

cvalenti 30.06.2006 10:28
cvalenti je napisal:
Dej poglej če tukaj kaj pametnega piše ,se mi ne da vsega brati. :ups:



upppssss, zakaj ne dela
TomazK 30.06.2006 10:29
ja normalno da tut vlečeš gor, sej lih to je fora takih pedalov...
drgač jih maš za brez veze. Sploh pri vožnji v klanec, šprintanju pridejo do izraza....
cvalenti 30.06.2006 10:29
cvalenti je napisal:
cvalenti je napisal:
Dej poglej če tukaj kaj pametnega piše ,se mi ne da vsega brati. :ups:



upppssss, zakaj ne dela


http://www.bicikel.com/sl/forum/?thread_id=2115
maticek 30.06.2006 10:47
Eni clo pravjo, da je treba pedala vrtet in ne prtiskat...
plezalec 30.06.2006 14:31
TomazK je napisal:
ja normalno da tut vlečeš gor, sej lih to je fora takih pedalov...
drgač jih maš za brez veze. Sploh pri vožnji v klanec, šprintanju pridejo do izraza....


Se pravi, ko goniš v neki dolgi, enakomerno strm klanec, cel čas vrtiš pedala (potiskaš in vlečeš)?
To pa se je treba naučit, ker jaz že 5 let vozim spd, pa se ne spomnim, kdaj bi nazadnje potegnil pedal. Sploh ne v klanec.

Pa se sigurno porabi manj energije pri tem?
cCasper 30.06.2006 14:34
To (mislm da) ne. :)
Manj obremenjuješ ene in iste mišice. Tko k bi vzdigvou utež z eno(samo potiskaš pedala) al pa dvema rokama(potiskaš in vlečeš pedala).
semic 30.06.2006 14:35
O načinu pedaliranja je bilo pisano v reviji Polet, Gorazd Penko, tudi skica je bila narisana.
kolesar89 30.06.2006 14:36
Um več mišic sodeluje tko da se lepo porazdeli. Ne vem če se mnj porab sam je pa energija dost bolj učinkovito porabljena ;)
MX_Peter 30.06.2006 14:40
Zašprintaj v klanec, pol pa enako zašprintaj z odpetimi pedali, pa boš vidu, da tudi ti vlečeš navzgor in ne samo pritiskaš.

PS. Tudi jaz sem mislu, da ne vlečem nič gor, ko sem pa v Lj z navadnim kolesom zašprintal v en klanec (čisto podzavesno) sem se pa komaj na kolesu obdržal, ker so mi obe nogi iz pedal zdrsnile :D
semic 30.06.2006 14:48
V tem članku je napisal Penko kako:
http://www.bicikel.com/sl/bicikel_zine/712/kako_vrtetic_in_prvi_trening.html
Dawid 30.06.2006 15:53
pri spd, look pač pri pedalih kješ maš vpeto izkoristiš cel obrat z vlečenjem gor ne, kot pa pri navadnih pedalih izkoristiš sam pol obrata oz. še maj ko samo potiskaš dol... :lol:
Sencurjan 01.07.2006 10:45
MX_Peter je napisal:
Zašprintaj v klanec, pol pa enako zašprintaj z odpetimi pedali, pa boš vidu, da tudi ti vlečeš navzgor in ne samo pritiskaš.

PS. Tudi jaz sem mislu, da ne vlečem nič gor, ko sem pa v Lj z navadnim kolesom zašprintal v en klanec (čisto podzavesno) sem se pa komaj na kolesu obdržal, ker so mi obe nogi iz pedal zdrsnile :D


Meni se je zgodilo podobno na ravnini ... imam SPD-je in večinoma vozim z visoko kadenco. Ker se je pravilnega oz. enakomernega pedaliranja treba naučiti, sem se tudi sam spraševal, če pedala tudi vlečem ali samo potiskam ... ko sem se enkrat peljal z drugim kolesom brez SPD-jev se mi je zdolilo, da sem pri visoki kadenci začel s stopali "tapkati" po pedalih in tako sem dobil odgovor. Po moje pri pedalih, kjer si vpet, počasi začneš čisto podzavestno tudi vleči.

Drugače je pa takšno vretenje bolj učinkovito in precej bolj enakomerno. Še najbolj pomembno pa je, da obe nogi delata poln obrat in ne samo pol obrata ...

LP,
Boštjan
bianchi 01.07.2006 15:03
Sencurjan je napisal:
MX_Peter je napisal:
Zašprintaj v klanec, pol pa enako zašprintaj z odpetimi pedali, pa boš vidu, da tudi ti vlečeš navzgor in ne samo pritiskaš.

PS. Tudi jaz sem mislu, da ne vlečem nič gor, ko sem pa v Lj z navadnim kolesom zašprintal v en klanec (čisto podzavesno) sem se pa komaj na kolesu obdržal, ker so mi obe nogi iz pedal zdrsnile :D


Meni se je zgodilo podobno na ravnini ... imam SPD-je in večinoma vozim z visoko kadenco. Ker se je pravilnega oz. enakomernega pedaliranja treba naučiti, sem se tudi sam spraševal, če pedala tudi vlečem ali samo potiskam ... ko sem se enkrat peljal z drugim kolesom brez SPD-jev se mi je zdolilo, da sem pri visoki kadenci začel s stopali "tapkati" po pedalih in tako sem dobil odgovor. Po moje pri pedalih, kjer si vpet, počasi začneš čisto podzavestno tudi vleči.

Drugače je pa takšno vretenje bolj učinkovito in precej bolj enakomerno. Še najbolj pomembno pa je, da obe nogi delata poln obrat in ne samo pol obrata ...

LP,
Boštjan


z obema se popolnoma strinjam
kerezi 06.07.2006 12:50
najbolje se naučiš delati polne kroge tako, da ko prideš z nogo skoraj v čisto spodnji položaj narediš takšen gib, kot bi si hotel obrisati noge v predpražnik, ali pa kot če bi stopil v blato in se hočeš z brisanjem podplata v tla, blata znebiti in si očistiti čevelj. ko zadevo "ozavestiš" gre kot po maslu.
krog je torej sklenjen s potiskom, "obrisom" in vlekom navzgor.
eustahija 06.07.2006 12:57
HA,HA...... :lol: :lol: take dobre razlage pa že dolgo ne.....si bom zapolnil in se vseskozi brisal in vlekel nogo iz "dreka".....he..he....
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI