pokanje v gonilki?

Domov > Forum > pokanje v gonilki?

pokanje v gonilki?

SORTIRAJ PO:
domen78 16.08.2006 17:52
Živjo!

Imam problem, ki mi ne znam rešiti???
Imam Focusa Northen lite deore/xt oprema

Zamenjal sem ketno in po menjavi sem ugotovil da mi v gonilki nekja "poka" ko gonim!!

Ketno sem da gor SRAM, imam nove ležaje na gonilki (14 dni)!
Sem peljal na servis pa pravi, da ni ničeser najdu kar bi bilo krivo za pokanje?
A je možno da je kaj v okvirju zvito? Ali je možno da ketna škripa ko zagonim?
Prosim za nujni pomoč kaj še naj naredim!
Peljal sem ga na srevis v ljutomer (bike storeS)!
V kateremu mehaniku naj peljem da mi bo popravil to škripanje v gonilki, ki mi gre rahlo na živce!!! :ups:

hvala na pomoči!
mdic 16.08.2006 18:01
Možno je da imaš ˝luft˝. Pojdi h kakšnemu dobremu serviserju in ti nej odšpona sredino in nazaj zašpona.

No se mi vsaj zdi da bi to lahko blo, več pa pojma nimam.
domen78 16.08.2006 21:17
se opravičujem trgovina-servis jebil "ELAN BIKEs" in ne bike store.
Ja verjetno je res neke luft!!
Verjetno nekje v šalčki ležaja med ohišjem in ležajem! Samo kje vse je zategnjeno!!!!
Bom pa peljal na servis in jim rekel naj odtegnejo in ponovno zategnejo sredino tako kot si mi svetoval!
hvala
mdic 16.08.2006 21:21
domen78 je napisal:
se opravičujem trgovina-servis jebil "ELAN BIKEs" in ne bike store.
Ja verjetno je res neke luft!!
Verjetno nekje v šalčki ležaja med ohišjem in ležajem! Samo kje vse je zategnjeno!!!!
Bom pa peljal na servis in jim rekel naj odtegnejo in ponovno zategnejo sredino tako kot si mi svetoval!
hvala


Lej jst nimam pojma, sam tko je men enkrat serviser poštimu, tko da jst zdej nism 100% da maš isti problem.
No hočm rečt da to da ti poka gotou ni normaln...
Boka 16.08.2006 21:22
Sam sem imel 2 leti nazaj podoben problem, moram rečti, da so vsi nekaj mutli na servisih, menjava ležaja, gonilke, pedalov itd..
kupil sem si ključ, vse skupaj razstavil očistil, namazal in morem ti rečt ni več pokalo. Je pa zanimivo kako je lahko to glasno in moteče....Zategni z občutkom in bo vredu... mogoče :?:
liveStrong 16.08.2006 21:33
Men stalno poka, v pedalih, ko menjavam položaj na zicu, med vožnjo po malce luknjasti cesti,... ni prijetno, mp3 player mau reš zadevo, drugač pa servis ;)
daRkdog- 16.08.2006 21:35
ja men isto poka nekje v gonilki, od zacetka mi je mal najedal, sam se navadis :D
laufar 16.08.2006 21:39
Včasih se tko po geštelu prenaša ta pkpk, da misliš da poka v gonilki, v resnici je pa vzrok čisto drugje!

Meni se je odšravfal sedež, mi je pokalo, mislil sem da v gonilki, vse razstavil, ponovno sestavil, nakar sem ugotovil vzrok! Zategnil sem spodnja vijaka sedeža in pokanja ni bilo več!
KAVITATOR_ 16.08.2006 21:41
To lahko poka kjer koli ker se zvok prenaša po geštelu (še posebej karbonski gešteli).Lahko sam da ti ploščice na čevlijih ob stiku z pedalom pokajo mal namaž ploščice,lahko je mal lufta v pedelaih,dostkrat (ko je slaba cesta bolj) je luft v krmilnem ležaju ker nimaš dost zategnen fajfe na vilce, en serviser mi je povedu da ni mogu ugotovit kje tipu poka. Na konc je bil ventilček od šlaufa ki je trkal ob rob feltne (je sam mal izolirza okol ovil).Najbol vidš če bajk na trenežer postavš in po ugotavljaš kje poka.
Italija 16.08.2006 21:43
men je tud že pokal v gonilki...no tm nej bi pokal...kako sm rešu težavo??? kolo sm prodal :lol: :lol: :lol: :lol:
KAVITATOR_ 16.08.2006 21:43
Lahko so tut špice na feltnah ker je novo in se vse še razteguje.
vambomzepokazu 16.08.2006 21:44
liveStrong je napisal:
Men stalno poka, v pedalih, ko menjavam položaj na zicu, med vožnjo po malce luknjasti cesti,... ni prijetno, mp3 player mau reš zadevo, drugač pa servis ;)


Hahaha, verjetn sploh niso pedala kriva!! Vzam zic štango ven in jo z mastjo namaž, še prej pa spucaj.Isto nared z zicom tam kjer je vpet na štango.Tud pr krmilu in fajfi nared isto! Pedala pa zategn na vso moč!
krziski 16.08.2006 21:47
men je tut u xt-jevi gonilki pokal, pol sm pa peljal na servis.

tam so pa razkopal pa so vidli, da je to tista serija gonilk, ki ima krono (na kateri so verižniki), na os pritrjeno s "pini" in da ti pini škripljejo.

to se lahko reši pa vzameš kladivo in udariš 8O po "pinih"....vendar je to samo začasna rešitev, ker kasneje dobijo luft in nimaš samo škripanja ampak tudi luft...

tako da se navadiš ali pa kupiš drugo gonilko :roll:
KAVITATOR_ 16.08.2006 21:53
Jaz bi zamenjal kolo :mrgreen: hec!
domen78 17.08.2006 14:33
evo kupil srojno olje (v tistih malih flaškah za šivalni stroje) mal špricnal po gonilki in po ketni in stvar za enkrat dela super brez pokanja. olje pride cca 500 sit!!!! :lol:
liveStrong 18.08.2006 08:29
vambomzepokazu je napisal:
liveStrong je napisal:
Men stalno poka, v pedalih, ko menjavam položaj na zicu, med vožnjo po malce luknjasti cesti,... ni prijetno, mp3 player mau reš zadevo, drugač pa servis ;)


Hahaha, verjetn sploh niso pedala kriva!! Vzam zic štango ven in jo z mastjo namaž, še prej pa spucaj.Isto nared z zicom tam kjer je vpet na štango.Tud pr krmilu in fajfi nared isto! Pedala pa zategn na vso moč!

Zanimiv je blo učeri, do Podpeči je pokal ko svina, vsak gib ki sem ga naredil...potem nas je pa tam do Vnanjih goric namočil dež, ves čas sem za Boss-om vozil in kar naenkrat je nehalo vso škripanje... in to do konca 87 kilometrske ture... verjetno bo pa dons spet začelo :) LP
Sencurjan 19.08.2006 09:24
Meni je pokalo zadnje pesto, pri čemer vedno šele po kakšnih prevoženih 40 km (po moje se je mast v pestu segrela in postala bolj tekoča). Sem peljal na servis, pa so na novo namazal.

Mi pa sedaj poka leva gonilka (vsaj tako se mi zdi) kadar "aufzicam" in gre leva noga navzdol ... zdaj pa ne vem, al naj se ekrat peljem na servis ali naj potrpim?

Bi pa kolo najraje peljal na servis nekomu, ki se bo zadevi res posvetil in po potrebi tudi usedel na kolo in odpeljal kakšen km. Poznate kakšnega takega? Prestave bi bile tudi za naštelat ... :mrgreen:
Rado 19.08.2006 09:34
Sencurjan je napisal:
Bi pa kolo najraje peljal na servis nekomu, ki se bo zadevi res posvetil in po potrebi tudi usedel na kolo in odpeljal kakšen km. Poznate kakšnega takega? Prestave bi bile tudi za naštelat ...

Takega ne boš nikoli najdu :D :D :D
Najboljš je, da nabaviš orodje in se sam poigraš, jest nobenmu serviserju ne verjamem in sam porihtam kolo! ;)
TomazK 19.08.2006 09:39
vambomzepokazu je napisal:
liveStrong je napisal:
Men stalno poka, v pedalih, ko menjavam položaj na zicu, med vožnjo po malce luknjasti cesti,... ni prijetno, mp3 player mau reš zadevo, drugač pa servis ;)


Hahaha, verjetn sploh niso pedala kriva!! Vzam zic štango ven in jo z mastjo namaž, še prej pa spucaj.Isto nared z zicom tam kjer je vpet na štango.Tud pr krmilu in fajfi nared isto! Pedala pa zategn na vso moč!


Da ne bi res pedalov zategoval na vso moč :roll: , tega res ne razumem.... Zategneš jih z občutkom, ker se itak sama še zategujejo med vožnjo. Sem že odvijal pedala z metrsko kovinsko cevjo, ker so jih talenti zategoval na vso moč, da ne omenjam posnetih navojev itd...
vambomzepokazu 19.08.2006 10:33
TomazK je napisal:
vambomzepokazu je napisal:
liveStrong je napisal:
Men stalno poka, v pedalih, ko menjavam položaj na zicu, med vožnjo po malce luknjasti cesti,... ni prijetno, mp3 player mau reš zadevo, drugač pa servis ;)


Hahaha, verjetn sploh niso pedala kriva!! Vzam zic štango ven in jo z mastjo namaž, še prej pa spucaj.Isto nared z zicom tam kjer je vpet na štango.Tud pr krmilu in fajfi nared isto! Pedala pa zategn na vso moč!


Da ne bi res pedalov zategoval na vso moč :roll: , tega res ne razumem.... Zategneš jih z občutkom, ker se itak sama še zategujejo med vožnjo. Sem že odvijal pedala z metrsko kovinsko cevjo, ker so jih talenti zategoval na vso moč, da ne omenjam posnetih navojev itd...


Jst sm jih zmontiro in zategnil po občutku kot ti praviš, z Uniorjevim navadnim ključem 15 al kok je že.Pa mi je skos neki pokal.Pa pelem na servis in on vzame daljši ključ in zategne pedala še malo bolj kot sem jih jaz s tistim mojim ključekom.In je nehal pokat. 8) 8) 8)
ROTOR 19.08.2006 10:39
TomazK je napisal:
vambomzepokazu je napisal:
liveStrong je napisal:
Men stalno poka, v pedalih, ko menjavam položaj na zicu, med vožnjo po malce luknjasti cesti,... ni prijetno, mp3 player mau reš zadevo, drugač pa servis ;)


Hahaha, verjetn sploh niso pedala kriva!! Vzam zic štango ven in jo z mastjo namaž, še prej pa spucaj.Isto nared z zicom tam kjer je vpet na štango.Tud pr krmilu in fajfi nared isto! Pedala pa zategn na vso moč!


Da ne bi res pedalov zategoval na vso moč :roll: , tega res ne razumem.... Zategneš jih z občutkom, ker se itak sama še zategujejo med vožnjo. Sem že odvijal pedala z metrsko kovinsko cevjo, ker so jih talenti zategoval na vso moč, da ne omenjam posnetih navojev itd...


A da se sama zategujejo med vožnjo?
Pedala se med vožnjo odtegujejo; in če nimaš močno zategnjeno se ti odvijačijo. Pa na masti ne šparaj ;)
TomazK 19.08.2006 11:04
ROTOR je napisal:
TomazK je napisal:
vambomzepokazu je napisal:
liveStrong je napisal:
Men stalno poka, v pedalih, ko menjavam položaj na zicu, med vožnjo po malce luknjasti cesti,... ni prijetno, mp3 player mau reš zadevo, drugač pa servis ;)


Hahaha, verjetn sploh niso pedala kriva!! Vzam zic štango ven in jo z mastjo namaž, še prej pa spucaj.Isto nared z zicom tam kjer je vpet na štango.Tud pr krmilu in fajfi nared isto! Pedala pa zategn na vso moč!


Da ne bi res pedalov zategoval na vso moč :roll: , tega res ne razumem.... Zategneš jih z občutkom, ker se itak sama še zategujejo med vožnjo. Sem že odvijal pedala z metrsko kovinsko cevjo, ker so jih talenti zategoval na vso moč, da ne omenjam posnetih navojev itd...


A da se sama zategujejo med vožnjo?
Pedala se med vožnjo odtegujejo; in če nimaš močno zategnjeno se ti odvijačijo. Pa na masti ne šparaj ;)


kako že če je pa kontra navoj?
hilly_the_kid 19.08.2006 12:13
Tomaž, se boš pa še kaj naučil na tem forumu. Pa še kaj si o razpeljavi preberi. :lol:
daRkdog- 20.08.2006 11:52
ja js sn resu dokaj svojo zadevo, pokal mi je zic, sedaj pa mislim da še morn pedala mal pošraufat pa bo super!
M.Pdownhill 06.10.2014 20:18

ja jest imam tudi isti težavo imam downhilla in pri pedaliranju še posebaj v klanec poka in škriplje kolesarska trgovina me je rekla da bo pogledala mogoče je problem u ležajih čeprav dvomim po tem kar sem prebral

VILI63 07.10.2014 21:25

Poglej sedežno oporo, posebej če ti to dela pri pedaliranju sede. Jaz jo vzamem ven, fino obrišem potem pa namažem s svečo. kul

picek.petelin 08.10.2014 06:38

Močno priporočam Bingl olje.

dreknapalci 08.10.2014 07:23
@picek.petelin:

Močno priporočam Bingl olje.

...v tvoja usta.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI