Chefov blog

Domov > Forum > Chefov blog

Chefov blog

SORTIRAJ PO:
CHEF860 26.11.2006 13:49
http://chef.blog.siol.net/

Berite!

LP Matej
ZigaK 26.11.2006 14:38
zelo slabo
cultko 26.11.2006 14:39
:o z zadnjo objavo se strinjam, ŽigaK se seveda ne :mrgreen:
april 26.11.2006 14:41
Tu gori je dovolj
CHEF860 26.11.2006 16:49
Ahaha, na prvo stran SiOLa so me dal :lol:
FAUSTO 26.11.2006 18:26
Bravo!!!
april 26.11.2006 18:28
CHEF je napisal:
Ahaha, na prvo stran SiOLa so me dal :lol:

daj link
CHEF860 26.11.2006 18:29
http://www.siol.net/
Vertigo 26.11.2006 19:07
Slogu in vsebini Chefa nisem naklonjen. Da bo jasno.

Sem pogledal blog. Pa saj ni res! Človek, ki je zasmetil skoraj vsak post, da bi zbujal pozornost, se je zdaj spravil na novinarje, ki ne počnejo nič drugega. Na trgu se borijo za odjemalce - pozornost. Mediji zadovoljujejo potrebe svojega ciljnega občinstva. Če ni porabnikov novic, v tržnem novinarstvu ni medijev.

pa še tale cvetka chefa: 'Ne, nisem preveč pameten, za naravoslovne predmete sem celo precej butast.'

O prvem delu ne bom sodil, ali je resničen, za drugi del trditvepa se zdi, da tudi za družboslovje (je bilo to v mislih, ali mogoče life science) manjka talenta. Ali pa znanja. Ogledati si je treba kaj določa objavno vrdnost novic, pa bo lažje razumeti tudi novinarje - medije.

Mogoče bi zdaj lahko izvedeli še nekaj. Zakaj pa na blogu ne uporablja svojega infantilnega sloga, s katerim je prisoten na kolesarskem forumi?
CHEF860 26.11.2006 19:09
Ker nisem infant.
vambomzepokazu 26.11.2006 19:29
Zdele že pol ure gledam kaj te velike besede pomenijo! :lol: Sami intelektualci! :mrgreen:
CHEF860 26.11.2006 19:56
Vertigo, imaš ZS.
cultko 26.11.2006 19:57
:lol:
chico 26.11.2006 21:06
Vertigo, tržno novinarstvo? Jaz bi temu rekel rumeno.

Ravno zaradi tega ponavadi ne gledam informativnih oddaj na POP TV (ker so delane za večinsko publiko, ki pač ljubi rumeno).
CHEF860 26.11.2006 21:30
Chico, tip je hotel povedat, da novinarji pišejo tisto, kar ljudje berejo. To sem v blog napisal tudi jaz, a Vertigo tega žal ni razbral, mogoče, ker se je že prej odločil, da sem bednik, ali pa morda res nisem dovolj dobro napisal.
mclow 26.11.2006 21:52
Itak mate vsi preveč cajta!!!!
jeti 27.11.2006 07:40
čif dobr je
kitten 27.11.2006 09:18
Vertigo je napisal:
Slogu in vsebini Chefa nisem naklonjen. Da bo jasno.

Sem pogledal blog. Pa saj ni res! Človek, ki je zasmetil skoraj vsak post, da bi zbujal pozornost, se je zdaj spravil na novinarje, ki ne počnejo nič drugega. Na trgu se borijo za odjemalce - pozornost. Mediji zadovoljujejo potrebe svojega ciljnega občinstva. Če ni porabnikov novic, v tržnem novinarstvu ni medijev.

pa še tale cvetka chefa: 'Ne, nisem preveč pameten, za naravoslovne predmete sem celo precej butast.'

O prvem delu ne bom sodil, ali je resničen, za drugi del trditvepa se zdi, da tudi za družboslovje (je bilo to v mislih, ali mogoče life science) manjka talenta. Ali pa znanja. Ogledati si je treba kaj določa objavno vrdnost novic, pa bo lažje razumeti tudi novinarje - medije.

Mogoče bi zdaj lahko izvedeli še nekaj. Zakaj pa na blogu ne uporablja svojega infantilnega sloga, s katerim je prisoten na kolesarskem forumi?


Ali ti je Chefov slog pisanja všeč ali ne je seveda stvar okusa ... meni so določeni deli všeč, določeni pač ne. Kar pa se tiče vsebine - poba je razmere zelo dobro opisal! Sicer je res, da imajo novice, povezane z romsko problematiko, zelo visoko novičarsko vrednost, vendar pa je delo novinarjev več kot le samo poročanje, saj mediji "reprezentirajo realnost", kot bi rekli v družboslovnem žargonu. Mediji torej obveščajo širšo javnost o dogodkih, s katerimi večji del prebivalstva nima neposrednega stika, torej so mediji zanje edini vir poročanja o dogodkih. Iz tega sledi, da so novinarji/mediji družbeno odgovorni... in tu ne gre le za pravno odgovornost (da so prispevki v skladu s pravnimi zakoni in novinarskim kodeksom), ampak tudi za etično odgovornost! Novinar torej ne sme kršiti človekovega dostojanstva, njegovega dobrega imena, pravice do duševnega miru itd. Hmmm, tukaj bi se pa lahko zapletlo - ali so bile te pravice v poročanju o strojanovih spoštovane? Bi lahko nadaljevali naprej z debato o kvaliteti slovenskega novinarstva ... :roll:
CHEF860 27.11.2006 09:35
No in to sem jaz napisal malo bolj po kmečko, malo bolj po domače.
Pa bi mogoče res moral komplicirat, potem ljudje vsaj nič ne razumejo in gredo lažje spat :lol:
Cowboy 27.11.2006 10:49
a mi lahko en pove kaj je fora teh blogov?
Urednik 27.11.2006 10:53
Fora??

Ni fore, kot tole vidim gre bolj za obliko foruma z omejitvami in vezavo na točno določenega avtorja, kateri si s tem dela promocijo jasno če je reden pisec in promoviran preko drugih spletnih strani.

Iz druge strani je to sedaj v "modi" in priročno za izdelovalce spletnih vsebin, da zaslužijo dodaten tolar ter potem marketing,....
CHEF860 27.11.2006 10:58
Vprašajte tistega, ki me je napodil na blog, da ne bom več težil na bicikel.com :P :P :P

Fora je zame predvsem v tem, da so na enem mestu zbrane novice in komentarji, ki jih v časopisih, kot ugotavljamo s kolegi, vse redkeje najdemo.
Desničarskega dnevnika pri nas sploh nimamo, pa bi ga morali imeti. Enostavno zaradi tega, da ne pride do takih vsiljevanj v Delo ali na javno RTV, kot smo jim priča v zadnjem času. V časopisih praktično ne morem prebrati normalnega komentarja, na blogu morda lahko. Seveda z glavo, berem samo, kar je sploh vredno branja.
Med vso blogersko šaro imaš seveda totalne neumnosti, tako kot na bicikel.com. Tistega pač ne bereš.

Imaš pa tudi čisto zabavne zadeve, jaz sem že parkrat skoraj zlomil stol od smeha. Imaš linke do kakšnih smešnih filmčkov.
Celo čenče sem začel brat, ker jih ena punca tko zabavno napiše, da še mene pritegnejo. In mi ni treba listat Lady :P

Boss, ena fora pa mora bit, sicer ne bi vsi padali na bloge.

Kot, da bi 5 let nazaj rekel: "v forumih ni fore".
Urednik 27.11.2006 11:09
CHEF se strinjem!

Je pa res, da moraj biti pisci Blogov redni, da se bloge spremlja in pri forumih je to dosti bolj enstavno.
Uporabnik ne obstaja. 27.11.2006 11:25
Šefu predlagam samo eno. Naj gre na eno kolesarsko dirko (ker kolesarstvo najbolj obvlada), naj napiše članek kot novinar, potem bomo pa mi vsi, ugotavljali in blogali ali je zadel bistvo, je bil dovolj etičen, moralen, družbenokoristen, se je držal novinarskega kodeksa...ki ga lahko povzamejo do pike natančno vsi mediji.
CHEF860 27.11.2006 11:35
mm, nisem hotel posploševat.

Poleg tega vam je športnim novinarjem bistveno lažje, predvsem, ker zadeve o katerih poročate, ne zadevajo najširših množic. Največ kar lahko razjeziš, je športnik, ekipa, funkcionar ali kakšna športna zveza.
S tem se strinjam, ko odkrivaš svinjarije, napake, kar sem tudi napisal v blog.
Če pa samo nalašč podjebavaš in si zmišljuješ nove afere, da bomo raje brali tvoje prispevke, pa to ni v redu.
Kolikor te poznam, nisi tak.

Sem pa vesel, da sem zjezil novinarje :twisted: :twisted: :twisted: Pa brez zamere ;)
Uporabnik ne obstaja. 27.11.2006 11:53
Potem ne boš sprejel predloga?
CHEF860 27.11.2006 11:58
Nisem novinar :P
Uporabnik ne obstaja. 27.11.2006 12:02
Izgovor ne velja. Predlog je bil, da napišeš članek kot novinar, ali če ne razumeš "kao novinar"?
Uporabnik ne obstaja. 27.11.2006 12:08
Ali naj vsaj napiše blog - Bil sem največji kolesarki cigan ;)
nowy 27.11.2006 12:18
mm je napisal:
Ali naj vsaj napiše blog - Bil sem največji kolesarki cigan ;)

:lol: :lol: :lol:
in to naj bi bil kolesarski forum? :roll: :roll: :roll:
1 2 3 ... 15
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI