Discovery Channel bo IZKLJUCEN iz ProTour-a!!

Domov > Forum > Discovery Channel bo IZKLJUCEN iz ProTour-a!!

Discovery Channel bo IZKLJUCEN iz ProTour-a!!

SORTIRAJ PO:
_PRoDiGY_ 09.12.2006 12:58
Preberite novico na velonews.com:

http://velonews.com/news/fea/11301.0.html
veso 09.12.2006 13:02
Tk čudn to piše, a je že izklučen al bi ga radi pa ga ne morjo?
ne razumem najbolš
_PRoDiGY_ 09.12.2006 13:15
Kolkr jaz zastopim ga bojo oz. ga nameravajo.

Sicer pa pise da bojo u ponedeljek podeljene licence za ProTour 2007.

Citat:
Ironically, the ProTour Commission will announce on Monday what teams will be awarded ProTour licenses for 2007.
veso 09.12.2006 13:16
_PRoDiGY_ 09.12.2006 13:19
veso je napisal:
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10091010612091258000
tuki je razloženo


Hehe, prevod in priredba by Rajko. :twisted:

Pol stvari izpuscenih, pol pa dodanih iz preteklosti.

Lahko bi vsaj navedel svoj vir. :roll:
hilly_the_kid 09.12.2006 13:20
DC bo imel licenco ProTour - lobiji pa ameriški trg le ni tako majhen.
Uporabnik ne obstaja. 09.12.2006 14:01
Licenco podeljuje UCI, združenje International Professional Cycling Teams (IPCT) le nasprotuje DC, ker so po njihovo prekršili njihov interni etični kodeks, kar pa nima nobene povezave.
IPCT ne podeljuje licence PT.
Urednik 09.12.2006 14:31
MM kaj in s čim so to prekršili?
luka_s 09.12.2006 15:17
Boss je napisal:
MM kaj in s čim so to prekršili?

ker so podpisali pogodbo z bassotam, ker je bilo rečeno de kolesarje, ki so bili v aferi puerto neb bodo vzeli v ekipe
Cowboy 10.12.2006 01:30
najbol bi bil srečen da bi tebe za VEČNO izključili.
kv_mozart 10.12.2006 06:15
Začelo se je premikati. Fuentes je pomagal tudi FC Barcelona in Real Madrid. Torej: doping ni le kolesarska stvar. Prihodnje leto bo zagotovo zelo zanimivo in vroče.
Rogla 10.12.2006 08:42
Pa ne samo na cesti!!!
Sergej_Pomurje 10.12.2006 09:32
Zdaj se pa enostavno moram oglasit! Basso in drugi niso krivi dokler jim tega ne dokažejo na SODIŠČU. Do takrat nima NIHČE pravice omejevati njihovega dela. Mislim, da se je UCI zmešalo in bi mogoče morali zamenjati vodstvo. Kar se je zgodilo na Touru 2006 je nezaslišano in še kar ne pridejo k pameti.

Če so zadeve tako enostavne, zakaj niso že vložili obtožnice? Če bi bilo vse jasno, bi bil Basso mogoče že v zaporu. Prav mogoče je, da se bo zadeva vlekla še leta. In najboljši kolesarji naj kar potrepežljivo čakajo? Si lahko predstavljate pod kakšnim stresom so? Če se tožilstvo ni sposobno organizirati, jih naj pustijo pri miru. Bolje storilec na prostosti, kot nedolžen v zaporu. To so vedeli že v rimskem pravu. To kar se dogaja najboljšim kolesarjem je medijski linč in poslovni zapor. Kdo bo kdaj odgovarjal za to?

Najbolj mi gre na živce Riis, ki je bolj papežki od papeža. Naklada o etiki pa je bil sam suspendiran zaradi dopinga. To so "pozabili" tudi novinarji!!!
Malinouček 10.12.2006 09:40
Cowboy je napisal:
najbol bi bil srečen da bi tebe za VEČNO izključili.


se podpišem :evil:
cvalenti 10.12.2006 09:42
Cowboy je napisal:
najbol bi bil srečen da bi tebe za VEČNO izključili.


:lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:
ueurca 10.12.2006 09:47
Cowboy je napisal:
najbol bi bil srečen da bi tebe za VEČNO izključili.


Tudi jaz se podpišem pod tole!

Drugač pa... Gadno mi gre na živce vse skupi tole... Bassotu na podlagi sedanjih dokumentov niso dokazali nič. Da je pa vključen v tisto neumno preiskavo, iz katere nič ne pride in se za tričetrt kolesarjev ve, da jim tudi nič ne bodo meli za dokazat pa zame nič ne pomeni, ker take preiskave so sranje. Lejte kolkim kolesarjem so uničili celo sezono zaradi te "preiskave", potem so pa rekli, da itak nimajo dokazov in da so oproščeni... Pomojem res ena velika neumnost vse skupaj.
ZigaK 10.12.2006 09:50
Sergej_Pomurje je napisal:
Zdaj se pa enostavno moram oglasit! Basso in drugi niso krivi dokler jim tega ne dokažejo na SODIŠČU. Do takrat nima NIHČE pravice omejevati njihovega dela. Mislim, da se je UCI zmešalo in bi mogoče morali zamenjati vodstvo. Kar se je zgodilo na Touru 2006 je nezaslišano in še kar ne pridejo k pameti.

Če so zadeve tako enostavne, zakaj niso že vložili obtožnice? Če bi bilo vse jasno, bi bil Basso mogoče že v zaporu. Prav mogoče je, da se bo zadeva vlekla še leta. In najboljši kolesarji naj kar potrepežljivo čakajo? Si lahko predstavljate pod kakšnim stresom so? Če se tožilstvo ni sposobno organizirati, jih naj pustijo pri miru. Bolje storilec na prostosti, kot nedolžen v zaporu. To so vedeli že v rimskem pravu. To kar se dogaja najboljšim kolesarjem je medijski linč in poslovni zapor. Kdo bo kdaj odgovarjal za to?

Najbolj mi gre na živce Riis, ki je bolj papežki od papeža. Naklada o etiki pa je bil sam suspendiran zaradi dopinga. To so "pozabili" tudi novinarji!!!

Sergej, nekaj stvari si pomešal, namreč v kolesarstvu ne velja rimsko pravo. Pravila igre so drugačna: obtoženi mora dokazati svojo nedolžnost. In to že kar nekaj let. Jaz se s tem sicer ne strinjam, ker ni demokratično, po drugi strani pa: v športu pač nikjer ne vlada demokracija. Pogoji so takšni kot pač so. Diktatorski.
Pomisli: na kolesarski tekmi imaš omejeno pravico do gibanja! Če zaviješ s proge, si dikvalificiran. Nihče ti tudi nima pravice omejevati gibanja, pa se zaradi tega noben ne pritožuje. Tole je samo za primer.
Sergej_Pomurje 10.12.2006 10:03
ZigaK je napisal:

Sergej, nekaj stvari si pomešal, namreč v kolesarstvu ne velja rimsko pravo. Pravila igre so drugačna: obtoženi mora dokazati svojo nedolžnost. In to že kar nekaj let. Jaz se s tem sicer ne strinjam, ker ni demokratično, po drugi strani pa: v športu pač nikjer ne vlada demokracija. Pogoji so takšni kot pač so. Diktatorski.


Priznam, da ne poznam podrobno njihovih pravil, vendar je to skregano z zdravo pametjo. Torej, katerikoli vodilni mož lahko danes izrazi sum in že si pečen? Nacionalni komiteji jih oprostijo, nekomu pa še vedno ne paše.
hopla 10.12.2006 10:47
ubica je napisal:
Sergej_Pomurje je napisal:
Zdaj se pa enostavno moram oglasit! Basso in drugi niso krivi dokler jim tega ne dokažejo na SODIŠČU. Do takrat nima NIHČE pravice omejevati njihovega dela. Mislim, da se je UCI zmešalo in bi mogoče morali zamenjati vodstvo. Kar se je zgodilo na Touru 2006 je nezaslišano in še kar ne pridejo k pameti.

Če so zadeve tako enostavne, zakaj niso že vložili obtožnice? Če bi bilo vse jasno, bi bil Basso mogoče že v zaporu. Prav mogoče je, da se bo zadeva vlekla še leta. In najboljši kolesarji naj kar potrepežljivo čakajo? Si lahko predstavljate pod kakšnim stresom so? Če se tožilstvo ni sposobno organizirati, jih naj pustijo pri miru. Bolje storilec na prostosti, kot nedolžen v zaporu. To so vedeli že v rimskem pravu. To kar se dogaja najboljšim kolesarjem je medijski linč in poslovni zapor. Kdo bo kdaj odgovarjal za to?

Najbolj mi gre na živce Riis, ki je bolj papežki od papeža. Naklada o etiki pa je bil sam suspendiran zaradi dopinga. To so "pozabili" tudi novinarji!!!


ti sigurno verjames v dedka mraza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Jaz killer tebe ne razumem. Pa če že citiraš nekoga, vsaj daj normalno repliko. Teh tvojih izpadov sem že sit. :evil:
hilly_the_kid 10.12.2006 11:04
ubica je napisal:
Malinouček je napisal:
Cowboy je napisal:
najbol bi bil srečen da bi tebe za VEČNO izključili.


se podpišem :evil:


jaz tudi,arschlöcher :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Boss, tole je pa za ban!
ZigaK 10.12.2006 12:03
Sergej_Pomurje je napisal:
Priznam, da ne poznam podrobno njihovih pravil, vendar je to skregano z zdravo pametjo. Torej, katerikoli vodilni mož lahko danes izrazi sum in že si pečen? Nacionalni komiteji jih oprostijo, nekomu pa še vedno ne paše.

No ravno zaradi tega se ne strinjam s principom ki velja v kolesarstvu. Kaj je to sum? Kdaj je nek kolesar vpleten v afero? Teh pravil ni nihče določil.
Tako se naprimer Valverdeja ravno tako omenja v zvezi z afero Puerto, pa lahko mirno nastopa.
Vse skupaj pa seveda najbolj škodi športu samemu.
Sergej_Pomurje 10.12.2006 13:48
ubica je napisal:

ti sigurno verjames v dedka mraza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Resnično mi je žal, da tako tratiš svoj dragocen čas. S svojimi komentarji si le redko smešen. Najbolj mi je žal, da se očitno ne ceniš in uživaš, ko se drugi zgražajo nad tvojimi izjavami.
Iskreno verjamem, da zmoreš bistveno več in da se pod tvojimi kompleksi skriva čudovit človek.
AnjaLoveBike 10.12.2006 14:24
Dostžalostnu d ekipo izključjo iz Protoura sam zarad tga k je Basso kao jemal poživila, če je blo dokazano da jih ni pol jih ni in ma vodtvo protoura čudne razloge, za odstranitev Discoveryja. kr neki :evil:
ZigaK 10.12.2006 18:38
AnjaLoveBike je napisal:
Dostžalostnu d ekipo izključjo iz Protoura sam zarad tga k je Basso kao jemal poživila, če je blo dokazano da jih ni pol jih ni in ma vodtvo protoura čudne razloge, za odstranitev Discoveryja. kr neki :evil:

- ekipo Discovery-a so izključili iz IPCT , ne iz Protoura.
- ni bilo dokazano, da Basso ni jemal poživil, italjani so samo ugotovili, da iz trenutno dostopnih podatkov ni možno sklepati da si je pomagal s čim prepovedanim. (se pa odprejo podatki iz preiskave Puerto ravno par dni pred začetkom Toura, zanimivo, kajne)
CHEF860 11.12.2006 08:35
Discovery, ja... itak, da so lumpi, to jaz že skoz pravm...
Skoz pa tud pravm, da niso nč večji lumpi od ostalih!

Kodeksi? Haha! A se je že kdaj kdo držal kakšnega kodeksa? To so neumnosti, ki jih ponavad podpisujejo zarad javnosti in izpadejo kao super.

Če Discovery nabere sponzorje kljub sumljivim biciklistom v svojih vrstah, je pa to pač njegova sreča. V CSC pač ni tko.
Če pa kdo misli, da je tu kaj poštenja, se pa itak moti. Gre za denar.
Malinouček 11.12.2006 09:15
Gre za denar ja, pa ne sam v kolesarstvu ampak tud v drugih športih. Žalostno, ampak resnično! :(
Cowboy 11.12.2006 09:21
verjamem da se bodo stvari obrnile v pravo smer...
da bo DC spet 'priključen' :)
AnjaLoveBike 11.12.2006 13:28
No ja nism glih us eprou povedala :( Sam useen je use skup kr nek... Dokler ni nč dokazanu nimajo kej ekip izklučevat... sicer sm pa na txtu brala d razmišljajo d bi DC izklučl iz Protoura :( po lpa nevem kaj je res
Cowboy 19.12.2006 10:19
evo nova podoba DC za leto 2007


http://thepaceline.com/members/staff_report_item.aspx?cid=2865
andro1 19.12.2006 10:20
sam mal temenjsi dresi drgac pa nc novga ;) vsaj men se zdi
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI