SORTIRAJ PO:
semic 21.01.2007 09:40
Sprožit pobudo za spremembo zakonodaje. Povezat se z eno poslanskih skupin, najlažja pot za vložitev, pripravit konkretne predloge, kaj želimo oz hočemo, napisati utemeljitev in postopek steče.
semic 21.01.2007 09:59
KZS ;)
CHEF860 21.01.2007 10:19
Glede na vse veze in člane foruma, ki so že veliko dosegli v politiki, ne bi smel obstajati problem povezave z največjo (in najbolj demokratično) stranko v DZ.
semic 21.01.2007 10:44
S kakšno manjšo ;) stranko, parlamentarno seveda, se tudi jaz lahko povežem, če menite, da bo tako hitreje.
uriton 21.01.2007 10:45
In kaj naj bi zakon spremenil? Morebiti nagnal avtomobiliste s cest, da bi postale kolesarski raj ...... Jaz pravim tako ...... če so vsi pametni, je prostora za vse dovolj, običaj je pa tak, da ko sem na kolesu kolnem skoraj vse avtomobiliste, ko pa sem v avtomobilu pa kolnem nekatere kolesarje. konkretno sem zadnjič KLEL celo enega od naših forumovcev, ki se je skozi naše mesto vehementno peljal tako, kot da je sam na biciklu. z vso opremo za dirkanje, nikoli ni bil manj kot meter stran od pločnika. Za njim je vozila ženska, ki ga tudi po mojih merilih, zaradi nasprotnega prometa na štirih kilometrih ceste ni mogla nikjer prehteti varno. Bil sem tretji v koloniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ki se je vila za vrlim članom našega biciklkoma. Torej, veliko stvari moramo najprej razčistiti pri sebi, nato pa spreminjati zakone......
spiner4173 21.01.2007 10:48
Ja na cesti in na ženski je za dva pametna vedno dovolj prostora :lol:
uriton 21.01.2007 10:49
spiner je napisal:
Ja na cesti in na ženski je za dva pametna vedno dovolj prostora :lol:


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
mina 21.01.2007 11:01
spiner je napisal:
in na ženski je za dva pametna vedno dovolj prostora :lol:


razen če je na njej druga ženska; tedaj je že ena zadosti...
(šedvamoškaeniženskinitdokolennesežetapress)
heni 21.01.2007 11:52
spiner je napisal:
Ja na cesti in na ženski je za dva pametna vedno dovolj prostora :lol:


Se opravičujem ker smetim v temi, ampak Spiner mi je dal impulz.

Jaz bi bil bolj za obratno varianto : na moškem je vedno za dve ženski dovolj prostora ( pa ni treba da sti pametni ) :lol:

Drugače pa jaz pravim, da je na cesti vedno dovolj prostora za tri pametne !
semic 21.01.2007 12:06
Kdo ti jamči, da sta ostala dva pametna :?: :D , sicer pa rajši oblikujmo pobudo za spremembe. Mislim, da prva stvar, ki jo bi veljalo predlagati je, da se bosta lahko po dva vštric vozila. Lažje prehitevanje. Nadaljujte s predlogi.
luka_s 21.01.2007 14:21
pametno bi blo stvari spremenit, na bolje
bergkamp 21.01.2007 15:12
Al se pa zbere 5.000 podpisov kolikor jih je potrebno za zakonsko iniciativo.
heni 21.01.2007 16:40
semic je napisal:
Sprožit pobudo za spremembo zakonodaje. Povezat se z eno poslanskih skupin, najlažja pot za vložitev, pripravit konkretne predloge, kaj želimo oz hočemo, napisati utemeljitev in postopek steče.


Minister za zdravje Andrej Bručan je navdušen kolesarski rekreativec. Baje gre večkrat na teden na trening na Črnivec !? Tudi na Franji je redno. Mogoče bi pa on lahko dal kakšno pobudo ?
uros 21.01.2007 17:07
heni je napisal:
semic je napisal:
Sprožit pobudo za spremembo zakonodaje. Povezat se z eno poslanskih skupin, najlažja pot za vložitev, pripravit konkretne predloge, kaj želimo oz hočemo, napisati utemeljitev in postopek steče.


Minister za zdravje Andrej Bručan je navdušen kolesarski rekreativec. Baje gre večkrat na teden na trening na Črnivec !? Tudi na Franji je redno. Mogoče bi pa on lahko dal kakšno pobudo ?


zelo dobro, pa še kakšnemu drnovšku rečemo ko je zagovornik zdravega živlenja.
copi 21.01.2007 17:11
Nevem za kaj imamo potem kolesarsko zvezo Slovenije, da sem moramo mi navadni smrtniki na forumu s tem ukvarjati.
uriton 21.01.2007 19:14
copi je napisal:
Nevem za kaj imamo potem kolesarsko zvezo Slovenije, da sem moramo mi navadni smrtniki na forumu s tem ukvarjati.


tisti v kzs se bolj ukvarjajo s tekmovanji in vsem kar je v tem, z enim Franceljnom, ki goni pa za zdravje in veselje, pa se oni pač ne bojo ukvarjali......
Lea 21.01.2007 19:15
Se strinjam.

Ampak vseeno bi mogl apelirat na zvezo, ker sama od sebe po mojem ne bo nič ukrepala!
copi 21.01.2007 19:24
Bojim se da sami verjetno ne bomo morali narediti nič drugega kot to ,da pišemo na furumu ki ga pa beremo samo mi.To mora pač narediti neka "ustanova" kolesarska zveza v kateri so strokovnjaki in pravniki, ki bi bili sposobni to narediti le če jim je to tudi v interesu.Govorim o zakonodaji nekulturnih in nestrpnih voznikov pa žal tudi oni ne bodo spravili z ceste.
CHEF860 21.01.2007 20:44
Jaz sem pa videl Bručana na Maratonu za Derfur.

Bele štumfe je imel skoraj do kolen, navadne črne kolesarske kratke hlače in belo bombažno majico, na glavi pa nekakšno kahlo z jermenčki.

Glede na njegovo pojmovanje kolesarjev kot riskantnih športnikov močno dvomim, da bomo imeli od njega kaj koristi.
heni 21.01.2007 20:57
Je pa na lanski Franji minister prikolesaril do naše mize ves dehidriran, pa smo mu dali eno ceneno toplo pivo. Naredil je dva šluka potem je pa hitro odbrzel v VIP šotor.
Letos je bil pa na cilju Franje nekaj potolčen. :roll:
ZigaK 22.01.2007 08:40
Grampy, ne vlečt strankarske politike v ta problem - bojo sam pyzdarije.
uros 22.01.2007 09:34
sej baje delajo neki na novem zakonu(kzs če s ene motim) v radenski so dobl informacije da bi mogu bit pred in za skupino spremni avtomobil.[/url]
gregario_ 22.01.2007 09:42
uros je napisal:
sej baje delajo neki na novem zakonu(kzs če s ene motim) v radenski so dobl informacije da bi mogu bit pred in za skupino spremni avtomobil.[/url]


lol to pa gibanju za pravičnost in razvoj ne bo ušeč ker bojo brezveze trošl tok neobnovljivih energetskih virov da glava boli..

lp jaka
copi 22.01.2007 09:53
Glede na razmišljanje tistih ki pišejo te zakone lahko kmalu pričakujemo da bodo postavili prometne znake kolesarjenje na lastno odgovornost ali v spremstvu vozila tako ,da če nas povozi avto bomo sami krivi.
bergkamp 22.01.2007 17:47
Sej zakon ni vse- je le način da se neka stvar uredi, še zmeri pa ostane od nas posameznikov a ga bomo spoštoval al ne. Tut če sprejmejo nov zakon to še ne pomen da se bo kej drastično spremenil.
presna 22.01.2007 18:30
Zakoni so bolj ali manj vredi , samo držati se jih moramo . Jaz se jih že ne , žal.
chico 22.01.2007 19:08
Avto spredaj pa zadaj. A to z drugimi besedami pomeni: vožnja v skupini je načeloma prepovedana? Tako kot prevoz tovora izrednih dimenzij, ki tudi mora imeti spremljevalna vozila?

Mogoče bi pa avtomobili morali imeti zraven spremeljevalno kolo/kolesarja, da ne bi šli prehitro :)
simeon 22.01.2007 19:37
če bi že rad kaj dosegel bi se mogl obrnt na ministrstvo za promet pa tud za šolstvo in šport

sam problem bi verjetno bil v tem da bi se oni prej strinjal za to da ma skupina kolesarjev spremstvo, ne pa da se vozjo po dva.... ampak potrebno bi blo probat 8)
semic 22.01.2007 20:12
Če napišete tehtne predloge, kaj in približno kako spremeniti zakon, se jaz obvežem speljati posopek procedure za vložitev zahteve za spremembo zakona o VCP ali kako se že imenuje.
simeon 22.01.2007 21:55
moje mnenje je da je treba v zakon zapisat, da bi se lahko kolesarji vozil vzporedno po dva, ker tako smo bol opazni in še vsak se jih neb upal prehitevet, tle mislem da bi nas šlo "3" oz "4" vštric pri manevru prehitevanja. :!:
mogoče še to da naj prehievanje počasnejšega poteka izključno po nasprotnem voznem pasu :!:
1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "SPLOŠNO"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI