Največja hitrost po klancu navzdol

Domov > Forum > Največja hitrost po klancu navzdol

Največja hitrost po klancu navzdol

SORTIRAJ PO:
juventino 02.04.2007 12:18
Kok ste največ pičil po klancu navzdol, kje je sploh še tista normalna meja. Jest mam filing da hočem vedno hitrej in hitrej. Doslej sem največ šu 70.1, in sicer ko sem pičil z urha. Zalet sem vzel že tam pri spomeniku in ga žulu na polno.

Spomnim se prvi spust ko sem kupl kolo. Na urhu, 46 na uro, in sem se usral kot pi*ka, nazadnje sem ga pa 70 našopu. Sem se pa tud mal že usral, ker sem komi un ovink spelu, sem že razmišljal da bi unmu tm na dvorišče zavil.

A kdo pozna kakšen spust kjer bi se dal na polno dol spustit z visokimi hitristmi. Jaz se bolj gibljem okoli urha, orel, šentpavla, panc, lipoglava, javorja, janč,..... Mogoče bi se dal v jančah pošteno pičit, sam kaj ko sem na jančah bil vedno v nedeljo, in je prometa na cesti tok da glava boli, in raje ne riskiram
ZigaK 02.04.2007 12:45
Če hočeš doseči čimvečjo hitrost na kolesu, ti svetujem da se šlepaš za kakšnim kamionom. Pa brez čelade, boš bolj aerodinamičen.
Aja še to: s sabo imej osebni dokument.
hilly_the_kid 02.04.2007 12:52
:twisted:
slavko 02.04.2007 13:20
88,9 Z GORCEM ! 8) Trasa spust z jošta nad kranjem .Danes sem ga nažgal 78,9kmh :D Zraven sem pa še vse skupaj posnel :mrgreen:
slavko 02.04.2007 13:24
juventino je napisal:
Kok ste največ pičil po klancu navzdol, kje je sploh še tista normalna meja. Jest mam filing da hočem vedno hitrej in hitrej. Doslej sem največ šu 70.1, in sicer ko sem pičil z urha. Zalet sem vzel že tam pri spomeniku in ga žulu na polno.

Spomnim se prvi spust ko sem kupl kolo. Na urhu, 46 na uro, in sem se usral kot pi*ka, nazadnje sem ga pa 70 našopu. Sem se pa tud mal že usral, ker sem komi un ovink spelu, sem že razmišljal da bi unmu tm na dvorišče zavil.

A kdo pozna kakšen spust kjer bi se dal na polno dol spustit z visokimi hitristmi. Jaz se bolj gibljem okoli urha, orel, šentpavla, panc, lipoglava, javorja, janč,..... Mogoče bi se dal v jančah pošteno pičit, sam kaj ko sem na jančah bil vedno v nedeljo, in je prometa na cesti tok da glava boli, in raje ne riskiram
Ja vidim da si ti podobno začel kakor jaz ..No jest sem mislil svojo mejo dosegel več pa nebom riskiral razen če bom kje zasledil res dolg raven spust ,dosedaj še nisem nikjer upazil ...Je pa iz cola nad ajdovščino tut dobro dol v ajdovščino iti samo ni tok strmo , misli mda sem tam šel komaj mal čez 60 kmh..bi pa z veseljem kdaj šel tut 90kmh ,samo ni nikjer taga terena tukaj pri nas na gorenjskem so pa itak ceste tok ozke še posebno gori po hribih da res nimaš šans odpreljati tako da bi presegel rekord in to storil varno . :D
enduros6 02.04.2007 13:32
102km/h...na dirki niedersachsen runfarth... klanec na češko nemški meji..enih 10 komadov se jih je tko razbil...hjo 8O 8O
franklin 02.04.2007 14:33
72 km/h z gorcem..

sem se kar nebogljeno počutil..če bi padel, bi... :?
slavko 02.04.2007 14:34
enduros6 je napisal:
102km/h...na dirki niedersachsen runfarth... klanec na češko nemški meji..enih 10 komadov se jih je tko razbil...hjo 8O 8O
:lol: :lol: Kolk je pa bil pol dolg spust ,kolk km ? Sam iti 102 to je pa ful kul 8)
slavko 02.04.2007 14:35
franklin je napisal:
72 km/h z gorcem..

sem se kar nebogljeno počutil..če bi padel, bi... :?
bi se razbil :lol:
nemelk 02.04.2007 14:38
os rekord 103 km/h, avstrija mislm nekje na dirki - grupa se je spustila po klancu in pazi pogledam na števec - 103km/...drgač maš pa iz Jošta zadnji del kamot za čez 90 km/h, al pa če greš rundo Ljubelj pa na Jezersko nazaj, imaš v Avstriji tut lep spust proti žel. kaplji kjer greš lahko varno čez 90 km/h - brez da bi se kej naprezal (zagrizel v fajfo al pa da bi se spustil s prsmi na sedež :twisted: )...
sernk 02.04.2007 14:41
no moj rekord je 86.9km/h s cestnim kolesom pa če računaš na to da je skor razpadu je šlo hiter
slavko 02.04.2007 14:46
nemelk je napisal:
os rekord 103 km/h, avstrija mislm nekje na dirki - grupa se je spustila po klancu in pazi pogledam na števec - 103km/...drgač maš pa iz Jošta zadnji del kamot za čez 90 km/h, al pa če greš rundo Ljubelj pa na Jezersko nazaj, imaš v Avstriji tut lep spust proti žel. kaplji kjer greš lahko varno čez 90 km/h - brez da bi se kej naprezal (zagrizel v fajfo al pa da bi se spustil s prsmi na sedež :twisted: )...
Aha kranjčan ja pa še res je .Pomojem se da iti tudi blizu 100 tam pod joštem samo bi moral zraven še goniti kar pa ni mogoče ,razern če bi ful velike zobnike imel spredaj ,sem probal pa ne gre .Sicer sem pa takrat imel veter v hrbet ! Torej moje upanje je ujeti enkrat pravi veter pa grem stavit da bi šel z gorcem več kot 90 kmh..Morda bi še celo tanke gume gor dal ! :D
nemelk 02.04.2007 14:49
ja na joštu se da, sam morš pa že dost prej spustit, pa nč po bremzi :twisted: ...je pa najbolj da greš kakšno ne preveč ' izletniško' urico to sprobavat...varnost je le na 1. mestu :)
nemelk 02.04.2007 14:50
uuu še eno, čist pozabil, iz Povelj nad Trstenikom gre tut za šalo več kot 90 sam morš met pa kr dobre bremze - gumice na kolesu k drgač si lahko - peterka v dobrih časih ;)
FERENČAK 02.04.2007 14:54
87.9 z gorcom... želja je 100 ampak bo treba najti pravi spust
slavko 02.04.2007 14:55
nemelk je napisal:
ja na joštu se da, sam morš pa že dost prej spustit, pa nč po bremzi :twisted: ...je pa najbolj da greš kakšno ne preveč ' izletniško' urico to sprobavat...varnost je le na 1. mestu :)
Jap imaš prav sam bi moral potem tudi tam tisti ovinek sekati na parkirišču ,sam oker ne vem kdaj bo auto gor prišel ne upam tam na ful.enkrat sem že razmišljal da bi se kolega za cesto postavil in mi dal znak če bi šel kdo gor.mislim da bi šel mimo zadnjega parkirišča lahko blizu 80kmh ,kar bi bila zelo lepa hitrost za zadnji del . torej v tem ovinku bi lahko še mal na pedala pritisnil in zadnji del bi ziher letelo več kot 90 pa če bi še veter v hrbet bil ....

A za gunga veš ko je šel pred leti tam mimo parkirišča na specialki kot sneta sekira ,pa je nasadil avto ko je zapeljal na cesto .? tip se je čist razbil in je invalid.
slavko 02.04.2007 14:58
A kdo ve kolk je rekord z gorcem ?
nemelk 02.04.2007 14:59
Za gunga ne vem, si pa lahko to predstavljam in mi ni najlepše...no sej toj to k sem reku, da je tam težko najti tisti pravi - varni trenutek. Toj pizdarija (se pardoniram). včasih še na dirkah nismo bli vsi 100%....
slavko 02.04.2007 15:03
Baje da je bil to en zdravnik ki se je razbil po asfaltu ne vem pred več kot 10 leti in so ga dolgo oživljali ..Bogve kolk je šel z specialko .Baje je bil tok hiter da ga avtomobilist preprosto ni sploh upazil on pa itak ni imel kaj več storiti :ups: ..pomojem se je vse zgodilo v nekaj sekundah ,zato fantje če že tolčemo rekorde poskušajmo to storiti vsaj varno ;)
nemelk 02.04.2007 15:10
lej sej na tem klancu tut če greš kontrolirano ( no ne tok, da zasmodiš vse dele na kolesu) si tok hitr da vsacga presenetis.
točn tko, je treba bit res previdn!
energy 02.04.2007 15:54
ce si previden ne mors postavit najvisje mozne hitrosti...
na odprti cesti (pa tud na zaprti) pa ne moras varno tega pocet, zato je postavljanje teh rekordov malo nesmiselno...

oz. tekmujete v tem kdo je bolj prtegnen, ne pa kdo se zna lepse in hitreje spustit po klancu in ugnat upor zraka...

nimam nic proti temu, ce bi bila cesta zaprta, da bi imeli pravo zascito... najboljsa bi bla verjetno kar motoristicna oprema :)

srecno! ;)
Jst sem takoj ko sem si nabavil novega gorca pičil mimo naše hiše v Podljubelju 70. Je res lep spust. Lansko leto sem ga dostkrat pohodil čez 70, rekord pa znaša 78. Enkrat pa sem šel 2 leti nazaj iz Ljubelja z gorskim kolesom in grobimi gumami iz Ljubelja 83. Ne upam ga spustit v tunel, ker nikoli ne veš, kaj te tam notr čaka. Je pa res, da sem ga učasih z gorcem upal bolj spustit, kot pa zdaj s cestakom, ker s cestakom še nisem šel čez 80. Prijatelj pa mi je reku, da je šel s cestakom iz Ljubelja krepko čez 90, kar pa ne vem, če je za vrjet.

Sanje pa so itaq čez 100!!! :D Sam, kdor hoče doseč ta cilj ne sme misliti na posledice padca, ker potem lahko pokliče samo še Pogrebno društvo, da ga že kar pod klancem čaka. :D :D :D
one too many 02.04.2007 16:06
:? :? :?
pajzbar 02.04.2007 16:31
70km/h s trekingom, ni bilo še prave dolince za kej več, sm imaš preveč dela z bremzanjem, (ko je ata ustavu avto sred ceste in se rokoval z tadruzmu atom, ki je šu peš... ja.. kr dobr je blo treba stisnt bremzice... ) če že morš bremzat, tak da... je treba it z glavo dol (me je x-ata izuču) :)
seamus 02.04.2007 17:00
pru april za te zadeve je bil včeri 8O :? :?
BaGato 02.04.2007 17:38
Drugač z Ljubelja greš lahko kadar hočeš čez 90
Dirka Borovlje kranj Borovlje 2006 smo letel 92
nemelk 02.04.2007 17:46
ja če se 'vozakaš' tko malo za rekreacijo potem je vse kar je nad 50 km/h hitro in nevarno, če pa treniraš. potem pa si pomoje malo bolj vešč vožnje kolesa pri večjih hitrostih. pa tekmovalno kolo je tudi malo 'boljše' kot pa rekreativno..
Marvin42 02.04.2007 17:57
največ je šlo cca 86km/h, pred leti s Svete Gore, z gorcem na 2.3 gumah :P
TomazK 02.04.2007 19:03
101,6 iz Korenskega sedla v Avstrijo
corratec.de 02.04.2007 19:34
TomazK je napisal:
101,6 iz Korenskega sedla v Avstrijo


Pa vi bi zvočni zid radi prebili? 8O
1 2 3 ... 17
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI