pokanje v kolesu

Domov > Forum > pokanje v kolesu

pokanje v kolesu

SORTIRAJ PO:
sovca 18.05.2007 15:50
Imam specialko FUJI Roubaix , katero sm kupil pred 3 tedni. BIl sm zelo zadovoljen z njo , nakar se je pojavilo nadležno pokanje nekje v kolesu. Na servisu niso mogli ugotoviti od kod prihaja. Pokanje me zelo moti , intezivnejše pa je posebaj tedaj ko "stopim na pedala". Kaj bi lahko bilo narobe? ali naj kolo reklamiram?
KROF1 18.05.2007 15:57
Ja to je po mojm ena izmed najbol pogostih stvari pr novih kolesih..., sm mel že tri nove bicikle in pr ush se je to pojavl..., pr men je bla dvakrat kriva sredina, 1. je blo pa pedala treba mal zašponat in podmazat..., isto se nardi s sredino...
scottscale 18.05.2007 15:58
ja to je stalnica pri skor vseh kolesih, najvećkrat je pokanje v gonilki al pa na spoju med njo in okvirjem. eni pravijo da je sam kaj za zatisnit eni pravijo da je za podmazat.... jst ne vem točno kaj--počaki mal cajta in boš mel tel gor kar nekaj boljših komenterjev kozt je moj-- se folk bolj spozna.

sicer pr meni pr karboncu tudi med gonilko in karbonom poka v klance.
cultko 18.05.2007 16:09
če maš sredino fsa jo menjaj :mrgreen:
corratec.de 18.05.2007 16:38
včasih je dobro pedala zategniti! 8)
koko82 18.05.2007 16:53
Ponavad poka suh navoj med ležajem in okvirjem. Nevem zakaj tko šparajo z tiso mastjo sej ni tko draga ?
TribesMan 18.05.2007 23:36
Tud men so na začetku vsi bicikli pokali... nekje okoli gonilke. Potem pa zadeva s časom neha... verjetno ko se dost svinjarije nabere zraven :D
MX_Peter 19.05.2007 00:42
Jaz sem imel enak problem in pokanje je postajalo vedno močneje in vedno bolj moteče. Zadnjič sem ga pelal na servis, ker sem mislil, da poka nekje v gonilki. Vse podmažema, seveda tudi vijake, pa ni blo nič bolše :( Potem sva pedala, še malo pritegnala. Nič uspeha. Potem sem pa predlagal, da dava pedala dol in enako podmažema navoj. Vuala tam je pokalo, med navojem pedalke in gonilko. Prav tako, če ti bo v zic cevi pokalo, samo namaži z mastjo ali kakim mastnim sprejem ;)
logihack 25.05.2007 18:26
rabim malo pomoci glede, tega skripanja v pedalih...imam authorja synergy z kombiniranimi pedali in sidijeve cevlje rampa...skripanje ali pokanje je precej nadlezno, sploh ob obremenitvi...bil sem tudi na servisu, kjer pa niso ustimali nic...na sumu imam, da je nekaj narobe z tistim spd mehanizmom ali kako bi rekel tistem delu ki zapne cevelj, saj ko cevlje odpnem in pedalo obrnem zadeva utihne...torej kaj bi lahko bilo narobe na pedalih :? ..tudi ko pedalo vlecem gor se malo slisi 8O
sovca 19.06.2007 15:46
Glede škripanja v pedalih, nisem sicer strokovnjak, vendar jih je treba samo malo podmazat pa škripanje izgine, no vsaj za neki časa. :)

Moj problem pa zgleda ni tako nedolžen. Kolo sem že 2 krat peljal na servis, vsakič naj bi mi razstavili in namazali sredico ter zategnili nek ležaj :?: Vendar se je po vsakem servisu po kašnih 50km vožnje pokanje ponovno pojavilo.
Izrazito je ko vozim na pedalih, vsi pravijo da vsako kolo škripa malo, vendar sem 100% prepričan, da tole pokanje ni čisto nič nedolžno. Prosim za kašen nasvet
alesb 19.06.2007 16:14
To kar opisuješ, so lahko obroči, vsaj pri meni je bilo tako.Pa jih dol vzameš pa pošpricaš in neha.
CAMPY 19.06.2007 16:51
sovca je napisal:
Glede škripanja v pedalih, nisem sicer strokovnjak, vendar jih je treba samo malo podmazat pa škripanje izgine, no vsaj za neki časa. :)

Moj problem pa zgleda ni tako nedolžen. Kolo sem že 2 krat peljal na servis, vsakič naj bi mi razstavili in namazali sredico ter zategnili nek ležaj :?: Vendar se je po vsakem servisu po kašnih 50km vožnje pokanje ponovno pojavilo.
Izrazito je ko vozim na pedalih, vsi pravijo da vsako kolo škripa malo, vendar sem 100% prepričan, da tole pokanje ni čisto nič nedolžno. Prosim za kašen nasvet


Ne bi te rad strašil ampak vzrok je lahko tudi počen okvir :!: Se je že zgodilo pred kratkim pri novi karbonski MERIDI.
asfalt 25.08.2011 22:04
No nej še jaz povem,da sem tudi sam kupil pred kakšnim mesecem Fuji Roubaix in mi je zadnje čase tud začelo nadležno pokati nekje v sprednjem delu kolesa.Ne znam točno locirat.Tam okoli pesta se mi zdi,da nekako prihaja tak plastičen zvok tk tk tk tk.In zanimivo je,če nagnem kolo na eno stran je zvok močnejši.To mi tako zelo najeda,da sem tudi jaz dobil skoraj že živčnega.In zvok se pojavlja naključno,recimo 20 30km je ok,potem začne.Peljal sem kolo na servis in mi je odtegnil tiste ležaje pri pestu in ko sem sprobal je bilo nekako vredu in danes grem na furo in po kakšne 30km evo spet začne pokat grrrrr...Zategnil sem fajfo,krmilni ležaj,nasprejal z wdjem na stičišču vilic in pesta pa nič ne pomaga.Zanima me,kako naj povem serviserju kaj je narobe,ko poka naključno :(
In to je se pojavilo po kakšne 700km,prej pa nič.Še kakšen nasvet?
macscott 26.08.2011 08:02
...fantje zic ali štanga zica poka...malo WD (dobite ga v soboto 03,09,2011 v kranjski gori) ali spreja za verigo (suhi)....pa bo...
jankokocevje 26.08.2011 08:13
sovca je napisal:
Glede škripanja v pedalih, nisem sicer strokovnjak, vendar jih je treba samo malo podmazat pa škripanje izgine, no vsaj za neki časa. :)

Moj problem pa zgleda ni tako nedolžen. Kolo sem že 2 krat peljal na servis, vsakič naj bi mi razstavili in namazali sredico ter zategnili nek ležaj :?: Vendar se je po vsakem servisu po kašnih 50km vožnje pokanje ponovno pojavilo.
Izrazito je ko vozim na pedalih, vsi pravijo da vsako kolo škripa malo, vendar sem 100% prepričan, da tole pokanje ni čisto nič nedolžno. Prosim za kašen nasvet

Dostikrat poka v zadnjem kolesu, podmaži zapenjalce in drop-oute z vseh strani. Katere wheelsete imaš. Poročaj če bo kaj bolje
damjan10 26.08.2011 08:22
ko je meni tako pokalo, je bil kriv POČEN OKVIR karbonca ....... faq
varta 26.08.2011 08:27
sovca je napisal:
Imam specialko FUJI Roubaix , katero sm kupil pred 3 tedni. BIl sm zelo zadovoljen z njo , nakar se je pojavilo nadležno pokanje nekje v kolesu. Na servisu niso mogli ugotoviti od kod prihaja. Pokanje me zelo moti , intezivnejše pa je posebaj tedaj ko "stopim na pedala". Kaj bi lahko bilo narobe? ali naj kolo reklamiram?

imel sem podoben problem. poglej če nima ležaj v sprednjem kolesu luft pri meni je bilo tako
mediterano 26.08.2011 11:16
Meni tudi občasno poka nekje v gonilki, mam občutek, še posebej ko pospešim ali gonim v klanec. :? Sedaj sem vse skupaj malo pritegnil, namazal, pa bomo videli. Na servisu pa jim tudi ni nič jasno, kaj bi to lahko bilo, Pred časom mi je pokalo, potem je za nekaj časa prenehalo, sedaj pa zopet začelo... :x
Zajebanec 26.08.2011 11:32
ma to vam poka v kolesih zaradi vročine,vročina je kurba vam povem... :!:
macscott 26.08.2011 11:41
...kaj pa, če je poleg vročine kriv tudi parameter m ( F=m*g).. :roll:
DR.U 26.08.2011 11:45
Ne kr z WD špricat po karbonu!
Sem imel primer ko je pokal kjer pridejo bovdni na nosilce na okvirju.
jakaa 26.08.2011 11:47
kaj pa če ti poka v kolenu :D
pohorc003 26.08.2011 11:51
Različni materiali se pač različno krčijo, kombinacija jeklo-alu zna pokat vedno, občasno zategnit take spoje pa nekaj časa drži, morda pa zamenjaš serviserja, ki očitno nima pojma:)
asfalt 26.08.2011 16:47
evo spet mene,sem bil danes na servisu in po pregledu kolesa in parih nastavitvah še vedno ni bilo ok,tako,da smo potem kar zamenjali celi obroč in pokanja ni več :P Nekaj je bilo pomojem narobe v pestu obroča.Zaenkrat pa dela kolo ko šus in ni več nobenega pokanja.
Kevo 26.08.2011 17:12
men v fajfi neki poka, pa ni nč lufta not wtf?? :?
mediterano 26.08.2011 22:23
Kevo je napisal:
men v fajfi neki poka, pa ni nč lufta not wtf?? :?
Malo probaj namazat.
cabrio 27.08.2011 08:46
Kevo je napisal:
men v fajfi neki poka, pa ni nč lufta not wtf?? :?


Klasika, mal bolj zategn vse skupi.
Bennko 27.08.2011 11:44
S kakšnimi spreji kej podmazujete bicikle?

Prej sem z nekim silikonkim, pa se je zelo hitro posušil, umazanija se pa ni prijemala :)
Zdej pa kr z wd-jem špricam ;) A ima kdo še kakšno boljšo varianto?
Samuel 27.08.2011 12:57
Litijeva mast..
Bennko 27.08.2011 14:16
Citat:
Litijeva mast..


Kje pa dobiš to, oziroma če obstaja kakšno komercialno ime :?:
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI