Polar cs 600 nasvet

Domov > Forum > Polar cs 600 nasvet

Polar cs 600 nasvet

SORTIRAJ PO:
našud 03.06.2007 15:07
Zanima me kako se prenesejo podatki iz ure v računalnik.Vnavodilih sem zasledil da je to mogoče le v basic verziji ne pa tudi v free katero imam jaz sedaj nastavljeno.Prosim za pomoč :cry: :cry:
Eduard 03.06.2007 15:38
Pojdi na Polarjevo stran in si davnlojdaj PolarWeblink in prijavi na polarpersonaltrainer.com in je stvar rešena. ;)
blaz 03.06.2007 16:00
ali lahko kako improviziraš č enima MIC-a, preko slušalk da pošleš podatke na web link ?
našud 03.06.2007 18:15
Sem naredil vse tako kot je treba prijavil se na personal trener dovnloadal web link pa še stalno ne gre mogoče je moj irda napačen oz kako nastavit irda nekaj v zvezi z porti sem laik na tem področju namreč
nemelk 03.06.2007 18:24
''sem laik na tem področju'', hahah, poj ti pa kupi cs 600 pa pojma nima!!!! kupi si F4 pa boš vse znal.....!
našud 03.06.2007 18:55
Lahko bi mi pa ti povedal kako se to naredi mr.vseved :)
Sem imel 520 pa 725 pa ni bilo problema glede prenosa govorim upam da veš kaj je to :D
Eduard 03.06.2007 23:35
Se opravičujem za napačna navodila, sem mislil, da prenašaš podatke prek soniclinka :ups:
TribesMan 04.06.2007 08:27
Mogoče navodila kej pomagajo?

http://heartratemonitor.co.uk/Manuals/CS600/manual.pdf
VRECKA 04.06.2007 08:35
našud je napisal:
Lahko bi mi pa ti povedal kako se to naredi mr.vseved :)
Sem imel 520 pa 725 pa ni bilo problema glede prenosa govorim upam da veš kaj je to :D


če imaš cs600, si zraven dobil cd s programom Polar ProTrainer 5. to zadevo inštaliraj. faile prenašaš preko IrDa USB 2.0 prenos (to je zelo pomembno, saj če imaš navaden Ir, pol ti podatkov ne bo prenašalo!!)

to je to!!

lp
PaPaDiZ 04.06.2007 12:00
VRECKA je napisal:
našud je napisal:
Lahko bi mi pa ti povedal kako se to naredi mr.vseved :)
Sem imel 520 pa 725 pa ni bilo problema glede prenosa govorim upam da veš kaj je to :D


če imaš cs600, si zraven dobil cd s programom Polar ProTrainer 5. to zadevo inštaliraj. faile prenašaš preko IrDa USB 2.0 prenos (to je zelo pomembno, saj če imaš navaden Ir, pol ti podatkov ne bo prenašalo!!)

to je to!!

lp


To seveda nikakor ne drži. Imam polar CS600 in en navaden IR za 5€ in vse normalno deluje, prenaša....

lp
PaPaDiZ 04.06.2007 12:29
VRECKA je napisal:
našud je napisal:
Lahko bi mi pa ti povedal kako se to naredi mr.vseved :)
Sem imel 520 pa 725 pa ni bilo problema glede prenosa govorim upam da veš kaj je to :D


če imaš cs600, si zraven dobil cd s programom Polar ProTrainer 5. to zadevo inštaliraj. faile prenašaš preko IrDa USB 2.0 prenos (to je zelo pomembno, saj če imaš navaden Ir, pol ti podatkov ne bo prenašalo!!)

to je to!!

lp


To seveda nikakor ne drži. Imam polar CS600 in en navaden IR za 5€ in vse normalno deluje, prenaša....

lp
PaPaDiZ 04.06.2007 12:42
VRECKA je napisal:
našud je napisal:
Lahko bi mi pa ti povedal kako se to naredi mr.vseved :)
Sem imel 520 pa 725 pa ni bilo problema glede prenosa govorim upam da veš kaj je to :D


če imaš cs600, si zraven dobil cd s programom Polar ProTrainer 5. to zadevo inštaliraj. faile prenašaš preko IrDa USB 2.0 prenos (to je zelo pomembno, saj če imaš navaden Ir, pol ti podatkov ne bo prenašalo!!)

to je to!!

lp


To seveda nikakor ne drži. Imam polar CS600 in en navaden IR za 5€ in vse normalno deluje, prenaša....

lp
TribesMan 04.06.2007 14:50
A kdo uporablja CS400 ali CS600 na IR od prenosnika? Dela to?
EFX 04.06.2007 14:52
Jest uporabljam CS400 in tole --> http://www.cooldrives.com/usb-infrared-adapter-sigmatel-chip.html

dela bp! 8)
našud 04.06.2007 17:31
Saj v tem je problem ker ne vem zakaj ne ne dela .Sem ponovno vse inštaliral iz cd ja,imam pa namreč ir(podolgovat črne brve v sredini pa je rdeče in piše polar)na preference sem nastavil že vse mogoče com 1 usb irda,je pa res da tam kjer ti piše model ure ne piše cs 600 mogoče je to razlog?Nič mi ni več jasno
našud 04.06.2007 17:58
Je mogoče da bi moralo bit namesto mojega IR vmesnika vmesnik IRda?
TribesMan 04.06.2007 18:07
Kolk star pa je ta tvoj IR vmesnik? Je kakšna starejša verzija?

Drugače pa lahko poizkusiš z nadgradnjo gonilnikov v windowsih. Odstrani napravo v Device Managerju, potem pa zdownloadaj nove gonilnike iz polarjeve strani in še enkrat instaliraj...
našud 04.06.2007 18:10
Star je cca eno leto kaj pa vem kakšna verzija je ker mi sedsj res več nič ni jasno .Ne bi rad nekjaj kupoval pa denar stran metal mogoče tale katerega imam še čisto vredu.
našud 04.06.2007 18:16
Mogoče pa imaš prav VREĆKA in res rabim IRda usb 2.0?
DusanK 05.06.2007 00:32
IR je zgolj kratica za InfraRed, IrDA pa InfraRed Data Asociated (združenje) in v tem primeru pomeni eno in isto, torej IR napravo.

Mislim, da imaš problem v tem, da si inštaliral program in pri tem že imel vtaknjen USB IrDA vmesnik. Namreč pri prvi inštalaciji moraš najprej namestiti program, šele nato vtakniti in inštalirati IR vmesnik. To velja za USB verzije. Če imaš serijski IR potem nima veze.

Poizkusi takole:
Izštekaj USB IR napravo, restartaj računalnik, prenesi in zaženi program PolarUSB.exe ( glej navodila in opombe !), še enkrat restartaj računalnik, vklopi USB IR vmesnik, počakaj, da se namesti in preizkusi Polarjev sw. Preveri še nastavitve v Polar programu.
Če ti ne rata je najboljše vse znova. Začni z deinštalacijo gonilnika za USB IR vmesnik.

Preberi še:
IrDA-1
IrDA-2
našud 05.06.2007 16:50
Problem je v tem da nimam USB ampak na porte prikljček tako da ne bo šlo bom moral IR zamenjat
VRECKA 05.06.2007 17:35
PaPaDiZ je napisal:
VRECKA je napisal:
našud je napisal:
Lahko bi mi pa ti povedal kako se to naredi mr.vseved :)
Sem imel 520 pa 725 pa ni bilo problema glede prenosa govorim upam da veš kaj je to :D


če imaš cs600, si zraven dobil cd s programom Polar ProTrainer 5. to zadevo inštaliraj. faile prenašaš preko IrDa USB 2.0 prenos (to je zelo pomembno, saj če imaš navaden Ir, pol ti podatkov ne bo prenašalo!!)

to je to!!

lp


To seveda nikakor ne drži. Imam polar CS600 in en navaden IR za 5€ in vse normalno deluje, prenaša....

lp


Najprej se prepričaj, keri vmestnik maš, predno spušaš take bedarije!! Nikjer nisem napisal, da rabiš original polarjev IrDa! Tudi sam imam Ir vmesnik, kupljen v Conradu!!
VRECKA 05.06.2007 17:42
našud je napisal:
Mogoče pa imaš prav VREĆKA in res rabim IRda usb 2.0?


Tako je! Iz lastnih izkušen ti povem, saj sem imel enake probleme: doma sem imel original polarjev Ir USB vmestnik, pa ni delalo. Pol sem nabavil v Conradu za 15eur IrDa USB vmesnik s prenosom 2.0 in dela!!

V specifikacijah števca CS600 piše, da mora biti vmesnik tipa IrDa USB 2.0 prenos: http://www.polar.fi/polar/channels/eng/segments/Cycling/CS600/allfeatures.html

Naredi to in problem bo rešen!

lp
VRECKA 05.06.2007 17:45
PaPaDiZ je napisal:
VRECKA je napisal:
našud je napisal:
Lahko bi mi pa ti povedal kako se to naredi mr.vseved :)
Sem imel 520 pa 725 pa ni bilo problema glede prenosa govorim upam da veš kaj je to :D


če imaš cs600, si zraven dobil cd s programom Polar ProTrainer 5. to zadevo inštaliraj. faile prenašaš preko IrDa USB 2.0 prenos (to je zelo pomembno, saj če imaš navaden Ir, pol ti podatkov ne bo prenašalo!!)

to je to!!

lp


To seveda nikakor ne drži. Imam polar CS600 in en navaden IR za 5€ in vse normalno deluje, prenaša....

lp


In ta navaden Ir za 5eur ima sigurno oznako IrDa!! Ne pisat neumnosti, kr pol ispadeš Bebec z velikim B-jem!! :ups:
našud 05.06.2007 18:43
Pa mi je le uspelo :D sem šel v comshop kupil irda vmesnik z instaliral pa špila kot šus pa še cena je bila 18 eurov :) :) Hvala vsem ki ste mi na kakršen koli način pomagali :P :P
PaPaDiZ 05.06.2007 20:35
VRECKA je napisal:
PaPaDiZ je napisal:
VRECKA je napisal:
našud je napisal:
Lahko bi mi pa ti povedal kako se to naredi mr.vseved :)
Sem imel 520 pa 725 pa ni bilo problema glede prenosa govorim upam da veš kaj je to :D


če imaš cs600, si zraven dobil cd s programom Polar ProTrainer 5. to zadevo inštaliraj. faile prenašaš preko IrDa USB 2.0 prenos (to je zelo pomembno, saj če imaš navaden Ir, pol ti podatkov ne bo prenašalo!!)

to je to!!

lp


To seveda nikakor ne drži. Imam polar CS600 in en navaden IR za 5€ in vse normalno deluje, prenaša....

lp


In ta navaden Ir za 5eur ima sigurno oznako IrDa!! Ne pisat neumnosti, kr pol ispadeš Bebec z velikim B-jem!! :ups:



Ti nisi niti bebec z velikim B-jem, si točno tisto kar imaš za nick in se ne spodobi niti da napišem !
DusanK 05.06.2007 21:07
našud je napisal:
Problem je v tem da nimam USB ampak na porte prikljček tako da ne bo šlo bom moral IR zamenjat

No, zdaj vsaj vemo, da imaš serijski IR na COM portu in ne USB ! :evil:
Zadeva je zdaj malo bolj preprosta.
Kot prvo stestiraj Polarjev IR po sledečem postopku: (ne glede na Windows verzijo):
Start/Zaženi in odtipkaj CMD ter stisni Enter tipko
Odpre se ti Command prompt (dos črno okno).
Odtipkaj:
DIR>COM1
in stisni Enter tipko ter opazuj Polarjev IR, če zasveti v desnem kotu rumenkasta lučka. Če ne, ponovi ukaz na drug port:
DIR>COM2
Če tudi tokrat ne zagori lučka potem imaš bodisi težave s COM porti ali pa je IR šel k vragu. Preveri v Cmos nastavitvah biosa, če imaš COM porte sploh vklopljene.
To je test zgolj HW (hardware). Polarjev SW (software) tu (še) nima veze.
Če pa ti lučka zasveti potem si samo zapomni na katerem portu je in ga nastavi v Polarjevem programu.
Spodaj je slika kako imam jaz nastavljeno. Imam starejšo različico (PPP-Polar Precision Performance) in pod Options / Preferences ter nato zavihek Hardware so sledeče nastavitve:

http://dusank.moj-album.com/slike/4766849/t4TXmR8dPWUX_BeW.jpg
Upam, da ti bo v pomoč.
Ajd
našud 07.06.2007 18:31
Irda mi laufa še enkrat hvala vsem.Se je pa pojavil en problem mogoče se nisem zavzel prej.Pri starem polar pro trainer4 programu je bila napisana hitrost v info boxu poleg srčne frekvence in cadence ter pace(nevem kaj pomeni ) in avtomatsko ko sem si prenesel informacije iz ure se je vpisala pod ta del hitrost ter average hitrost.Mogoče sem naredil napako ker sem si tale novi program prenesel na starega in se je to zbrisalo ali pa v 5 del kjer piše speed enostavno ni.Imam namreč samo HEART in PACE po mojem tukaj manjka SPEED.
DusanK 07.06.2007 20:24
Pace lahko pomeni več stvari. To je korak / tempo ...
Jaz imam v svojem PPP programu pod PACE=avtomatic.
Lahko pa izbiram različne vrednosti : km/h , m/s , min/km itd.
Če ti to kaj pomaga.
našud 07.06.2007 20:33
Najbolj me zanima če je v novem PPP5 tudi v info boxu rubrika speed
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI