Nove asvaltne povezave na Pohorju

Domov > Forum > Nove asvaltne povezave na Pohorju

Nove asvaltne povezave na Pohorju

SORTIRAJ PO:
areh 12.06.2007 13:41
nosiesta je napisal:
....
aja - dve novi povezavi se obetata za specialkarje - namreč Šmartno na Pohorju - Bojtina - Areh se asfaltira
in pa
z Areha mimo vikendov proti planici je že asfalt - fali res še samo mogoče 100 m tistega ubitačnega klanca tik pod vikendi, ostalo je že asfalt.

Čuj, tole bo pa popestritev! Se prav bom lahjko jaz šel kar iz Frama direkt čez Planico na pir na Zarjo..s...specjalko!! 8O
lpA
nosiesta 12.06.2007 13:56
Toti klanec bo dal marsikomu tinte pit! Za tabo že vsa Planica, pol pa tole za zaključek.

Oni dan sn ga tak žgal dol - tema je že bla... In naenkrat ob robu secte stoji ogromen jelen. Obrne glavo proti meni, da je mel rogovje čez pol ceste jebem mu rugove! Komaj sem mel še tolko cajta, da sem se mu izognil. Niti mrdno ni...
areh 12.06.2007 13:58
:lol: Hehe, ne me j...t!
Drugač pa neki..tak klanc ko je bil do zdaj..se pravi makadamski..je bil ziher še hujši, kot je sedaj! Tam od une kmetije gor je ful spodrskovalo na onem pesku..
lpA
klatez 12.06.2007 14:45
Se bo očitno treba spet malo v hribe podat. :roll:

Že vidim eno fajn cestno turco:
Slov. Bistrica - Nova gora - Ošelj - Bojtina - Areh - Planica - Fram (pir pri Arehu :mrgreen: ) - Slov. Bistrica
ola 12.06.2007 15:45
super to :D sam mi more nekdo pokazat kje se gre

areh si za turo ko bo fertik ?
areh 12.06.2007 22:06
Itak, da gremo asvalt krstit. Sej bo Nosiesta povedo kdaj bo fertik, ker baje zej vsak dan trenira. Klatež, tebe vedno pir čaka pr men.
Čuj, sam ko bo pa enkrat asvalt Ruše-Areh pol bo pa mega, a?
lpA
ola 12.06.2007 22:11
haha :) nehaj.. bom sanjav o tem :ups: :P
areh 08.01.2008 09:53
Evo, Nosiesta mi je ravnokar sporočil, da je sedaj asvaltirano še tistih 100 m makadama pod vikendi MOM. Torej imamo nov asvaltirani vzpon iz Frama; poleg Fram-Ranče-Areh, sedaj še Fram-Planica-Areh ! Wow! 8O

LpA
ueurca 24.01.2008 20:04
Prav zavidam vam Mariborčanom in tistim iz okolice. Ko bi vsaj blizu Ljubljane imeli kakšen tak ornk hrib...
heros 24.01.2008 20:06
a ni lepš, če ni asfalta... :roll:
vambomzepokazu 24.01.2008 20:14
al je asvalt al asfalt? Po moje asfalt!
hopla 24.01.2008 20:18
ueurca je napisal:
Prav zavidam vam Mariborčanom in tistim iz okolice. Ko bi vsaj blizu Ljubljane imeli kakšen tak ornk hrib...

Kaj pa naj mi Prekmurci povemo? :twisted:
jo-jo 24.01.2008 20:54
vambomzepokazu je napisal:

V se bere kot F ... ;)

@ Hopla : Grad na goričkem (samo večkrat ) :mrgreen:

@ Heros : Ti bi mogo videt tisti šoder in strmino ! :twisted:
vambomzepokazu 24.01.2008 20:57
jo-jo je napisal:

V se bere kot F ... ;)

Mislim, da je prav asfalt, ker povezava

pa tudi v slovarju tujk je asfalt. :mrgreen:
jo-jo 24.01.2008 21:07
Ok, ok, prav maš , samo uporabljata se obe besedi, tudi obe se prevajata v npr. angleščino ... Važno, da se razumemo ;) in da se da peljt gor ... :mrgreen:
vambomzepokazu 24.01.2008 21:09
jo-jo je napisal:
Ok, ok, prav maš , samo uporabljata se obe besedi, tudi obe se prevajata v npr. angleščino ... Važno, da se razumemo ;) in da se da peljt gor ... :mrgreen:

itaq, sam opazil sem 2 različice, pa me je zanimal. :D
nosiesta 25.01.2008 09:22
jo-jo je napisal:

V se bere kot F ... ;)

@Jo-jo - ravno tsti dan, ko sva se enkrat srečala na Ruški koči, je pol Fredi na pol živ tišal picikl po tistem navpičnem kamnolomu.
Drgač pa smo se s Herosom tam pa dolj peljali po Comtron Bike Ride, da je šoder šprical na vse strani.
Ampak za specialko je pa tisto blo smrt. Po drugi strani pa je tudi za MTB en kurc pomagalo, ko pa je bilo dolgo le par 100m.
Tak da je najbrž kar prav, da so tisti odsek zasfaltirali, zdaj iamte vsaj specialkarji en izjemno lep klanec več...
areh 25.01.2008 10:32
Lonelyrider ga je že sprobal, je rekel da je tam strmo ko hudič..
lPA
lonelyrider 25.01.2008 10:36
..ja, sem šel izmerit tisti del, ker me je zanimalo kaj novi Polar kaže.. ..nagib je bil 16% pa do 21%.. ..kdor pride s težkimi nogami gor, mu ne bo lahko..
ueurca 25.01.2008 11:51
hopla je napisal:
ueurca je napisal:

Kaj pa naj mi Prekmurci povemo? :twisted:

Vi se pa lahko tolažite, da imate bližje do Pohorja kot mi :D
nosiesta 25.01.2008 11:58
lonelyrider je napisal:
..ja, sem šel izmerit tisti del, ker me je zanimalo kaj novi Polar kaže.. ..nagib je bil 16% pa do 21%.. ..kdor pride s težkimi nogami gor, mu ne bo lahko..

seveda je vredno poudarit, da ne gre za samo strmino, ampak da je ves vzpon (ali spust) izredno razgleden, tudi drugače lep, poteka mimo kar nekaj vrhunskih kmečkih turizmov, da skoraj ni prometa, da....
areh 04.02.2008 20:32
Ja...sam jz bom mogo še kr mal počakat, da bom sploh prlezo do tanovega dela....včer sem se namreč komaj do Kopivnika privleko. Se pozna da je februar..no, vsaj meni.
lPA
tigeer 04.02.2008 21:52
Areh kaj ko bi keri dau kako karto gor pa malo označo ki je to,če lahko prosim ali pa če ima keri GPS še bolše pa naj pošle linke,ker tak dobro ne poznam pohorja me pa zanima bi kdaj kako turo iz lenarta naredli z specialkami drugače se večini vozim gor z gorskim če zalutam da lahko krajšo vsekam.
Heligo 04.02.2008 21:55
Se strinjam. Lahko je čisto preprosta karta. Npr. nekaj podobnega Ludwigovim kartam iz sosednje teme. Važno da se vidi kje.
Heligo 04.02.2008 21:59
Evo Ludwigova karta. Odlična osnova, upam da zajema dovolj Pohorja.
StaraKost 04.02.2008 22:01
Ne potrebuješ nobene karte. V Framu greš v hrib za cerkvijo pa ga pičiš do konca.....
ROTOR 04.02.2008 22:05

Klikni z desno tipko in "Open image"...
Heligo 04.02.2008 22:07
Pa iz bistriške strani? A ni tam prek Šmartnega tudi ena povezava?
tigeer 04.02.2008 22:11
Rotor hvala tista ludvigova povezava tak ne dela če je kateri probal.Mislo sn še več teh povezav kateri se tan gor vozi ki pozna teren pa da tu gor da nek se vidi.Mimogerede tu ni takega prometa lenart je pa katastrofa.
ROTOR 04.02.2008 22:22
Povezave niso problem. Problem je, da ne vem točno kje je in kje ni asfalt.
Sam namreč vozim samo MTB :lol:
1 2 3 ... 5
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI