UKREP PROTI KRAJI

Domov > Forum > UKREP PROTI KRAJI

UKREP PROTI KRAJI

SORTIRAJ PO:
cupax 19.06.2007 09:26
Živjo.

Ker sem bil žrtev kraje kolesa sem se pozanimal pri policiji in netu kako sploh hradejo kolesa. Prišel sem do ugotovitve, da ni ključavnice na slovenskem tržišču, ki bi bila učinkovita. Moj šef je imel tisto 4cm debelo ključavnico pa so mu ga vseeno ukradli sredi belega dne, 5m stran od vratarja.

Torej če imate novo kolo je edini način, da vam ga ne ukradejo ta, da ga preprosto NIKOLI ne puščate samega. Niti za 1 minuto, niti sredi belega dne pred vrati policijske postaje - nikoli in nikjer!!! Najbolje je, da sploh ne kupite ključavnice in se boste tako prisilili, da ga ne puščate samega.

Za vožnjo po mestu pa si omislite kako starino vredno 20€.
nosiesta 19.06.2007 09:35
jasno - en meter od bicikla je meja in to je to.
MTB_Ales 13.07.2007 11:45
nosiesta je napisal:
jasno - en meter od bicikla je meja in to je to.

en meter? ... ti pa maš jajca :lol:
D.anna 76 13.07.2007 12:23
Meni se hvala bogu še ni zgodilo, da bi mi ukradli kolo. Se pa nikoli ne ve.
Kolesa načeloma nikjer ne puščam brez nadzora, razen na kaki tekmi, ko se gre na paštico pa bicikla nimaš kam dat in ti ne preostane drugega, kot da ga nasloniš na kako steno ali ograjo.
Ali se vam je kdaj zgodilo, da bi vam bicikel ukradli na kaki tekmi?!
grga110 13.07.2007 12:39
http://www.pbase.com/tomsview/image/73034760
andro1 13.07.2007 12:46
Italija 13.07.2007 12:52
najbolj da si omislimo kakšnega buldoga z največjimi čekani, pa ga prvežeš na kolo pa ga lohk pustiš kjerkoli...no če pride kdo mim z zrezko si že oplel...ja res ni ključavnice, ki bi resnično delovala... :lol:
mitkos 13.07.2007 12:54
Na primer eno tako mrcino...

http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/zanimivosti/20070711_3101650.php
D.anna 76 13.07.2007 12:58
mitkos je napisal:
Na primer eno tako mrcino...

http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/zanimivosti/20070711_3101650.php

Ta bo bolši kot buldog. Buldog je preizkušeno neuporabon za čuvaja. Pa tut drugače!!! Imam enega doma, a ga kdo hoče?!
cyclop_si 13.07.2007 13:05
Še s kolesom je preveč stroškov, ... kdo si pa lahk privošče tako mrcino futrat! :?
D.anna 76 13.07.2007 13:09
cyclop_si je napisal:
Še s kolesom je preveč stroškov, ... kdo si pa lahk privošče tako mrcino futrat! :?

Moj je že star pa ne rab prov veliko hrane pa tut ne bo več dolgo glede na kratko življensko dobo, tako da se splača :lol: :mrgreen:
marco 13.07.2007 13:14
cupax je napisal:
Živjo.

Jaz imam povprečje zadnjih dveh let 2 ukradeni kolesi na leto (bil okraden, LJ, jasno). Pa noben in bil vreden več kot 5 jurjev. Za zadnjega celo sumim, da so mi ga odpeljali kot kosovni odvoz (čeprav je bil zakljenjen).

Ergo: Ni važen kak je bicikel, hiter bo šel. Je pa res, da ti je manj žal za takim, ki stane eno pivo kot takim za 100 EUR.

m.
mark 13.07.2007 15:35
cupax je napisal:
Živjo.

Šit. Jaz bom na biciklu za v službo zamenjal plašče, ker so stari tako prepareli, da zračnica gledala ven, pa me zdaj skrbi, da bom presegel 20€. En plašč je stal 7€. Če dam še novo zračnico...
zuzek 03.08.2007 02:01
sej te LOPOVE bi lahko tudi hitro polovili, samo so policaji preleni.
nastavili bi kolo za 400€ ter ga zaklenili, skril bi se v avto in tistemu ki ga ukrade polomil kosti :twisted:

samo nebi pomagalo ker... slišal sem da NI kazni, če nekdo ukrade kolo! "opozorijo te" in lepo greš :roll:
slavko 03.08.2007 06:36
Men iso tudi že dva ukradli ! Enega v Ljubljani ,drugega v službi vratarju pred nosom :evil: Pa včeraj se je en našel k ije šaril po mojem biciklu natančno po torbici..Malo je manjkalo pa bi jih barabin dobil po nosu ,saj sem čist popenil.Sicer pa edino kar pomaga je imeti bicikel na očeh toda če greš sam kam ,in če greš recimo na bencinko kaj kupšit,to zna biti problem..Takrat skozi pogledujem ven kaj se dogaja.Tako da sem verjetno že jaz v bencinski malo sumljiv. :lol:
Jah kar se tiče policajev ne morete pričakovati da se bodo sedaj posvečali biciklom.Saj kakega ujamejo ! Takrat je bil Ljubljanski policaj prov porijazen in sva šla malo z avtočkom naokoli pogledat če bom kje zasledil svoje kolo ,pa ni bilo nič .Naredila sva zapisnik ,samo mi je že takoj rekel da verjetno na kolo lahko kar pozabim ker pač ne morejo izkati sedaj eno kolo po Ljubljani.To jih čisto razumem.
slavko 03.08.2007 06:41
zuzek je napisal:
sej te LOPOVE bi lahko tudi hitro polovili, samo so policaji preleni.
nastavili bi kolo za 400€ ter ga zaklenili, skril bi se v avto in tistemu ki ga ukrade polomil kosti :twisted:

samo nebi pomagalo ker... slišal sem da NI kazni, če nekdo ukrade kolo! "opozorijo te" in lepo greš :roll:
Glede kraje si narobe slišal.Vse kar je vredno nad 5 eu ali kolk že je kraja ,in se tako tudi obravnava.Tako da če nekdo spizdi bicikel vreden že samo nekaj 100 eu ne verjamem da ga samo upozorijo.
Sicer je pa tvoj predlog dober..Tudi sam sem že tako razmišljal . In na tak način bi polovili vsaj tiste tavelike lopove ki načrtujejo krajo koles.Kaj če bi tole stran poslali na Policijo da preberejo kaj pišemo ?
pionirmtb 03.08.2007 08:19
moja zgodba poznam frenda,ki so mu spizdili2 bicikla--je popenu in nabavu 3. ga prislonu ravno tja ,kjer so mu spizdili 2 komada...in se skriv v grmovje,prišel po 15-ih minutah tip in mu odpelov kolo,glejga zlomka bi je negov prijatelj..gre knemu domov vidi kolo v garaži,brez kakšnega vprašanja mu 3 primaže,vzame kolo in gre domu.............čez po ure policija na vratih ,sodnik za prekrške i,t.d.,no pa rečte kje je v tej ku... državi pravica :?:
Truplo 03.08.2007 08:34
Stvar je čisto preprosta:

Nekdaj so na divjem zahodu obesili tistega, ki je ukradel konja. Čisto pravilno, saj je bil konj življenjskega pomena za prebivalce.

Ker je kolo seveda za nas VEČ kot življenjskega pomena, bi lahko lopova, katerega ujamejo ali obesili, ali pa mu milostno odsekali nogo, da ga ne bi mogel goniti.

Bil bi mir!
slavko 03.08.2007 09:05
pionirmtb je napisal:
moja zgodba poznam frenda,ki so mu spizdili2 bicikla--je popenu in nabavu 3. ga prislonu ravno tja ,kjer so mu spizdili 2 komada...in se skriv v grmovje,prišel po 15-ih minutah tip in mu odpelov kolo,glejga zlomka bi je negov prijatelj..gre knemu domov vidi kolo v garaži,brez kakšnega vprašanja mu 3 primaže,vzame kolo in gre domu.............čez po ure policija na vratih ,sodnik za prekrške i,t.d.,no pa rečte kje je v tej ku... državi pravica :?:
Ta je pa huda 8O :evil:
slavko 03.08.2007 09:06
Truplo je napisal:

Nekdaj so na divjem zahodu obesili tistega, ki je ukradel konja. Čisto pravilno, saj je bil konj življenjskega pomena za prebivalce.

Ker je kolo seveda za nas VEČ kot življenjskega pomena, bi lahko lopova, katerega ujamejo ali obesili, ali pa mu milostno odsekali nogo, da ga ne bi mogel goniti.

Bil bi mir!
Truplo ti imaš pa danes same dobre ideje :mrgreen:
DusanK 03.08.2007 09:17
slavko je napisal:
Truplo je napisal:
Bil bi mir!
Truplo ti imaš pa danes same dobre ideje :mrgreen:

@Truplo je preveč kruto.
Oba palca ampak na rok bi blo dost.
Truplo 03.08.2007 09:38
Dobro, malce popustim, ampak nekaj vseeno odsekati :mrgreen:
slavko 08.08.2007 09:22
A kdo pogreša ( Gorsko kolo TREK FUEL ,srebrno modre barve?Je polno vzmeten in ima diskaste zavore .
So ga zaplenili enemu džankiju :evil: in sedaj naj bi bil na bežigrajski policijski postaji.
VIR: Slovenske novice !
ares007 20.09.2007 20:56
Še moja žalostna zgodba...
Pred bajto (mojo) sem dobil mulca, ki mi je že cvikal ključavnico na novem Treku. Zgrabil sem ga za čodre, mu stisnil ključ (pod ramo) in ga "odšlepal" do garaže,kjer sem mu nataknil na roke plastično zategovalko. Poklical sem policijo in jim razložil situacijo. Pazi zdaj; ko je prišel policist, mi je povedal da sem v "dreku" in da me lahko mulac sedaj toži za protipravni odvzem prostosti!
Mulca jin mene je nato popisal, njega je zbasal v avto, jaz pa sedaj lahko samo čakam na vročo pošto.
Evo, sedaj pa se igraj heroja v tej demokraciji :evil:
Mitko 20.09.2007 21:00
Dobr bi ga nalomu v garaži, da noben ne vidi, potem naj se pa žali komur hoče....matr jim :evil:
Ivek 20.12.2007 13:32
Problem pri citizen´s arrestu je to, da lahko človeka na kraju zločina le ZADRŽIŠ (čl. 160 ZKP).

Čim ga odvlečeš kamorkoli drugam, gre za protipravno odvzeto prostost !

Torej...ko lopova ujameš, GA MORAŠ PRIDRŽATI NA ISTEM MESTU do prihoda policije. Kakršnokoli drugo ravnanje je kaznivo ! Tudi vklepati ga ne smeš. (protipraven odvzem prostosti - 143. člen KZ)

To pomeni, da ga sam ne smeš niti odpeljati na policijo.

Seveda se lahko tisti, ki mu je bila odvzeta prostost pritoži, ampak bodo na sodišču takšen odvzem prostosti obravnavali kot silobran (...obramba, ki je neizogibno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad. - čl.11 KZ ). Drugo pa je, če bi pri tem, ko je napadeni napadalca pridržal, uporabil očitno prekomerno silo. Pa še to se mu lahko oprosti, če je bil v trenutku silobrana v satnju močne razdraženosti ali prestrašenosti (npr. bajker zaloti tatu, ko mu krade bicikel...posti na forumu bodo lahko dokaz o močni čustveni navezanosti na bajk ). To se potem ocenjuje na sodišču...

Aja, še eno pomembno dejstvo: vsak državljan lahko pridrži storilca kaznivega dejanja, če ga zaloti pri kaznivem dejanju, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti.

Za ostala kazniva dejanja pa ta institut ni predviden.

In glede na to, da bi kot državljani morali poznati vse predpise (ignorantia iuris nocet), vam izgovarjanje, da niste vedeli, da ne gre za kaznivo dejanje, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti, pred sodiščem žal ne bo pomagalo.

Primer: vidite, ko nekdo pretepe žensko in jo lažje telesno poškoduje (modrice, praske...). Zavre vam kri, modela zgrabite in pridržite do prihoda policije.
Ker ji je tip povzročil le lahko telesno poškodbo (133. člen KZ), se tako dejanje ne preganja po uradni dolžnosti, pač pa le na predlog oškodovanca. Posledično ga sploh ne bi smeli pridržati do prihoda policije. Če vas model nato toži zaradi protipravnega odvzema prostosti, boste nasankali.

Enaka situacija vaš čaka, če pridržite pijanca, ki je razbil šipo na avtu (poškodovanje tuje stvari, majhna vrednost predmeta - 224. čl KZ), ali pa če pridržite soseda, ker je posilil svojo ženo (posilstvo - 180 čl. KZ)... 8O

Dobrodošli v svetu prava :roll:

LP Ivek
slavko 20.12.2007 19:45
Pa sej to ni res :evil: :evil: Na koncu bodo pa pa še tebi sodili kot pa nemestu barabi ! Upam da se bo sedaj zate vse lepo izteklo, toda pri teh naših zakonih in sodiščih je možno res vse . :twisted:
juventino 26.02.2008 19:48
cupax je napisal:
Živjo.

Ker sem bil žrtev kraje kolesa sem se pozanimal pri policiji in netu kako sploh hradejo kolesa. Prišel sem do ugotovitve, da ni ključavnice na slovenskem tržišču, ki bi bila učinkovita. Moj šef je imel tisto 4cm debelo ključavnico pa so mu ga vseeno ukradli sredi belega dne, 5m stran od vratarja.

Torej če imate novo kolo je edini način, da vam ga ne ukradejo ta, da ga preprosto NIKOLI ne puščate samega. Niti za 1 minuto, niti sredi belega dne pred vrati policijske postaje - nikoli in nikjer!!! Najbolje je, da sploh ne kupite ključavnice in se boste tako prisilili, da ga ne puščate samega.

jst sm šu enkrat v videoteko...pač, nazaj grede sm se še ustavu, da bi en film uzel...a sm galepo s sabo v videoteko uzel...en je mal siku....sam mi je res dol visel...tud če bi se dret zarad mene začel...bicikla uzuni ne puščam....pa če mam 10 ključavnic zarad mene

so mi pa enkrat ukradli bajk, za katerega jaz osebno ne bi dal 10 evrov...ne vem kaj zakaj narkomani kradejo take bicikle, za katere vejo da naujo dobil niti za 1/3 šusa!!!!!!

drgač pa....nekoč mi je en, ki je delal v kolesarski štacuni, povedal...če kolesariš sam, in te prime srat, in najdeš wc.....bajk lepo s sabo na skret....ga dvigneš na zadnje kolo, nekako ga že nasloniš na steno in opraviš potrebo :D :D :D

sem mislu da se bom poscal od smeha....sedaj vidim da je imel še kako prav
juventino 26.02.2008 19:49
Ivek je napisal:
Problem pri citizen´s arrestu je to, da lahko človeka na kraju zločina le ZADRŽIŠ (čl. 160 ZKP).

Čim ga odvlečeš kamorkoli drugam, gre za protipravno odvzeto prostost !

Torej...ko lopova ujameš, GA MORAŠ PRIDRŽATI NA ISTEM MESTU do prihoda policije. Kakršnokoli drugo ravnanje je kaznivo ! Tudi vklepati ga ne smeš. (protipraven odvzem prostosti - 143. člen KZ)

To pomeni, da ga sam ne smeš niti odpeljati na policijo.

Seveda se lahko tisti, ki mu je bila odvzeta prostost pritoži, ampak bodo na sodišču takšen odvzem prostosti obravnavali kot silobran (...obramba, ki je neizogibno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad. - čl.11 KZ ). Drugo pa je, če bi pri tem, ko je napadeni napadalca pridržal, uporabil očitno prekomerno silo. Pa še to se mu lahko oprosti, če je bil v trenutku silobrana v satnju močne razdraženosti ali prestrašenosti (npr. bajker zaloti tatu, ko mu krade bicikel...posti na forumu bodo lahko dokaz o močni čustveni navezanosti na bajk ). To se potem ocenjuje na sodišču...

Aja, še eno pomembno dejstvo: vsak državljan lahko pridrži storilca kaznivega dejanja, če ga zaloti pri kaznivem dejanju, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti.

Za ostala kazniva dejanja pa ta institut ni predviden.

In glede na to, da bi kot državljani morali poznati vse predpise (ignorantia iuris nocet), vam izgovarjanje, da niste vedeli, da ne gre za kaznivo dejanje, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti, pred sodiščem žal ne bo pomagalo.

Primer: vidite, ko nekdo pretepe žensko in jo lažje telesno poškoduje (modrice, praske...). Zavre vam kri, modela zgrabite in pridržite do prihoda policije.
Ker ji je tip povzročil le lahko telesno poškodbo (133. člen KZ), se tako dejanje ne preganja po uradni dolžnosti, pač pa le na predlog oškodovanca. Posledično ga sploh ne bi smeli pridržati do prihoda policije. Če vas model nato toži zaradi protipravnega odvzema prostosti, boste nasankali.

Enaka situacija vaš čaka, če pridržite pijanca, ki je razbil šipo na avtu (poškodovanje tuje stvari, majhna vrednost predmeta - 224. čl KZ), ali pa če pridržite soseda, ker je posilil svojo ženo (posilstvo - 180 čl. KZ)... 8O

Dobrodošli v svetu prava :roll:

LP Ivek

in to je definicija pravne države!!! sramota!!!!
AndrejX 10.04.2008 13:36
ares007 je napisal:
Še moja žalostna zgodba...
Pred bajto (mojo) sem dobil mulca, ki mi je že cvikal ključavnico na novem Treku. Zgrabil sem ga za čodre, mu stisnil ključ (pod ramo) in ga "odšlepal" do garaže,kjer sem mu nataknil na roke plastično zategovalko. Poklical sem policijo in jim razložil situacijo. Pazi zdaj; ko je prišel policist, mi je povedal da sem v "dreku" in da me lahko mulac sedaj toži za protipravni odvzem prostosti!
Mulca jin mene je nato popisal, njega je zbasal v avto, jaz pa sedaj lahko samo čakam na vročo pošto.
Evo, sedaj pa se igraj heroja v tej demokraciji :evil:

Razbil bi ga ko kanto, pa alibi bi si priskrbel pa se lahko on še samo j*
1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "UKRADENO!"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI