UKREP PROTI KRAJI

Domov > Forum > UKREP PROTI KRAJI

UKREP PROTI KRAJI

SORTIRAJ PO:
antenor 05.08.2008 12:55
Kako je pa kaj z ropi? To mene bolj skrbi, ker puščal ga js itak ne bom nikjer??
cubeLTDteam 30.12.2008 18:29
eh meni so poleti ukradli zaklenjenega schwinna mesa gsd z veliko dodatne opreme iz zaklenjene kleti. Kdor hoče ukrast bicikl ga bo na usak način. Novega mam kr u stanovanju na hodniku čez noč. Če je blatno dam spodi kos najlona in je. Najvarnejše!
cestnik 13.09.2019 19:39

Bom kar tule vprašal: če se kolesa toliko kradejo, se verjetno nekje tudi prodajajo. No, morda ne ravno na bolhi vsem na očem, ampak nikoli ne veš.


Zatorej, kako kupujete rabljena kolesa, tisti ki jih.

Bi kupil na bolhi eno cestno za cca. 800€.

In razmišljam, da bi tik pred na kupom na licu mesta najprej preveril, da ni serijska številka kolesa v kakšnem registru ukradenih koles - si predstavljate, da daste toliko denarja za kolo, ki vam ga kasneje odvzamejo, vas celo obtožijo posesti ukradenega kolesa, vam pa nasproti prodajalcu ostane le odškodninska tožba.

Torej, obstaja kakšna online baza, kjer se da na hitro preveriti, da ni kolo ukradeno? Al je treba kar na policijo poklicati? ;)


Poleg tega, kako opravljate nakupe rabljenih koles tisti, ki kupujete rabljeno? Prevzamete, denar na roko in adijo? Ali naredite kakšno pisno kupoprodajno pogodbo? Vseeno za tak denar morda ni neumno, če se naknadno izkaže  da so kakšne skrite napake...

kamencek 13.09.2019 20:32
cestnik 13.09.2019 20:43

Hm, hvala za link. Čeprav ne prepoznam čisto smisla tega registra. To ni "uradni" register npr. Policije, v katerega vpišejo vse ukradeno. Ali tudi policija v ta CRK vpiše VSE serijske številke prijavljenij ukradenih koles? Če ne, potem ti tale CRK ne predstavlja garanta, da nisi kupil ukradenega...

kamencek 13.09.2019 21:04

Kolikor vem, je tole edino, kar pri nas obstaja.

SHad 13.09.2019 21:55

Cestnik, če krade kaka organizirana skupina gre kolo sigurno iz države in se ne prodaja lokalno. 

Ob prodaji mojega je kupec prinesel nek vzirec pogodbe,ki se dobi na netu.

Sicer pa sem ponudil pregled v kolesarski trgovini za recimo počen okvir. Jaz bi se kar držal nato videno kupljeno, ni to avto, pri biciklu se skoraj vse vidi od zunaj.

Tudi se lahko pričakuje, da kolo ni nov. Lahko ti tudi kupec poškoduje okvir in nato zahteva delno povračilo kupnine, zaradi kao skrite napake. Imaš vse sorte ljudi.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI