iPhone

Domov > Forum > iPhone

iPhone

SORTIRAJ PO:
hilly_the_kid 04.07.2007 16:18
Pismo, meni je zelo všeč. Samo drag pa je...

iPhone
KAVITATOR+ 04.07.2007 17:57
mam rajš Ergomo :lol:
KAVITATOR+ 04.07.2007 17:58
mam rajš Ergomo :lol:
CHEF860 04.07.2007 21:36
Kretenizem. Za ta denar dobim boljši telefon in si za zraven kupm še ipod.
KAVITATOR+ 04.07.2007 22:20
zame je še tale nokia preveč :mrgreen:
hilly_the_kid 05.07.2007 22:00
CHEF je napisal:
Kretenizem. Za ta denar dobim boljši telefon in si za zraven kupm še ipod.


Na primer?
KAVITATOR+ 05.07.2007 22:18
pa ne da boš tole kramo nabavu Hilly :lol:
to te enkrt dež na bajku dobi pa sam v kontenjer frkneš...bohnedej da na soncu pustiš zaslon 8)
KAVITATOR+ 05.07.2007 22:19
ti rajš kej punci kup za ta dnar ;)
CHEF860 06.07.2007 07:45
Npr. SE K790i. Imam bistveno boljši fotoaparat, manjši telefon, bluetooth, naprednejšo tehnologijo...
V žepu pa ufuravam enga navadnga iPoda.

In če mi v vodo pade iPhone, izgubim vse. Da bi mi hkrati v vodo padla telefon in iPod, je pa malo verjetno, hehe.
ole 06.07.2007 13:00
kakorkoli že...

v Sloveniji bo treba še malo počakat ;)
seamus 06.07.2007 13:03
kar je smo dokaz več, da na srečo še nismo taki kreteni kt američani :P
kljub nekemu podobnemu kretenizmu, ki se pojavlja pri nas - norenju za apple računalniki :twisted:
KolesarLenuh 06.07.2007 18:57
CHEF je napisal:
Npr. SE K790i. Imam bistveno boljši fotoaparat, manjši telefon, bluetooth, naprednejšo tehnologijo...
V žepu pa ufuravam enga navadnga iPoda.

In če mi v vodo pade iPhone, izgubim vse. Da bi mi hkrati v vodo padla telefon in iPod, je pa malo verjetno, hehe.


A bluetooth ma? Carsko :lol:

iPhone je definitivno koncept telefona prihodnosti. Velik zaslon, veliko boljši software, preprostejši uporabniški vmesnik. Po načinu uporabe se počasi približuje računalnikom. Verjetno pa še dolgo ne bo mogel odpirati raznih office datotek, kar symbian omogoča. Ker ima pač tudi Apple svoje muhe.

Ga pa jaz ne nameravam kupiti. Je predrag, pa še naročnino zahteva. Imam raje Nokio E50 z izi sim kartico.

Kar se pa računalnikov tiče se pa ve, da so Mac-i zakon 8)
CHEF860 06.07.2007 19:02
Preden me imaš za totalnega butca preveri, če iPhone sploj ima bluetooth!!! :roll:
KolesarLenuh 06.07.2007 19:05
Ima. Pa tudi Wi-fi.

Pa tudi office dokumente je že možno gledati.

http://blogs.zoho.com/general/izoho-zoho-for-iphone/
CHEF860 06.07.2007 19:10
Hm. Zdaj pa ne vem kdo koga nateguje :lol:

OK, ne bom trdil, da 100% nima, ampak to sem nekje prebral.
KolesarLenuh 06.07.2007 19:30
http://www.apple.com/iphone/technology/

Potem je treba izbrati v meniju še Wireless.
CHEF860 06.07.2007 19:31
Si me pa pojebou :lol:

No, pa še zmer ga ne zamenam za svojga :lol:
ole 06.07.2007 19:32
chef, kater talefon imaš?

vem, da je bla ena tema, ma se mi je ne da iskat?
seamus 06.07.2007 20:23
KolesarLenuh je napisal:

Kar se pa računalnikov tiče se pa ve, da so Mac-i zakon 8)

ja se strinjam :lol: :lol: :lol:
sam zakon za kaj se je treba prašat
za šminko zihr
za delo z računalnikom ... :lol: :lol: :lol: :lol:
KolesarLenuh 07.07.2007 00:02
Drži, poleg tega da so daleč bolj uporabni od PC-jev, so tudi lepši. :lol:

Drugače so pa avtomobili, mobiteli ter cunje za šminko. Računalniki pa ne. Edino mogoče kakšni PC-ji z neonkami ;)
seamus 07.07.2007 09:15
KolesarLenuh je napisal:
Drži, poleg tega da so daleč bolj uporabni od PC-jev, so tudi lepši. :lol:

Drugače so pa avtomobili, mobiteli ter cunje za šminko. Računalniki pa ne. Edino mogoče kakšni PC-ji z neonkami ;)

Jaz smatram računalnike za nekaj s čimer se prinaša denar v firmo. Me zanima kje so uporabni - pa ne mislim gledat na neke marginalce z nekaj zaposlenimi.
Kako deluje v povezavi na strežniško okolje (Exchange strežniki, podatkovne baze, podatkovni strežniki), pa ne mislim izrecno na M$, temveč so lahku tudi uveljavljene odprtokodne zadeve. Kako deluje v povezavi z zaščito - VPN (virtual private network) recimo ...
da vidm ...
seamus 07.07.2007 09:43
Ja in še to uporaba Macov v privatne namene je čista šminka - kako naj upravičim večjo vrednost Mac-a v primerjavi s PC-ji?
Je lepši in kao bolj fino deljue - hahahha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A mogoče to ni šminka?
Lepši so res - šminka ;)
da delujejo bolje - mnenja so deljena že pri Mac - Windows primerjavah (osebno nimam z Windowsi nikakršnih problemov sploh!), pri uporabi recimo Suse Linuxa, pa ta primerjava že izgubi smisel!
KolesarLenuh 07.07.2007 19:23
Največ Mac-ov je v firmah, ki se ukvarjajo z grafiko, animacijo, filmi, glasbo, izdelavo internetnih strani... To so tako velike, kot majhne firme.

Jaz ti ne morem kaj veliko povedati o strežnikih, ker pač nisem tu domač. Vem pa, da se da. Če te zanima, lahko kaj prebereš na googlu.

Imam probleme z Windowsi. In ne poznam nobenega, ki bi bil povsem brez. OK, saj deluje. Pač tečejo v ozadju še en protivirusen program, en firewall, en antispyware... Vsake toliko časa moraš počistiti Temp folder. Zna se narediti, da moraš po kakšni uninstallaciji malo urediti system.ini, win.ini... Malo pogledaš po registru... Vsake toliko časa moraš defragmantirati disk, naložiti kakšen driver...

To so pač postopki, ki so v Windowsih potrebni (Vsake toliko časa kaj popravljam na računalnikih pri eni firmi, tako da vem, kaj vse je potrebno, da PC kolikor toliko normalno deluje. In bolj so uporabniki korajžni in neuki, hujše je.)

Pri Macu, pa te težave ne obstajajo. Tudi moj 75 let star dedek, lahko dela na Macu. Veliko boljše, kot je delal 3 leta nazaj na PC-ju.

Mac je po mojem mnenju (in nisem edini) najboljši operacijski sistem za laika ali profesionalca, ki želi računalnik samo uporabljati. Brez da bi imel en kup problemov.
seamus 07.07.2007 20:23
KolesarLenuh je napisal:
Največ Mac-ov je v firmah, ki se ukvarjajo z grafiko, animacijo, filmi, glasbo, izdelavo internetnih strani... To so tako velike, kot majhne firme.

kul, jaz ne poznam nobene ;)

KolesarLenuh je napisal:
Jaz ti ne morem kaj veliko povedati o strežnikih, ker pač nisem tu domač. Vem pa, da se da. Če te zanima, lahko kaj prebereš na googlu.

Jaz pa sem ion ne poznam zadev, da bi obstajale za mace. OK mogoče je to posledica tudi tega, da ne poznam nobene firme, ki bi mela mace ;)

KolesarLenuh je napisal:

Imam probleme z Windowsi. In ne poznam nobenega, ki bi bil povsem brez. OK, saj deluje. Pač tečejo v ozadju še en protivirusen program, en firewall, en antispyware... Vsake toliko časa moraš počistiti Temp folder. Zna se narediti, da moraš po kakšni uninstallaciji malo urediti system.ini, win.ini... Malo pogledaš po registru... Vsake toliko časa moraš defragmantirati disk, naložiti kakšen driver...
To so pač postopki, ki so v Windowsih potrebni (Vsake toliko časa kaj popravljam na računalnikih pri eni firmi, tako da vem, kaj vse je potrebno, da PC kolikor toliko normalno deluje. In bolj so uporabniki korajžni in neuki, hujše je.)

ne vem, kaj naj rečem . Teh problemov sam nimam. Vem pa da jih nekateri imajo. Sploh tisti, ki spreminjajo system.ini, win.ini :roll:

KolesarLenuh je napisal:

Pri Macu, pa te težave ne obstajajo. Tudi moj 75 let star dedek, lahko dela na Macu. Veliko boljše, kot je delal 3 leta nazaj na PC-ju.

Ja sj mogoče je res kaj na temu, ne vem. Sam to je posledica tega (govorim za Windowse, ker linux je brez teh problemov, amapk očitno tega sistema ne poznaš!), da lahko na Windowse priključiš triljon naprav brez dodatnih gonilnikov, ali z minimalnim supportom in da obstaja v vseh slovenščina, kitajščinah in še ne vem čem.

Sam še zmeri pa nisem zasledil zakaj bi invenstiral toliko v Maca, da bo upravičeno?[/quote]
KolesarLenuh 07.07.2007 22:16
Verjetno je to moj zadnji post tukaj, ker se ne mislim tukaj kregati. Nisem Apple fanatik, tako da ti ne morem iz rokava stresti vseh podatkov, ki jih zahtevaš ;) Raje berem od kolesarske opreme, Appla pa samo uporabljam.

seamus je napisal:

kul, jaz ne poznam nobene ;)


Pa verjetno poznaš skoraj vse svetovne firme? Jaz poznam vsega skupaj 15 firm, tako da ti ne morem kar stresti z rokava 40 firm, samo da boš srečen. Slovenski uvoznik Epl dela na Macih, vsaj včasih je tudi Gorenjski tisk. Pa tudi Pixar je bojda šel na Mac-e. Mogoče tudi zaradi Jobsa, mogoče pa kar tako.

Brez skrbi, da so podjetja.

seamus je napisal:
Jaz pa sem ion ne poznam zadev, da bi obstajale za mace. OK mogoče je to posledica tudi tega, da ne poznam nobene firme, ki bi mela mace ;)


Poglej na net.

seamus je napisal:

ne vem, kaj naj rečem . Teh problemov sam nimam. Vem pa da jih nekateri imajo. Sploh tisti, ki spreminjajo system.ini, win.ini :roll:


Potem nimaš nameščega antivirusnega programa?
Ini fajli so bili primer. Ne spomnim se več, kdaj sem to rabil. Lahko da po odstranitvi kakšnega programa (povsem pravilni, da ne bo spet kakšnih komentarjev), ali pa po odstranitvi kakšne kartice. Ko so Windowsi takoj po zagonu zahtevali kakšen fajl, ki ga ni po odstranitvi programa pač ni več bilo. Mogoče imaš ti drugo rešitev za kaj takega? Jaz sem navodila za to našel na strani http://www.microsoft.com.

seamus je napisal:

Ja sj mogoče je res kaj na temu, ne vem. Sam to je posledica tega (govorim za Windowse, ker linux je brez teh problemov, amapk očitno tega sistema ne poznaš!), da lahko na Windowse priključiš triljon naprav brez dodatnih gonilnikov, ali z minimalnim supportom in da obstaja v vseh slovenščina, kitajščinah in še ne vem čem.


Ja, so driverji za triljon naprav. Izgleda, da imam jaz pač smolo, da moram za polovico vseh kartic sam iskati driverje.

Kar se tiče driverjev za Polarja na Windowsih, jih nikoli nisem imel problema naložiti. Izgleda, da mogoče le malo bolj poznam Windowse, kot večina. In sedaj imam Windowse samo še zato, da laufam gor Polarja. Ker se jim pač ne da napisati programa za tistih 5% svetovne populacije na Mac-ih. Obstajajo sicer alternativni programi, ki te pa žal stanejo tistih 40€. Sem pa že zelo blizu temu, da jih pač plačam. Do takrat pa Mac še ne bo popoln ;)

Z linuxom sem se ukvarjal kakšne 4 leta nazaj (SuSE, Debian, RedHat). Mogoče sem preneumen, toda takrat se mi ni zdel to sistem, ki bi bil dovolj enostaven. Sama namestitev je enostavna, dokler nisem prišel do grafične kartice. 3D supporta se takrat preprosto še ni dalo uspodobiti ne za Nvidia in kasneje tudi ne za Ati kartico kartico. Ki je pa res bila še precej nova, tako da še ni bilo driverjev. Tudi google ni našel rešitev.

Pa tudi potem, mi je kmalu po nastavitvi sistema pač postalo dolgčas. Ni bilo tistih programov, ki sem jih na Windowsih uporabljal.


seamus je napisal:
Sam še zmeri pa nisem zasledil zakaj bi invenstiral toliko v Maca, da bo upravičeno?


Jaz te nimam namena prepričevati. Bi se ti pa mogoče splačalo za kakšne 14 dni probati uporabljati Maca, pa potem še enkrat razmisliti. Samo, da ne boš že na začetku imel preveč odpora.

Je tudi obstajal članek o tem, da je iMac bolj ugoden od PC-ja, če si seštel vse komponente (LCD monitor, Web kamero, mikrofon, zvočnike...). Je bilo pa to že precej časa nazaj, tako da ne vem, če še drži. Takrat so bili LCD monitorji v PC svetu še bolj redki in zato tudi precej dragi.
DusanK 08.07.2007 08:09
Eh, pa ja ne bo zdaj že konc debate, saj mata vsaj še:

Intel : AMD
ATI : nVidia
LCD : plazma
Union : Laško
...
seamus 08.07.2007 08:44
@Dusank :lol: :lol: :lol:
@KolesarLenuh - jaz tega nimam za kreganje, daleč od tega. Me resno zanimajo argumenti za, tako da če ne misliš več odgovarjati tud prou, v nasprotnem primeru povej, lahko še nadaljujeva :D
KolesarLenuh 08.07.2007 23:19
Mah, če te še kaj zanima lahko nadaljujeva preko ZS. Nisem pa jaz ravno pravi za to temo, ker se ne ukvarjam dovolj z računalniki. Še vedno jih jemljem kot orodje, tako da nisem tisti pravi apple fanatik in imam v glavi zelo malo informacij o tej temi.
CHEF860 10.07.2007 17:33
Kaj pa tole?
cultko 10.07.2007 22:08
:lol:

evo pa ga mamo! ha
iPhone je drek! (sicer lep, ampak neumen)
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI