čebele nore

Domov > Forum > čebele nore

čebele nore

SORTIRAJ PO:
ola 15.07.2007 11:15
mam probleme z čebelami in nasploh z zuzelkami. Pomoje mislijo da je moja čelada med in da ga pridejo nabirat .. 2x me je ze čebela pičla v glavo - pride pri odprti noter, nemore ven pa vseka.
http://www.bolha.com/images/image/_467f8d7146cae.jpg To je pa čelada.

a obstaja kaj da odganja to ? za druge še ni problem ampak ČEBELE so pa opasne!!
amritaya 15.07.2007 11:19
Ponavadi imajo čelade mrežico med režami, da ne pridejo nezaželjene žuželke not v lasišče in nam ne zadanejo nepotrebnih bolečin!
Imam podobno čelado in se tudi meni kdaj pa kdaj pripeti bližnje srečanje s čebelami in osami ampak imam mrežice in spodaj za vsak slučaj kapo!
ola 15.07.2007 11:29
jah nevem :) men je malo prevroče za kapo spodi..
Vinetou_ 15.07.2007 11:34
Moja METova celada ima take plasticne mrezice, ki sicer zgleda da ne bojo zdrzale dolgo, samo pri sprednjih dveh odprtinah, kjer je pac najbrz najvec moznosti, da ti med voznjo zaide kaj not. Bi pa bilo zdaj, ko se je zaradi vrocine bolje voziti zvecer, dobro imeti kar celado z vizirjem, ker je tolko vsega v zraku. Ali pa vsaj one maske za SARS, ki so jih azijci pred nekaj casa na vlko prodajali - pa se tako lepo okrasene so ene :P
KAVITATOR+ 15.07.2007 11:50
kolesar89 15.07.2007 11:55
Men gre tut na živce k te začnejo muhe lovit po klancu navzgor. Ene 100 tistih muh/mušic okol tebe pomoje folk k se mim z avtom pele misle da smrdiš (če so vinske pa da si se ga naliu pa poliu).

Sam uporablam ruto, lepo nimam tok švica na glav pa odkar jo uporablam nimam glavobolov pr vožni navzdol, k dostkrat sm pršu prešvican na vrh, pol pa mokra glava pa piha ti v glavo pa še spušat se začneš...
KAVITATOR+ 15.07.2007 12:08
ola 15.07.2007 12:11
si bom kupo to ja
scottscale 15.07.2007 13:28
KAVITATOR+ je napisal:


darth vader style 8) 8)
DusanK 15.07.2007 13:32
ola je napisal:
si bom kupo to ja

Ne kupuj tega, ker boš na istem ! Nima mrežc ! :lol:
chico 15.07.2007 13:39
Meni se tudi rutka kar obnese ...švic in žuželke
andrejl 15.07.2007 14:21
kolesar89 je napisal:
Sam uporablam ruto, lepo nimam tok švica na glav pa odkar jo uporablam nimam glavobolov pr vožni navzdol, k dostkrat sm pršu prešvican na vrh, pol pa mokra glava pa piha ti v glavo pa še spušat se začneš...


sem mel enake probleme. brez rute ne vozim več, tud če je 40 stopinj...
danijelsan 15.07.2007 15:21
ola je napisal:


a obstaja kaj da odganja to ? za druge še ni problem ampak ČEBELE so pa opasne!!


Z autanom se našpricaj, pa neboš mel problema.
ola 15.07.2007 15:50
dusank je napisal:
ola je napisal:
si bom kupo to ja

Ne kupuj tega, ker boš na istem ! Nima mrežc ! :lol:

kdo pa bi si to sploh kupil? :roll:

trek1 je napisal:
ola je napisal:


a obstaja kaj da odganja to ? za druge še ni problem ampak ČEBELE so pa opasne!!


Z autanom se našpricaj, pa neboš mel problema.

hvala
Merlin 15.07.2007 16:20
Najboljše je imet takšno čelado, kjer je konstrukcijsko rešeno tako, da lahko gredo žuželke tako kot not tudi ven. In ni nobenega problema z njimi. Večina najboljših modelov ima to rešeno.

Jaz uporabljam Specialized Decibel in problema z žuželkami in vročino ni. Včasih že zaluta kakšna not pa ji ni všeč in odleti. ;)
eustahija 15.07.2007 18:13
jeb...čebele...saj so pridne in nabirajo medampak izgleda, da jim zmanjkuje hrane...me je včeraj usekala v roko.Sedaj bom imel nekaj dni srbečo oteklino in to pri tej vročini....je pa še huje, če te v glavo vseka.
fuego 15.07.2007 18:57
ola je napisal:
mam probleme z čebelami in nasploh z zuzelkami. Pomoje mislijo da je moja čelada med in da ga pridejo nabirat .. 2x me je ze čebela pičla v glavo - pride pri odprti noter, nemore ven pa vseka.
http://www.bolha.com/images/image/_467f8d7146cae.jpg To je pa čelada.

a obstaja kaj da odganja to ? za druge še ni problem ampak ČEBELE so pa opasne!!


Sej ni čudn da te napadajo , če ti pa MET gor piše. :lol:
ola 15.07.2007 19:25
:D :D
holloB 15.07.2007 19:57
:D :D
met jo potegne, seveda
Toaster79 15.07.2007 20:26
Če boljše od rute se obnese kakšen Buff. Jaz sem nabavil takega iz ClimaCool materiala ki odvaja vlago, pa še 100% UV zaščita je.
Jurcy 15.07.2007 22:01
Toaster79 je napisal:
Če boljše od rute se obnese kakšen Buff. Jaz sem nabavil takega iz ClimaCool materiala ki odvaja vlago, pa še 100% UV zaščita je.


Kaj pa je Buff? :?
stimy 15.07.2007 22:13
Jurcy je napisal:


Kaj pa je Buff? :?

http://www.veb-company.si/oblacila_buff.php
Toaster79 15.07.2007 22:14
http://www.buffusa.com/
einstein 15.07.2007 23:13
sam tale Buff pa ne zgleda tako neumna stvar za met...
do zdej sm meu obveznu rutko pod čelado ravno zarad nezaželeih obiskovalcev..sam so se mi zmeraj zapletali lasje v rutko (prek*** metal style)...na tem podričju bi znal bit buff sila uporabn..pa še za pocim bi bil dober namesto podkape na dnevnih relacija do faksa...zagotov boljš kot pa kapa in šal...

Buff - hočem ga :mrgreen:
mitkos 15.07.2007 23:29
andrejl je napisal:
kolesar89 je napisal:
Sam uporablam ruto, lepo nimam tok švica na glav pa odkar jo uporablam nimam glavobolov pr vožni navzdol, k dostkrat sm pršu prešvican na vrh, pol pa mokra glava pa piha ti v glavo pa še spušat se začneš...


sem mel enake probleme. brez rute ne vozim več, tud če je 40 stopinj...


Meni se to tudi obnese!
LosBlancos 01.09.2011 18:15
Mislim da je kar prava tema za to. Danes me je pot peljala Lj- Kresniški vrh. Ko prideš ven iz vasi Podgrad je en mojster sparkiral cel kamijon panjev in posledično čebel, kakih 20 m od ceste. 50-100 m vozite skozi avtocesto čebel, na theh je malo morje pobitih čebel (od avtov) in zgleda so sedaj čisto znorele in postale napadalne. Mene so vsekale kar tri, roka, noga in ena mi je pobegnila pod dres pa mi ni ostalo drugega, kot da jo prbijem na prsa. Samo za opozorilo, kaj vas čaka če greste proti Litiji ob železniški progi. lp
Ich 01.09.2011 19:33
LosBlancos je napisal:
Mislim da je kar prava tema za to. Danes me je pot peljala Lj- Kresniški vrh. Ko prideš ven iz vasi Podgrad je en mojster sparkiral cel kamijon panjev in posledično čebel, kakih 20 m od ceste. 50-100 m vozite skozi avtocesto čebel, na theh je malo morje pobitih čebel (od avtov) in zgleda so sedaj čisto znorele in postale napadalne. Mene so vsekale kar tri, roka, noga in ena mi je pobegnila pod dres pa mi ni ostalo drugega, kot da jo prbijem na prsa. Samo za opozorilo, kaj vas čaka če greste proti Litiji ob železniški progi. lp

Čebele so bolj napadalne, ko jim čebelar "šari" po panjih, ali jamlje med, jih zdravi, ali pa samo pregleduje. Precej je njihova napadalnost odvisna tudi od vremana. Čebela te bo napadla le če se počuti ogroženo...noben autan ti ne pomaga, če ti gre pod čelado oz. dres. Sam pik ni problematičen, če nisi alergičen(če ti samo malo zateče, ne pomeni da si alergičen), oz. te ne piči v predele vratu, kjer bi oteklina zaprla dihalne poti. Za take primere je dobro imet s sabo dve tabletki, ki se jih uzame v primeru pika. Lp, pa čim manj nesporazumov z nadvse pridnimi in koristnimi živalicami. :)
LosBlancos 01.09.2011 19:43
nimam nič proti čebelam, sam opozoril sem kolesarje, da se nej pripravijo za tisti 100m odsek ceste:)
pyer 01.09.2011 20:15
imam od Rudy project čelado, katera ima znotraj tekstilno mrežico z luknjami, vendar je nedeljo našla čebela to luknjo in me pičila.Ker imam že malo las ni bil problem priti do kože.Preklel sem ji vse mogoče :mrgreen:
legenda57 01.09.2011 20:50
pyer je napisal:
imam od Rudy project čelado, katera ima znotraj tekstilno mrežico z luknjami, vendar je nedeljo našla čebela to luknjo in me pičila.Ker imam že malo las ni bil problem priti do kože.Preklel sem ji vse mogoče :mrgreen:



he-he-he :mrgreen: :mrgreen:
1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI