Fausto Coppi

Domov > Forum > Fausto Coppi

Fausto Coppi

SORTIRAJ PO:
CHEF860 04.09.2007 10:03
Sem bil na Passo Pordoi in sem takole fino obeležil spomenik Faustu Coppiju:

Pa še od blizu:

Napišite kaj o tem velikem kolesarju!
Otiss 04.09.2007 10:11
"Vse, kar mi je bilo dano, sem vnaprej plačal; na kolesu sem si prislužil do zadnje lire" Tako je nekoč rekel Fausto Coppi novinarju Enzu Biagiju.
"Pravijo, da sem imel srečo" ... "Morda res, večkrat pa se vprašam, kakšno bi bilo moje življenje, ko bi ostal v Castellaniji, na kmetih, z očetom in bratom Sersejem. Sem iz kmečke družine, nekaterih stvari ne bi doživel, človek je lahko srečen tudi z malo denarja, ni pomembno, ali je njegovo ime na prvih straneh časopisov" ... "Da si lahko prvak, moraš znati stisniti zobe, zdržati, ko te dušita vročina in prah, ko si utrujen in pobit, ko se iznajdeš sam in premagan."
Urednik 04.09.2007 12:45
Ni mi bilo jasno zakaj spomenik, pa mi je hitro postalo.

---
He was one of the most successful and most popular cyclists of all time. He twice won the Tour de France (1949 and 1952), and five times the Giro d'Italia (1940, 1947, 1949, 1952, 1953)

Twice, 1949 and 1952, Coppi achieved a "double" - winning the Giro d'Italia and the Tour de France in the same year (first cyclist to do so).

In 1953 it became public that Coppi had left his wife, to live with Giulia Occhini, la Dama Bianca ("the lady in white";). In the Italy of the 1950s this was quite a scandal. Their love story was portrayed in the 1993 film Il Grande Fausto.
---

Fausto Coppi
Grampy 04.09.2007 16:02
Zakaj BOSS? A zato, ker ga je sekljal z Damo Bianco?

(PS: pa tvoje prilepljene slikce ne vidim, c,c,c)
Grampy 04.09.2007 16:07
Hoho, nenamerno sem tole klobasarijo naredil, zdaj pa še zbrisat ne morem, ker ne vidim tistih ikonic za popravvljanje in brisanje. Pokriva jih prelep reklamni banner. Oprosti mi, Boss, če moreš.
heros 04.09.2007 16:20
:lol: grampy same težave so te!
ZigaK 04.09.2007 20:47
matr men še kr ne potegne
FAUSTO 05.09.2007 21:22
Interviewer: "When do you take drugs?"
Fausto Coppi: "Whenever it is necessery."
Interviewer: "And when is it necessary?"
Fausto Coppi: "Almost always."

Sem zele prešteu: mam točno 47 knjig in knjižic na temo Fausta!
FAUSTO 05.09.2007 21:23
Tale intervju so čez par let dali prebrati Žaku Anketilu...petkratnem zmagovalcu Toura.

Njegov komentar na tole je bil: "In the jungle small trees never grow."
FAUSTO 05.09.2007 21:26
Alpa tale:
"You have no idea what the Tour de France is. Do you know how we keep going? Look, this is cocaine, chloroform, too. And pills? You want to see pills? Here are three boxes - We run on dynamite!"

Henri Pelissier (saj veste kdo je to)
ZigaK 05.09.2007 21:30
ne
FAUSTO 05.09.2007 21:31
Zate je normaln, da ne veš....ženo vpraš!
DusanK 06.09.2007 00:15
ZigaK je napisal:
matr men še kr ne potegne

Švoh si se ti to uženu !
IZO 11.10.2010 17:06
Podprt z znanjem iz muzeja v Ghisallu sem malce poguglal in naletel na tale igran prizor:

http://www.you tube.com/watch?v=ub_qNqzoSMk

in me zanima, če so to resnični dogodki al... ?? 8O
tischler 11.10.2010 17:21
FAUSTO je napisal:
Interviewer : "And when is it necessary?"

Upam, da kaj od tega posodiš za prebrat
_BraneK 11.10.2010 17:31
IZO je napisal:
Podprt z znanjem iz muzeja v Ghisallu sem malce poguglal in naletel na tale igran prizor:

Ne razumem, kako lahko nekdo potrosi toliko energije za izmisljijo. :roll:

Na sliki Carla Martinija iz leta 1952 ima Bartali 2 alu-flaski (na balanci in spodnji cevi), Coppi pa v levi roki eno, ki [ugibam] jo je ravno napolnil z vodo iz steklenice, ki jo oba drzita.

_BraneK 11.10.2010 17:37
tischler je napisal:
FAUSTO je napisal:
Interviewer : "And when is it necessary?"

Upam, da kaj od tega posodiš za prebrat
Isto sem jaz danes pomislil. A, kolikor vem, Fausto ne bo odprl knjiznice, ker vecine gradiva ne posoja. Kolikor vem, je do zdaj, kar je posodil, dobil nazaj polomljeno in/ali zapacano... Zato, kolikor toliko upam, da v Kolesarski sobi odpre vsaj citalnico. :P
Yure 11.10.2010 19:34
Tale pogled zih ni od makaronov ;)
http://www.youtube.com/ watch?v=21Dts9r88Hw&featur e=related
StaraKost 11.10.2010 19:48
Očitno ne poznaš Coppi-ja. To je iz filma o njemu. Ti pa že v pogledu igralca vidiš, da je na dopingu :mrgreen: .

Ja, ja takšnih doping stokovnjakov je na forumu veliko.
Yure 11.10.2010 19:57
StaraKost je napisal:
Očitno ne poznaš Coppi-ja. To je iz filma o njemu. Ti pa že v pogledu igralca vidiš, da je na dopingu :mrgreen: .

Ja, ja takšnih doping stokovnjakov je na forumu veliko.

Pa takih kot ti za smeškote tud :lol:
Stelvio 11.10.2010 20:57
_BraneK je napisal:
IZO je napisal:

Ne razumem, kako lahko nekdo potrosi toliko energije za izmisljijo. :roll:

Na sliki Carla Martinija iz leta 1952 ima Bartali 2 alu-flaski (na balanci in spodnji cevi), Coppi pa v levi roki eno, ki [ugibam] jo je ravno napolnil z vodo iz steklenice, ki jo oba drzita.

tkole je to bilo ... na 24. sekundi
http://www.youtu be.com/watch?v=MQJZLF_jDSM& ;feature=related

_BraneK 11.10.2010 21:14
Hvala Stelvio. Pravi dokaz, da je rekonstrukcija pravilna le v toliko, da je Bartali podal nekaj Coppiju.
ridefast 11.10.2010 21:49
Tudi js sm bil tam uf ! ene 4 leta nazaj 8O
http://www.mojalbum.com /ridefast/pordoi/foto/18211565 #18211566
Neki let nazaj je bila tudi razstava o Coppiju v Gorici v slovenskem kulturnem domu :roll:
IZO 12.10.2010 07:58
_BraneK je napisal:
Pravi dokaz, da je rekonstrukcija pravilna le v toliko, da je Bartali podal nekaj Coppiju.

Hmmm, zanimivo...mi je pa čudno, da bi posneli film o svojem junaku na tak način, da ga kompromitirajo...kje bi tičal razlog?
Stelvio 12.10.2010 09:40
IZO je napisal:
_BraneK je napisal:
Pravi dokaz, da je rekonstrukcija pravilna le v toliko, da je Bartali podal nekaj Coppiju.

Hmmm, zanimivo...mi je pa čudno, da bi posneli film o svojem junaku na tak način, da ga kompromitirajo...kje bi tičal razlog?

Igrani film je posvečen Bartaliju, menda pa še zdaj ni čisto jasno, kdo je komu podal vodo. Coppi ni hotel govorit o temu, Bartali tudi ne ... Vprašanje je torej, ali je ta posnetek na youtubu izvirnik.
Je bilo pa to na Touru 1952, vzpon na Galibier
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI