Specijalka za punce?

Domov > Forum > Specijalka za punce?

Specijalka za punce?

SORTIRAJ PO:
Ninca_ 07.03.2008 13:07
Sem ze pisala o tem pa nisem dobila nobenga pametnega odgovora, zato sem kr novo temo odprla.

Rada bi kupila specijalko, visoka sem 172, pripravljena sem dat pa tam ok 800-1000 eur.

Ali lahko kupim kar moško kolo pa ga prilagodim zase al je bolš kupit ženskega?
Verjetno ženski ni zastonj zenski ane...
vem da so ženska kolesa krajša, pa tisto štango majo mal nižje tko da laži gor zlezemo, a je se kaksna druga razlika?
Je dovolj ce kupim mosko kolo za svojo velikost pa recimo zamenjam sedež in fajfo?

hvala za cisto vsak odgovor, ker me to že pošteno muči!!!
FAUSTO 07.03.2008 13:13
Kak ekonom lonc bi ti bolj prav prišo...deluje kot specialka!

Kuhinja je zavetišče vseh žensk.

star gorenjski pregovor
Sencurjan 07.03.2008 13:18
Zdravo!

Odvisno, koliko si pikolovska ... na tvojem mestu bi se pozanimal glede ponudbe ženskih koles in najprej izbiral med njimi. Teden ali dva nazaj so v Poletu predstavljali Scottovo Contesso in tudi razlike med ženskimi in moškimi kolesi. Vredno branja ampak ... prave poznavalke so pa punce, ki so vozile obe vrsti koles. Upam, da se ti kakšna taka oglasi.

LP,
Boštjan
Sencurjan 07.03.2008 13:20
FAUSTO je napisal:
Kak ekonom lonc bi ti bolj prav prišo...deluje kot specialka!

Kuhinja je zavetišče vseh žensk.

star gorenjski pregovor


Fausto, če boš take ven matal, se bodo vse ženske na Bicikel.com-u skup vzele in tvoji kuple specialko ... potem boš pa videl hudiča ... ;)
Campagnolo 07.03.2008 13:20
FAUSTO je napisal:
Kak ekonom lonc bi ti bolj prav prišo...deluje kot specialka!

Kuhinja je zavetišče vseh žensk.

star gorenjski pregovor


In ti se imaš za kolesarskega strokovnjaka in ne vem še kaj...lepo te prosim

Ninca_ obstajajo ženske specialke, ki imajo poleg "ženskih" barvnih kombinacij tudi nekoliko prilagojeno geometrijo.
Lahko kupiš moški bicikel, zamenjaš sedež in si z nastavitvami prilagodiš geometrijo( višina krmilne opore itd.)

lp
FAUSTO 07.03.2008 13:28
Fondi je tud vreden nakupa.
Mad_one 07.03.2008 13:28
Prav res ... ne vem, kwa se deci sploh kle prjavlate in modrujete ... :roll: ... (mrbit z izjemo kacga trenerja ženske kolesarske ekipe) :|
Na forumu obstaja kar nekaj žensk/deklet (zelo kompetentnih !!!), ki bodo lahko dale nasvet iz lastnih izkušenj. Mislim, da predvsem šteje le njihovo mnenje/izkušnje :!:

Faustić ... midva pa lohka usekava bitko, a so bolš "olvejz diskrit al olvejz najt" ... ;) :mrgreen: ... praksa rulz ... ;) 8) :P
Nomad 07.03.2008 13:28
Niste vse po istem modelu narejene, zato je tudi težko odgovoriti na tvoje vpršanje. Razlike so v geometriji (nekoliko krajši okvir), komponentah (zavorno-prestavne ročke so prilagojene manjšim dlanem, ožje krmilo, sedež) in tistem najpomembnejšem za punce - dizajnu :twisted: .

Problem je majhna izbira modelov in običajno višje cene od moških modelov. Najbolje, da si prej določiš pravilno geometrijo okvirja za svojo postavo. Če to pomeni, kakšen cm krajšo fajfo (krajše od 8 cm ne priporočam), so moški modeli povsem v redu. Sedež je ponavadi itak prva stvar, ki jo pri novem kolesu zamenjaš. Problem je, če imaš majhne dlani in ozka ramena. Potem pride v poštev menjava krmila in ročk. Najbrž se da v trgovini kaj zmenit glede tega.
IceVTX 07.03.2008 14:16
Ninca,

Poglej si http://www.canyon.com/rennraeder/index.html?b=124
C-40 07.03.2008 14:19
Preveri pri Veb company ali na njihovi spletni strani. Kolikor vem imajo tam več ženskih modelov koles različnih znamk.
irmaex 07.03.2008 14:47
Nazadnje, ko sem vidla tvoj post, sem bla glih v družbi Štrancarja, ki je uvoznik za ORBEA kolesa. Če pogledaš njihovo stran www.orbea.si, boš vidla, da imajo kar nekaj ženskih modelov. Je pa rekel to, kar si že sama ugotovila - glede na tvojo velikost, bi lahko vozila tudi moško kolo - z omenjenimi spremembami. Jaz imam žensko kolo, sem pa dosti manjša od tebe, pa (še) ne kolesarim velik . Za razliko med moškim, pa ti težko povem, ker sem prej vozila "trekinga". Med tema dvema pa je neprimerno boljša specialka. Mene so takrat v štacuni tudi izmerili, ampak to je blo v Avstriji. Mislim, pa da imajo to tudi pri nas.
Se pa splača tud v VEB pogledat, drugih pa tolk ne poznam.

Šenčurjan - žena od Fausta že ima specialko! No, vsaj pred letom je blo tako. Pa tud fajn ga žge! :lol:
corratec.de 07.03.2008 16:28
Žensko kolo je tisto, ki jema poševno zgornjo štango. Če nima, potem je moško. :mrgreen:
andro1 07.03.2008 16:31
irmaex je napisal:
Nazadnje, ko sem vidla tvoj post, sem bla glih v družbi Štrancarja, ki je uvoznik za ORBEA kolesa. Če pogledaš njihovo stran www.orbea.si, boš vidla, da imajo kar nekaj ženskih modelov. Je pa rekel to, kar si že sama ugotovila - glede na tvojo velikost, bi lahko vozila tudi moško kolo - z omenjenimi spremembami. Jaz imam žensko kolo, sem pa dosti manjša od tebe, pa (še) ne kolesarim velik . Za razliko med moškim, pa ti težko povem, ker sem prej vozila "trekinga". Med tema dvema pa je neprimerno boljša specialka. Mene so takrat v štacuni tudi izmerili, ampak to je blo v Avstriji. Mislim, pa da imajo to tudi pri nas.
Se pa splača tud v VEB pogledat, drugih pa tolk ne poznam.

Šenčurjan - žena od Fausta že ima specialko! No, vsaj pred letom je blo tako. Pa tud fajn ga žge! :lol:


ORBEA KOLESA
Buschi 07.03.2008 17:11
Tudi Spec ima ženski model Dolce, le da je pod tvojimi kriteriji.
Sencurjan 07.03.2008 17:21
irmaex je napisal:

Šenčurjan - žena od Fausta že ima specialko! No, vsaj pred letom je blo tako. Pa tud fajn ga žge! :lol:


Aha, potem je pa to razlog, da revež ekonom lonce promovira ... zdaj še na biciklu nima miru pred njo. :mrgreen:
FAUSTO 07.03.2008 18:39
....zato pa predlagam, da raje odpre kako kuharico od sestre Vandaline kot pa gre npr. k Vebu :mrgreen:

Odkar sem ženi kupil specialko je najin zakon začel rapidno padati....v kakovosti. :mrgreen:

...sem pač slabe volje, če me baba strese na klanc :roll:
tomyboy 07.03.2008 18:58
Če te zanima kakšen konkreten model, sem ti preveril pri Specialized-u.
Ženski model Specialized Dolce 2008 stane natanko 800 EUR, v srebrni barvi:

Oprema: Shimano Sora, tiagra

Model Specialized Dolce ELITE 2008, cena 1200 EUR, v beli barvi:

Oprema: shimano tiagra, zadnji menjalnik 105

Model Specialized Dolce Comp 2008, cena 1500 EUR, v rdeči barvi.

Oprema: komplet 105

Na te cene dobiš še 5-15% popusta odvisno od modela in dogovora. :)

LP
Foxy lady 07.03.2008 20:00
Ninca_! :D
Ne se ozirat na nekatere pripombe naših fantov. ;)
Sama imam žensko obliko okvirja ( pred tem sem imela moški okvir ), tako da lahko iz svojih izkušenj rečem, da je moja hrbtenica hvaležna tistemu, ki se je spomnil, da tudi ženske kolesarimo!
Pa upam, da se čimprej srečamo kje na cesti. ;)
Foxy lady 07.03.2008 20:07
tomyboy je napisal:

Oprema: shimano tiagra, zadnji menjalnik 105

Lep. :P
Vertigo 07.03.2008 20:11
Sencurjan je napisal:
Zdravo!
Teden ali dva nazaj so v Poletu predstavljali Scottovo Contesso in tudi razlike med ženskimi in moškimi kolesi. Vredno branja ampak ... prave poznavalke so pa punce, ki so vozile obe vrsti koles. Upam, da se ti kakšna taka oglasi.

LP,
Boštjan


Od objave prispevka o kolesih Scott Contessa me v Poletu ne zanimajo več nobene predstavitve izdelkov. Pa sem jih z zanimanjem prebiral. Usluga Poletovi ekipi oz. opremljevalcu bi bila lahko izpeljana veliko bolj 'spodobno'.
Verodostojnost avtorja članka o S.Contessah sesuje tudi njegov odgovor na tehnično vprašanje v tej temi.

Kar se pa izbire prodajalca kolesa tiče, pa je moje mnenje, da se je treba izogniti trgovca, ki ne zna izračunati vseh parametrov velikosti kolesa. Prvi test!

Lp
ziva 07.03.2008 21:47
Pred časom smo že imeli eno podobno razpravo - poglej si temo:
http://www.bicikel.com/sl/forum/?thread_id=17012
Truplo 08.03.2008 17:31
andro1 je napisal:
irmaex je napisal:
Nazadnje, ko sem vidla tvoj post, sem bla glih v družbi Štrancarja, ki je uvoznik za ORBEA kolesa. Če pogledaš njihovo stran www.orbea.si, boš vidla, da imajo kar nekaj ženskih modelov. Je pa rekel to, kar si že sama ugotovila - glede na tvojo velikost, bi lahko vozila tudi moško kolo - z omenjenimi spremembami. Jaz imam žensko kolo, sem pa dosti manjša od tebe, pa (še) ne kolesarim velik . Za razliko med moškim, pa ti težko povem, ker sem prej vozila "trekinga". Med tema dvema pa je neprimerno boljša specialka. Mene so takrat v štacuni tudi izmerili, ampak to je blo v Avstriji. Mislim, pa da imajo to tudi pri nas.
Se pa splača tud v VEB pogledat, drugih pa tolk ne poznam.

Šenčurjan - žena od Fausta že ima specialko! No, vsaj pred letom je blo tako. Pa tud fajn ga žge! :lol:


ORBEA KOLESA


Orbea? Nisem gledal, kaj nujdijo ženskam, vendar imajo pregrešno lepe modele vsaj za moške. Dvomim, da ženski zaostajajo. Meni je dizajn zelo pomemben, zato sem iskal lepo kolo na oko, ostalo pride samo po sebi. Je pa res, da je moj bistveno dražji od tvoje ponudbe. Evo slikice, čisto novega opala, katerega sem prevzel včeraj v Ljubljani in nisem naredil z njim še niti meter, he, he....:

Truplo 08.03.2008 18:01
:D Evo, Orbea za damice:



Je res precej dražji od trenutne ponudbe naše kolesarke, vendar se da ceno nekoliko zbiti in tudi počakati, ko bo mošnjiček nekoliko bolj odbeljen, he, he
Toaster79 08.03.2008 23:53
Foxy lady 09.03.2008 10:32
Truplo je napisal:
:D Evo, Orbea za damice:



Iiiiiiiii! Lep! :P :P :P
Merlin 09.03.2008 11:07
Kolo izdelano za mojo boljšo polovico. :D
daRkdog- 09.03.2008 11:08


:)
jerry_son 09.03.2008 11:08
Truplo je napisal:
andro1 je napisal:
irmaex je napisal:
Nazadnje, ko sem vidla tvoj post, sem bla glih v družbi Štrancarja, ki je uvoznik za ORBEA kolesa. Če pogledaš njihovo stran www.orbea.si, boš vidla, da imajo kar nekaj ženskih modelov. Je pa rekel to, kar si že sama ugotovila - glede na tvojo velikost, bi lahko vozila tudi moško kolo - z omenjenimi spremembami. Jaz imam žensko kolo, sem pa dosti manjša od tebe, pa (še) ne kolesarim velik . Za razliko med moškim, pa ti težko povem, ker sem prej vozila "trekinga". Med tema dvema pa je neprimerno boljša specialka. Mene so takrat v štacuni tudi izmerili, ampak to je blo v Avstriji. Mislim, pa da imajo to tudi pri nas.
Se pa splača tud v VEB pogledat, drugih pa tolk ne poznam.

Šenčurjan - žena od Fausta že ima specialko! No, vsaj pred letom je blo tako. Pa tud fajn ga žge! :lol:


ORBEA KOLESA


Orbea? Nisem gledal, kaj nujdijo ženskam, vendar imajo pregrešno lepe modele vsaj za moške. Dvomim, da ženski zaostajajo. Meni je dizajn zelo pomemben, zato sem iskal lepo kolo na oko, ostalo pride samo po sebi. Je pa res, da je moj bistveno dražji od tvoje ponudbe. Evo slikice, čisto novega opala, katerega sem prevzel včeraj v Ljubljani in nisem naredil z njim še niti meter, he, he....:



Hud bicikel si si zbral!!!! To bi tudi mene melo!!!
Je pa tisti onix dama tudi vrhunska varjanta za punce...
kar pa se tiče cene in plačilnih pogojev pa ti bo največ povedal kr uvoznik sam, če ga kontaktiraš na
info@orbea.si
daRkdog- 09.03.2008 11:10
malo slabsa vrjanta

daRkdog- 09.03.2008 11:13
Merlin je napisal:
Kolo izdelano za mojo boljšo polovico. :D


tale CULT je pa špica :)
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI