Selle SMP

Domov > Forum > Selle SMP

Selle SMP

SORTIRAJ PO:
JanDon 30.03.2008 13:50
Ima kdo izmed vas kako izkušnjo s tovrstnimi sedeži? Moteče mi je predvsem luknja v ceni od vstopnih modelov /30€/, pa potem naslednjih modelov /180€/ - vmes pa nobenega modela!!!!!! :x
Izdelke sem si ogledoval tukaj:
povezava
Je mogoče dobiti pri kakem prodajalcu testnega?
JanDon 30.03.2008 20:45
:arrow:
A res nobeden nič ne ve?
morison 30.03.2008 21:11
JanDon je napisal:
:arrow:
A res nobeden nič ne ve?


Freereder jih prodaja.
Bianchist 25.03.2011 12:38
A fura kdo polno oblazinjen smp sedež (kot so avant, extra, hybrid, TRK...)na specialki in kako se to obnese?
Stemba 25.03.2011 12:56
jaz imam na enem kolesu Glider-ja, na drugem pa Hybrid-a, ni neke posebne razlike, oba sta super

lp
Bianchist 25.03.2011 13:13
Stemba je napisal:
jaz imam na enem kolesu Glider-ja, na drugem pa Hybrid-a, ni neke posebne razlike, oba sta super

lp


A to na specialki?
boyan64 25.03.2011 13:37
Jaz imam na specialki tega: Selle SMP Strike Extra

Ostali so predragi. Sicer ne delam ne vem koliko km na leto ( tam 2.000 - 2.500.

Meni je sedež OK. Sem zadovoljen. Luknja in kljun navzdol mislim da pripomoreta, da te ne tišči.

Sicer ne zgleda lepo ampak ko sediš se itak ne vidi kakšen je.
bradaman12543 25.03.2011 14:00
Ziu,

Tudi jaz se vozim s strike-on, 3 sezono, na kratko ZAKON, pri peletonu se lahko dogovoriš za preizkusno dobo, sicer ga moraš v naprej plačat, jaz se ga brez razmisleka obdržal.

lp Dii
Stemba 25.03.2011 14:05
Bianchist je napisal:
Stemba je napisal:
jaz imam na enem kolesu Glider-ja, na drugem pa Hybrid-a, ni neke posebne razlike, oba sta super

lp


A to na specialki?

2 x DA
um_etnik 25.03.2011 20:02
V vsako temo o sedežih SMP sem se že oglasil in, ker sem dosleden se bom tudi v to :P

Pred 6, 7 leti me je ulovila paranoja sedeža. Mojemu problemu, mravljinčenje mednožnega podaljška, ni bil kos noben sedež. Preizkusil sem jih več kot 10, vsakega po minimalno 1 teden in , ne oziraje se na njihovo ceno, mi je po 15/20 min. "podaljšek" omrtvil. Jasno, "abzicanje" je koristilo, vendar po 15 min. sedenje se je vse ponovilo, do....SMP
Stopil sem v kontakt s peletonom, ki mi je svetoval model

http://www.smpse lle.com/smp4bike/en/pro

>Ponj sem šel kar k njemu in mi ga je tudi strokovno namestil.
Cena je bila zame šokantna, prva vožnja tudi, vendar po 5 treningih, mi je sedež vrnil to, kar sem plačal in kar sem pričakoval: izredno počutje in čuteči izrastek :lol: O mravljincih ni ne duha ne sluha.

Letos sem na novo špecialko namestil malo krajši in 10 mm ožji model

http://www.smpse lle.com/smp4bike/en/lite-209

Med njima ne čutim nobene bistvene razlike.

Včeraj sem naredil 12 letošnji trening in na specialki sedel 6:30.
Nobenega problema, žuljenja, mravljincev.

Problemi s sedežii ti lahko zagravžajo čudovit šport, kot je kolesarjenje, zato je štedenje pri njih absurdno, izbira pa zelo težka!
KAVITATOR+ 25.03.2011 20:53
ok jaz ne bom o SMP ampak moja izkušnja.Imam čez 80kg in recimo Aspid me je očulil po 2h(direkt na sedišču)...potem sem fural Fizik Arione nekaj sezon...super zic! večji in udoben...zdaj sem probal Selle Italia SLR Kit carbonio brez luknje...ko hlod! potem pa FLOW z LUKNJO . To pa je poezija...bočno nič oguljen ker je ozek in se notranje mišice stena ne drgnejo, luknja na sredini naredi prostor za "cev" tako ni več kakih mozoljev in odrgnin tam, sppodaj...kamot sem fural tut 6h fure leppo v zicu na koncu. Flexibilen je na sredini zaradi luknje...spredaj ko pa moraš pohodit je pa tog in se ne podaja ko vlečeš pedala gor. Mogoče pa kasneje še SMP probam...ok moj pogled se je iz zaničevanja "luknjastih" zic povsem spremenil
giovanni 25.03.2011 21:11
KAVITATOR+ je napisal:
ok jaz ne bom o SMP ampak moja izkušnja.Imam čez 80kg in recimo Aspid me je očulil po 2h(direkt na sedišču)...potem sem fural Fizik Arione nekaj sezon...super zic! večji in udoben...zdaj sem probal Selle Italia SLR Kit carbonio brez luknje...ko hlod! potem pa FLOW z LUKNJO . To pa je poezija...bočno nič oguljen ker je ozek in se notranje mišice stena ne drgnejo, luknja na sredini naredi prostor za "cev" tako ni več kakih mozoljev in odrgnin tam, sppodaj...kamot sem fural tut 6h fure leppo v zicu na koncu. Flexibilen je na sredini zaradi luknje...spredaj ko pa moraš pohodit je pa tog in se ne podaja ko vlečeš pedala gor. Mogoče pa kasneje še SMP probam...ok moj pogled se je iz zaničevanja "luknjastih" zic povsem spremenil


Katerega pa z luknjo-FLOW, jih je kr nekej
KAVITATOR+ 25.03.2011 22:46
SLR Kit carbonio Flow

točn takle je
http://s9.mojalbum.co m/kolo-foto_11565719_14690610_ 17762675.jpg
um_etnik 25.03.2011 23:11
Kavitator: če si zadovoljen s sedežem si na konju! Ne preizkušaj nobenega več! Resno! Jaz se iz sedežparanoje nisem izvlekel 6 mesecev. Obupno obdobje.

Mislim, da je SMP delan za takšne paciente kot sem jaz. Problem je tisti del, ki je od luknje naprej proti špici. Ta je pri SMP odprt, tako, kot je odprt del pod ritjo-prostato. Vsak sedež, ki tam ni prekinjen mi povzroča mrtvoud :ups: Mislim, da je problem v pretoku krvi.
Sicer je pa tukaj povedano vse (rdeči tekst)

http://www.smps elle.com/smp4bike/en/ergonomy/ journal-of-sexual-medicine

Na vsak način pa uporabnike opozarjam, da se na ta sedež zelo dolgo privajaš. Ne obupat do cca 700km!!!
Stemba 26.03.2011 00:46
um_etnik je napisal:

Na vsak način pa uporabnike opozarjam, da se na ta sedež zelo dolgo privajaš. Ne obupat do cca 700km!!!


jaz sem se ga TAKOJ privadil - po 10km ga nisem več čutil pod ritjo ;)
Bianchist 26.03.2011 08:30
Fantje, ste me kar razveselil. Lep vikend.
sharp 26.03.2011 08:47
Stemba je napisal:
um_etni k je napisal:

Na vsak način pa uporabnike opozarjam, da se na ta sedež zelo dolgo privajaš. Ne obupat do cca 700km!!!


jaz sem se ga TAKOJ privadil - po 10km ga nisem več čutil pod ritjo ;)


a po 10 km ti je še rit omrtvela? :mrgreen:
que_tall 30.03.2011 13:54
Evo se moje mnenje. Bicikel furam ze vec kot desetletje od tega sem nekaj let tudi tekmoval. Od leta 2009 sem presedlal na triatlon. Sicer sem ze prej imel tezave, predvsem z uriniranjem. Sredi sezone se je pretok urina konkretno zmanjsal in pa na trenutke nepojasnjene epizode bolecine prostate oz vsega tam okoli. S triatlonom, ko clovek po dve uri lezi na aero vilah pa je stvar postala nevzdrzna. Lani sem se nekako prebrodil cez s tem, da sem se vcasih tudi po dva tedna odpovedal kolesu. Cez zimo se je stvar spet pozdravila. Z januarjem sem zacel gonit, prav s strahom, priznam, in ravno mesec nazaj, prvic po tem, kot sem ga "navil" za eno uro v aero poziciji, se je stvar spet vnela. Od takrat nisem vec mogel sedet na prekletem biciklu vec kot 30min. Do sedaj sem sedel na SLR-ju, ki je milo receno, fosen. Celotno telo dobesedno lezi na 2x3cm veliki ploskvi, ki se ji rece prostata. Zacel sem se na veliko zanimati kaj in kako in naletel na Selle SMP. Zic je drag ko satan. Dobil sem ga na preizkusnjo 14 dni. Prvic, ko sem se vsedel nanj......to je nepopisno, kaksen uzitek je spet gonit bicikel. Nobene bolicine vec, niti v aero poziciji! Nisem ga vec vrnil, ostal je moj kljub temu, da tehta celih 310g. Imam pa SMP Lite 209.

Edina negativna stvar, ki sem jo do sedaj zasledil je, da na dolgih voznjah (vec kot 3h) zacnejo boleti drugi deli, ki so v stiku s sedezem in poleg tega sedez precej riba stegna, ker je malo sirsi. Ampak me ne moti, sem raje malo obriban kot pa da se sekiram zaradi obolele prostate.

Jaz bi ta zic priporocal vsem kolesarjem, oz vsaj taksnega z luknjo (specelized ima tudi dobrega!). Namrec guliti prostato iz dneva v dan pac ni najbolj zdravo. Tezave se pa lahko pojavijo kasneje v zivljenju. Torej, namesto da zapravljate denar za drage karbonske komponente, is raje kupite dober sedez, neglede na tezo. Moje mnenje!

lp
boborider 30.03.2011 14:08
Sam sem ga nabavil letos, prej imel težave z mravljinci in otopelostjo, ki jih zdaj več ni. Je pa res, kot so že zgoraj napisali, da bolj čutiš druge kosti, ampak bo verjetno minilo.
Kupil sem tukaj http://www.bikestore.cc/i ndex.php/cPath/518_72_482
>tegale: http://www.bikestore.cc/m tbtouren-sattel-strike-plus-sc hwarz-p-107352.html
je bil pozimi v akciji za cca 125€. Teža sedeža je pri moji zelo okroglih kilogramih nepomembna :D
MiLi 30.03.2011 15:10
SMP je res top. žal mi je, da sem vzel na začetku najcenejšo varianto z 160mm širine. sedež je bil sicer super a preveč širok, zato so me začeli boleti kolki. naslednji bo Extra ali Hybrid z 140mm. ostali so pa že občutno dražji. zdaj furam Specialized z 143mm in je ravno prav širok. je pa res, da se po udobju na kritičnih mestih, ne more noben sedež primerjat z SMP-jem. tudi npr. WTB Vigo, ki velja za super udoben sedež, ni niti blizu.
Hess 30.03.2011 15:14
Tudi sam imam problem s sedežem inj moram imeti konico spuščeno navzdol, da je še nekako vzdržno, sicer me peče kot hudič, ko grem odtočit takoj po kolesarjenju.Pri raznih sedežih z luknjo ni bilo opazne razlike (Specialized Avatar, Selle Sporturer, selle SLR Gel flow, Selle max flite gel flow, Selle Flite gel flow). Mogoče je bilo nekaj bolje pri Flite gel flow ( sem ga probal samo na dveh vožnjah), vendar še zdaleč ni to to.

Boborider, que_tall, kako pa sploh veš za kateri zic od SMP se odločiti glede na to, da jih ponujajo kakšnih 15, opisov pri sedežih pa ni oz. je kar povsod enoten ki opisuje, kaj je (iz medicinskega vidika) prednost takšnega sedeža? Malo drag špas, da ga kupiš, potem pa postaviš v kot.

LP
miha- 30.03.2011 15:43
KAVITATOR+ je napisal:
SLR Kit carbonio Flow

točn takle je
http://s9.mojalbum.co m/kolo-foto_11565719_14690610_ 17762675.jpg


Evo jaz imam očitno podobno rit in mi je ta zic res odgovarjal, dokler nisem probal tega http://www.prologotouch.c om/5/cone_50.htm oz. sem ga dobil na novem kolesu.

Ni nobene lunkje, trd kot kamen, mene pa rit nikoli tudi za sekundo ni bolela. Skratka, temu se reče zic, no vsaj za mojo rit je tako :D
que_tall 30.03.2011 15:58
Hess je napisal:
Tudi sam imam problem s sedežem inj moram imeti konico spuščeno navzdol, da je še nekako vzdržno, sicer me peče kot hudič, ko grem odtočit takoj po kolesarjenju.Pri raznih sedežih z luknjo ni bilo opazne razlike (Specialized Avatar, Selle Sporturer, selle SLR Gel flow, Selle max flite gel flow, Selle Flite gel flow). Mogoče je bilo nekaj bolje pri Flite gel flow ( sem ga probal samo na dveh vožnjah), vendar še zdaleč ni to to.

Boborider, que_tall, kako pa sploh veš za kateri zic od SMP se odločiti glede na to, da jih ponujajo kakšnih 15, opisov pri sedežih pa ni oz. je kar povsod enoten ki opisuje, kaj je (iz medicinskega vidika) prednost takšnega sedeža? Malo drag špas, da ga kupiš, potem pa postaviš v kot.

LP


Ziv,

N e vem kako je s tem v SLO. Meni so ga dali v DE na posojo (placal sem ga v polni ceni takoj). Sicer pa je malo visje ze zapisano, da ga dajo tudi pri nas v SLO na posojo in lahko testiras. Spodobilo bi se vsaj, ce ze placas za en klincev zic 150€. Ampak jih odtehta 100x, ne samo enkrat!

Kar se tice izbere si preberi najprej tole:
http://www.smpsell e.com/smp4bike/en/support/how- to-choose-your-saddle

N ato pa tole:
http://www.smpsell e.com/smp4bike/en/support/sele ction-table

Izbera se po stevilki hlac, ki jih nosis. V vsakem primeru ne bos zgresil in bo razlika takoj opazna. Kar se pa tice tezav z uriniranjem, te bodo sle vstran cez nekaj casa. Zdaj imas pac vse vneto.

PS
Prednost je ravno v anatomiji. Nekateri pac imamo ocitno sedalni del medenice prevec pomakjen navzgor in zato vsa teza pade na prostato (to pa je seveda hudic, ker s tem prekinjas dotok krvi v penis, mrzvaris secevod in vso ostalo kramo, ki se nahaja tam spodaj). Drugi pa imajo "sreco", da je medenica mogoce nizja in zato zadnji, sirsi del sedeza, lazje opravlja funkcijo suporta. Pri tem sedezu pa prostata peosto pade skozi luknjo. Na ta nacin na sirok del sedeza nasedeta le leva in desna sedalna kost (al kakor koli se pac ta zadevsna imenuje) ter malo naprej sramna kost , tako, kot je to potrebno.
Hess 30.03.2011 18:49
thx :)
giovanni 30.03.2011 20:03
Hess je napisal:
Tudi sam imam problem s sedežem inj moram imeti konico spuščeno navzdol, da je še nekako vzdržno, sicer me peče kot hudič, ko grem odtočit takoj po kolesarjenju.Pri raznih sedežih z luknjo ni bilo opazne razlike (Specialized Avatar, Selle Sporturer, selle SLR Gel flow, Selle max flite gel flow, Selle Flite gel flow). Mogoče je bilo nekaj bolje pri Flite gel flow ( sem ga probal samo na dveh vožnjah), vendar še zdaleč ni to to.

Boborider, que_tall, kako pa sploh veš za kateri zic od SMP se odločiti glede na to, da jih ponujajo kakšnih 15, opisov pri sedežih pa ni oz. je kar povsod enoten ki opisuje, kaj je (iz medicinskega vidika) prednost takšnega sedeža? Malo drag špas, da ga kupiš, potem pa postaviš v kot.

LP


Ja res si čimpreje nabavi tak zic-imenovan split..to je tudi zdravniško priporočilo za ljudi, ki imajo na kolesu probleme s prostato, kar ti očitno imaš če te peče pri....... in se s tem ni za hecat.
boborider 30.03.2011 20:05
que_tall je napisal:
Hess je napisal:
Tudi sam imam problem s sedežem inj moram imeti konico spuščeno navzdol, da je še nekako vzdržno, sicer me peče kot hudič, ko grem odtočit takoj po kolesarjenju.Pri raznih sedežih z luknjo ni bilo opazne razlike (Specialized Avatar, Selle Sporturer, selle SLR Gel flow, Selle max flite gel flow, Selle Flite gel flow). Mogoče je bilo nekaj bolje pri Flite gel flow ( sem ga probal samo na dveh vožnjah), vendar še zdaleč ni to to.

Boborider, que_tall, kako pa sploh veš za kateri zic od SMP se odločiti glede na to, da jih ponujajo kakšnih 15, opisov pri sedežih pa ni oz. je kar povsod enoten ki opisuje, kaj je (iz medicinskega vidika) prednost takšnega sedeža? Malo drag špas, da ga kupiš, potem pa postaviš v kot.

LP


Ziv,

N e vem kako je s tem v SLO. Meni so ga dali v DE na posojo (placal sem ga v polni ceni takoj). Sicer pa je malo visje ze zapisano, da ga dajo tudi pri nas v SLO na posojo in lahko testiras. Spodobilo bi se vsaj, ce ze placas za en klincev zic 150€. Ampak jih odtehta 100x, ne samo enkrat!

Kar se tice izbere si preberi najprej tole:
http://www.smpsell e.com/smp4bike/en/support/how- to-choose-your-saddle

N ato pa tole:
http://www.smpsell e.com/smp4bike/en/support/sele ction-table

Izbera se po stevilki hlac, ki jih nosis. V vsakem primeru ne bos zgresil in bo razlika takoj opazna. Kar se pa tice tezav z uriniranjem, te bodo sle vstran cez nekaj casa. Zdaj imas pac vse vneto.

PS
Prednost je ravno v anatomiji. Nekateri pac imamo ocitno sedalni del medenice prevec pomakjen navzgor in zato vsa teza pade na prostato (to pa je seveda hudic, ker s tem prekinjas dotok krvi v penis, mrzvaris secevod in vso ostalo kramo, ki se nahaja tam spodaj). Drugi pa imajo "sreco", da je medenica mogoce nizja in zato zadnji, sirsi del sedeza, lazje opravlja funkcijo suporta. Pri tem sedezu pa prostata peosto pade skozi luknjo. Na ta nacin na sirok del sedeza nasedeta le leva in desna sedalna kost (al kakor koli se pac ta zadevsna imenuje) ter malo naprej sramna kost , tako, kot je to potrebno.


vse zgoraj povedano, pa vedno je tudi malo občutka in lastne ocene postave, velikosti, širine medenice + malo sreče.
galoper 01.04.2011 09:57
Novosti ali izboljšave pomgajo na različne načine. Pred nekaj leti sem tudi sam zaznal omrtvičen občutek tiča. Ustavil sem, spremenil položaj skupaj z bingeljni in minilo je. Čez teden ali dva se je občutek ponovil in rešil sem ga na enak način, istočasno pa sem ugotovil, da hlače niso imele pravilnega položaja na meni. Od takrat naprej se težave ne pojavljajo več, čeprav vozim na starem sedežu San Marco.
Bianchist 04.04.2011 09:38
Nabavil sem hybrida. Včeraj opravil turo 60km. Na turo sem šel z velikimi pričakovanji, ki so se izkazala za utemeljena. V primerjavi z prejšnjim sedežem je udobje neprimerno večje. Lahko rečem, da ga nisem usral. Sedeža nisem vzel na preizkus, sem udaril kar na prvo žogo in zadel.
bradaman12543 04.04.2011 10:22
Kje si kupil sedež, si kaj iskal najcenejšo varianto?

lp Dii
Hess 04.04.2011 10:49
boboride, hvala za mail malo višje.

Vidim, da bi za velikost dresa M ustrezalo kar recimo 10 različnih modelov - kako sploh vedeti, katerega vzeti, mora pa biti med njimi kar neka razlika glede na to, da se med seboj razlikujejo za faktor krat 3?

Bianchist, kako to, da si se odločil ravno za ta model in ne nek drug, ki bi ti tudi načelo ustrezal? Kaj je prevagalo? Se je kar nerodno odločiti, če ni možnosti ga probati oz. vsaj otipati, koliko je podložen.

LP
1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI