proteini

Domov > Forum > proteini

proteini

SORTIRAJ PO:
Gaint 17.04.2008 20:52
Zanima me katere proteine uporabljete?? Kakšne so vaše izkušnje??
cultko 17.04.2008 20:58
tune. odlično
malik 17.04.2008 21:04
ZA DOLGE IN TEŽKE TRENINGE JE PRIPOROČLJIV MASSFACTOR ZA PO TRENINGU
HIGH5 24.04.2008 23:48
whey professional od sciteca
vovk 25.04.2008 00:32
cultko je napisal:
tune. odlično


Veliko težkih kovin. Ne ravno odlično.
gricko 25.04.2008 00:40
Vsi ti dodatki so "hudoooo" predragi, zato da bom pa na franji 300 namesto 400, se pa ne splača.
Kreativc 25.04.2008 00:51
V Müllerju imajo 80 in 90% beljakovinske čorbe za dobrih 13€, neto masa pa je tam nekje 700g. Ceneje še nisem videl nikjer.
Riki_ 25.04.2008 00:51
Gaint je napisal:
Zanima me katere proteine uporabljete??

Grah, fižol, lečo, sojo, čičeriko, sir, kefir.

Gaint je napisal:
Kakšne so vaše izkušnje??

Odlične!
pajzbar 25.04.2008 06:37
Riki_ je napisal:
Gaint je napisal:
Zanima me katere proteine uporabljete??

Grah, fižol, lečo, sojo, čičeriko, sir, kefir.

Gaint je napisal:
Kakšne so vaše izkušnje??

Odlične!


Grah , fižol leča... niso to ogljikovi :P
copi 25.04.2008 06:42
pajzbar je napisal:
Riki_ je napisal:
Gaint je napisal:
Zanima me katere proteine uporabljete??

Grah, fižol, lečo, sojo, čičeriko, sir, kefir.

Gaint je napisal:
Kakšne so vaše izkušnje??

Odlične!


Grah , fižol leča... niso to ogljikovi :P


Ne beljakovine ;)
Twister22 25.04.2008 11:20
copi je napisal:
pajzbar je napisal:
Riki_ je napisal:
Gaint je napisal:
Zanima me katere proteine uporabljete??

Grah, fižol, lečo, sojo, čičeriko, sir, kefir.

Gaint je napisal:
Kakšne so vaše izkušnje??

Odlične!


Grah , fižol leča... niso to ogljikovi :P


Ne beljakovine ;)


So odličen rastlinski vir beljakovin, seveda pa vsebujejo tudi OH in vlaknine :) Je pa dobro zraven teh rastlinskih vseeno pojesti tudi malo beljakovin iz živalskega vira, saj rastlinske ne vsebujejo celotnega aminokislinskega spektra 8)
mato81 25.04.2008 11:38
Riki_ je napisal:
Gaint je napisal:
Zanima me katere proteine uporabljete??

Grah, fižol, lečo, sojo, čičeriko, sir, kefir.

Gaint je napisal:
Kakšne so vaše izkušnje??

Odlične!


Tko se govori, ja. Stročnce so ZAKON.

Drgač pa vsem, ki radi o "nevemkakšnihproteinih" sanjate: se kdo kdej upraša, kako delajo te zvarke u prahu??? Ni je prek sintetike, a.
Grom 25.04.2008 12:37
Twister22 je napisal:
copi je napisal:
pajzbar je napisal:
Riki_ je napisal:
Gaint je napisal:
Zanima me katere proteine uporabljete??

Grah, fižol, lečo, sojo, čičeriko, sir, kefir.

Gaint je napisal:
Kakšne so vaše izkušnje??

Odlične!


Grah , fižol leča... niso to ogljikovi :P


Ne beljakovine ;)


So odličen rastlinski vir beljakovin, seveda pa vsebujejo tudi OH in vlaknine :) Je pa dobro zraven teh rastlinskih vseeno pojesti tudi malo beljakovin iz živalskega vira, saj rastlinske ne vsebujejo celotnega aminokislinskega spektra 8)


kvinoja vsebuje celoten spekter aminokislin, tako da navali narode... :idea:
ZigaK 25.04.2008 12:50
Kvinoja? Prvič slišim, kje se pa to kupi?
daRkdog- 25.04.2008 12:54
sojino mleko, puranje prsi, stročnice :) naravni vir beljakovin, sicer pa nimam proti proteini v prahu nobenih pripomb.
copi 25.04.2008 12:55
V Poletu je tudi pisalo da je mleko idealna tekoča hrana. pa še cenejši je od beljakovinskih praškov.
mato81 25.04.2008 13:31
Grom je napisal:
kvinoja vsebuje celoten spekter aminokislin, tako da navali narode... :idea:


Enako velja tudi za amarant. :idea:
Grom 25.04.2008 14:46
copi je napisal:
V Poletu je tudi pisalo da je mleko idealna tekoča hrana. pa še cenejši je od beljakovinskih praškov.


mleko ? Idealna hrana? Ja, za teličke mogoče... so kar številni strokovnjaki, ki bi na mleko zapisali opozorilo, da škoduje zdravju, zadaj pa je seveda cela "industrija", ki mleko priporoča blablabla

zanimivo branje:
povezava

:?
Grom 25.04.2008 14:47
ZigaK je napisal:
Kvinoja? Prvič slišim, kje se pa to kupi?


O kvinoji:
povezava


Se kupci v DM, Muellerju, itd.

:idea:
ZigaK 25.04.2008 14:53
Zanima me če kvinoja vsebuje glutamin?
copi 25.04.2008 15:17
Grom je napisal:
copi je napisal:
V Poletu je tudi pisalo da je mleko idealna tekoča hrana. pa še cenejši je od beljakovinskih praškov.


mleko ? Idealna hrana? Ja, za teličke mogoče... so kar številni strokovnjaki, ki bi na mleko zapisali opozorilo, da škoduje zdravju, zadaj pa je seveda cela "industrija", ki mleko priporoča blablabla

zanimivo branje:
povezava

:?



Ja seveda saj tudi za proteinskimi praški ki so kao izdelani iz mleka stoji zelo močna industrija ki jih priporoča in seveda zraven proteinov moraš še kupiti ta pa ta prašek pa te pa te tablete ,da ti slučajno kakšne snovi v telesu ne zmanka bla bla bla......športna prehrambena industrija pa mastno služi :idea:
Sicer pa kaj nisi tudi ti na veliko oglaševal neko trgovino z športno prehrano :ups:
triatlon 25.04.2008 15:50
Če se človek malo bolj poglobi v zadeve z športno prehrano in beljakovinskimi dodatki kaj kmalu ugotovi, da "če" posameznik potrebuje dodatke jih je seveda dobro jemati. Ko omenjate cene lahko za primerjavo vzamete koliko mesa (npr. puranjega mesa) bi morali kupiti, da bi izenačil količino beljakovin z enim od beljakovinskih dodatkov. Kmalu ugotoviš, da se bolj splača kupiti beljakovinski pripravek. Da o kakovostih (večine) beljakovinskih dodatkov ne govorimo, ker je glede tega zelo stroga zakonodaja. Pa tudi kar se tiče same absorcije v telo se ne da primerjat z "normalno" prehrano.

Seveda tisti, ki dajo kaj na regeneracijo in s tem boljše rezultate je seveda dobro jemanje omenjenih dodatko. Neketerim, ki pa je kolesarjenje le kot izlet in ne kot trening je verjetno dovolj "normalna" prehrana.

Vsak se odloči sam. 8)
Jukio 29.04.2008 14:25
Se popolnoma strinjam z triatlonom.Beljakovinski dodatki so zelo kvalitetni in z mesom je praktično nemogoče užiti enako količino proteinov,kot z omenjenimi dodatki.Nima pa smisla metati denarja skozi okno in jemati stvari kar tako na pamet.Velika večina rekreativcev bi svoje energetske potrebe morala zadovoljiti z raznoliko in kakovostno običajno prehrano.Šele ko nam ta ne da dovolj energije in snovi za regeneracijo,je smiselno poseči po omenjenih pripravkih.
Alzy16 29.04.2008 14:38
Sam vam povem da jetra tu zelo trpijo in obstaja možnost da vam odpovejo.
StaraKost 29.04.2008 14:57
Zakaj?
To trdiš za proteine nasploh?
gregario_ 29.04.2008 15:00
a tle gor sploh kdo ve izmed tistih k govorite kako je to nevarn kako pridobijo recimo sirotkine (whey) proteine? a kdo ve? predvidevam da ne..sploh tisti k nabijate o nevem kašni sintetiki pa kemiji ane..?

ultrafiltracija..kaj to je?
to je postopek ločevanja različnih snovi preko različnih membran..gre za čist fiziološki proces, kjer se zarad različnih velikosti posameznih molekul le-te med sabo ločijo..molekula
A gre skoz membrano, molekula B pa ne..in recimo da je v tem primeru molekula A sirotka..ki jo dobimo močno koncentrirano..in kaj je tle kemije, sintetike, nevarnosti za jetra mi ni jasn..mogoče je vm, k nabijate neki v tri dni, ne veste pa kako kej deluje, zakaj je tko, kako to nardijo itd..če jz neki ne vem, se o tej stvari pozanimam če me skrbi in se me tiče, če se me pa ne pa si o tem ne delam utvar in trosm traparij okol..

kemija je dons mau več k nori znanstveniki z očali, k so debeli k od flaše dno in sam čakajo da bo neki eksploderal v laboratorijih, kjer se neprestano neki kuha in vre in smrdi..

da bi šu pa kdo s klasično kemijsko sintezo, kjer zmešamo substanco A in substanco B pa dobimo vn C delat proteine, tega pa še nism slišu..ker bi blo to praktično nemogoče očistt raznih (tut strupenih(organska topila itd itd)) primesi..

vsak je pa svoje sreče kovač in dela kar misl da je prou..

lp jaka
Alzy16 29.04.2008 16:29
Ne, to govorim za vse praške in druge industrijske izdelke.
Drugače jih pa jz tud jem ampak v zmernih količinah.
KAVITATOR+ 29.04.2008 16:34
pač več vode čez dan popiješ da se telo bolj očisti
Gregario je lepo razložu in mu tut verjamem ker je iz tega foha
StaraKost 29.04.2008 16:44
Alzy16 je napisal:
Ne, to govorim za vse praške in druge industrijske izdelke.
Drugače jih pa jz tud jem ampak v zmernih količinah.


Torej vsi dojenčki, ki so zrasli na mleku v prahu, čokolinu, medolinu, rižolinu in podobni hrani v prahu so bili zastrupljani?
triatlon 29.04.2008 16:54
Ja dobro je to napisal. Vedno govorijo "bedarije" o proteinih in drugih dodatkih tisti, ki niti ne poznajo osnovnih pojmov športne prehrane.
1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI