Kako veliko otroško kolo

Domov > Forum > Kako veliko otroško kolo

Kako veliko otroško kolo

SORTIRAJ PO:
perac 20.04.2008 18:50
Podravljeni,

sem nov tukaj in rabim nasvet izkušenih pri izbiri kolesa za otroka. Hčerka bo stara 3leta in je velika 96 cm. Rabil bi kolo za letos in drugo leto. Problem pa je, ker večina preverjenih kolesarskih firm prodaja kolesa 12 col in potem 16col. Gledam kolesa Trek, Specailized, Schwin, GT...
Prosim vas, da mi svetujete ali je 12 col premalo za mojega otroka. Bo drugo leto prevelika zanj?

Imate kakšen nasvet glede dobre in kvalitetne izbire?

Hvala vam in lep dan

Peter
peloton 20.04.2008 19:53
Predvidevam, da se še ne vozi brez koleščkov, tko, da definitivno 12 colski, 16 ima potem tudi hitrejši prenos in se boš našprintal pri učenju brez koleščkov.
perac 20.04.2008 20:07
Sam sem za 12 colskega, ker se je verjetno lažje naučit na manjšem kolesu. Ne vem, prvič učim otroka zato sprašujem. Šele učit se bomo začeli, seveda s koleščki.

Skeptičen pri 12 colskem sem samo zato, ker me skrbi, da bi bilo drugo leto to kolo premajhno. Ker pri 12 colskih piše od 2 do 4 let. A pomeni to da so štiriletniki preveliki za ta kolesa 12 col?

Hvala
peloton 20.04.2008 20:33
12 bo ok brez skrbi, preden osvoji motoriko obračanja pedal bo trajalo nekaj časa.
Tudi čevlje otroku v teh letih težko kupiš za dlje kot pol leta.
Sergej_Pomurje 20.04.2008 20:39
perac je napisal:

Skeptičen pri 12 colskem sem samo zato, ker me skrbi, da bi bilo drugo leto to kolo premajhno. Ker pri 12 colskih piše od 2 do 4 let. A pomeni to da so štiriletniki preveliki za ta kolesa 12 col?


Domnevam, da si ta podatek 2-4 leta našel na naši strani. Gre zgolj za priporočilo, ki smo ga povzeli po Schwinnu.
16" kolo bi lahko bilo predolgo za učenje. Osebno bi se bolj nagibal k 16" s pomožnimi koleščki, saj otroci hitro rastejo. 12" je po mojem mnenju manj uporaben za učenje vožnje brez koleščkov.
Buschi 21.04.2008 18:35
Drugače pa italiajni izdelujejo tudi 14 col kolesa... :D

Za učenje vsekakor 12.
jajo 02.03.2010 09:21
Bom izkoristil tole temo, čeprav me ne zanima velikost.
Zanima me teža.
Večina otroškoh koles je nemarno težkih. Prav nenavadno se ti zdi, ko mulček na minimalnem klancu joka, da ne more več, ko primeš kolo v roke ti je jasno zakaj.
Proizvajalci, ki se v prestižnem razredi hvalijo z 6 ali 7 kilsko specialko, naredijo 16 colsko otroško kolo, ki na uč tehta ene 12 kil. Specifikacij o teži praviloma v katalogih sploh ni. WTF???
A obstaja kako otroško kolo, 14 ali 16 col, ki bi tehtalo manj kot 10 kil?
Mare 02.03.2010 10:13
Jaz sem se isto spraševal, prodajalec mi je rekel, da je za majhne otroke itak boljše, da je kolo težje, ker se zaradi vztrajnosti lažje peljejo naravnost - ko ga enkrat spravijo v gibanje seveda.
nemelk 02.03.2010 10:26
:lol: :lol: otroško kolo pod 10 kilogrami....bi rad videl tvoj izraz na obrazu, ko bi zagledal ceno takega kolesa....že tako samo ''jamrate' 9; ker so otroška kolesa tako draga....pa še vsako leto naj bi ga menjal, ker pazi OTROK RASTE :roll: ....

Bo Maretov odgovor kar držal...naslednjič pa malo pomisli-te, ko vam otrok zajamra da ne more več, s kakšnimi napori ga obremenjujete....(če mislite, da greste vi lahko iz Kranja do Zbilj na kavo, še ne pomeni, da je to isto za vašega otroka, ki je le dobro speljal s svojim 16/20 colskim kolesom)....
jajo 02.03.2010 10:42
nemelk je napisal:
:lol: :lol: otroško kolo pod 10 kilogrami....bi rad videl tvoj izraz na obrazu, ko bi zagledal ceno takega kolesa....že tako samo ''jamrate' 9; ker so otroška kolesa tako draga....pa še vsako leto naj bi ga menjal, ker pazi OTROK RASTE :roll: ....

Bo Maretov odgovor kar držal...naslednjič pa malo pomisli-te, ko vam otrok zajamra da ne more več, s kakšnimi napori ga obremenjujete....(če mislite, da greste vi lahko iz Kranja do Zbilj na kavo, še ne pomeni, da je to isto za vašega otroka, ki je le dobro speljal s svojim 16/20 colskim kolesom)....


Predvid evam da prodajaš kolesa.
Predvidevam da so vsa ki jih imaš na zalogi težja od deset kil.

Morda se motim, ampak še vedno manj kot ti, ki misliš da vlačim otroke "iz kranja do Zbilj na kavo"

tepec.

@Mare: valda, da bo prodajalec tako rekel, saj mora kaj prodat. Otroci se čist lepo naravnost vozijo z lesenimi lajkabajki, ki imajo ene tri kile.
kenz76 02.03.2010 11:06
tudi 12" Spešalajzdi so ful lahki, aluminjasti. :)
yaris 02.03.2010 11:34
Orbea ima tud 14''.

Je pa res da 12'' je za naučit otroka super, ker otrok ima občutek da stopi z obema nogama na tla kadar se mu zdi potrebno. Tako da za naučit res ne rabi imet ne vem kakšne znamke kolesa,je bolje da mu dobro čelado vzameš, no je pa res da eni dajo orgromno na to pa tud če je neuporabno :twisted:
jajo 02.03.2010 11:40
yaris je napisal:
Orbea ima tud 14''.

Je pa res da 12'' je za naučit otroka super, ker otrok ima občutek da stopi z obema nogama na tla kadar se mu zdi potrebno. Tako da za naučit res ne rabi imet ne vem kakšne znamke kolesa,je bolje da mu dobro čelado vzameš, no je pa res da eni dajo orgromno na to pa tud če je neuporabno :twisted:


Otrok ima zdaj lajkabajk 12" in ga obvlada. Je pa počasi premajhen.
Pomoje ne bodo kaj dosti potrebna kolesca, ker ravnotežje ni problem. Verjetno bi bil najboljši 14", ampak jih je zelo malo. Znamka ni pomembna, pomembno je da je roza :)
Majhna teža seveda pripomore k motivaciji.
yaris 02.03.2010 13:49
Evo pol je pa tale ravno pravi ;)
http://www.orbea.si/sli ke/kolesa/Otroski/Kids/Jasmine 16_2.jpg
kreja 02.03.2010 14:54
Moja hči je stara 3leta in ima ca 102cm.
Prej se je vozila z 10" Kettlerjevim poganjalcem in ga povsem obvladala, ga je pa prerasla...
Zdej sem jo v 2 kratkih seansah naučil prosto vozit na kolesu (s pedali). Velikost 10,5" - sposojeno italijansko!

Za učenje vsekakor ne več kot 12" ! Če ne doseže tal ne bo dobr.
Če se boste pa letos vozil s koleščki pa lahko kupiš tud 16"....
Na žalost pr otrocih nekaterih stvari ne moreš kupit za dalj časa!!!
Tecumseh 30.03.2015 15:13

kaj naj kupim otroku staremu malo manj kot 6 let in velikemu 112cm: 16" ali 20" ? Glede na velikost je po enih tabelah ravno na "začetku" za 20", samo meni se pa zadeva zdi kar precej velika? prevelika

gerhard 30.03.2015 15:16

20 brez dvoma! 16 bo imel za to pomlad pa bo premajhen ...

ghostDJ 31.03.2015 07:26

20 obvezno! Sami smo kupili zdaj 5 letniku 20 že lansko leto...glej da boš izbral primerno geometrijo okvirja, kot jih imajo 20 colska "boljših" ali znanih znamk. Ne kupuj rogovil, ki jih dobiš v različnih velikih športnih trgovinah.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI