Nakup cestnega kolesa

Domov > Forum > Nakup cestnega kolesa

Nakup cestnega kolesa

SORTIRAJ PO:
Skalpel 09.05.2008 10:54
Lep pozdrav vsem :)

Razmišljam o nakupu cestnega kolesa. Nisem noben profesionalec, niti nevem kako zahteven kolesar. Vem predvsem to, da se VELIKO raje vozim po urejenih cestah kot pa off road, od tu tudi odločitev za cestno kolo...

Ker ga bom uporabljal za rekreacijo in izlete, ne pa za kakšne dirke mislim, da ne rabim nekega top of the line modela...

Iskreno povedano se ne spoznam kej dosti niti na firme niti na lastnosti koles, tako da vas prosim, če imate kakšne predloge in ideje, kaj se splača pogledati, bi jih bil zelo hvaležen. Nebi pa dal za kolo več kot 1000 evrov, že to bo čudež, če bom uspel našparat :).
Skalpel 09.05.2008 11:03
Aja, pozabil sem napisati, da je v igri tudi nakup rabljenega kolesa, samo se res nočem opečt pri nakupu... kakorkoli, najbolj me zanima katere firme naj gledam in na kaj moram biti pozoren...

Kaj pravite o SCOTT SPEEDSTER S60?

Tnx

-M
polar22 09.05.2008 11:46
priporočam ti kolo FOCUS:D
solidna kvaliteta za dobro ceno :D
povezava

zdaj pa je na tebi, da se odločiš ali boš vozil treking kolo ali specialko....če boš kolo uporabljal bol za izlete ti bol priporočam treking!!!
nekaj zelo solidnega, izvirnega ter z dobro ceno posjanega je to:
povezava
ali pa to:
povezava
tukaj imaš tudi disk zavore.....zelo solidna in priročna stvar:D

SCOTTA ti ravno ne priporočam, ker dobiš pri drugih znamkah za enak denar veliko več.....SCOTT je bol primeren za tiste, ki za kolo namenijo nekoliko več denarja 8)
Skalpel 09.05.2008 11:52
Mja, v mislih sem imel bolj specialko... Še vedno mam očetogvega grisleya za bolj grob teren, če bom rabil...

Hvala drgač...

Pol SCOTT odpade... I guess.

Se vedno pa me zanima, ali se splača kupit specialko za 700 evrov (to dajem samo primer)? Ali se bolj splača dat +1000€?
polar22 09.05.2008 13:07
Skalpel je napisal:
Mja, v mislih sem imel bolj specialko... Še vedno mam očetogvega grisleya za bolj grob teren, če bom rabil...

Hvala drgač...

Pol SCOTT odpade... I guess.

Se vedno pa me zanima, ali se splača kupit specialko za 700 evrov (to dajem samo primer)? Ali se bolj splača dat +1000€?


to kupi za do 1000€.....izjemno dobra oprema za ta denar......resnično boš zadovoljen povezava
BiKeR-BoYY 09.05.2008 13:11
Če misliš kupovati focusa pojdi v Velenje v bike store (nasproti spara) tam je ugodneje, dobiš ga za 100€ ceneje če neše več kot drugje. Priporočam pa focus, ker za to ceno in tvoje zahteve je primeren.
LP
Skalpel 09.05.2008 13:11
Tega sem že gledu, ja.

Joj ej, moja dnarnca bo trpela, to že vidm... :)

Hvala :lol:
Skalpel 09.05.2008 13:14
BiKeR-BoYY , tnx

Kako se pa kej Cannodale obnesejo?
ROTOR 09.05.2008 20:36
Lahko si pa za 1050 € privoščiš:



Link:

http://ghostkolesa.mojforum.si/ghostkolesa-about65.html
kolesko 09.05.2008 20:54
Skalpel je napisal:
BiKeR-BoYY , tnx

Kako se pa kej Cannodale obnesejo?


Proti Focus-u je polek Specialized-a mercedes:D
kahelehjavec 09.05.2008 21:04
kolesko je napisal:
Skalpel je napisal:
BiKeR-BoYY , tnx

Kako se pa kej Cannodale obnesejo?


Proti Focus-u je polek Specialized-a mercedes:D


Ženska, pejd raje za šporet. Resne zadeve prepusti znalcem.

Misliš, da če tvoj prodaja Spece, da so pa najboljši? Zakaj že?

Malo umiri konje in ne meči vse ostale firme v drek.
Spec in Canondale si jemljejo svoj delež še iz časov, ko so resda bili eni izmed redkih na svetu. Sedaj jih prekaša po kvaliteti vsaj mali milijon.

Kot merđo. Nekoč je bil IN, sedaj je samo še kot Opel. In nič več.
Primy 09.05.2008 21:14
Skalpel je napisal:
Tega sem že gledu, ja.

Joj ej, moja dnarnca bo trpela, to že vidm... :)

Hvala :lol:


Čez pol leta se boš pa sekiral, zakaj nisi dal malo več in malo boljše marcine kupil ;) , ko ti bo bicikel prišel pod kožo.
gledalec 09.05.2008 21:22
pozdrav

Če ti nemščina ne predstavja težav, si kupi majsko izdajo revije Tour. Noter je fina priloga, kjer so razdelali kakšno kolo za kakšen denar, plusi in minusi...... pa ne bo ti treba prebirat natepavanja prenapetežev o tem katera firma je boljša :mrgreen:
pajzbar 09.05.2008 21:46
gledalec je napisal:
pozdrav

Če ti nemščina ne predstavja težav, si kupi majsko izdajo revije Tour. Noter je fina priloga, kjer so razdelali kakšno kolo za kakšen denar, plusi in minusi...... pa ne bo ti treba prebirat natepavanja prenapetežev o tem katera firma je boljša :mrgreen:


smetim .. toda vseeno kaj takega kot je v tej reviji, bi se lahko spomnili tudi pri nas.... (npr. sokol, kjer še nisem zasledil kakih primerjav koles z različnim pročačunom do 1100€ itd...)
Skalpel 13.05.2008 12:34
Hvala vsm za odgovore.. bi pa vprašal.. kako se pa obnesejo Ridley kolesa?

Dejansko sem razmišljal, če bi šel v nakup (vrjetno proti koncu poletja), bi bil pripravljen dati okoli 1500 evrov... Kaj bi se mi v tem rangu najbolj splačalo? Sej vem da je široko vprašanje, sam tok da vem približno kaj pogledat...

Kdo od vas vozi Cannondale CAAD5? V fun sports majo res ugodno ponudbo...
ingo 15.05.2008 17:46
Kaj pa dilema med Cannondale CAAD5-105 in Fuji Roubaix RC-ultegra? Cena je praktično enaka. Kaj je bolje?
Alzy16 15.05.2008 21:18
Cannodale, fuji ni kolo.
Toaster79 15.05.2008 21:20
A pet let star Cannondale na 105-ki je pa kao ful pecikl? :roll:
Primy 15.05.2008 22:54
Alzy16 je napisal:
Cannodale, fuji ni kolo.


Ubogi, še nisi slišal nikdar za Fuji ?? Malo razširi svoja obzorja. ;)
rox 15.05.2008 23:38
Evo da dodam se jaz nekaj besed, ko vidim, da se ravnokar govori nekaj cez kolesa fuji.
Cez kolesa fuji bodo govorili tisti, ki jih se nikoli niso vozili, prvic pa so slisali zanje letos ko so se kolesa zacela prodajati v hervisu.
Jaz ga vozim približno 2 leti in lahko ponosno recem, da je to kolo
dejansko zelo uredu.
Imam tudi Kuoto ki si v rangu nista popolnoma nic podobna, vendar ga lahko po vseh parametrih razen po dizajnu primerjam z njo.
Skalpel 19.05.2008 20:21
Ima kdo izkušnje z Cult cestnimi kolesi? Predvsem me zanimajo izkušnje z modelom Tornado...

anyone? :)
spavli2 19.05.2008 21:02
kaj pa to?

povezava

Zanime me razmerje med kvaliteto in ceno. Kupujem treking kolo. Mogoče ve kdo za kaj boljšega (v tem rangu ;) )? 8)
Skalpel 07.07.2008 22:39
Spet obujam mojo staro temo...

Nek znanec mi je še svetoval, da naj si pogledam kolesa Opera in sicer model Bernini...

Ima kdo izkušnje s tem kolesom?

Me pa ob tem zanima tudi vae mnenje o opremi Campa Veloce.. Ko berem komentarje na roadbikereview.com so kar zadovoljni in jih postavljajo nekam med 105 in Ultegro...
primozz 12.07.2008 12:57
ali je kolo vredno nakupa
http://www.bike-discoun t.de/shop/k94/a7283/rps-93-tri ple.html
cunego 12.07.2008 13:02
primozz je napisal:
ali je kolo vredno nakupa
http://www.bike-discoun t.de/shop/k94/a7283/rps-93-tri ple.html


poglej na stran trgovine a2u pod akcije boš gvišno našel kaj boljšega za podoben denar. Jst ne bi kupovla iz nemčije :roll:
Skalpel 13.07.2008 21:19
Kej veste, kako se obnesejo cenejši modeli od Pinarellota? Rang modela FP2...
killer 13.07.2008 21:49
Skalpel je napisal:
Kej veste, kako se obnesejo cenejši modeli od Pinarellota? Rang modela FP2...


bolj slabo

za ta dnar kupi raje redbulla
zmaj24 13.07.2008 21:56
Skalpel je napisal:
Kej veste, kako se obnesejo cenejši modeli od Pinarellota? Rang modela FP2...


Jaz imam Pinarello Angliru (kar je če se ne motim najnižji cenovni rang) in sem z njim zelo zadovoljen. Dela kot švicarska urca. Za recimo nekje pet tisoč prevoženih km na sezono je odlična izbira. Pravzaprav za ta denar dobiš precej kvalitetno kolo. Je pa tudi res da drugih še nisem probal, ampak v kolikor bo še naprej tako dobro služil namenu bom ostal pri tej znamki.
jeti 13.07.2008 22:33
preveč poizveduješ, kup kolo pa začni gont
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI