ukradeno kolo

Domov > Forum > ukradeno kolo

ukradeno kolo

SORTIRAJ PO:
lipovci 20.05.2008 14:44
vceraj okrog 10 zjutraj, so mi pred stavbo fdv-ja (Kardeljeva ploščac, Bežigrad, Ljubljana) ukradli kolo znake merida.
je svetlo modre barve, ima zlomljeno prednjo kresničko, tudi na pedalkah nima kresničk, ima tudi števec črne barve, pa na sedežu na levi strani bolj zadaj je mal utrgano. staro je približno leto dni.
več podatkov dam ko pridem domov in pogledam papirje

za koristne informacije - nagrada

Truplo 20.05.2008 14:47
Na žalost, pozabi na kolo! To je izgubljeno! Šele, ko se bo potencialnega lopova ujelo in se mu za "nagrado" odsekalo za začetek eno roko, bo mir!
DusanK 20.05.2008 16:17
Pove pa lahko, a ne ?
Pa ne cele roke sekat ! Dost je samo palce obeh rok pa obrvi naj mu pobrijejo ! :lol:
nek_do 20.05.2008 17:02
Kakšno tehniko imajo: Oblečen imajo pulover s kapuco, s hrbtom so obrnjeni proti eventuelnim kameram. V nahrbtniku imajo ta velike škarje. Spodaj v nahrbtniku imajo luknjo, da škarje malo gledajo ven. Nasloni nahrbtnik na kolo, kao da nekaj išče, precvika in kolo je njegovo. Vse skupaj 15s. Tako delajo pred BTC-jem, pa verjetno še kje drugje.
heni 20.05.2008 20:10
Truplek je napisal:
Na žalost, pozabi na kolo! To je izgubljeno! Šele, ko se bo potencialnega lopova ujelo in se mu za "nagrado" odsekalo za začetek eno roko, bo mir!


Minilo je 3 leta ko si je mojega[b]COLNAGAb] zaželel neznani "ljubitelj" koles. Kolegi policaji so bili tako dobri da so me do doma pripeljaji v kibli na državne stroške. Potem so mi po nekaj dneh poslali tale povezava dokument.
In potem vse tiho je bilo.
Jaz nisem izvedel nič, policaji pa še manj !

Sedaj se vozim z drugim Colnagom, ta pa gre z mano tudi k šanku :twisted:
geštel 20.05.2008 20:15
Ravn tak dokument sem dobil jaz,ko so mi sunl avto.Tudi jaz se zdaj vozim z drugim avtom,ki ga pa na žalost ne morem vzeti s seboj k šanku.
Jumper 22.05.2008 16:19
sam tle ga pa pokate da se človk lahko samo smeji:D

ja men so tud narkomani ukradl bajk pa ga tut nam nikol več vidu...sej na splošno je tudi malo težje najti kolo....ampak po pravici če povem se meni zdi da policajem se nič ne da in sploh ne iščejo ukradenih stvari!
kr en 22.05.2008 18:21
na ukradenih stvareh se bo začelo delati ko bodo začele zavarovalnice pritiskati na policijo se pravi nikoli :D
heni 22.05.2008 20:57
Jumper je napisal:
sam tle ga pa pokate da se človk lahko samo smeji:D

ja men so tud narkomani ukradl bajk pa ga tut nam nikol več vidu...sej na splošno je tudi malo težje najti kolo....ampak po pravici če povem se meni zdi da policajem se nič ne da in sploh ne iščejo ukradenih stvari!

Vam povem kako gre štorija z raznoraznimi "malimi" lopovi in policaji. Moja izkušnja .
Zgodba in osebe so resnične !

Tip se pripelje z (verjetno) ukradenim biciklom. Najprej ogleduje, prisluškuje potem gre v akcijo.
Akcijo mu preprečim in zahtevam da se identificira. Odreagira nasilno. Poskušam ga obvladati. Kljub svoji suhljati postavi je neverjetno žilav. Nekako mi le uspe zlomiti njegov odpor. Ko ga držim v klinču in ko me začne rotiti da ga izpustim opazim v žepu njegovih hlač velik izvijač. V pesti nekaj močno stiska. Po bolečem prijemu se mu prsti roke le razklenejo in na tla pade plinski solzivec.
V tem času so v objektu že policaji ki jih pokliče soseda. Tipa uklenejo ga strpajo v kiblo mene pa povabijo v službeno vozilo.
"Ste vi prijeli dotičnega" Da jaz sem ga. Gospod, glede da domnevni storilec še ni vlomil in z njim niste bili ravno nežni znate imeti težave na sodišču !
Zapisnik, podatki..... zadeva zaključena. Ne še čisto. Kolo s katerim se je domnevni storilec pripeljal je še vedno prislonjeno na zid. " Gospod policaj... tole kolo tudi odpeljite in preverite lastništvo" sem bil kratek. "To nas pa ne zanima" je bil kratek odgovor organa.

Ko sem drugo jutro pogledal, kolesa s katerim se je pripeljal domnevni storilec, ni bilo več.
faza 22.05.2008 21:10
No, še tega se manka, da ti bom kufe na Povšetovo mogu prnest. Še dobr da ne kadiš :P
Jumper 27.05.2008 16:40
ja to je ta fora ja....človek ti ukrade kolo ga prefukaš in pol ti dobiš večjo kazen kokr on! smeh

ja najhuje je pa recmo kupiš si kolo recmo za 700€ ne....in pač policaj takoj verjetno posumi ah kje bo tak froc furo tak bajk....in takoj lučke in da se ustaviš...pol pa začnejo sikat na pouno kje si dobu kolo, od kje ti dnar pa te scene....mislm HALO???? kva to njega zanima od kje men dnar...kr tko za brezveze k m u je dougcajt mal in gre morit folku!

in si kšno kazen fasu heni??
superficiar 04.04.2015 18:44

DANES 16:44 mi je bilo ODTUJENO/ukradeno/pajsnjeno gorsko kolo Giant Glory 1 2009 letnik,velikost L kot na sliki: www.giant-bicycles.com/en-us/ bik ... /#features ,(Mercator - Parmova 51, Bežigrad) kolo je identično temu na sliki, s flurescentno zelenim trikotnikom, ki veže amortizer in zadnjo nihajko. Spredaj sem imel BOMBER 66 MArzocchi vilice 180 mm, (belo-modre), gumo na okvirju in nihajki - za zaščito, Heyes stroker ryde bremze, Maxis - wetscream gumi (spredaj in zadaj), dvojno zicščtango, Specialized črno-rdečo krmilo (na levi strani malo znucano od lučke), zelene ročke. Kdorkoli najde to kolo ali voznika na njemu, za oba ponujam nagrado!! Kolo je bilo sunjeno dol iz avta - zaklenjeno na prtljažnik na strehi, na visokem avtu-tako da mora biti storilec višje postave (nad 1. 85), v izjemno hitrem času (pod 6 minut)mu je uspelo, na parkirišču, (sicer je deževalo, vendar kljub temu sredi belega dneva, suniti MOJE kolo!! Kdorkoli vidi tega izmečka od človeka ali kolo naj mi prosim javi na 040 306 956. Dogodek me je izredno prizadel, sloh, ker sem se ravno odpravljal na svojo prvo (sicer amatersko) tekmo in ker sem kolo prilagajal nase kar nekaj časa, mu dal gor ravno kupljene gume, včeraj sem ga še pucal, danes pa ga ni več (vem da gre samo za kolo, vendar pravi bajker ve kako to gre.....), upam, da mi bo lahko kdorkoli, kakorkoli pomagal. Št. okvirja je GZ806421, prijavljeno policiji, kamere na parkirišču-vendar vseeno boli srce/duša in skoraj da tudi telo.....
Hvala,

ALjaž

Maratonac 04.04.2015 18:54

Povezava ti ne dela !

Maratonac 04.04.2015 18:59
@heni: Truplek je napisal: Na žalost, pozabi na kolo! To je izgubljeno! Šele, ko se bo potencialnega lopova ujelo in se mu za "nagrado" odsekalo za začetek eno roko, bo mir!

Minilo je 3 leta ko si je mojega[b]COLNAGAb] zaželel neznani "ljubitelj" koles. Kolegi policaji so bili tako dobri da so me do doma pripeljaji v kibli na državne stroške. Potem so mi po nekaj dneh poslali tale povezava dokument.
In potem vse tiho je bilo.
Jaz nisem izvedel nič, policaji pa še manj !

Sedaj se vozim z drugim Colnagom, ta pa gre z mano tudi k šanku ":twisted:"

A zdaj gre pa lohka , prej je moral pa prejšnji uzun čakat !

SODROVC 04.04.2015 19:18

@ Superficiar: žal mi je, da se ti je to zgodilo. Da se tudi kaj takega lahko zgodi, sem se tega že dol zavedal, zato sem kolo, če se je le dalo, spravil v avto. Se pa čudim, sa se mi kaj takega (kraja kolesa), ni zgodilo na morju. Tam so klesa običajno le zaklenjena s klučavnico za kolo. Ga lahko kdorkoli enostavno odnese...

Ferdo 04.04.2015 21:07

Če ga je tako hitro dol z avta in še zaklenjenega sunil, zgleda da že pripravljeni čakajo tudi na tako predispozicijo. Hmm nič kaj prida slišat tole, vem kakšni so občutki meni so tudi enkrat nov kolo sunli in sem letal okrog kot zgubljen, policija ni nič naredila v mesecih iskanja.

superficiar 05.04.2015 21:05

www.giant-bicycles.com/en-us/ bikes/model/glory.1/2275/32134 /, upam da bo ta povezava delala. Danes še na policiji, sem nesel račun in sliko, videoposnetke kamer bodo gledali šele v torek:( mislim, kriminal ne počiva....?????????? Do takrat bodo sledi že zabrisane, pa sj razumem, da so premalo plačani in vse ampak ni čudno, da je raziskanost tatvin koles tako nizka, vse kar so do sedaj naredili je bil zapisnik in pogovor z ljudmi, ki itak niso nič videli......na tem pdročju bo treba kaj spremenit, ker kaj pa je razlika med 1400 EUR vrednim kolesom in ropom, kjer pobereš 500 eur??? Mislim pravnoformalno poznam razliko, samo v vrednosti, ki jo nekdo odnese pa razlike ni! Pa se tam velio bolj aktivirajo kot pri kolesih. FAK, res samo skoču sm v štacunu, okoliš poznam, dežval je, tud sprehajalcev ni bilo, malo strank v trgovini, nobene gužve, avto pred vhodom, kolo pa pufffff:( ne moreš verjeti

CKR.SI 05.04.2015 21:28

Bližajo se boljši časi za lastnike koles in posledično bistveno manj ugodnih poslovnih priložnosti za tatove teh istih.

Ferdo 06.04.2015 09:21

Predlagam da se zopet z enakim ali še dražjim kolesom odpraviš na isto lokacijo s kolesom na avtu in opazuješ kaj se bo zgodilo.

vladoV 06.04.2015 09:50
@heni: Jumper je napisal: sam tle ga pa pokate da se človk lahko samo smeji":D"

ja men so tud narkomani ukradl bajk pa ga tut nam nikol več vidu...sej na splošno je tudi malo težje najti kolo....ampak po pravici če povem se meni zdi da policajem se nič ne da in sploh ne iščejo ukradenih stvari!
Vam povem kako gre štorija z raznoraznimi "malimi" lopovi in policaji. Moja izkušnja .
Zgodba in osebe so resnične !

Tip se pripelje z (verjetno) ukradenim biciklom. Najprej ogleduje, prisluškuje potem gre v akcijo.
Akcijo mu preprečim in zahtevam da se identificira. Odreagira nasilno. Poskušam ga obvladati. Kljub svoji suhljati postavi je neverjetno žilav. Nekako mi le uspe zlomiti njegov odpor. Ko ga držim v klinču in ko me začne rotiti da ga izpustim opazim v žepu njegovih hlač velik izvijač. V pesti nekaj močno stiska. Po bolečem prijemu se mu prsti roke le razklenejo in na tla pade plinski solzivec.
V tem času so v objektu že policaji ki jih pokliče soseda. Tipa uklenejo ga strpajo v kiblo mene pa povabijo v službeno vozilo.
"Ste vi prijeli dotičnega" Da jaz sem ga. Gospod, glede da domnevni storilec še ni vlomil in z njim niste bili ravno nežni znate imeti težave na sodišču !
Zapisnik, podatki..... zadeva zaključena. Ne še čisto. Kolo s katerim se je domnevni storilec pripeljal je še vedno prislonjeno na zid. " Gospod policaj... tole kolo tudi odpeljite in preverite lastništvo" sem bil kratek. "To nas pa ne zanima" je bil kratek odgovor organa.

Ko sem drugo jutro pogledal, kolesa s katerim se je pripeljal domnevni storilec, ni bilo več.

To so naši gnoji od policajev. Namesto, da bi napisal zapisnik tako, da lopovski gnoj takoj odpeljejo v čuzo, ga policajček zaščiti in tebe potunka v drek. Take policaje imamo-v glavnem. Peljejo se vsak dan 10x mimo punktov kjer se dila droga oni pa se delajo slepe in  gredo raje  lovit,, velike kriminalce.., ki za cca 30 kmh prekoračijo hitrost tam kjer je omejitev 40 km...  

RF 06.04.2015 10:30
@Superficiar: kakšen prtljažnik ali nosilec pa si imel?
superficiar 06.04.2015 11:46
Thule proride,ubistvu edinga,ki je lahko nosil to kolo
Floyd 06.04.2015 17:04

Kot prvo mi je žal @Superficiar, da se ti je to zgodilo. Za znort. Kak mesec nazaj so kolegu izpred hiše sunili Scotta, ampak so ga policaji našli čez 2 uri. Ne vem detajlov, samo nisem mogel verjet, da je dobil kolo nazaj. Ampak to je bolj osamljen primer. 
Bolj me sedajle zanima kako je mogoce iz Thule proride nosilca v minuti al dveh dobiti kolo dol brez kljuca. Al to z izvijačem samo ključavnico fentaš in je to to. Ker do sedaj sem bil prepričan, da je moje kolo varno na avtu s tem nosilcem. Ti da mislit ...
 

JaMa 06.04.2015 17:24
@Floyd:

Kot prvo mi je žal @Superficiar, da se ti je to zgodilo. Za znort. Kak mesec nazaj so kolegu izpred hiše sunili Scotta, ampak so ga policaji našli čez 2 uri. Ne vem detajlov, samo nisem mogel verjet, da je dobil kolo nazaj. Ampak to je bolj osamljen primer. 
Bolj me sedajle zanima kako je mogoce iz Thule proride nosilca v minuti al dveh dobiti kolo dol brez kljuca. Al to z izvijačem samo ključavnico fentaš in je to to. Ker do sedaj sem bil prepričan, da je moje kolo varno na avtu s tem nosilcem. Ti da mislit ...
 

a se to ti hecaš al resno misliš? Danes ti brez ključa v minuti ali dveh ukradejo cel avto z nosilcem in biciklom vred in ne samo bicikel. 
Lahko ti povem da je dela s Thulejevo klučavnico za cca 30 sekund ker je ta narejena predvsem zato da se ti zadeva ne more odviti med vožnjo in ne zato da ti ne pajsnejo kolesa. 

RF 06.04.2015 17:36
@superficiar: Thule proride,ubistvu edinga,ki je lahko nosil to kolo
Tale posnetek ti da misliti. Če Superficiarova zgodba še ne zadoščaThule Proride 591...gone in 8 seconds (how to ste… – youtu.be/0Yu4vEsD9WA
JaMa 06.04.2015 18:03
@RF:
@superficiar: Thule proride,ubistvu edinga,ki je lahko nosil to kolo
Tale posnetek ti da misliti. Če Superficiarova zgodba še ne zadoščaThule Proride 591...gone in 8 seconds (how to ste… – youtu.be/0Yu4vEsD9WA
@vladoV:
@heni: Jumper je napisal: sam tle ga pa pokate da se človk lahko samo smeji

ja men so tud narkomani ukradl bajk pa ga tut nam nikol več vidu...sej na splošno je tudi malo težje najti kolo....ampak po pravici če povem se meni zdi da policajem se nič ne da in sploh ne iščejo ukradenih stvari!
Vam povem kako gre štorija z raznoraznimi "malimi" lopovi in policaji. Moja izkušnja .
Zgodba in osebe so resnične !

Tip se pripelje z (verjetno) ukradenim biciklom. Najprej ogleduje, prisluškuje potem gre v akcijo.
Akcijo mu preprečim in zahtevam da se identificira. Odreagira nasilno. Poskušam ga obvladati. Kljub svoji suhljati postavi je neverjetno žilav. Nekako mi le uspe zlomiti njegov odpor. Ko ga držim v klinču in ko me začne rotiti da ga izpustim opazim v žepu njegovih hlač velik izvijač. V pesti nekaj močno stiska. Po bolečem prijemu se mu prsti roke le razklenejo in na tla pade plinski solzivec.
V tem času so v objektu že policaji ki jih pokliče soseda. Tipa uklenejo ga strpajo v kiblo mene pa povabijo v službeno vozilo.
"Ste vi prijeli dotičnega" Da jaz sem ga. Gospod, glede da domnevni storilec še ni vlomil in z njim niste bili ravno nežni znate imeti težave na sodišču !
Zapisnik, podatki..... zadeva zaključena. Ne še čisto. Kolo s katerim se je domnevni storilec pripeljal je še vedno prislonjeno na zid. " Gospod policaj... tole kolo tudi odpeljite in preverite lastništvo" sem bil kratek. "To nas pa ne zanima" je bil kratek odgovor organa.

Ko sem drugo jutro pogledal, kolesa s katerim se je pripeljal domnevni storilec, ni bilo več.

To so naši gnoji od policajev. Namesto, da bi napisal zapisnik tako, da lopovski gnoj takoj odpeljejo v čuzo, ga policajček zaščiti in tebe potunka v drek. Take policaje imamo-v glavnem. Peljejo se vsak dan 10x mimo punktov kjer se dila droga oni pa se delajo slepe in  gredo raje  lovit,, velike kriminalce.., ki za cca 30 kmh prekoračijo hitrost tam kjer je omejitev 40 km...  

Od naših policajev pri takih zadevah nimaš kaj pričakovat... kolega mi je sam rekel da so premalo plačani da bi se zajebavali pa še preveč papirologije imaš na koncu šihta za napisat.
Meni so en avto dvakrat vlomili in drugega ukradli... nikoli več nisem slišal nič od policajev o nobenem od primerov. Vse akr je bilo ko sem prišel vprašat kako in kaj je bilo to da so mi prav tečno rekli da nič.
 Ko so mi maznili avto sem prišel na postajo prijavit pa mi je dežurni rekel da nimajo ljudi  in da naj pridem čez 3 ure ko se bodo razpoložljive patrulje vrnile na postajo (so pa bojda vsi iskali enega penzionista ki je odlutal od doma). 
Tako da kdor ne bo za svojo varnost in varnost svojih stvari v bodoče poskrbel sam, mu bo še dostikrat hudo in bo razočaran. 

task 06.04.2015 18:44
Žal mi je zate Superficiar in upam da dobiš kolo nazaj. Drugače pa dajte vsi, ki imate kolesa po blokih, kolesarnicah, itd, ali pa kot v zadnjem primeru na strehah avtomobilov (čeprav za kratek čas skočiš v trgovino al pa na banko, itd. in takrat kolesa nimaš pod nadzorom), razmistliti o nakupu gps trackerja. Če mal pobrskate po googlu niti niso tako dragi, se pa vrjetnost da še kdaj vidite ljubljeno kolo močno poveča
dado75 06.04.2015 19:07
@Floyd:

Kot prvo mi je žal @Superficiar, da se ti je to zgodilo. Za znort. Kak mesec nazaj so kolegu izpred hiše sunili Scotta, ampak so ga policaji našli čez 2 uri. Ne vem detajlov, samo nisem mogel verjet, da je dobil kolo nazaj. Ampak to je bolj osamljen primer. 
Bolj me sedajle zanima kako je mogoce iz Thule proride nosilca v minuti al dveh dobiti kolo dol brez kljuca. Al to z izvijačem samo ključavnico fentaš in je to to. Ker do sedaj sem bil prepričan, da je moje kolo varno na avtu s tem nosilcem. Ti da mislit ...
 

Točno eno leto nazaj, so tudi meni sredi belega dne, okoli 15.ure pred Polilkliniko v Lj, v ulici kjer niti 3sekunde ne mine, da ne gre kso mimo, sunili kolo iz avta...prav tako imel Thule proride...najbolj zanimivo pa je to, da sam nosilec ni bil prav nič poškodovan, le malo popraskan. Nosilca sem prodal, tako da sedaj kolo, kadar moram kam skočiti, kar dam v prtljažnik. Tako mi vsaj zavarovalnica krije nekaj škode, če bo prišlo do ponovne kraje.

superficiar 06.04.2015 19:23

JAh do sedaj res nikoli nisem nikamor skočil tako, da ne bi imel kolesa pod nadzorom.Tokrat prvič in tudi zadnjič, od sedaj naprej bo kolo (upam da staro, ki se vrne) ves čas z mano ali pa v sefu in če mi bo kdo, kdaj rekel, da sem paranoik,...jah se bom začel samo smejati in mu lepo povedal, da živi v pravljičnem svetu Disneya, ki se je zame dva dni nazaj končal za vekomaj!!!! Res si ne bi mislil, da lahko nekdo s tako lahkoto in v trenutku (res se ni imel veliko časa odločati, ali bo to storl ali ne, odločitev je morala pasti izjemno hitro), brez dodatnih poškodb tako nosilca (še vedno vse deluje kot mora) kot tudi avta, ukrade 21,5 KG težko kolo iz precej visokega avta.

Ne morem verjeti in komaj čakam jutri, da vidim posnetek in morebitnega ......., potem pa v akcijo!!!!!!!!

KolesamSkorajVsakDan 06.04.2015 19:35

Se vidi, da ni več vislic... Po drugi strani pa toliko, da ne smrtne kazni raznim žvižgačem, ki razkrivajo manipulacije... Pomembneži z zakoni predvsem zaščitijo svojo rit, ostalo pa regulirajo ravno toliko, da se jim ne zgodi "ulica", ali pa če kakšnega zakona oz. kazni še dodatno služijo.  100x bolj razumem lačnega, ki krade hrano v trgovini, kot pa tole svinjarijo.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI