Most na Soci - Nova Gorica

Domov > Forum > Most na Soci - Nova Gorica

Most na Soci - Nova Gorica

SORTIRAJ PO:
daks 22.05.2008 10:45
V nedeljo mislim na neo turco, pa me zanima za pot z Mosta na Soci (s zel.postaje) do Nove Gorice. Vem za se gre s postaje lahko preko Cepovana v NG, samo ne vem tocne poti.
A se je mozno zgubiti? A je asfalt celo pot? Kak je kaj teren, a je full vzponov?

Hvala za vse informacije :mrgreen:
logihack 22.05.2008 12:25
dva tedna nazaj sem sel iz jesenic preko soriske planine, pa naprej do solkana, kjer sem prespal, drugi dan pa nazaj cez cepovan in v mostu na soci sem sel na vlak...ti gres iz druge smeri in bolj zahteven imas samo zacetek, ko se od zelezniske dvignes na vrata, potem je pa vec ali manj samo na dol do grgarja in napreje do solkana, potem pa takoj spodaj na kriziscu zavijes desno in ob soci nadaljujes pot nazaj do mosta na soci...zgubiti se nimas kje, saj vozis skozi po tej glavni cesti, od cepovana pa kot sem napisal skozi navzdol...aja se to: pot ni zahtevna, saj je kot sem ze napisal malo hujsi samo prvi vzpon, kjer je kak kilometer ali dva makedama(skoraj takoj na zacetku), potem je pa celo pot asfalt...cel vzpon je seveda daljsi...kilometrina je cez cepovan do gorice enih 35 km, ob soci pa 40-45km, tako, da bi ce si vsaj malo pripravljen, lahko zvozil kar cel krog
daks 22.05.2008 13:29
Tnx za odgovor. Saj malo poznam tiste kraje tam, ker sem z Baske Grape. Samo ni mi po soski gor vozit.
Kak makadam pa je s postaje gor? Ker imam namen s specialko it. Ker ce ni primerno za specialko, potem morem drugo turo zbrat.
scottscale 22.05.2008 13:33
ma ti jo useči dol kar po soški :lol: , ker fajn leti dol proti gorici, še posebej od ročinja dol :lol:

zdej kaj bol pametnega ti jz ne morem svetovat, edino če češ pred ročinjem zaviješ levo za avče in greš pole bolj po stranski poti do kanala.
urosb 22.05.2008 14:19
Če greš s specialko in si želiš klancev, jo lahko udariš čez solarje v Italijo in dol v Go. Greš Most na soči - volče - solarji (10 km novega asfaltnega vzpona) - italija - Castellmonte - Prepotto - mejni prehod Neblo Dobrovo - mejni prehod Vipolže - Gorizia - Nova gorica. Super Trasa brez prometa!! za pogled trase v google erathu download z linka povezava Upam da dela!
ingo 22.05.2008 14:59
Od žel.postaje Most na Soči imaš kmalu na začetku vzpona proti Čepovanu približno 2 km makadama, mogoče malo manj. Koliko je ta makadam primeren za specialko pa ne vem, ker sam se vozim z gorskim. Lahko greš tam tudi peš?
Imaš tudi možnost iz Mosta na Soči do Tolminskega Loma-Kanalski Lom-Lokovec-Čepovan in naprej proti Gorici. Malo več vzpona, je pa asfalt.
Po soški cesti iz Gorice je pa res preveč prometa za lepo vožnjo.
Iz Baške grape je lepa tura na Petrovo Brdo-Železniki-Škofja Loka-Kladje-Cerkno-Baška grapa. Malo nad 110 km krožne poti po asfaltu.
Tux 22.05.2008 15:05
ingo je napisal:

Imaš tudi možnost iz Mosta na Soči do Tolminskega Loma-Kanalski Lom-Lokovec-Čepovan in naprej proti Gorici. Malo več vzpona, je pa asfalt.


Če že omenjaš tole traso, bi lahko dodal, da je z Mosta na Soči do Tolminskega Loma prav pasji klanec, da ne bo človek duše spustu tja gor. ;)
Po tej trasi namreč poteka znameniti rekreativni vzpon na Široko, ki ima verjetno od vseh tekem v SLO največji naklon (600m višincev v 5.6km).
ingo 22.05.2008 15:25
Ja, res je tam kar hud klanec za specialko, posebno če nima lahkega prenosa. :)
daks 22.05.2008 20:12
ingo je napisal:

Iz Baške grape je lepa tura na Petrovo Brdo-Železniki-Škofja Loka-Kladje-Cerkno-Baška grapa. Malo nad 110 km krožne poti po asfaltu.


Me like it. To sem mel ze v mislih, vendar v obratni smeri.

tnx
daks 24.04.2009 17:43
Kako je zdaj s tem makadamom z postaje na Mostu na Soci v smeri proti Cepovanu? Jaz bom sicer prisel z cepovana in se spustil na Most, vendar bi rad vedel koliko ej kaj ta makadam primeren za specialko.

Pa se od Kanala mimo Kanalskega Vrha do Cepovana, me zanima kaksna je cesta(asfalt?, makadam?).
Tux 24.04.2009 18:21
daks je napisal:
Kako je zdaj s tem makadamom z postaje na Mostu na Soci v smeri proti Cepovanu? Jaz bom sicer prisel z cepovana in se spustil na Most, vendar bi rad vedel koliko ej kaj ta makadam primeren za specialko.


S Čepovana do Mosta na Soči je baje komplet asfaltirano. Bom po vsej verjetnosti jutri šel tja gor in ti povem s prve roke.
daks 24.04.2009 18:22
Upam da bos do 11ih ze nazaj ;) Takrat startam od doma :)
el Lobo 24.04.2009 18:57
Po mojih info so tisti odsek letos asfaltirali...sicer pa sem šel lani tam dol po makadamu in se je za silo dalo peljat tiste dva kilometra.

Iz Kanala do Čepovana greš čez Kanalski Vrh in nato v Bate in potem čez Banjšice v Čepovan...po tej cesti je skozi asfalt.
polh 24.04.2009 18:57
Cesta je cela asfaltirana. S Čepovana proti Grgarju je včasih močan čelni veter.
daks 24.04.2009 19:16
el Lobo je napisal:
Iz Kanala do Čepovana greš čez Kanalski Vrh in nato v Bate in potem čez Banjšice v Čepovan...po tej cesti je skozi asfalt.


Super. Hvala za informacije.
A v kanalski vrh zavijes v Morskem?
Povem jutri kako je bilo ;)
Tux 25.04.2009 20:30
daks je napisal:
Upam da bos do 11ih ze nazaj ;) Takrat startam od doma :)


Žal ne, štartal sem šele ob 13h ampak upam da si glede na vse informacije, že sam danes videl da je cesta res kompletno asfaltirana in prav lepa za peljat. Še posebej navzgor (z Mosta na Soči) je en tak lep konstanten klanec po moje ene 6-7% naklona nonstop, dolg pa kake 5km. Pa nobenega prometa, čista milina. :)
Sem pa danes naredil prav eno fajn furo, Bovec - Most na Soči - Čepovan - Grgar - Solkan - gor v Brda - Dobrovo - Neblo - v Italijo - Čedad - Kobarid in nazaj v Bovec. Hotel sem it še gor v Lokve, samo sem v Čepovanu zgrešil odcep. Ampak sem bil na koncu prav vesel, da sem ga zgrešil, ker je že brez Lokev zneslo 155km. :lol:
pingwin 25.04.2009 20:41
Tux je napisal:
daks je napisal:
Upam da bos do 11ih ze nazaj ;) Takrat startam od doma :)


Žal ne, štartal sem šele ob 13h ampak upam da si glede na vse informacije, že sam danes videl da je cesta res kompletno asfaltirana in prav lepa za peljat. Še posebej navzgor (z Mosta na Soči) je en tak lep konstanten klanec po moje ene 6-7% naklona nonstop, dolg pa kake 5km. Pa nobenega prometa, čista milina. :)
Sem pa danes naredil prav eno fajn furo, Bovec - Most na Soči - Čepovan - Grgar - Solkan - gor v Brda - Dobrovo - Neblo - v Italijo - Čedad - Kobarid in nazaj v Bovec. Hotel sem it še gor v Lokve, samo sem v Čepovanu zgrešil odcep. Ampak sem bil na koncu prav vesel, da sem ga zgrešil, ker je že brez Lokev zneslo 155km. :lol:


jebela cesta, mi tečejo sline Tux... :)
Tux 25.04.2009 20:42
PingWin je napisal:
Tux je napisal:
daks je napisal:
Upam da bos do 11ih ze nazaj ;) Takrat startam od doma :)


Žal ne, štartal sem šele ob 13h ampak upam da si glede na vse informacije, že sam danes videl da je cesta res kompletno asfaltirana in prav lepa za peljat. Še posebej navzgor (z Mosta na Soči) je en tak lep konstanten klanec po moje ene 6-7% naklona nonstop, dolg pa kake 5km. Pa nobenega prometa, čista milina. :)
Sem pa danes naredil prav eno fajn furo, Bovec - Most na Soči - Čepovan - Grgar - Solkan - gor v Brda - Dobrovo - Neblo - v Italijo - Čedad - Kobarid in nazaj v Bovec. Hotel sem it še gor v Lokve, samo sem v Čepovanu zgrešil odcep. Ampak sem bil na koncu prav vesel, da sem ga zgrešil, ker je že brez Lokev zneslo 155km. :lol:


jebela cesta, mi tečejo sline Tux... :)


Ni panike, tebe moram itak enkrat zraven vzet, da mi zmeriš višince na trasi... :lol: ;)
Tux 27.04.2009 19:53
daks je pa očitno šel na eno interkontinentalno turo, da ga še ni nazaj, glede na to da ni še nič komentiral novega asfalta... :lol: ;)
el Lobo 27.04.2009 20:12
Tux je napisal:
Hotel sem it še gor v Lokve, samo sem v Čepovanu zgrešil odcep. Ampak sem bil na koncu prav vesel, da sem ga zgrešil, ker je že brez Lokev zneslo 155km. :lol:


Iz Čepovana na Lokve jaz dvomim da bi lahko prišel s specialko...kolikor pomnim je cel klanec dokaj slab makadam :(
Tux 27.04.2009 20:37
el Lobo je napisal:
Tux je napisal:
Hotel sem it še gor v Lokve, samo sem v Čepovanu zgrešil odcep. Ampak sem bil na koncu prav vesel, da sem ga zgrešil, ker je že brez Lokev zneslo 155km. :lol:


Iz Čepovana na Lokve jaz dvomim da bi lahko prišel s specialko...kolikor pomnim je cel klanec dokaj slab makadam :(


Aja, tega pa nisem vedel, hvala za informacijo. :)
Nekako sem predpostavljal, da mora biti asfalt gor glede na to, da je na Lokvah smučišče in da je dandanes asfalt že do vsake vukojebine. ;)
No, potem je pa še bolje, da sem zgrešil odcep. :lol:
daks 27.04.2009 20:41
Tux je napisal:
daks je pa očitno šel na eno interkontinentalno turo, da ga še ni nazaj, glede na to da ni še nič komentiral novega asfalta... :lol: ;)


:mrgreen:
Dejansko sem sel do Kanala in potem cez Kanalski Vrh do Cepovana. Od tu sem se spustil na Most na Soci in nazaj v Basko grapo. Super je bilo, sam s Kanala do Cepovana je bilo precej vec klanca kot sem mislu, da ga je :roll:

Mam pa v mislih ze naslednjo turo in ce ima kdo kaj informacij mi lahko pomaga. Se pravi s Kanala do Kanalskega Vrha in potem mimo tistega novega zajetja(bazena) za elektrarno Doblar do Mosta na Soci.
hrabroslaw4521 28.04.2009 16:44
Tux je napisal:
el Lobo je napisal:
Tux je napisal:
Hotel sem it še gor v Lokve, samo sem v Čepovanu zgrešil odcep. Ampak sem bil na koncu prav vesel, da sem ga zgrešil, ker je že brez Lokev zneslo 155km. :lol:


Iz Čepovana na Lokve jaz dvomim da bi lahko prišel s specialko...kolikor pomnim je cel klanec dokaj slab makadam :(


Aja, tega pa nisem vedel, hvala za informacijo. :)
Nekako sem predpostavljal, da mora biti asfalt gor glede na to, da je na Lokvah smučišče in da je dandanes asfalt že do vsake vukojebine. ;)
No, potem je pa še bolje, da sem zgrešil odcep. :lol:


Ni asfalta, je kar lep šoder nametan na cesto in se s specialko ne da it. Sej lan se še ni dal pelet. Je pa kar par kilometrov, kar je škoda, ker bi bla prou lepa turca tam okol za u dolino.
latobikus 29.04.2009 17:58
Citat:
Sem pa danes naredil prav eno fajn furo, Bovec - Most na Soči - Čepovan - Grgar - Solkan - gor v Brda - Dobrovo - Neblo - v Italijo - Čedad - Kobarid in nazaj v Bovec. Hotel sem it še gor v Lokve, samo sem v Čepovanu zgrešil odcep. Ampak sem bil na koncu prav vesel, da sem ga zgrešil, ker je že brez Lokev zneslo 155km


Ker ne poznam preveč teh krajev in se s kolegom pripravljava za turo v te kraje bi prosil nekoga,ki pozna te kraje,da mi predlaga kako lepo podeželsko turo po asfaltu s startom v Solkanu , dolžini okrog 150 km in višincev nad 2000. Opis naj vsebuje čimveč krajev na trasi zaradi boljše orientacije.
Zgornja trasa mi je tud zelo lepa le nekaj več krajev bi rabil.

LP
Tux 29.04.2009 18:37
latobikus je napisal:
<table class="bb-quote" cellspacing="1"> <tr><td class="title">Ci tat:</td></tr>< tr><td class="content"> Sem pa danes naredil prav eno fajn furo, Bovec - Most na Soči - Čepovan - Grgar - Solkan - gor v Brda - Dobrovo - Neblo - v Italijo - Čedad - Kobarid in nazaj v Bovec. Hotel sem it še gor v Lokve, samo sem v Čepovanu zgrešil odcep. Ampak sem bil na koncu prav vesel, da sem ga zgrešil, ker je že brez Lokev zneslo 155km


Ker ne poznam preveč teh krajev in se s kolegom pripravljava za turo v te kraje bi prosil nekoga,ki pozna te kraje,da mi predlaga kako lepo podeželsko turo po asfaltu s startom v Solkanu , dolžini okrog 150 km in višincev nad 2000. Opis naj vsebuje čimveč krajev na trasi zaradi boljše orientacije.
Zgornja trasa mi je tud zelo lepa le nekaj več krajev bi rabil.

LP</td></tr></ table>

Tale zgornja trasa gre takole:
Bovec - Kobarid (je samo ena cesta, ne moreš zgrešit) - Idrsko - po glavni cesti mimo Kamnega, Volarij, Tolmina v Volče - malo izven Volč (na vrhu hupserja) zaviješ levo v Kozaršče, v Kozarščah levo gor v hupser, s katerega se spustiš na Most na Soči, tam naravnost (smer Ljubljana), kake 2km izven Mosta na Soči zaviješ desno na Postajo (tu je že smerokaz tudi za Čepovan) - gor na Čepovan, potem se držiš smeri Nova Gorica, se spustiš v Grgar in potem v Solkan. S Solkana greš gor v Brda, Podsabotin - Kojsko - Gonjače - Šmartno - Zali Breg - Dobrovo - Neblo - državna meja - Venco (za lažjo orientacijo dodajam italijanska imena v oklepaje) - Dolenje (Dolegna del Collio) - držiš se smeri Čedad (Cividale), ko prideš v Čedad zaviješ desno za Špietar (San Pietro al Natisone) - Podbonesec (Pulfero) - Štupica (Stupizza) - državna meja - Robič - Staro Selo - Kobarid - Bovec.
Drgač imaš pa čez Brda v Italiji lepih tur kolikor hočeš. Lahko pa greš čez Brda do Plav, Anhovega in Kanala in imaš na obeh straneh doline solidne klance. Tud v Brdih imaš en kup cest.
polh 29.04.2009 19:46
Mogoče tale. Ni 150 km je pa ravno tako lepa in zahtevna. Prvi del gre po Italiji, Na Livku prideš spet na našo stran, zaviješ v Kobarid, se po levi strani Soče pripelješ v Tolmin, iz Tolmina greš na Čepovan in nadaljuješ v Solkan. Podrobno: Solkan, čez MP Solkan v Gorico, Lucinico, Gaisbana, MP Vipolže, Dobrovo, MP Neblo, Mernico, Altana, Castelmonte, San Leonardo, Azzida, Savogna, Livek, Kobarid, Ladra, Volarje, Tolmin, Most na Soči, Čepovan, Grgar, Ravnica, Solkan. Skupaj cca 130 km in čez 2000m višincev. Na trasi imaš tri daljše in kar nekaj krajših vzponov.

LP, Polh
migaj 29.04.2009 19:50
Planiram turo:
Most na Soči - Tolmin - Volarje - Kobarid - Idrsko - Livek - Kambreško - Ročinj - Kozarče - Most na Soči.
Zanima me, če je asfaltirano tudi med Livkom in Kambreškim.
polh 29.04.2009 19:59
Mislim, da med odcepom za maloobmejni prehod Solarije in vasjo Srednje ni asfalta.
zmaj24 29.04.2009 20:06
polh je napisal:
Mislim, da med odcepom za maloobmejni prehod Solarije in vasjo Srednje ni asfalta.


Vsaj lani ga še ni blo in to v dolžini najmanj 3 kilometre.
latobikus 30.04.2009 11:19
Hvala za oba predloga. Bolj se nagibam k polhovem,ker je bolj iz glavnih cest..
Pogledal sem na karti in me zanima še ,če se pride iz Volarij skozi Gaberje in Dolje v Tolmin,oziroma z leve strai Soče gledano z Volarij , po asfaltu.

Iz Mosta na Soči je mišljeno čez Tolminski ,Kanalski Lom in
Lokovec,če sem prav razbral.


LP
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI