RAAM 2008

Domov > Forum > RAAM 2008

RAAM 2008

SORTIRAJ PO:
Truplo 26.05.2008 09:56
Do začetka je še slaba dva tedna, pa nič ne pišemo. A je to mogoče.

Odpiram temo z željo, da nas boste vzpodbujali (z dvojico Baloh-Perčič predvidoma odhajam tudi sam kot član spremljevalne ekipe) in nas tolažili v težkih trenutkih, katerih seveda ne bo manjkalo in se tudi veselili z nami ob upajmo da solidnih športnih dosežkih Markota in Tomaža.

Seveda na RAAM 2008 odhaja tudi Jure po jubilejno, rekordno četrto zmago in morda še kdo. Upam, da se tudi njemu posreči, kajti napisati posreči, ni nič narobe, saj v taki preizkušnji seveda vsak rabi tudi nekaj sreče.
kolesko 26.05.2008 10:06
A Baloh gre letos v dvojicah vozit?
blazz85 26.05.2008 10:09
kolesko je napisal:
A Baloh gre letos v dvojicah vozit?

Si pa hitr. :D
MarkoEx 26.05.2008 10:11
Truplek, hvala da si odprl to temo, jaz o tem razmišljam že nekaj tednov, pa mi nekako ni zneslo. Za Jureta bomo seveda vsi stiskali pesti (kolikor bodo to okoliščine dopuščale), mi mu bomo vso srečo zaželeli tudi na startu.

Verjetno boste pa malo prečekirali tudi kako napreduje ORCA TEAM (dvojica Baloh-Perčič). Midva se bova vsekakor potrudila, da Juretovi zmagi dodava še zmago med dvojjicami...
MarkoEx 26.05.2008 10:12
kolesko je napisal:
A Baloh gre letos v dvojicah vozit?


Ja.
ORCA TEAM na RAAM-u 2008

Novi izziv, zraven pa še ogled proge za 2009. ;)
MarkoEx 26.05.2008 10:18
S Tomažem še vedno iščeva pokrovitelje časovnih postaj, če kdo pozna podjetje, ki bi ga zanimalo sodelovanje kot POKROVITELJ ČASOVNE POSTAJE NA RAAM 2008, naj jim pošlje tale link:
pokroviteljstvo časovnih postaj RAAM 2008

Vsake pomoči bova vesela. HVALA! :D
Truplo 26.05.2008 10:19
:arrow: Letos na žalost (mislim, da bi vse želele, da ne bi bilo tako) ne odhaja z nami stalni šef ekipe Andrej... Vsaj zase vem, če bi bil on zraven, bi bil veliko bolj mirnejši. Vsa čast ostalim članom ekipe, vendar je znanje Andreja res neprecenljivo...

Zadnjič sem se z Andrejem peljal v Celje in nazaj in sta mi z ženo Miro veliko povedala o samem Raam-u, Ameriki in Američanih...
MarkoEx 26.05.2008 10:19
S Tomažem še vedno iščeva pokrovitelje časovnih postaj, če kdo pozna podjetje, ki bi ga zanimalo sodelovanje kot POKROVITELJ ČASOVNE POSTAJE NA RAAM 2008, naj jim pošlje tale link:
pokroviteljstvo časovnih postaj RAAM 2008

Vsake pomoči bova vesela. HVALA! :D

Zaenkrat so zasedene START, CILJ in 30. postaja...
Truplo 26.05.2008 10:26
MarkoEx je napisal:
Truplek, hvala da si odprl to temo, jaz o tem razmišljam že nekaj tednov, pa mi nekako ni zneslo. Za Jureta bomo seveda vsi stiskali pesti (kolikor bodo to okoliščine dopuščale), mi mu bomo vso srečo zaželeli tudi na startu.

Verjetno boste pa malo prečekirali tudi kako napreduje ORCA TEAM (dvojica Baloh-Perčič). Midva se bova vsekakor potrudila, da Juretovi zmagi dodava še zmago med dvojjicami...


Jure seveda kot singl štarta prej, zato bo na voljo tudi slikovni material z njegovega štarta. Upam, da je Irma tudi že prejela slikovni material s sestanka in da kaj da gor, da tudi drugi vidijo ZMAGOVALNO EKIPO dueta Baloh-Perčič.

Fotografska pred generalka je na včerajšnjem maratonu na Tišini uspela, za petico še ni, upam pa, da naredim izpit z odliko v soboto, ko bomo malce trenirali po severovzhodni Sloveniji... Obljubim, da lahko zvesti bralci, spremljevalci teme pričakujete kvaliteten slikovni material nekaj za sproti in seveda za predevanja jeseni.

Upam, da ga naša dvojica oz. mi ujamemo, kajti to bo tudi pomenilo, da dobro vozimo :mrgreen: Da pa bi vozili še bolje, pa seveda želimo, da ga ujamemo ČIMPREJ, he, he...
DJZIZI 26.05.2008 13:17
Bom držal pesti za vse vas.
Truplo,ti pa glej ,da boš vse spominske kartice na fotkiču nafilal. ;)
irmaex 26.05.2008 13:31
Čas tako hitro leti, upam, da bo na RAAMu tud, še hitrej pa kilometri oz. milje.
Veliko nam še manjka, saj je dotok denarja počasnejši od izdatkov, tako da vsak dan delamo na tem s polno paro.
Kar se tiče Jureta - ga bomo probal pospremit na startu, potem pa upam, da nas bo on pričakal na cilju. Ker če ga bomo mi prehiteli, bo to zato, ker bo imel toliko prednosti, da bo malo počasneje končal ali pa zato, ker bo imel težave. mi pa seveda upamo na dvojno zmago!!!
Truplo 26.05.2008 13:53
:D Z denarjem je itak vedno križ, nikoli ga ni dovolj.

Se spomnim, da smo pred leti naredili Pomurci in Štajerci kolesarsko turo na Cerkvenjak, kjer smo pogledali finiš gorskega cilja Dirke po Sloveniji in vmes zbrali denar za promoviranje ene časovne postaje.

Morda bi kakšna skupna runda med forumaši lahko tudi sedaj navrgla nekaj denarja za kakšno časovno postajo :D
Truplo 26.05.2008 13:55
DJZIZI je napisal:
Bom držal pesti za vse vas.
Truplo,ti pa glej ,da boš vse spominske kartice na fotkiču nafilal. ;)


Kartico imam samo eno in tudi eno bom nesel s sabo. Delali bomo zgoščenke, saj bi drugače to požrlo preveč mesta na računalniku....
Truplo 27.05.2008 10:22
:arrow: Vmes malce brskam po googleju in nastavljam časovne postaje, da mi izriše pot... Peljemo se mimo Grand kanjona, pa ga na žalost seveda ne bomo videli, mogoče se bo dalo vmes slikati pueblo Indijance, pa še kaj...

Predvsem pa bo prva briga seveda spremljanje našega dvojca Marko-Tomaž!
irmaex 27.05.2008 13:53
Me je mal viroza zdelala, sem vsaj mal k seb pršla pred "težkimi" časi, ki prihajajo. ;)

Še teden in pol pred odhodom, pa še sto stvari za nardit!
DOS je za tole mala malca - kar se organizacije tiče mislim...

Mal si preberte na Maretovi strani, jaz letim naprej. 8)

P.S. V soboto bo ekipa na Maratonu Zelene doline!
_BraneK 28.05.2008 22:13
A kaj trenirate v savni?
JiRi 28.05.2008 22:28
Z zippi v savni na trenažerju 8O :lol: to še svet ni videl :mrgreen:
irmaex 29.05.2008 02:58
Ja, to so pa dohtarji.... :mrgreen:
MarkoEx 29.05.2008 08:31
V soboto se vidimo na maratonu Zelene doline, ne? Na SIVIT-u, seveda (150km)... ;)
Truplo 29.05.2008 08:35
MarkoEx je napisal:
V soboto se vidimo na maratonu Zelene doline, ne? Na SIVIT-u, seveda (150km)... ;)


Če boš bolj poooooooooooooooooooočaaaaaaaaaaaaaaasiiiiiiiiiii vozil, se lahko gledava 150 km, he, he...
pile 30.05.2008 07:19
mene pa zanima če se bo kje dalo spremljati tekmovalce tako kot na primer letos pri dos-u?
ole 30.05.2008 14:30
Truplo 01.06.2008 19:47
Včeraj smo izvedli zadnji "uradni" trening. V Celju se je zbrala celotna ekipa, Tomaž in Marko sta startala ob 19˙15 in se podala na nekaj čez 300 km dolgo pot.

Začela sta pravzaprav oba zaradi promocijskega slikanja, kar smo izvedli v samem Celju in bližnji okolici, nazadnje tik pred Vojnikom.

Nato se je začelo zares: Marko je bil prvi na vrsti, silovito je potegnil, nekje med Vojnikom in Konjicami smo ga zaradi tankanja spremljevalnega vozila zapustili in ga počakali v Slovenskih Konjicah. Trenirali smo predvsem menjave, saj je od tega ogromno odvisno, predvsem pa, da ne "fasamo" časovnih kazni ali ne naredimo kakšen prometni prekršek. Menjave sta izvajala vsko uro, teklo je odlično, z treningom smo končali ob petih zjutraj. Skupaj sta prevozila nekaj nad 300 km s povprečjem 33,3 km/h. Mislim, da sta v "zmagovalni" formi.

In še "svetski" dogodek, kateri pa na žalost ni ovekovečen s fotkanjem. Velika črna pika Trupleku, čeprav ravno nisem kriv, kdo pa je pričakoval kaj takega.

Malo po Novem mestu se iz nekega dvorišča zakadi "omladinec", zapleta z nekim paketom, za njim pa še eno pet mladeničev. Ta prvi ta paket nekako spravi na prsa, ugotovimo, da je to harmonika in v teku nabija muziko do iznemoglosti, ostali pa ploskajo in navijajo. Mislim, da je dobil Tomaž takšen pospešek, kakor izstreljen naboj iz puške, he, he...

Irma se je zelo izkazala z raznimi komentarji in vzpodbujanjem obeh kolesarjev, oba sta bila odlično razpoložena, predsem Tomaž pa je streljal t. i. "gluposti" non-stop, samo da je bila priložnost. Hoteli smo pred treningom še enkrat preštudirati traso, pa je prinesel kar nekaj zemljevidov in vprašal: "A hočete Kalabrijo?"

Tule je zelo podoben meni, he, he..., le, da se jaz še nisem navadil streljati vicev tekoče po slovensko. Saj bo še čas, da se malce bolj naučim knjižnega jezika, he, he...

Če bi jaz odločal o vsem, bi Tomaža kot kolesarja takoj suspendiral, angažiral pač nekoga drugega njegovih kvalitet (težko bi tudi kakšnega boljšega našli, če sploh), Tomaž pa bi skrbel celi čas RAAM-a za dobro vzdušje. Tu je več kot pravi profi.... Mislim pa, da se bomo kljub temu večkrat nasmejali, vse bom probal zapisati, poslikati in obdelano čtivo bo zanimivo :mrgreen:
irmaex 01.06.2008 23:07
Ja, je blo res fino!

Truplek, ker sem glih domačinka, te bom malo popravila ... tista harmonika je bila na Mokrem polju, malo pred Novim mestom. ;)

Ja, slovenščino se boš pa že naučil, pa še ene par dialektov, glede na to, da prihajamo iz vseh koncev Slovenije. :mrgreen:
MarkoEx 02.06.2008 06:43
Kratka fotoreportaža (fotke so seveda Truplekove) je tule:
RAAM test
MarkoEx 03.06.2008 09:10
Tabela s sponzorji časovnih postaj se počasi polni:
Sponzorji TS

Je še veliko frei, do odhoda pa še samo 4 dni... :?
Mad_one 03.06.2008 19:40
MarkoEx je napisal:
Tabela s sponzorji časovnih postaj se počasi polni...

PREPOČASI, kolikor lahko jaz opazim ... :roll:
Alora, folk ... dejte apelirat naprej, da bo kdo kej prspevu, no .... :evil:
Truplo 03.06.2008 21:26
Izdelana je že tudi razglednica.... Lepa je!
Truplo 05.06.2008 13:20
:arrow: Ekipa Jureta Robiča je že v Ameriki. Malo sem gledal video, so dobre volje, nabrušeni, urejujejo kolo.

Imeli so manjši pripetljal glede nakupa antene in so ugotovili, da tudi v največji trgovini vedno nimajo vsega, he, he... Upam, da so anteno dobili.

Baje je zmenjeno, da nas v Annapolisu počakajo in združno proslavimo dvojno zmago! :P
MarkoEx 05.06.2008 14:25
Truplek je napisal:
:arrow: Ekipa Jureta Robiča je že v Ameriki. Malo sem gledal video, so dobre volje, nabrušeni, urejujejo kolo.

Imeli so manjši pripetljal glede nakupa antene in so ugotovili, da tudi v največji trgovini vedno nimajo vsega, he, he... Upam, da so anteno dobili.

Baje je zmenjeno, da nas v Annapolisu počakajo in združno proslavimo dvojno zmago! :P


Zmenjeno, ja. V razgovoru z Juretom je bil omenjen Haineken. :ups:
Sicer ga bomo pili v vsakem primeru, ampak slajše bi bilo ob dvojni zmagi... :D
1 2 3 ... 17
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI