Vnetja

Domov > Forum > Vnetja

Vnetja

SORTIRAJ PO:
Zizou 23.06.2008 08:05
Zanima me, če uporabljate kakšno antiseptično kremo za preprečevanje vnetij v predelu mednožja? Če jo, napišite katero?

lp
betty 23.06.2008 08:15
Jst uporabljam TOLE
dvince 23.06.2008 08:15
Bepanthen Plus
VRECKA 23.06.2008 08:58
Halo!

Probal sem že vse možne kreme za "podvozje", tudi to, kar uporabljaš ti Betty, pa ni nič delovalo!

A sem našel kremo - mast, konjsko mast!!! Gre za kremo, ki je namenjena za mazanje kravjih vim: http://www.lek-veterina.si/si/konji/vetaseptal/ To pomaga!!! Od kar uporabljam to zadevo, nimam več niti enega "problemčka" s podvozjem!

Dobite jo pri veterinarju, pa naj vam ne bo nič nerodno rečt za to kremo - je registrirana tudi za športnike!!!

lp,r.
ZigaK 23.06.2008 09:00
Mad_one 23.06.2008 09:08
VRECKA je napisal:
Dobite jo pri veterinarju, pa naj vam ne bo nič nerodno rečt za to kremo - je registrirana tudi za športnike....

Tut k veterinarju ni treba ... jo majo v vsaki kmečki zadrugi.
In krema ni namenjena samo kravam, ampak tudi za nego rok - kar je že na embalaži razločno narisano in poudarjeno.
Tudi moje izkušnje z njo so vsaj toliko dobre kot z Assosom in tisto, ki jo Betka predlaga.
gricko 23.06.2008 09:09
V eni izmed številk revije Bicikel.com je bil "test" teh krem. Še vedno pa bolje krema kot nič (ampak to sem sam odkril šele pred kratkim :lol: )
Zizou 23.06.2008 09:27
Po službi grem kupiti kremo Vetaseptal, ker me je na včerajšnji daljši turi kar pošteno ožulilo (pač vročina in potenje)
Hvala za vse nasvete!
Paternina 25.06.2008 11:55
Tale vetaseptal imajo na voljo tudi v Lekarni Dravlje. To je na ulici bratov Babnik 10. Posebej za kolesarje...

Da vam ne bo treba kmetijskih zadrug iskat.

Glede na ostale assos in podobne izdelke pa je vsaj pol cenejša
(mislim da pride 150ml okoli 4,20eur) ;)
ona1 26.06.2008 05:15
kaj pa uporabit v primeru malih podkožnih mozoljev?
Zizou 26.06.2008 05:17
ko se mi je pojavil podkožni mozolj, sem ga šel operativno odstranit!
BorutV 26.06.2008 06:30
Vetaseptal je pomoje bolj za preventivo.

Ko je enkrat že prepozno, pa Riboderm ali Bepanthen plus. Odvisno od vrste 'poškodbe' in bolečin.
Urozzz 26.06.2008 07:06
Kreme ok ... še bojl pomembno pa je, da par dni ne greš nazaj na kolo!

Za naprej Zizou ... preveri kvaliteto hlač in nastavitev sedeža.
Največ težav sem imel s gačami ki so imele grobe šive ali pa so bile podloge sešite iz več kosov ... če sem namazal šive na hlačah je to odpravilo draženje.

Pa še en nasvet ... sicer je dražje vedndar se meni bolje obnese, če namažem vložek kot tazadnjo...
Mad_one 26.06.2008 07:16
Urozzz je napisal:
Pa še en nasvet ... sicer je dražje vedndar se meni bolje obnese, če namažem vložek kot tazadnjo...

Iz navodil proizvajalca se da pravzaprav tudi tako sklepat ... ampak to nekako "ne gre v glavo". Še vedno prevladuje logičen občutek, da je treba kremo na kožo namazat ... :?
Zizou 26.06.2008 12:23
Moje hlače imajo vložek iz enega kosa. Nastavitev sedeža je tudi pravilna (preverjeno pri strokovnjaku). Mislim, da je normalno, da se ob daljšem kolesarjenju v teh vročih dneh zaradi drgnjenja in potu nekateri telesni deli malce obrabijo!
ona1 26.06.2008 15:07
Zizou je napisal:

kaj to je edina rešitev?
logihack 26.06.2008 15:21
govorite o podkožnem mozolju na riti oz kar ob anusu ali se motim? verjetno zna biti to, precej nerodna zadeva :(
laufar 26.06.2008 20:42
VRECKA je napisal:
Halo!

Probal sem že vse možne kreme za "podvozje", tudi to, kar uporabljaš ti Betty, pa ni nič delovalo!

A sem našel kremo - mast, konjsko mast!!! Gre za kremo, ki je namenjena za mazanje kravjih vim: http://www.lek-veterina.si/si/konji/vetaseptal/ To pomaga!!! Od kar uporabljam to zadevo, nimam več niti enega "problemčka" s podvozjem!

Dobite jo pri veterinarju, pa naj vam ne bo nič nerodno rečt za to kremo - je registrirana tudi za športnike!!!

lp,r.

Če te pa na kolesu rado zebe, se pa cel namaži s Finalgolom! Deluje preverjeno, Vrečka! 8) (Nisem pa sigurn če še obstaja, od tega "eksperimenta" je že več kot 20 let....) :mrgreen:
Ernesto 26.06.2008 21:13
laufar je napisal:

Če te pa na kolesu rado zebe, se pa cel namaži s Finalgolom! Deluje preverjeno, Vrečka! 8) (Nisem pa sigurn če še obstaja, od tega "eksperimenta" je že več kot 20 let....) :mrgreen:

Mam še eno tubo Finalgona doma, ga šparam za ledeno dobo. :mrgreen: Drgač se ga pa ne dobi več.
scottscale 26.06.2008 21:30
Xenofit second skin
Lea 28.06.2008 13:51
ona1 je napisal:
Zizou je napisal:

kaj to je edina rešitev?

V lekarni kupi inzulinko pa prešpikni.
ona1 01.07.2008 08:10
Lea je napisal:

podoben nasvet sem že dobila a ga nisem izvedla do konca, mogoče pa je inzulinka boljša ideja -hitro in neboleče :evil:
Zizou 01.07.2008 10:11
Pričel sem uporabljati Vetaseptal in je res super (koža lepo gladka, brez odrgnin in vnetij)
Alzy16 02.07.2008 15:01
Seveda :) KK je kravam dobro :)
Lea 02.07.2008 16:11
ona1 je napisal:
Lea je napisal:

podoben nasvet sem že dobila a ga nisem izvedla do konca, mogoče pa je inzulinka boljša ideja -hitro in neboleče :evil:

Jp. Inzulinka je najkrajša in najtanjša iglica, zato je mesto vboda kar se da majhno, narediš pa luknjo da gnoj lahko steče ven. Boš mogla tud mal stisnt če ne bo šlo samo od sebe ven... :?
daRkdog- 02.07.2008 20:00
taprava nutella ven teče :) mal drugacne barve no
1
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI