Mravljinci v rokah

Domov > Forum > Mravljinci v rokah

Mravljinci v rokah

SORTIRAJ PO:
Greggson 05.07.2008 10:26
Pozdravljeni!

Zanime me, če ima kdo oz. je imel podobne probleme, namreč vedno, ko sem približno pol ure do 45 minut na kolesu, mi zaspijo prsti na rokah, roka postane trda, nato jih moram začet razgibavat, nakar se pojavijo neprijetni mravljinci.
Zanima me, kaj bi lahko bil vzrok za nastanek tega. Mogoče ni pravo razmerje med sedežem in balanco, tako da pride preveč teže na roke v zapestju?

Lep pozdrav!
Ernesto 05.07.2008 10:37
Verjetno so težave v vratni hrbtenici. Na kolesu je prisiljena drža, ker si nagnjen preveč naprej in navzdol, glavo pa povzdiguješ gor. Tako ti verjetno v vratnih vretencih stiska živčni kanal, ki je povezan z rokami.
Rešitev; Eksperimentiraj z nastavitvami na kolesu, tako da boš našel najudobnejšo pozicijo.
Nasvet; Obišči osebnega zdravnika in zahtevaj napotnico za fiziatra.
Italija 05.07.2008 10:43
http://www.bikefitting.com/
kolesko 05.07.2008 10:50
To maš po celi roki ali samo po dlani te probleme?
Greggson 05.07.2008 11:25
Samo roke od zapestja do prstov.
mndrin 05.07.2008 11:27
Iste težave imam tudi sam, če preveč časa držim roke na istem delu krmila...
kolesko 05.07.2008 11:59
Verjetno pride do tega zaradi pritiska na ulnarni živec v dlani.
Te rokavice so posebaj narejene za to, da razbremenijo pritisk na ta živec:
Greggson 05.07.2008 12:04
Ja, tudi to sem že pomislil, da me rokavice v zapestju preveč držijo, kar mi onemogoča prekrvavitev v prstih.
malo 05.07.2008 12:28
kolesko je napisal:
Verjetno pride do tega zaradi pritiska na ulnarni živec v dlani.
Te rokavice so posebaj narejene za to, da razbremenijo pritisk na ta živec]


Kje pa se te rokavice lahko kupi ? Mene tudi mravljinci zgečkajo, ko vozim po cel dan in več dni...
LudWIG 05.07.2008 12:40
malo je napisal:
kolesko je napisal:
Verjetno pride do tega zaradi pritiska na ulnarni živec v dlani.
Te rokavice so posebaj narejene za to, da razbremenijo pritisk na ta živec]


Kje pa se te rokavice lahko kupi ? Mene tudi mravljinci zgečkajo, ko vozim po cel dan in več dni...


Sem jih ravno naročil tukaj http://tinyurl.com/6r7ewc
Če jih nimajo na spletni strani, pokliči.

Sicer je več različnih modelov (to so Specializedove), jaz bom vzel enega za okoli 25 eur.....
kolesko 05.07.2008 13:02
Ptuj - Bike Ek
Celje - BL Šport
Ljubljana - Brake Point
malo 05.07.2008 13:08
Hvala na info...
Sergej_Pomurje 05.07.2008 13:33
Prestavi sedež za 5 mm nazaj pa oi bolje, ker bo več teže na zadnjem kolesu in manj na rokah. V večini primerov deluje.
Greggson 05.07.2008 17:12
Sergej_Pomurje je napisal:
Prestavi sedež za 5 mm nazaj pa oi bolje, ker bo več teže na zadnjem kolesu in manj na rokah. V večini primerov deluje.


Že tako imam roke kar dovolj stegnene, če pa dam sedež bolj nazaj bo pa pomoje še slabi.
laksikon 06.07.2008 00:47
jaz sem opazil, da ima tudi velik faktor belanca ...pomemben podatek je KOT in ZAVOJ. Imel sem neko navadno ravno in nato sem nabavil eno riser belanco, katera je bila bolj "ergonomska" - zvita malenkost proti meni in upognjena navzgor. Velika razlika.

Seveda so še pomebni ročaji ali gripi in rokavice. Fino je tudi kombinirat različne pozicije med vožnjo (rogi).
Greggson 07.07.2008 13:21
Na zgornjem linku ne najdem nobenih rokavic.
Jih ni mogoče naročiti preko spleta? Sem interesent.
JakaKk6933 07.07.2008 21:46
Meni se je to dogajalo na gorcu, prsti "zaspali" po kakšni uri, uri in pol. Sedaj pa na specialki uporabljam druge rokavice (dvoje) in me zaspani prsti ne matrajo več.
Lahko da je to zaradi drugačnega držanja krmila, samo sem na gorcu skoraj ves čas držal za ročke. Tako da so očitno res krivec rokavice. So pa oboje malo bolj podložene spodaj, prejšne so bile bolj tanke.

Verjetno imaš sedaj bolj tanke rokavice. Torej, poskusiš z debelejšimi?
tejcika 29.07.2008 14:38
jaz imam isto samo da meni zaspi samo zapestje prste čutim nevem pa kakšen vzrok :) :D
Fast Boy 04.08.2008 22:59
Pozdravljeni

Tudi sam imam težave z mravljinčastimi prsti na gorcu. Ko se mi to zgodi se ustavim in razgibam roko, pa je v redu. Drgač sm si jest sedež malo naprej pomaknu, ravn zarad tega ker sem imel bolečine v ramenskem obroču. Pa sem mislil, da bom to izboljšal, pa ne pomaga.

A mogoče, kdo ve, če bi bilo bolje, da bi na belanci zamenjal tisti kos, na katerem je privijačena belanca, z krajšim, pa mogoče potem ne bi bilo mravljincev več.

Hvala. Lp
mark 05.08.2008 15:32
Meni se to dogaja samo na gorcu, na cestaku pa nikoli. Sodim, da zato, ker na cestaku kombiniram kakšnih 5 različnih prijemov balance, na gorcu imam pa samo eno možnost. Najbrž bi bilo bolje že z rogovi, bi imel takoj še en prijem.
rs1975 18.05.2012 13:57

Tudi mene mučijo mravljinci. Pojavijo se mi po cca. 40-45 min vožnje, in sicer samo v desnem mezincu!?

 

Zanimivo, da se to pojavio samo takrat, ko vozimo po ravnem, pri vožnji v klancu teh mravljincev nimam.

 

Drugače pa vozim fitnes kolo, uporabljal pa Specialized rokavice z gelom.

 

 

gape0000 18.05.2012 15:12

Meni so se te težave z mravljinci začele pojavljati ko sem znucal stare rokavice zdaj z novimi   rokavicami teh težav nimam , predlagam pa da ste pozorni ob nakupu kje točno so gel žepki ker nekatere firme jih imajo na dejansko neuporabnih delih.  

rs1975 to je zato ker pri vožnji v klanec imaš težo bolj na zadnjem delu kolesa in razbremeniš roke, predlagam ti da čimvečkrat spremeniš pozicijo rok na ravnih delih. 

Mlinar 18.05.2012 15:58

zivjo

 

sam sem imel podobne probleme, pa sem mislil da imam pač premalo ojačana zapestja... ko sem pripeljal kolo na servis, me je serviser vprašal če imam kaj problemi z mravlinci.. eni imajo velik izkušenj in že ob pogledu vejo kaj in kako..

nekoliko mi je zasukal balanco in prestavil ročke. rezultat je odličen!! dejstvo: ob prijemu imam sedaj ravno zapestje, pred tem pa temu ni bilo tako:))

1
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI