Mavic: Ksyrium Elite Vs. Cosmic Elite

Domov > Forum > Mavic: Ksyrium Elite Vs. Cosmic Elite

Mavic: Ksyrium Elite Vs. Cosmic Elite

SORTIRAJ PO:
Lucc 28.07.2008 13:13
Živjo, odločam se za nakup rabljenega seta koles, ciljam predvsem na rang tehle dveh:

KSYRIUM ELITE
teža seta: 1690 g
obroč: Maxtal, UB control, višina (S/Z) 22/25 mm
napere: nerjavečje jeklo (18/20)
pesta: alu, ležaji QRM+
posebna cena seta pri Veb company: 469 eur

COSMIC ELITE
teža seta: 1900 g
obroč: aluminij 6106, UB control, višina 30 mm
napere: nerjavečje jeklo (16/20)
pesta: alu, ležaji QRM
posebna cena seta pri Veb company: 389 eur
vir: Veb company
http://www.veb-c ompany.si/obroci_mavic.php

Ksyriumi so vidno (210g!) lažji in dražji (novi). Vidim pa, da kot rabljeni bolj izgubijo na ceni. Na forumu so rabljeni Cosmici v povprečju nekoliko dražji kot rabljeni Ksyriumi…

Cosmici so bolj aerodinamični, vendar ne vem kaj to pomeni za mojo vožnjo (rekreativno), povprečje treningov je ponavadi do max 30 km/h :ups:, prej manj kot več... Ne vem če pri takšni hitrosti v aerodinamiki igra tako pomembmo vlogo nekaj mm višji rob. oz. če odtehta vidno razliko v teži...
Hvala za mnenja.
JC29 28.07.2008 13:21
Za ta dnar se ti bolj splača Zonde nabavt :) Če pa že zbiraš med tema dvema potem bi jst na tvojem mestu prve vzel. Cosmici so pretežki.
gepard 28.07.2008 13:23
Sem ksyrium elite set vagal in tehta z zapenjači 1900 g, tako da ta teža ni realna :evil:
Lucc 28.07.2008 13:33
Čadež je napisal:
Za ta dnar se ti bolj splača Zonde nabavt :) Če pa že zbiraš med tema dvema potem bi jst na tvojem mestu prve vzel. Cosmici so pretežki.

Če bi imel campo sploh ne bi dvomil... (samo mam oz. bom imel shimano :?)
StaraKost 28.07.2008 13:59
Zato obstaja shimano račna. V čem je razlika, če na obroču piše MAVIC ali CAMPA, če imajo shimano račno?

Ne mi reč, da napis CAMPA ne paše na Shimano opremo, vsi drugi napisi pa pašejo?
Lucc 28.07.2008 14:00
gepard je napisal:
Sem ksyrium elite set vagal in tehta z zapenjači 1900 g, tako da ta teža ni realna :evil:

Ne me basat, pol majo Cosmici več kot 2 kili :roll:
Tovarniški podatki so res realni...
Lucc 28.07.2008 14:03
StaraKost je napisal:
Zato obstaja shimano račna. V čem je razlika, če na obroču piše MAVIC ali CAMPA, če imajo shimano račno?

Ne mi reč, da napis CAMPA ne paše na Shimano opremo, vsi drugi napisi pa pašejo?

OK menjava račne... Samo mi res ne guštira videt Ultegro + Zonda. Sej funkcionalno je, samo vizuelno mi ne gre skupaj. Lahko sem edini, ki tako mislim, sem pač čuden... :?
Razen če bi pisalo Bora Ultra :lol: :lol: :lol:
StaraKost 28.07.2008 14:06
Torej na SRAM opremi ne sme bit CAMPA ali SHIMANO obročev, ker ne paše vizualno?
Lucc 28.07.2008 14:08
StaraKost je napisal:
Torej na SRAM opremi ne sme bit CAMPA in SHIMANO obročev, ker ne paše vizualno?

Ne me zdej masirat kaj bi pašalo na Sram. Če bi jaz imel Sram grupo in bi izbiral obroče, bi izbral Mavic ali Fulcrum. Ne rečem pa, da Shimano in Campa ne pašejo oz. "ne sme bit" :roll:

Raje bi se osredotočil na temo. Izbiram med Cosmic Elite in Ksyrium Elite.
blaž 28.07.2008 14:56
Glede na to da si napisal da aerodinamika in teža ne igrata velike vloge saj voziš rekreativno bi predlagal še kaj cenejšega. Saj pri navadni vožnji ne boš čutil velike spremembe med tema dvema obročema ali med malo slabšimi obroči 8)

Priporočam tudi da ne kopuješ pri vebu saj nas ima kar veliko tu na forumu slabe izkušnje z njimi. Pojdi raje v kakšno drugo kolesarsko trgovino in plačaš par evrov več in imaš mir, ne pa da jih neprestano voziš nazaj na servis in bentiš med vožnjo :D
Merlin 28.07.2008 17:08
Ni dvoma KSYRIUM ELITE. So lažji in zelo vzdržljivi.

Teža je višja samo tehtajo pa se brez trku in napenjalcev. Teža pa bo cca 100g višja kot jo je navedel proizvajalec. Samo pri večini je tako naprimer Zeero 0 tekta krepko več kot 100g več od navedenega kar je % precej več. Sploh na vložena sredstva :!:.
cunego 28.07.2008 17:49
StaraKost je napisal:

pač ne paša campa in šimano.... vizuelno.
Isto, ku ne pašajo rally diški na lado nivo ;)
caelebis 29.07.2008 18:24
Zdravo,
Zgolj opozorilo: bodi pozoren na napere pri mavic cosmic elite, saj se le te rade obračajo ter ob večjih silah začnejo biti zelo glasne. V parih dneh jih max. stestiraj, tako da v kolikor opaziš kakšne nepravilnosti jih neseš nazaj in trgovec ti mora dati nove (v roku 8 dni od nakupa) saj si v nasprotnem primeru takoj kakšnih 40 dni brez njih, saj je reklamacijski postopek v Sloveniji dolg iz meni neznanega razloga :roll:
Lucc 29.07.2008 18:50
Hvala za info :!:
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI