Mleko hitro obnovi mišice

Domov > Forum > Mleko hitro obnovi mišice

Mleko hitro obnovi mišice

SORTIRAJ PO:
Ich 01.09.2008 18:25
http://www.rtvslo.si/zabav a/modload.php?&c_mod=rnews &op=sections&func=read &c_menu=4&c_id=36628

Moti me, da ni napisan kdo je opravljal raziskavo.
Skalaš 01.09.2008 18:27
Jaz ga veliko spijem, ker mi je dober :P
Lp
DusanK 01.09.2008 18:33
Čez čokoladno mleko ga ni !
Dawid 01.09.2008 18:59
Jaz mleka ne pijem, ker ga enostavno ne morem, okus mi nikakor ne odgovarja.
Čokoladno mleko, jogurt, kakav pa je druga pesem....(tega pa spijem veliko)

Lp
kmet 01.09.2008 19:24
članek ni podpisan, ker ni verodostojen. sicer je takih reklam še dosti, za katere vemo kdo jih podpira, jaz pa še vedno mislim, da je mleko za dojenčke. človek je edina žival, ki pije mleko še po končanem dojenju. sojino, riževo, ovseno,...mleko je res zdravo, spoloh če ga sam narediš doma in je nadomestek navadnega mleka.
dober tek, in
ne me tepst 8)
lp, mirko
SODROVC 01.09.2008 19:44
Kitarist je napisal:
Jaz mleka ne pijem, ker ga enostavno ne morem, okus mi nikakor ne odgovarja.
Čokoladno mleko, jogurt, kakav pa je druga pesem....(tega pa spijem veliko) Lp


Maši otroci tudi ugotavljajo, da mleko iz trgovine ni dobro. Tisto, ta mastno (kravje, neposneto), če je brez smetane, je pa dobro. 1,5 - 2 L/dan ga gre.
morison 01.09.2008 20:03
Sem mprepričan, da je res, kar piš v članku. :D
ogi 01.09.2008 20:27
Citat:
Znanstveni ki so v najnovejšem objavljenem članku zapisali, da po telesni dejavnosti k obnovi mišic najbolj pripomore mleko.

"Najnovesj a" raziskava je stara vsaj kaksne 4 ali 5 let. Pa se citirali so jo napacno oz. nepopolno. No verjetno je niso citirali, ker jo v zivljenju se niso videli, kaj sele prebrali.
Anyway... ni se slo o mleku ampak o cokoladnem mleku z nic ali pa zelo malo mascob. Raziskavo so delali na neki ameriski univerzi (trenutno sem prelen da bi sel iskat tocno kje, kdo in kdaj, prav tako pa mi je to uslo iz spomina) in v primerjavi s pitjem razno raznih "regeneracijskih" napitkov, so bili rezultati cokoladnega mleka za par procentov boljsi kot pri Gatoradu in tudi za vec kot 20% boljsi, kot pri ostalih napitkih. Seveda, je Gatorade takoj prijavil, da je raziskava neobjektivna :)
presna 01.09.2008 20:45
kmet je napisal:
članek ni podpisan, ker ni verodostojen. sicer je takih reklam še dosti, za katere vemo kdo jih podpira, jaz pa še vedno mislim, da je mleko za dojenčke. človek je edina žival, ki pije mleko še po končanem dojenju. sojino, riževo, ovseno,...mleko je res zdravo, spoloh če ga sam narediš doma in je nadomestek navadnega mleka.
dober tek, in
ne me tepst 8)
lp, mirko


Jaz bi se kr strinjal , ko sem bil dve leti presnojedec so me učili tole.
MLEKO
- priljubljena hrana = morilec številka ena
- samo človek pije mleko po dobi dojenja
- kupljeno mleko je mešanica mleka mnogih krav, pa naj bodo breje ali bolne!
- nobena druga hrana ne povzroča tolikšnega predčasnega staranja kakor mlečni izdelki
- najslabše med mlečnimi izdelki je homogenizirano mleko- alpsko mleko.
- zahodna ljudstva, ki popijejo ogromne količine mleka imajo najslabša okostja. Kalcija v grobi obliki, ki je vezan na težko prebavljivi kazein, človek ne more uporabljati, še zlasti ne, če se mleko z obdelavo nevarno spremeni in postane mrtva snov!
- povzroča kožne bolezni in alergije!
- telički, ki so jih hranili s pasteriziranim mlekom so v šestih mesecih pomrli
- vzrok za srčni infarkt nista ne holesterin ne nikotin, temveč povsod navzoče mleko!
- zlo ni v mleku samem, temveč v homogeniziranju, ki ga danes uporablja vsa mlečna industrija
- mleko ima poleg kruha največ lepilnih učinkov (sluz, prehlad), povzroča zaprtja, alergije alergije
- otroci, ki pijejo kravje mleko postanejo nenormalno veliki, manjkajo jim nekatere mineralne snovi in lecitin kot hrana za živce in možgane
- dojenčki, ki pijejo kravje mleko so prepitani, nenehno prehlajeni, imajo temenice, izpuščaje- nevrodermitis; bolje bi bilo kozje ali ovčje mleko, bolje sojino in najboljše mandljevo mleko- ki je najbolj podobno materinemu mleku!
- skromno živeča ljudstva (Hunze), ki ne pijejo mleka, imajo močne kosti in zobe!
- telo odlaga kalcij iz kravjega mleka kot strup k že obstoječim odpadkom- na stene žil- poapnenje- namesto, da bi otrdil kosti, otrdijo arterije
- visoka količina holesterina- jetra morajo opraviti še dodatno delo in zato zbolijo
- s popolnoma napačno, mrtvo, umetno hrano mati že v rani dobi zaseje seme za tolščico in vse druge bolezni, zlasti kožne- nevrodermitis
- če že moraš uživati mleko, uživaj le samega zase
- kravam dajejo genske hormone za rast, ljudem priporočajo vse več mleka, pijemo gensko mleko, naši otroci bodo tako še prej dobili levkemijo!
- po tretjem letu ljudje nimamo več encimov sirila in laktaze- tako mleko v prebavnem traktu tako kot meso zgnije!- mleko požene- seveda, telo se hoče čimprej rešiti strupa!

Seveda resnic je več .
Grom 01.09.2008 20:57
presna je napisal:
kmet je napisal:
članek ni podpisan, ker ni verodostojen. sicer je takih reklam še dosti, za katere vemo kdo jih podpira, jaz pa še vedno mislim, da je mleko za dojenčke. človek je edina žival, ki pije mleko še po končanem dojenju. sojino, riževo, ovseno,...mleko je res zdravo, spoloh če ga sam narediš doma in je nadomestek navadnega mleka.
dober tek, in
ne me tepst 8)
lp, mirko


Jaz bi se kr strinjal , ko sem bil dve leti presnojedec so me učili tole.
MLEKO
- priljubljena hrana = morilec številka ena
- samo človek pije mleko po dobi dojenja
- kupljeno mleko je mešanica mleka mnogih krav, pa naj bodo breje ali bolne!
- nobena druga hrana ne povzroča tolikšnega predčasnega staranja kakor mlečni izdelki
- najslabše med mlečnimi izdelki je homogenizirano mleko- alpsko mleko.
- zahodna ljudstva, ki popijejo ogromne količine mleka imajo najslabša okostja. Kalcija v grobi obliki, ki je vezan na težko prebavljivi kazein, človek ne more uporabljati, še zlasti ne, če se mleko z obdelavo nevarno spremeni in postane mrtva snov!
- povzroča kožne bolezni in alergije!
- telički, ki so jih hranili s pasteriziranim mlekom so v šestih mesecih pomrli
- vzrok za srčni infarkt nista ne holesterin ne nikotin, temveč povsod navzoče mleko!
- zlo ni v mleku samem, temveč v homogeniziranju, ki ga danes uporablja vsa mlečna industrija
- mleko ima poleg kruha največ lepilnih učinkov (sluz, prehlad), povzroča zaprtja, alergije alergije
- otroci, ki pijejo kravje mleko postanejo nenormalno veliki, manjkajo jim nekatere mineralne snovi in lecitin kot hrana za živce in možgane
- dojenčki, ki pijejo kravje mleko so prepitani, nenehno prehlajeni, imajo temenice, izpuščaje- nevrodermitis; bolje bi bilo kozje ali ovčje mleko, bolje sojino in najboljše mandljevo mleko- ki je najbolj podobno materinemu mleku!
- skromno živeča ljudstva (Hunze), ki ne pijejo mleka, imajo močne kosti in zobe!
- telo odlaga kalcij iz kravjega mleka kot strup k že obstoječim odpadkom- na stene žil- poapnenje- namesto, da bi otrdil kosti, otrdijo arterije
- visoka količina holesterina- jetra morajo opraviti še dodatno delo in zato zbolijo
- s popolnoma napačno, mrtvo, umetno hrano mati že v rani dobi zaseje seme za tolščico in vse druge bolezni, zlasti kožne- nevrodermitis
- če že moraš uživati mleko, uživaj le samega zase
- kravam dajejo genske hormone za rast, ljudem priporočajo vse več mleka, pijemo gensko mleko, naši otroci bodo tako še prej dobili levkemijo!
- po tretjem letu ljudje nimamo več encimov sirila in laktaze- tako mleko v prebavnem traktu tako kot meso zgnije!- mleko požene- seveda, telo se hoče čimprej rešiti strupa!

Seveda resnic je več .


Se strinjam s "presno"!

Več o NE-mleku na linku
http://www.notmilk .com/

Ostalo pa je reklama mlekarske industrije, sploh ALPSKO MLEKO, ki ni nikoli niti od daleč videlo ALP...mogoče niti trave ne... pa tudi iz SLO ni!!! ajajaj
:idea:
ZigaK 01.09.2008 21:33
:lol:
fantje, če bi malo bolj resno prepričevali, bi mogoče koga še prepričali. Tako pa imam ob takih izbruhih asociacije na hare krišno, jehovce, nlp-je, reptile, ...

recimo tale je zakon:
Citat:
- vzrok za srčni infarkt nista ne holesterin ne nikotin, temveč povsod navzoče mleko!

in potem takoj naslednja:
>
Citat:
- zlo ni v mleku samem, temveč v homogeniziranju, ki ga danes uporablja vsa mlečna industrija

:lol:

Čisto resno: saj mogoče imate prav, ampak dajte od sebe resne argumente ne pa taka bluzenja. :roll:
Buschi 01.09.2008 21:34
Torej, bi moral jaz, ki že celo življenje na dan v povprečju popijem 2-3 litre mleka, biti že davno davno pokojen...
Steel 01.09.2008 21:36
Buschi je napisal:
Torej, bi moral jaz, ki že celo življenje na dan v povprečju popijem 2-3 litre mleka, biti že davno davno pokojen...
Saj ne skrivaš :lol:
presna 01.09.2008 21:38
Buschi je napisal:
Torej, bi moral jaz, ki že celo življenje na dan v povprečju popijem 2-3 litre mleka, biti že davno davno pokojen...

Buschi , pa saj ne zgledaš preveč dobro , sem te prejle videl , ko si trgovino zapiral. :D
žilca 01.09.2008 21:38
mleko kot prvo ne obnovi mišic, kaj šele hitro. :D hitro regeneracijo dobiš z veliko spanja, beljakovin in kakovostnih pravih oglikov in mineralov vitaminov. Tudi raztegovanje kit po vsakem treningu je pomembno, seveda ko so mišice še ogrete, da jih ne poškudujemo, seveda to velja tudi pred začetom treninga, da mrzlih mišic ne raztegujemo, ker s tem porabimo energijo in poškodijemo mišice.

mleko-ne hvala, najbolje voda ali radenska
presna 01.09.2008 21:48
ZigaK je napisal:
:lol:
fantje, če bi malo bolj resno prepričevali, bi mogoče koga še prepričali. Tako pa imam ob takih izbruhih asociacije na hare krišno, jehovce, nlp-je, reptile, ...

recimo tale je zakon:
Citat:
- vzrok za srčni infarkt nista ne holesterin ne nikotin, temveč povsod navzoče mleko!

in potem takoj naslednja:
<table class="bb-quote" cellspacing="1"> <tr><td class="title">Ci tat:</td></tr>< tr><td class="content"> - zlo ni v mleku samem, temveč v homogeniziranju, ki ga danes uporablja vsa mlečna industrija</td></tr& gt;</table>
:lol:

Čisto resno: saj mogoče imate prav, ampak dajte od sebe resne argumente ne pa taka bluzenja. :roll:


Hare krišna sem siguren , da se bolj zdravo prehranjuje kot pa mi. Kako ti naj dam resne argumente , če jih pa nimam . Sem rekel , da to trdijo , tako kot trdijo razne znanstvene raziskave v njegov prid. Jaz vem ,da je vsak svoje sreče kovač . Jaz vse živo probujem , vsakih 10 let nekaj drugega in to enih 12 krat , potem pa makar umrem. :D
ogi 01.09.2008 22:01
presna je napisal:
Sem rekel , da to trdijo , tako kot trdijo razne znanstvene raziskave v njegov prid.

Upam da ti je jasna razlika med znanstveno raziskavo in blodnjami nekega frustriranega modela, ki se je odlocil, da je vse razen tistega kar pocne zanic. Je pa res, da obstajajo znanstvene in "znanstvene" raziskave. Ampak se tako "znanstvena raziskava" je bolj verodostojna od tvojih podatkov.
presna 01.09.2008 22:02
Mogoče ??
tomasson 01.09.2008 22:04
Tudi sam sem zadnje čase slišal to debato po tv-ju, da bi naj mleko zelo hitro "spočilo" mišice!

Osebno zelo rad pijem mleko, včasih tudi kar za žejo, pa moram reči, da ste me s temi argumenti kar prestrašili! :|
Ker sem se hotel prepričati tudi z drugih virov, kaj pravijo o mleku, sem našel stran http://www.aktivna.si/pre hrana/za-aktivne/ali_je_mleko_ zdravo-8280@2.aspx in preštel spet nič kaj vzpodbudno ovico o mleku! :|

Kaj naj zaj mater, zavržem mleko, kateremu sem posvečal kar nekaj časa na mojem 20 let starem jedilniku? :| Ja nevem, potem očitno že nekaj je na tem, pa se je to tak govorilo, pa se sedaj tudi govori, samo se pozabi, pa se ga dalje "cepa", ker navada je železna srajca!
presna 01.09.2008 22:33
To je to , navada je železna srajca . Samo da se o tem govori in je že dobro , več virov več vedenj.Nekaj je pa res hudo narobe z našo prehrano , če pogledamo koliko je danes rakastih obolenj. V vrtcih je največ alergij in to ne boste verjeli . Mleko in jajca . Čudno , če je tako zdrav. Pa na prejšnem linku piše najnovejše raziskave so pokazale....itd. In nisem spet jaz tisti , ki bi te nebuloze trdil.
ogi 02.09.2008 08:16
No prej omenjeni link sem nehal brati po tretjem stavku, kjer pise tole:
Citat:
Dr žave z najvišjo porabo mlečnih izdelkov (ZDA in Skandinavija) imajo baje tudi najvišjo stopnjo obolenj za osteoporozo.

Ce ze nekdo pise nekaj naj stvar vsaj preveri. Lahko da ima ZDA in Skandinavija najvisjo stopnjo obolenj za osteoporozo. Lahko pa tudi ne. Ampak danes ti vzame pol minute in imas statistiko. Ko pa se nekdo gre neke znanstvene razprave in se mu ne da niti pogledati statistike zato raje napise "baje imajo", je pa vse skupaj vsaj malo kretensko in na nivoju babjih cenc... ceprav imajo branjevke na trznici verjetno vecjo kredibilnost.
Naj za te trditve proizvede vsaj eno povezavo na kolikor toliko spodobno raziskavo pa bo. Dokler bo pa vir teh trditev casopis Elle (revija na nivoju Nove in Lady, Slovenske novice so pa v primerjavi s tem ze casopis posvecen izkljucno visoko zapletenim znanstvenim raziskavam) mi je pa vse skupaj brezpredmetno.
Truplo 02.09.2008 08:20
Nisem še zasledil podobno bedastih pisanj, da pa je mleko krivo za večino obolenj in da je kot prehrana zanič.

Rekel bi, da je mleko hrana in ne pijača. Torej ga samo pijemo, da pogasimo žejo, res izjemoma.

Drugače pa?
Truplo 02.09.2008 08:23
Buschi je napisal:
Torej, bi moral jaz, ki že celo življenje na dan v povprečju popijem 2-3 litre mleka, biti že davno davno pokojen...


Prej boš "hin", če boš dnevno popil dva do tri litre kakšne koka kole ali kakšen drug peneč zvarek, he, he... Mogoče malce pretiravaš s količino popitega mleka, jaz pač trdim, da mleko ni pijača, ampak hrana. Sam imam tudi rad mleko, za sedaj imam 50 let, sem zdrav kot dren, meni je normalno, da prevozim za "obično" turo krepko nad 200 km ipd... Sicer k zdravniku ravno ne hodim, mogoče sem rakast, le da tega še ne vem. Ampak, da bi bilo za to krivo SAMO mleko, ajde :mrgreen:
miha- 02.09.2008 08:25
@Truplek , maš ljudi, ki celo življenje kadijo, pa so popolnoma zdravi, pa to še ne pomeni, da je kajenje zdravo...

lp
TUFU 02.09.2008 08:45
Tule se še marsikaj lepega najde:

http://www.milk sucks.com/index2.asp
pjer 02.09.2008 09:24
Nekje sem prebral, da je za regeneracijo mišic najpomembnejši čas takoj po koncu treninga. In v tem časuje nujno pojesti lahko prebavljive snovi( beljakovine in ogljikove hidrate - mešanica 70:30 ), če se le da popolnoma brez maščob, ki bistveno podaljšajo prebavo zaužite hrane in zato (z maščobo) ni pravega učinka!
Morda bi bilo bolje piti posneto mleko, pa tudi sicer ne priporočam mleka s 3.2 % maščobe !
presna 02.09.2008 09:28
ogi je napisal:
No prej omenjeni link sem nehal brati po tretjem stavku, kjer pise tole:
Citat:
Dr žave z najvišjo porabo mlečnih izdelkov (ZDA in Skandinavija) imajo baje tudi najvišjo stopnjo obolenj za osteoporozo.

Ce ze nekdo pise nekaj naj stvar vsaj preveri. Lahko da ima ZDA in Skandinavija najvisjo stopnjo obolenj za osteoporozo. Lahko pa tudi ne. Ampak danes ti vzame pol minute in imas statistiko. Ko pa se nekdo gre neke znanstvene razprave in se mu ne da niti pogledati statistike zato raje napise "baje imajo", je pa vse skupaj vsaj malo kretensko in na nivoju babjih cenc... ceprav imajo branjevke na trznici verjetno vecjo kredibilnost.
Naj za te trditve proizvede vsaj eno povezavo na kolikor toliko spodobno raziskavo pa bo. Dokler bo pa vir teh trditev casopis Elle (revija na nivoju Nove in Lady, Slovenske novice so pa v primerjavi s tem ze casopis posvecen izkljucno visoko zapletenim znanstvenim raziskavam) mi je pa vse skupaj brezpredmetno.

Tebi je lepo , ker verjameš samo uradnim institucijam . Pa saj to je namen .
kolesko 02.09.2008 09:32
Dokler mi nekdo ne pokaže laboratorijskih raziskav vsebnosti snovi v mleku so čisto vsi članki babje čenče.

Te strani, ki jih limate gor pa so polne bedarij, isto kot par 'znanstvenih' strani, ki napovedujejo, da nas bo 2012 uničil panet x :D
ogi 02.09.2008 10:05
presna je napisal:
Tebi je lepo , ker verjameš samo uradnim institucijam . Pa saj to je namen .

Ja ko imas za izbiro uradno institucijo in casopis Lady mislim, da odlocitev ni ravno pretezka, ali pac?
miha- 02.09.2008 10:17
kolesko je napisal:
Dokler mi nekdo ne pokaže laboratorijskih raziskav vsebnosti snovi v mleku so čisto vsi članki babje čenče.

Te strani, ki jih limate gor pa so polne bedarij, isto kot par 'znanstvenih' strani, ki napovedujejo, da nas bo 2012 uničil panet x :D


To, da je homogenizirano mleko škodljivo za naše telo niso nobene "čenče".
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI