TT (KRONO)

Domov > Forum > TT (KRONO)

TT (KRONO)

SORTIRAJ PO:
KAVITATOR+ 29.10.2008 21:48
da ne bomo zasmetil teme Pokaži kaj voziš in ker je nekaj zanimanja kle vse o TT zadevah....
KAVITATOR+ 29.10.2008 21:50


balanca za Batmana :mrgreen: ...oblika je pa opsana.Sam ne vem če paše na vsak kolo.
Merlin 29.10.2008 22:43
Čudna balanca? Ne razumem filozofije z običajnimi zavorno prestavnimi ročkami.
Skalpel 29.10.2008 22:57
men deluje kot hibrid med navadno pa med krono balanco.. :) A se da na srednjih rogovih tud na sredini drzat? zgleda, kot da ma oblikovan za prste..

Drgač je pa TT kolo ena od mojih sanj.. enkrat upam, da si gam lahk kupu :) hehe...
bianchi 29.10.2008 23:04
taka balanca se lahko uporablja za prologe ko je treba menjavat na pospeševanjih, ki se ponavadi izvajajo stoje , tako da pride prav menjalna ročica tam kjer je!
tomyboy 29.10.2008 23:23
Krmilo res imenujejo, kot bi bil del BATMAN-ove opreme, design .....brez besed....cena pa tudi okoli 800-900 EUR za komplet.
Zakaj komplet ? Kot sem prav razumel iz njihove strani....
Prvo kupiš samo spodnji del za STI, Campa, SRAM ročke ali pa z original Xentis zavornim ročkam imenovan Xentis Aero Base X1 490 EUR
https://www.starbike.co m/php/product_info.php?lang=en &pid=10781
Nato je potrebno dokupiti še zgornji del za "ležečo" pozicijo
Xentis Aero Action X1 BES 369 EUR
https://www.starbike .com/php/product_info.php?lang =en&pid=9243
Res čudno. Mogoče jim zmanjša stroške, da ne delajo dveh različnih krmil. :?
Je pa zadeva res ultra lahka. Zgurnji del 201g, spodnji z ročkam vsega 255, skupaj pod 600g. Paše pa normalno na vsako oporo 31.8mm.




Kot iz kakšnega Sci-Fi -ja :)
Cwetko8091 30.10.2008 00:43
čiz nora tale balanca :D
caelebis 30.10.2008 07:55
Zadnje crono kolo katerega sem peljal je bil ta model 99' (le da je bil zelene barve)...sem se prav potrudil poiskati po internetu in verjemite, da je ravno tako letelo brez kakršnih koli fantazijskih krmil itd. :lol:
tomyboy 30.10.2008 08:06
Ja je letelo, samo tu krmilo nima veze. ;) Okvir, ki je bil testiran v modernem vetrovniku, pa verjami, da ima pri hitrosti na 50km/h veliiiiiiko veze. :D

Kakšen predlog za dobro crono krmilo ?
DI2 sistem tako odpade, tako da model z integriranimi ročkami za zavore.
Gledal sem model Complete Aero Bar pri WEB-u z popustom 408 EUR.
Teža za komplet 825g

ali pa red upgrade.

Je nujno vzeti tako nastavljivo krmilo ali je dovolj kar eno integrirano recimo od EASTON, kjer imaš na izbiro samo S,;M in L, z vsega 350g.
http://www.wiggle. co.uk/images/easton%20ec90%20a ttack%20tt%20bar.jpg
,kje r dokupiš potem ročke za zavore posebaj in je teža takšnega sistema, z dodatnimi karbonskimi ročkami (118g) za približno podobno ceno, 350g manjša ?
Skalpel 30.10.2008 09:02
Je kdo kdaj uporabljal navadne clip on roček na navadnem cestaku in krmilu? Se obnese? ali je brez veze... ?
andrejl 30.10.2008 09:11
se obnese...

pravzaprav se obnese bolj kot karkoli drugega. torej, če bi dal na navadno cestno kolo lahko samo eno stvar za krono, bi bil to gotovo clip on nastavek...
caelebis 30.10.2008 09:13
No sej kot sem jaz razumel je tale post namenjen TT nasplošno in ne samo krmilom.
Tomyboy: Tudi krmilo je bilo ta temu kolesu kamena doba(alu) v primerjavi z zgoraj predstavljenim :) Glede krmila...Jaz ti priporočam krmilo srednje kvalitete in tudi cenovnega razreda, saj verjemi mi da karkoli več je brezpredmetno, saj večino trase na krmilu zgolj sloniš, aero so pa zdaj itak vse.
Aja sem prou pozabu...tisti tvoj TT Look mora biti pa pravi stroj za peljat, zato verjamem da boš užival v vožnji z njim.
josko 30.10.2008 09:56
podjetje Ritchey se spusca v TT in triathlon. Za naslednje leto so ze naredili novo TT krmilo, kukr so pa odgovorni rekli da je to sele zacetek... mogoce se pa splaca pocakat na ričija.
caelebis 30.10.2008 10:14

Evo za cca. 240 EUR dobiš že solidno oziroma primerno rekreativni uporabi...FSA
cunego 30.10.2008 10:55



evo caelebis jst sm eden redkih imetnikov tega super TT kolesa... In ga ne zamenjam za nobenga karbonca :D Je pa aluminij + sprednja vilica karbon
caelebis 30.10.2008 11:42
:lol: Dober bicikel cunego ni kaj. Takrat ko sem ga jst vozil je bil eden izmed najhujših TT "strojev".
Verjetno so vsi takratni modeli takšne barve kot ga imaš ti...moj je bil pobarvan v klubske barve tako da je bil malenkost bolj poseben.
No verjamem, da gre tudi z to barvo ;) po ravnici okoli 50km/h
tomyboy 30.10.2008 12:12
cunego klasika ja, pa še prava znamka. ;)
Robert me vabi, da pridem čez zimo dol k vam na toplo malo gonit.
Se bomo lahko zmenili za kakšno družabno rundo. ;)
braneM 30.10.2008 12:26
tomyboy je napisal:
cunego klasika ja, pa še prava znamka. ;)
Robert me vabi, da pridem čez zimo dol k vam na toplo malo gonit.
Se bomo lahko zmenili za kakšno družabno rundo. ;)


bi pa kdaj pridružo, da se neboš sam tja dol peljal :D
tomyboy 30.10.2008 12:32
sven je napisal:

bi pa kdaj pridružo, da se neboš sam tja dol peljal :D

Itak, pa naredimo eno CE-Šaleško rundo na primorskem. ;)
Če slučajno ne ostanem brez kakšnega vitalnega dela na kolesu, sedajle čez zimo. :lol:
cunego 30.10.2008 12:32
http://izvir.mojforum.si


na tej strani se da zmenit za dobre runde pozimi (Vip. dolina, Kras, Italija.)... decembra in januarja se nas zbere tudi do 30 kolesarjev. Al pa če gremo v ITA z italijani nas je tudi čez 100 ;)

No, da ne bomo več smetli teme ;) prjavte se na zgornji forum in tam se da vse zmenit...So pa to dokaj hitre runde :D[/url]
KAVITATOR+ 30.10.2008 13:04
glede balance: Oval je enostavno ZAKON! za to ceno dobiš makino in 1000 nastavitev.Kar je zelo dobrodošlo še posebi pri prvih TT furah. Balanca more bit toga da ko vlečeš h seb ne zlomš in kriviš .
Jest mam ITM Nivola straight ki slovi kot zlo udobna...je fixna skor sam je pa pomojem dobra (udobna je pa ...:)
tomyboy 30.10.2008 13:56
Jaz bom prišel na bolj nedeljsko rundo, ne na kakšno hitro, ko tukaj že ne bomo več gonil. :)

Da se vrnemo k temi, ta Vision je zelo lepo krmilo,
Kot je razvidno ni dosti nastavitev. Pa tudi krepka teža 1035g in povruhu seveda ALU, kar pa ne bo šlo.
Karbonska različica je pa nekje cenovno v rangu Oval A901.
Nivola tudi izgleda dobro. Pa imaš ti za nastavljat ležeče ročke naprej nazaj, mogoče tudi kot ?
Mnogi tega nimajo. predvidevam pa, kot si dejal, je pa to dobro imeti ?
Samo te nmajo integriranih zavornih ročk, tako da to odpade, ker posebaj jih ne bi kupoval. Razen če bi bilo krmilo toliko cenejše.
Za Xentis, pa dobim točno ceno, da vidimo, če se čez zimo še česa "losamo", je v igri tudi to "batman" krmilo. Samo potem zna biti crono že skoraj na teži specijalke.
Zanimiv modela PRO 450 EUR




Če je zavito navzgorje tudi bolje ?

Ročke naj bi bile nastavljive tudi "teleskopsko" po dolžini.
Pa kako je z širino 38cm je premalo ne ?
Z 42cm, posebaj ko voziš na krmilu ali v kakšen klanček ko "aufcicaš", je kontrola kolesa dosti boljša ?
KAVITATOR+ 30.10.2008 14:44
Nivola je po nastavitvah podobnoi kot tale PRO (teleskopski podaljški)...toga je tut.Edin nima tko navzdol stranskih ročk ampak navzgor...pri aero to nima veze...je pa bolš ze klance furat :mrgreen: ...izgled je malo manj strupen kot tele PRO.

Men bolj ležijo ravni podaljški...tut bolš izgled je. ZA kere se boš odločil pa pomojem tvoja izbira.Zakrivljenih še nisem probal...jih pa bol triatlonci furajo se mmi zdi (udobnost)
uros 30.10.2008 14:52
tomyboy, tole pa bo mašina za marostarjev kronometer :mrgreen:
tomyboy 30.10.2008 15:14
Pri tem OVAL modelu sem že skoraj 90%.
Cena sprejemljiva, glede na to, da so ročke integrirane.
Niso preveč zakrivljene kot ta drugi model PRO, to tudi meni ni najbolj všeč. Čeprav ta RED upgrad OVAL model A900 ima pa že čisto ravne ročke.
Sedaj me zanima malo te prestave, kaj imaš ti SHIMANO ?
Kot sem gledal, ima ta samo en model 7800 in piše da je opcija da prestaviš med SIS index prestavlanjem zadaj in klasičnim kot smo včasih vozil na spodnji cevi.
Ne bi rad spet vozil tako kot včasih, ko si pol ure štelal da ni ružilo na zadnjem zobniku. :lol:

uros je napisal:
tomyboy, tole pa bo mašina za marostarjev kronometer :mrgreen:

Če mi uspe ubost še Xentis TT gor, bo bolj paša za oči.... ;)
KAVITATOR+ 30.10.2008 15:46
jest mam Campagnolo :mrgreen:
braneM 30.10.2008 19:48
KAVITATOR+ je napisal:
da ne bomo zasmetil teme Pokaži kaj voziš in ker je nekaj zanimanja kle vse o TT zadevah....


bravo za tole TT temo.

hitro eno hudo kolo gor,.... 8)



ko pa spet fotknem moje staro "kljuse" pa prilepim še starega rogača :mrgreen:
KAVITATOR+ 30.10.2008 20:21
a tole boš ubodu? 8O
ottto 30.10.2008 20:28
Do pomladi dva Ti kolesa v garaži MTB in cestni, če bo pa res kdaj višek sredstev pa nekaj takega:
braneM 01.11.2008 18:58
sven je napisal:
[

bravo za tole TT temo.

hitro eno hudo kolo gor,.... 8)



ko pa spet fotknem moje staro "kljuse" pa prilepim še starega
rogača :mrgreen:


In še moja 20 let stara TT lepotica z C-Record-om















:D :D :D
1 2 3 ... 27
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI