vikend gorske kolesarske ture po hribovju okoli celja

Domov > Forum > vikend gorske kolesarske ture po hribovju okoli celja

vikend gorske kolesarske ture po hribovju okoli celja

SORTIRAJ PO:
užitek 09.03.2009 17:46
Če bo ta v 2. vikend marca lepo vreme, vljudno Vabim preizkušene gorske kolesarje veterane(od 40 let dalje) obeh spolov, da se mi pridružijo vsaj v enem vzponu, v petek 13.marca na gorski vzpon na Šmohor (dolžina 40 km)iz laške smeri(Rečica), sobota -14.marca, gorski vzpon na Svetino(35 km) iz laške smeri (Jagoče) in v nedeljo 15. marca, gorski vzpon na Lisco-smer Laško-Šentlenart-Jurklošte r).vsak dan je štart ob 9.00 zjutraj izpred gostišča Belej- Celje(parking) (Laščani se nam pridružijo pri hotelu Hum-Laško)..dobro voljo, nasmeh in kondicijo, prinesite s seboj, v upanju na prijetno kolesarsko druženje, vas toplo pozdravljam in vidimo se.... :lol:
kahelehjavec 09.03.2009 18:17
:roll: rana ura, zlata ura.
užitek 09.03.2009 18:50
Se strinjam, osebno meni boj ustreza kakšno uro ali dve prej, ker pa ture niso ne vem kako dolge 3-5 ur, bomo do kosila nazaj...lp
kahelehjavec 09.03.2009 19:21
He he, še en, ki bo reveže raztegoval po klancih :mrgreen:
užitek 09.03.2009 19:40
Ja ...nikol ne veš na koga naletiš..veš...sn že tud jz prah briso odzad, pa sej vemo da mi ta star nismo tak dober ko ta mlad...mal mi je lepš pr duši če me prehiti kaka mlada, polna kondicije.. pa ugotovim da če že druga ne, mam pa še vsaj vid dober ha..ha.. no pa sej ne bo tak hudo...če maš voljo...si dobrodošel...(':D';) >
užitek 10.03.2009 10:39
užitek je napisal:
Če bo ta v 2. vikend marca lepo vreme, vljudno Vabim preizkušene gorske kolesarje veterane(od 40 let dalje-lahko pa tudi mlajši) obeh spolov, da se mi pridružijo vsaj v enem vzponu, v petek 13.marca na gorski vzpon na Šmohor (dolžina 40 km)iz laške smeri(Rečica), sobota -14.marca, gorski vzpon na Svetino(35 km) iz laške smeri (Jagoče) in v nedeljo 15. marca, gorski vzpon na Lisco-smer Laško-Šentlenart-Jurklošte r).vsak dan je štart ob 9.00 zjutraj izpred gostišča Belej- Celje(parking) (Laščani se nam pridružijo ob 9.30 pri hotelu Hum-Laško)..dobro voljo, nasmeh in kondicijo, prinesite s seboj, v upanju na prijetno kolesarsko druženje, vas toplo pozdravljam in vidimo se....vaš vodnik rekreacijskih skupin -užitek :lol:
užitek 13.03.2009 12:42
Ja blo je fajn...razočaran sm bil ker ni blo nobenga iz cela, ampak dans je še delovn cajt-razumem,sem bil pa tulk bol vesel Mojce iz laškiga, ki je prpelala svoja dva frenda- navdušena gorca iz Nemčije-turista..Gunterja in Hainza in vsi skupaj smo družno zašvical u strmine Šmohorja (784 m), sicer bol na izi...ampak blo je fajn,sprva je blo oblačn-gor je bil pa sonce...ma niti enga auta nismo srečal-kul..sfural smo vsi skup (42 minut-6600 m),gor smo mal poklepetal, pol pa gasa dol...pr zdravilišč smo se poslovil(še bomo šli skup-super) pol pa js čez Jagoče-u hrib nazaj u cele..ja ni kej, lepo je blo....hvala Mojci,Gunterju in Hainzu za lepo spoznavno gorsko turo...ja js pa upam, da juter na Svetino in u nedeljo na Lisco vas bo že kej več-nč bat, bo izi varianta..lep nasmejan gorsko kolesarski pozdrav-užitek -(cela tura 40 km- 2,25 ure- višinskih -800 m) povprečje 16,60 km/h(':D';)
užitek 14.03.2009 15:46
Hojla,ja dans pa presenečenje..pr Belej me je čakal star kolesarski maček z gorcom Matija, ki je prkolesaro iz Šmarja v R.dolini, da skup odfurama..po kratki debati sma jo mahnala proti Laškem...tam sma spila kafe u hotelu Hum..čakama..noben se nam ni prdružo...ja pol pa sma jo mahnala kr sama čez Jagoče ..pa hajd u planine- po lepi gozdni asfaltirani poti na Svetino.Blo je ful lepo vreme-sonce- pravi balzam. Ja morem priznat me je Matija kr pozitivno preseneto,bil je res dober..fajn je blo z njim furat...Pršla sma kr hiter u idilično naselje Svetino..pa gor do Vrunčevga doma (800 m), pa nazaj dol do Alminga doma(700 m)..pa po adrenalinski vožnji čez drn in strn čez hosto do Celjske koče(652 m)..tam je blo kul...seveda drink..pol pa gasa u hitrem spustu čez Vipotno nazaj u Cele,(cela tura je bila 37 km-2,08 ure-višinskih 922 m-povprečje 17,28 km/h) tam sma se razšla z mojo obljubo njemu, da se udeležim njegovga povabila na bližnjo gorsko turo..ja blo je fajn, poln tapravih kolesarskih užitkov...juter pa vas vabim na malo bolj daljšo in zanimivo turo na Lisco-948 m, čez Laško u vzpon proti Šentlenartu..spust do Jurkloštra in u glavni vzpon na Lisco..potem pa po isti poti nazaj domu....do kakšnih dveh
bomo že na južni - tura odpade, sam u primeru deža...kot po navad se dobimo ob 9.00 zjutri pred oštarijo Belej-Cele-laščani 9.30-izpred hotela Hum...bo izi varianta- ajd vidmo se-dobrodošli...-užitek :D';)
užitek 16.03.2009 10:55
Žal mi je, da učiri u nedelo ni blo nobenga-heroja-ke, da bi družno to odfural...trasa je bla krasna(asfaltna).. prek Laškega(Marij gradca) u vzpon u Vrh nad Laškim...( ocena vzpona lestvice od 1-5 ..je 2)pa krasn spust do Jurkloštra..pa čudovit vzpon na Lisco 948 m...strmina 10-30%(ocena vzpona lestvice od 1 do 5... je 3-4)nobenga prometa-krasna panorama na vrhu...pa vratolomen spust nazaj u dolino do Jurkloštra...pa spet lep vzpon u Vrh nad Laškim(ocena 2-3)...pa ponoven lep spust do Laškega...pa zadnji vzpon po desni strani Savinje prek Jagoč(ocena2) do Cela...vse skup 77 km..4.5 ure..višinskih m 1623...povprečje17.17km/h..n ajvečja 60.58 km/h...Vreme oblačno-ampak tapravo za gorce...traso sn odfuro sam in res z užitkom, brez posebnega naprezanja..dobra predpriprava na zahtevnejše celodnevne vzpone( priporočam jo dobrim rekreativcem)..pa kdaj drugič...lep pozdrav-užitek(':D' ;)
gregalina 17.03.2009 08:51
Škoda, da se lahko udeležijo le 40+ :(
maligor 17.03.2009 09:09
gregalina je napisal:
Škoda, da se lahko udeležijo le 40+ :(


lahk se pa men pridružiš v petek al pa soboto :) ,jst ne zbiram 40+ zraven nimam tulk kondicije :lol:
gregalina 17.03.2009 09:29
V petek in soboto se pa grem smučat. Sporoči, če boš še kakšen vikend šel kam s peciklom..se ti s fantom pridružima ;)
maligor 17.03.2009 11:22
gregalina je napisal:
V petek in soboto se pa grem smučat. Sporoči, če boš še kakšen vikend šel kam s peciklom..se ti s fantom pridružima ;)

Jst sem z Velenja,zdaj še sam čakamo da se sneg do konca stopi na Smrekovcu,Golteh,Uršlji itd,... pol pa akcija(no ja nekaj malega smo že v snegu tudi naredili) ;)
užitek 17.03.2009 14:26
Lepo da sta se oglasla.....gregalina, upam da če bomo kdaj skup fural u hribih, da ne boš u tangicah...ker pol povzročaš splošno nevarnost...pa če bi padla bi te čist ulupl..sta pa s fantom dobrodošla na kaki moji turi...lahk prideta čeprav sta hvalabogu mlajša...ne vem pa če vaju bom dohajal....relacije kam jo bom mahnu bom obveščal prek te moje teme na forumu...
gregalina 17.03.2009 14:34
Ja, le poročaj ;)
Kolko si pa te star? :) Midva sma v dvajsetih :)
Ful bi rada spoznala tiste konce tam okol (ker je dost hribov).. Js sm drgač z Griž, tak da lahko kr čez Košnco uletim.
kahelehjavec 17.03.2009 14:34
maligor je napisal:
gregali na je napisal:
V petek in soboto se pa grem smučat. Sporoči, če boš še kakšen vikend šel kam s peciklom..se ti s fantom pridružima ;)

Jst sem z Velenja,zdaj še sam čakamo da se sneg do konca stopi na Smrekovcu,Golteh,Uršlji itd,... pol pa akcija(no ja nekaj malega smo že v snegu tudi naredili) ;)


Na Golte se pa tudi sam spravljam že 3 leta. Mnda so lepi tereni za kolesarit.
Upam da mi bo letos uspelo.
užitek 17.03.2009 14:35
Lepo da sta se oglasla.....gregalina, upam da če bomo kdaj skup fural u hribih, da ne boš u tangicah...ker pol povzročaš splošno nevarnost...pa če bi padla bi te čist ulupl..sta pa s fantom dobrodošla na kaki moji turi...lahk prideta čeprav sta hvalabogu mlajša...ne vem pa če vaju bom dohajal....relacije kam jo bom mahnu bom obveščal prek te moje teme na forumu...
maligor ...učiri sm sfuro Mrzlico( 1122 m ), pa ti povem na Mrzlico je še kr na poti -sneg in led tik pod vrhom, pa velik mokrote in blata...tak da maš prav... kakih visokih makadamskih tur se še izogibi razn asfalta...jst sm bil učiri čist usran..dans sm odfuro Celjsko kočo-tu je pa že bolš ker je nižja(652 m) tud midva lahk gdaj kej sfurama skup...kaj pravš? ...obema pa pošiljam lep sončen pozdrav..užitek:lol:';)
užitek 17.03.2009 14:59
Ja pa sej med gorci niso važna leta...furaš dokler maš volo in dokler te pedale ubogajo...mene je ena abrahamovka lani dol udarla..jst sm jo pa zato na kofe povabo..pa sm bil prav vesel ker ji je ratal in je šla na kafe z menoj...tak da ne bit jezn če je kdaj kak stric mal bolši od kakšnih tamladih...važna je lepota in adrenalin gorske vožnje-pa lepa narava.. pa fajn luft....pa učas ustavm pa grem gobe nabirat..pa rožce trgat itd...važn je tud druženje med nam....sej nobedn ni sam za sebe delan.. a je tak?
kahelehjavec-na Roglo jo bom pa u kratkim mahnu...jst jo večkrat furam...Cele-Nova cerkev-Socka-Vitanje-Zreče- Rogla..sam grem čez hoste po svojih poteh...je bol luštn-nardim kakšnih 100 km...furam kakšnih 5 ur..je res lepa tura, če hočeš se kdaj dobima u cel..pa grema skup...lp-užitek
gregalina 17.03.2009 15:12
užitek, ti maš ziher več kondicije ko js... 100 km po hribih v 5ih urah...js se bi vrjetn vozla kr kake dve ure več :D
kahelehjavec 17.03.2009 15:20
Aaaaa, klinc te gleda če imaš po hosti 20 km povprečno hitrost :roll: Ne verjamem da dobiš koga da gre stabo.
Pa gobice nabirat in rožce trgat :| to mi nekako ne gre skupaj s kolesarjenjem.
Da nisi mrbit forum zamenjal :mrgreen:
užitek 17.03.2009 15:45
Ja veš de tud kdaj gobe nabiram...zdle rastejo marčevke..jutr bom furo na tak plac..ko vem da rastejo....pa jih bom nabral..razn če še ni premrzl....ja učas nardim kako izjemo...res pa je, da ko grem ali gremo na resno gorsko turo...takrat pa glih ne počivam velik..al pa gledam za kakim gobam okol-se glih kej velik ne šparam...pač uživam u tem da vozim čimveč u naravi in čimbolj zanimive in teške ture.. tak da me vedno obliva znoj in preveva tisti nasladni adrenalin ki ga poznamo gorci in ki nas vedno ponovno vleče nazaj na kolo in furo...to je že kar neke vrste zasvojenost..ampak u pozitivnem smislu..da naše telo in možgani dobijo tapravo pozitivno porcijo...a ne? Kondicija..hm..to je pa tak.....vsak km in vsak višinski m se ti pozna....ponavad smo tam polet u tabolš kondiciji....čeprav jst furam 12 mesecev letno...tk je to pr men--hajd mejte ...-užitek
užitek 17.03.2009 15:47
Morm forum pohvalt...taprav je ta prav....hvala bogu da ga mamo da se lahk menmo med sabo in dogovarjamo
kahelehjavec 17.03.2009 15:49
užitek je napisal:
...nardim kakšnih 100 km...furam kakšnih 5 ur..je res lepa tura,


Jebeš gobe in rožce. Tole, tole nam razloži: 100 km, 5 ur po hosti 8O
užitek 17.03.2009 15:54
To pa je kombinacija...Rogla-hosta..as falt..makadam....pridi in jo odpeljeva skupaj----lp-užitek
kahelehjavec 17.03.2009 16:01
Skupaj ne odpeljeva ker sem na drugem koncu Slo.

Še vedno nisi razložil kako dosežeš 20 km povprečno v hosti in po hribovju na dolžini 100 km.
Si morda tekmovalec? ker s takim povprečkom ne dobiš sovoznika za po hosti, ker je redkokdo sposoben takega tempa.
To ni več užitek ampak trplenje.
ZigaK 17.03.2009 16:42
Nisi dobro prebral. Napisal je kakšnih 100km (=65km) in kakšnih 5 ur (=8ur+)
užitek 17.03.2009 20:38
Ja men se tud zdi nekam hiter....lahk pa da mi ura ni dober delala, al pa de sn jes uro zamešo...ja vse je možn....ker js sn.. sam en čist običn rekreativc......no je pa čist sigurn.. da to traso vedno odfuram z velik užitka-zdej mi pa ne zamirt....hvala za klepet...sn že bol u letih in morm jet spat....se čujemo..lep preostank večira-užitek
kahelehjavec 17.03.2009 20:48
S kakšnim povprečjem greš spat, glede na to da si že v letih :mrgreen:
užitek 18.03.2009 17:55
Dans sm pa glih tulk cajta da sn se sam za dobro uro in pol usedo na gorca pa hajd na Anski vrh-nad Celom, pa na ponos cela Stari grad-pa še k Sv. Jožefu pomolt...pa je že blo mim ko bi pihno....učas pač cajt ne dopušča dalše ture...vreme lepo...čeprav močn veter u prsa...ja pa me je tak prijetn hladil...pol pa ob krasni Savinji...domov..ja višincov za tako malo turo je blo kr 652m- pa 25 km se je nabral...če spet ni števc lago..blo je kratko ampak sladko...kje pa ste vi bli? upam da na malo daljši turi---lp-užitek
užitek 19.03.2009 17:41
užitek je napisal:
Ja men se tud zdi nekam hiter....lahk pa da mi ura ni dober delala, al pa de sn jes uro zamešo...ja vse je možn....ker js sn.. sam en čist običn rekreativc......no je pa čist sigurn.. da to traso vedno odfuram z velik užitka-zdej mi pa ne zamirt....hvala za klepet...sn že bol u letih in morm jet spat....se čujemo..lep preostank večira-užitek
...Ja pa sn se res zmoto..(':ups:';) zamejo sn jo z eno drugo furo( Cele -Zavodnje- še 5 km del u hrib-Cele( 101 km - 4 ure pa 29 minut.....sory-brez zamere...na Roglo s cela po mojih potih pa je blo 91 km.......4ure in 55 minut..(':ups:';).zdej pa bom počas neho za neki cajta.(';).ker se spravljam počas na dolge in zahtevne ture....ker pa poznam take heroje-gorce, ki že majo 2000 km in več.. že letos za sabo in "to mač" višinskih m, pa nikir ne pišejo kulk so že prefural letos...se bom v znak rispekta do njih spoštljivo umaknil z samoevidence in kapo dol pred njimi....grem rajš tiho delat(uživat in švicat)pa brez zamere.....pa vsejen upam da se kdaj srečamo in kej odfuramo. vsem vam kot meni, pa želim kup užitkov-užitek:D';)
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI