Donavska kolesarska pot

Domov > Forum > Donavska kolesarska pot

Donavska kolesarska pot

SORTIRAJ PO:
blum 07.06.2009 11:57
Zanima me, če je že kdo kolesaril po omenjeni kolesarski poti in sicer na relaciji Dunaj - Passau - Salzburg ali obratno?

Razpišite se o omenjeni trasi! :)
trmoglavka 07.06.2009 13:14
Jaz sem jo prevozila ene par let nazaj, ampak se ne spomnim natančnih podrobnosti. Šli pa smo približno tako: Passau - Linz - Krems - Dunaj - Bratislava in potem čez Madžarsko do Maribora.

Od Passaua do Dunaja je približno 350 km (do MB pa 1100 :) ). Kolesarska pot je bila takrat lepo označena in urejena, predvsem pa nezahtevna. Ker gre v glavnem vedno tik ob reki, je temu primerno ravna. Okolica je pa seveda super!

Če imaš kakšno konkretno vprašanje, pa napiši, se bom probala spomnit.
blum 07.06.2009 13:31
Ste šli čez Budimpešto in mimo Balatona nazaj v MB? Nekam veliko se mi zdi cca 750 km od Dunaja do MB. :?

Ste šli s torbami al brez? Imaš morebiti kakšne fotke kje?
trmoglavka 07.06.2009 14:36
Ja, od Dunaja do MB nismo šli po najbljižji poti, zato se je nabralo malo več km. Do Budimpešte nismo šli, smo pa naredili kar velik ovink čez Madžarsko, ampak na žalost se ne spomnim krajev. Vozili pa smo brez torb, ker nas je bilo kar veliko in smo zato imeli spremljevalni kombi.
vagabundka 07.06.2009 17:15
Tudi mi smo kolesarili po poti Passau-Dunaj,nezahtevna lepo označena pot, skoraj vsa po lepo urejeni kolesarski poti.Sedaj konec meseca pa se odpravljamo na izvir reke Donave v Donaueschingen pa vse do Budimpešte,mogoče še mimo Blatnega jezera do doma,kar nekaj km se bo nabralo.
blum 08.06.2009 21:22
Iz Lj, preko Maribora do Budimpešte, vseskozi ob Donavi do Bratislave, Dunaj ter do Salzburga mi je "michelin"naračuna l 1100 km.

Vagabundka, imaš tudi ti kakšen izračun kilometrine? Morebiti kakšno karto, karkoli o omenjeni poti?
zmaj24 08.06.2009 21:48
Kupi si preko interneta od "Bikeline" Donau Radweg. Imaš celo pot z zemljevidi, profili in opisi krajev, prenočišča, gostilne itd.
branko 09.06.2009 06:57
Kapo vam doi. Ko takole prebiram vaše prispevke. Povejte mi nekaj. Koliko časa pa prebijete na kolesu, ko se pripravljate na te ture. Jaz sem lani pričel s kolesarjenjem in prebil prvih 2400 km. Letos kolesarim več in plan mi je 4000, ki pa ga bom ob normalnem razvoju dogodkov presegel kot kaže. Vseskozi pa mi v ozadju igra prav ta ideja, o tem kar počnete. Kaj to pomeni v fazi priprave. Domnevam, da vsekakor ne prevozite 3000 na mesec, kot nekateri udeleženci DOS , ampak ste bolj uživaški ( manjše hitrosti ipd ) . Vsaj upam, saj se v nasprotnem primeru lahko kar poslovim od ideje o teh relacijah. Sem namreč bistveno počasnejši, kot mi vsi ti Kekci razlagajo . Povprečen hitrosti 33 km / h in več ipd. Pa tudi moja služba mi ne dopušča preživeti na kolesu vsak dan tru ure ali več. Upam, da me bo vaš odgovor nekoliko potolažil.

LP in seveda obilo užitka na vaših potepanjih.
:D ;)
_BraneK 09.06.2009 07:41
zmaj24 je napisal:
Kupi si preko interneta od "Bikeline" Donau Radweg. Imaš celo pot z zemljevidi, profili in opisi krajev, prenočišča, gostilne itd.
Od kdaj pa je treba tole kupiti? Pred letom, dve, se je dalo celoten katalog s prenocisci in kartami snet z interneta.
zmaj24 09.06.2009 08:58
_BraneK je napisal:
zmaj24 je napisal:
Kupi si preko interneta od "Bikeline" Donau Radweg. Imaš celo pot z zemljevidi, profili in opisi krajev, prenočišča, gostilne itd.
Od kdaj pa je treba tole kupiti? Pred letom, dve, se je dalo celoten katalog s prenocisci in kartami snet z interneta.


Mi smo raje bolj "na komot"! :lol:
Par klikov na internetu in približno 10eurov je skoraj identično enako celemu dnevu printanja in klikanja po netu. Pa še lepo je speta - knjiga namreč. :lol:
blum 09.06.2009 11:30
_BraneK je napisal:
zmaj24 je napisal:
Kupi si preko interneta od "Bikeline" Donau Radweg. Imaš celo pot z zemljevidi, profili in opisi krajev, prenočišča, gostilne itd.
Od kdaj pa je treba tole kupiti? Pred letom, dve, se je dalo celoten katalog s prenocisci in kartami snet z interneta.


Jaz sem naročil, baje, da je zastonj, bomo videli... :lol:
blum 09.06.2009 11:34
Branko, o kakšnih številkah pa ti pišeš, saj se ne pripravljaš na DOS ali RAAM vendarle! :roll:

Da te malo potolažim, jaz čez teden sploh nimam časa na bicikel it! :twisted:

Sicer pa, malo razmisli kaj pomeni beseda kolesarsko popotovanje. Tu hitrosti in povprečne hitrosti nimajo nobene zveze s popotovanjem. Razumeš?
branko 09.06.2009 11:54
Saj mi je nekako jasno kaj me čaka v tej smeri. Kljub vsemu se mi je zdelo logično, da se kljub vsemu moram na tak podvig pripraviti na ustrezen način. Sedaj mi ostane samo še en velik izziv. Prepričati še ženo , da takšne akcije niso slabe. PA ne v smislu, da me spusti zraven, ampak da bo tudi ona šla z menoj.

LP
vagabundka 09.06.2009 12:30
Sedaj sva malo spremenila pot,startava v Lindau ob Bodenskem jezeru in ob jezeru do izvira Donave-120 km, nato je do Passua 600, naprej do Dunaja 350,možno da bova ta del bila na ladji,ker sva ta del že prekolesarila in da se ne bo nabralo preveč km.Do Budimpešte je naprej še 350. Tukaj naj bi zaključila,vendar če bo volja,zdravje,lepo vreme pa še domov.Mislim da za tako pot (saj ni dirka) ni potrebno grozno veliko km,moraš biti seveda vzdžljiv,nekaj km pa tudi moraš imeti.Jaz jih bom imela preden bom šla na pot mogoče 800,drugače sem pa veliko v hribih in tečem.
Jaz imam vodnike od založbe Esterbauer, za to pot so Dunaja 3 vodniki.
Na kolesu nisem vsak dan,tudi cel teden ali več ne.Na taki poti so tudi hitrosti manjše,ker je vsa prtljaga s teboj.Št km ki jih naredimo na dan je odvisno od moči udeležencev,tam nekje okoli 100,ko sva šli s kolegico do Splita sva jih delali 150.
blum 10.06.2009 19:05
Morda še kakšna beseda o kampih na poti? Da bom lažje dočakal "vodniček"! :lol:
rorcanga 18.07.2009 16:57
Živjo!

Včeraj sem se vrnu iz potovanja Vrhnika-Salzburg-Passau-Dunaj

Vedno in povsod sledi kolesarskim smernikom, ki jih boš imel celo pot tako, da se je teško izgubiti.

Lahko ti povem kako je za to smer ki sem jo naredu jst.
Iz Salzburga sam sledi oznakam za kolesarsko pot do Passava.
Za kolesarsko stezo in kampe ti ne morem točno povedat, ker sem jst mal bluzil okol in sem nakonc pršu do Burhausna, kjer sem spal na prostem. Od tam pa mi je nek delavec, ki je tudi s kolesom šu na šiht in me našel na razpotju, ker sem študiral kam naj grem (2 poti) svetoval naj grem raje do Marktla in od tam potem ob reki Inn proti Passavu. V Marktlu sem šel na INFO točko (uporabljaj jih), kjer sem dobil zastonj prospekt z načrtom kolesarskih poti ob reki Inn do Passava.

V Passavu se splača mal dlje zadržat in pogledat mesto. Kamp pride okol 8 ? na osebo. Od Passava proti Dunaju pa itak ni problema. Samo slediš puščicam in gre skor samo od sebe. Imaš pa na izbiro 2 poti ob Donavi. Severno in južno. Za severno vem da jo enkrat zmanka in se nato z ladjico pelješ na drug breg , kjer lahko nadaljuješ po južni do prvega mostu in s5 nazaj na severno ali pa se prej z ladjico prepelješ nazaj na severno. (1,5 eur na furo). ..ja jst sm skoču v passavu v knigarno po ta kolesarski vodič.


Če ti bo vroče je v bližini Feldkirchena Swimming Lakes (vodni center) kjer se lahko ohladiš in spočiješ ( PRIPOROČAM ZELO). Boš pa na kolesarki stezi srečal znak, ki te bo peljal do teh jezer. To pa bo na nasipu z čist novim asfaltom.. tko da ne moš falit.

Za kampe. Recepcije in trgovine se zaprejo ob 1900. Mal drugač kot pri nas tak da mal glej na to. Jst sem enkrat par minut zamudu in se je že zapirala pa je gospa rekla naj pridem nasledje jutro plačat ( fer plej). plačal boš okol 9 ? na noč po osebi.
Ob nedeljah trgovine ne boš najdu odprte tak da mal računej tudi na to... če nočeš na črpalko po nakupih.

hmm .. Če je še kej kar te zanima vpraš.

S SEBOJ VZEMI KARKOLI PROTI KOMARJEM, KER JIH JE MNOGO VELIKO PREVEČ MILJON
(v Alpah jih ni blo)
LP :!:
Berlingo 10.05.2012 01:11

A ima kdo izkušnje z večdnevnim parkiranjem v Passau oz. bližnji okolici?
Razmišljam, da se v Passau odpeljeva z avtom in ga tam pustiva, čez nekaj dni pa se z Dunaja vrneva z vlakom.

franklin 10.05.2012 07:44

Med prvomajskimi prazniki plul z ladjo na relaciji Passau-Linz. Kolesarjev je bilo ogromno - kolesarske steze v odličnem stanju. Na poti je precej penzionov ipd. Znajo se iti kolesarskega turizma. Moram iti enkrat s kolesom.

Berlingo 10.05.2012 10:00
@franklin:

Med prvomajskimi prazniki plul z ladjo na relaciji Passau-Linz. Kolesarjev je bilo ogromno - kolesarske steze v odličnem stanju. Na poti je precej penzionov ipd. Znajo se iti kolesarskega turizma. Moram iti enkrat s kolesom.

Si šel v Passau z avtom? Kje si parkiral?

franklin 10.05.2012 10:31

Ne..avtobus..ne poznam parkirišč..
je pa tu neka spletna stran: www.parkplatz-passau.de/index-eng.html 

Berlingo 28.11.2012 11:55

Aja, prve dni avgusta sva z mojo imela uživaško-kolesarski dopust.  Z avtom v Passau, parkiranje v garažni hiši 4€/dan. Etape:
Passau - Aschach 70 km
Aschach - Grein 95 km
Grein - Melk 52 km
Melk - Tulln 83 km
Tulln - Dunaj 48 km
Lepo počasi, turistično, treking bicikla, vso opremo vozila s seboj. Pač uživancija, pivo, hrana, bicikel, pa zvečer malo ven.
Iz Dunaja pa nazaj v Passau z vlakom.
Super dopust.   

alpek151 28.11.2012 13:39
@Berlingo:

Aja, prve dni avgusta sva z mojo imela uživaško-kolesarski dopust.  Z avtom v Passau, parkiranje v garažni hiši 4€/dan. Etape:
Passau - Aschach 70 km
Aschach - Grein 95 km
Grein - Melk 52 km
Melk - Tulln 83 km
Tulln - Dunaj 48 km
Lepo počasi, turistično, treking bicikla, vso opremo vozila s seboj. Pač uživancija, pivo, hrana, bicikel, pa zvečer malo ven.
Iz Dunaja pa nazaj v Passau z vlakom.
Super dopust.   

Kje sta pa spala? Pa če lahko še malo okvirne stroške napišeš, prosim.
Berlingo 28.11.2012 14:14


S spanjem je tako, da dobiš in plačaš tisto kar si izbral. Lahko je to cimer za 50€/na noč z zajtrkom za dve osebi. Lahko je pa tudi 150€.
Vlak iz Dunaja v Passau (2 osebi + 2 bicikla) 25€. Kupljeno preko internetne strani avstrijskih železnic. To je bila neka akcijska cena. Je treba spremljat te reči že dosti prej.

alpek151 29.11.2012 00:03
Kaj pa možnost kampiranja? Pismo čisto nič nisem štekal kaj si mislil s tistim cimrom. Ko sem petkrat prebral se mi je prižalo, da gre za sobo.
Berlingo 29.11.2012 10:28

Ja s cimrom sem imel v mislih sobo. Kampi so tudi ob poti, koliko jih je, kakšne so cene pa ne vem.

alpek151 29.11.2012 21:41
Hvala za odgovore. Ta pot mi je bila vedno zanimiva in upam, da se bom kdaj odpravil po njej.
kwarkje7496 29.11.2012 22:06

Pojdi rajši po južni strani. Konec septembra in v začetku oktobra sva šla z ženo iz Istambula v Ljubljano. Del v Bolgariji in Srbiji je ravno tako del Dunau vega. Lepi hoteli, povsod Wifi brezplačen. vse skupaj med 15 - 20€ na noč. Bilo je enkratno.

uploaded



1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI