6. Panonski maraton treh dežel

Domov > Forum > 6. Panonski maraton treh dežel

6. Panonski maraton treh dežel

SORTIRAJ PO:
franklin 17.06.2009 12:38
Spoštovani kolesarji in kolesarke
Vljudno vabljeni na

VI. PANONSKI MARATON TREH DEŽEL

ki bo dne 19.07.2009 (nedelja)

s štartom v mestu: LENTI, MADŽARSKA

Panonski maraton treh dežel je sedaj že tradicionalna športno-turistična prireditev, ki je zajeta v akciji ?Slovenija kolesari 2009?. Prireditev se bo letos odvijala že šestič. Maraton bo vseboval športni, kulturni in zabavni program (ogledi, prireditve, folklora), kjer se bo našlo za vsakogar nekaj. Kolesarje in ostale obiskovalce bomo razvajali v osrčju pokrajine ob Muri. Je edini slovenski kolesarski maraton, kjer boste lahko kolesarili kar skozi 3 države; Slovenijo, Madžarsko in Hrvaško. Prav to je posebnost, ki pritegne veliko kolesarjev iz Slovenije in sosednjih držav. Maraton bo vseboval trase različnih dolžin in zahtevnosti, tako da ima vsak kolesar možnost izbrati traso, ki odgovarja njegovi fizični pripravljenosti. Ob trasi bodo okrepčilne točke, kjer se kolesarji lahko spočijete, kaj spijete ali prigriznete. Po uspešnem zaključku poti vas čaka malica in žrebanje nagrad ter predstavitev kulturnih društev. Vljudno Vas vabimo, da se nam pridružite ob prijetnem kolesarjenju po naši okolici.

Trase:
Veliki maraton - 112 km; zahtevno; Madžarska-Slovenija-Hrvaška - štart ob 9.00 h
Srednji maraton - 63 km; srednje-zahtevno; Madžarska-Slovenija - štart ob 9.10 h
Mountain bike XC - 25 km; srednje-zahtevno; - štart ob 9.20 h
Družinski maraton - 20 km; lahko; po okolici prizorišča - štart ob 9.30 h

Prijave:
Prijave: na štartnem mestu od 7 - 8.45 h
Cena: 15,00 EUR, Popust za olimpijske kartice -10 %

Predprijave:
do 10.07.2009
Cena: 12,00 Eur
s plačilom na štartnem mestu, online: http://www.mocorgok.hu/pr ogramok.php?func=prog&id=2 00

GLAVNI ORGANIZATOR: Društvo Mocorgok Madžarska, Tourinform-Lenti turistična pisarna
SOORGANIZATORJI:
Kolesarski klub Lendava, Slovenija,
Turistična zveza Sv.Martin na Muri, Biciklistički Klub Mura-Avantura, Hrvaška
http://www.kole sarski-klub-lendava.si
http://www.svetimar tin.hr
http://www.moc orgok.hu
crtj 17.06.2009 13:00
Koliko je tu višincev? Na madžarskem sajtu se ne znajdem ravno. Res je, da ime panonski sugerira, da jih prav mnogo ni, samo glede na izkušnje po Goričkem, hm :)
galoper 17.06.2009 13:39
Klanci niso hudi in dolgi, zato se jih lahko hitro pelje in tudi globlje dihanje se pojavi.
franklin 17.06.2009 14:20
Dolga trasa je večinoma ravna..edino na Hrvaški strani je nekaj strmih vzponov po vinski cesti na lokalne vrhe (Železna gora)..na vrhu je potem okrepč.točka..

Srednja trasa je popolnoma ravna..mtb trasa se zelo rahlo dviguje, vendar ne fejst..

te dni bom še naložil zgibanko in linke do fotk..
franklin 22.06.2009 06:59


franklin 22.06.2009 07:00
foto-album se bo sproti polnil s fotografijami na linku:
http://picasaweb.google .com/tivadarferi/6PMTD09#
franklin 08.07.2009 15:58
pride kdo od forumovcev?
čakam vas na lendavski okrepčevalni točki..
crtj 08.07.2009 16:13
ce bo le vreme
crtj 08.07.2009 19:43
ali morda kdo starta iz MS ?
franklin 16.07.2009 08:30
Pravkar (9.25 h) je bila predstavitev na radio SI. Upam, da je kdo slišal :D

Vabljeni, da se nam v nedeljo pridružite.
Glavni organizator bo poskrbel za medaljo, malico in darilno vrečko, pa še žrebanje bo - za nagrado: mountainbike!

Se vidimo 8)
_darko_ 16.07.2009 09:55
Kako pa na štartu?
Kako se projavim v madžarščini?
Bo kateri slovensko govoreč tam?
franklin 16.07.2009 10:10
ne bo težav z jezikom..

kar nekaj naših članov bo šlo tja pomagat - tak da bo postavljena prijavna miza tudi za slovence..plačilo kar v Eurih (da ni treba menjavat v forinte)..
še predstavitveni govor bo tudi v slovenščini, tak da ne bo problemov..
MajklNajt 16.07.2009 10:41
Štart je torej na istem mestu kot leta 2006 ?
FERRI 16.07.2009 11:04
mene pa zanima ali je na veliki progi kaj makedama in kako je z prestopom meje na hrvaško?
conti 16.07.2009 11:11
FERRI je napisal:
mene pa zanima ali je na veliki progi kaj makedama in kako je z prestopom meje na hrvaško?


jao, kako kompliciranje...kaj še niste šli čez mejo?
Truplo 16.07.2009 11:53
conti je napisal:
FERRI je napisal:
mene pa zanima ali je na veliki progi kaj makedama in kako je z prestopom meje na hrvaško?


jao, kako kompliciranje...kaj še niste šli čez mejo?


Že nekaj let nisem bil na tem maratonu, vendar, ko sem še vozil, ni bilo problemov - s polnim šusom se je peljelo čez.

Vedno so bolj komplicirali Madžari (pred uveljavitvijo šengenskega režima), tako, da so nas včasih popolnoma zaustavili in nam parali živce. Pač, ruska šola :mrgreen:

Seveda bo na maratonu tudi nekaj, ali več Hrvatov, so se pa organizatorji verjetno zmenili, da se malce pogleda skozi prste. Če smo načelni, vsakega Hrvata, Bosanca, Sr... bi morali zaustaviti in pregledati dokumente, ane?
MajklNajt 16.07.2009 11:57
Truplek je napisal:
Če smo načelni, vsakega Hrvata, Bosanca, Sr... bi morali zaustaviti in pregledati dokumente, ane?

Kak to misliš?
Truplo 16.07.2009 12:01
MajklNajt je napisal:
Truplek je napisal:
Če smo načelni, vsakega Hrvata, Bosanca, Sr... bi morali zaustaviti in pregledati dokumente, ane?

Kak to misliš?


Teoretično , praktično niti ne pomišljam, če je to sploh mogoče, da ne bi zaustavili ostalih, he, he...

Drugače: ko so enkrat pri nas, v redu, preko na Madžarsko ali pa so tam, pa do nas, nato ven na Hrvaško, tam jih npr. ne gledajo, vendar gre potem proga spet nazaj v Slovenijo (se mi zdi) in tule je spet potreben pregled, ane? Sicer pa nisem carinski strokovnjak!
franklin 16.07.2009 12:06
Da, štart je na istem mestu kot leta 2006; prijave bodo potekale v turist.centru Konkoly (konjušnica Konkoly), štart kolesarjenja pa v ulici Tancsics, ki je nasproti kopališča Lenti. Spredaj bo spremljevalno vozilo, odzadaj "metla".. V spremljevalnih vozilih velikega maratona bodo tudi slovensko govoreči sopotniki, tak da ne bo jezikovnih ovir.

Za prireditev in prestop slovensko-hrvaške meje smo uredili potrebno dokumentacijo, seznam udeležencev se bo malo pred štartom oddal na meji. Mejni organi doslej nikoli niso komplicirali, čeprav imajo polno pravico vsakega kontrolirati, saj prestopamo strogo shengensko mejo..

Makadam je tam "kot vedno" - pri Hotizi cca. 700 metrov..Delo na cesti je tudi v Veliki Polani, kar je označeno s prometno signalizacijo..to je pač "višja sila".. :?
Bilo je že tudi hujše - leta 2007, ko je bil štart v Lendavi, so bile ceste izredno zelo prekopane tu v naši okolici..
migaj 18.07.2009 21:12
A se gre še vedno s splavom prek Mure?
a makadam (700m + delo na cesti) velja za dolgi in srednji maraton?
Preprijave mi pa ni uspelo opraviti, ker Madžarsko pa res nič ne razumem :twisted: :D :roll: (poizkušal sem že pred kakim tednom). no vseeno pridemo.
MajklNajt 19.07.2009 14:32
Super organiziran maraton! Vsi pohvaljeni!!!

Čestitke Samotu za zmago! :D

Hvala Markotu za VIP postrežbo! ;)

Se vidimo naslednje leto ....
migaj 19.07.2009 17:39
Samo to bom rekel:
Kogar ni bilo ne ve kaj je zamudil :lol:





& lt;br />




<br />
PS
spoznal sem tudi Majklnajt-a Cucimuci-ja in ekipo Caska
franklin 19.07.2009 18:10
19.07.2009 VI.Panonski maraton treh dežel;
Ob lepem vremenu se vas je v Lentiju zbralo okoli 350 kolesarjev, ki ste kolesarili po vseh 4-ih trasah. Precej kolesarjev je šlo na dolgo in srednjo traso. Nekateri ste se ustavili tudi na lendavski okrepčevalni točki. Člani KK Lendava smo imeli nalogo, da poskrbimo za varnost in preglednost slovenskega odseka kolesarske trase, ter za pogostitev na okrepčevalnih točkah. Upamo, da ste se udeleženci VI. Panonskega maratona treh dežel imeli lepo in nas obiščete tudi drugo leto.

Prosim, sporočite svoja mnenja, pohvale ali kritike.

in še fotografije!
http://picasaweb.google .com/tivadarferi/6PMTD09#

8)
šuci-muci 19.07.2009 18:42
Čestitke Samotu R.za zmago,fajn je blo.Maraton lepo organiziran,še bom prišo,no pa Majkla bom poleg vzel. :D
MajklNajt 19.07.2009 18:47
šuci-muci je napisal:
Čestitke Samotu R.za zmago,fajn je blo.Maraton lepo organiziran,še bom prišo,no pa Majkla bom poleg vzel. :D

Hvala! Mi ne bo dugi cajt .... :D
Truplo 19.07.2009 19:21
Jej, jej, kako se Migaj smehlja ob tej mladenki :mrgreen:
migaj 19.07.2009 19:53
Truplek je napisal:
Jej, jej, kako se Migaj smehlja ob tej mladenki :mrgreen:

Škoda, da te ni bilo, da bi jo dala vmes :lol:
Truplo 19.07.2009 20:27
migaj je napisal:
Truplek je napisal:
Jej, jej, kako se Migaj smehlja ob tej mladenki :mrgreen:

Škoda, da te ni bilo, da bi jo dala vmes :lol:


Jaz sem bil danes tudi na kolesu: ob šestih sem piknil proti Ptuju preko Juršincev in naredil obrat ter šel preko Ormoža in Ljutomera v Banovce, kjer je bil Miran (vodja ekipe na Raam-u) z družino ter še kompanjon iz Amerike Srečko z družino. Spili smo lepo kavo in nato sem jih vodil do Razkrižja ter po kontra smeri trase za DOS do Moravskih Toplic, nato smo v Soboti spili eno pijačo, pa preko Kroga do Bakovcev, kjer sem jih zapustil.

Sem pa v prvotni varianti mislil pikniti do Lendave (nisem vedel, da bodo Celjani za kolesarjenje) ter se preko Dolge vasi vrniti domov.

Na ta maraton in še na mnoge druge več ne mislim priti, ker je ta komercializacija in dirkanje zame izgubilo ves draž.

Na ta maraton ne grem tudi iz osebnih in političnih razlogov in to tako dolgo, dokler se boste vozili preko mostu, katerega ni, preko mostu, katerega ne bi smeli videti, pa ga vidite ipd... (izjava prejšnjega zunanjega ministra)... Bil sem sicer na maratonu pred dvemi leti, vendar sem dogovorno še z dvema šel preko meje pri Gibini in ne preko tega mostu.
MajklNajt 19.07.2009 20:32
Trupelce, tvoje ego je preveč politično obarvan ..... Zakaj ne bi bil brezbarven in se z vsem zlil v eno ......?! ;)
Truplo 19.07.2009 20:35
MajklNajt je napisal:
Trupelce, tvoje ego je preveč politično obarvan ..... Zakaj ne bi bil brezbarven in se z vsem zlil v eno ......?! ;)


Ej, ej, nekatere moti politika, nekatere cene, nekateri imajo stalno težave kot turisti na Hrvaškem in še bi se dalo naštevati...

Tako je pač pri meni: nikoli nisem imel problemov s Stipetom ali Anico ali kakšnim policajem na Hrvaškem, se pa po svoje zapletem potem zaradi politike, he, he...

Itak me verjetno ne bi bilo (denar sploh ni problem, štartnino imam pokrito od društva). Tako sem danes naredil skoraj 160 km, stotko sam in ostalo z ostalimi, se peljal, kakor je meni pasalo in se pogovoril z ljudimi, kateri meni pašejo.
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI