otroška kolesarska prikolica

Domov > Forum > otroška kolesarska prikolica

otroška kolesarska prikolica

SORTIRAJ PO:
aljoman 20.08.2009 10:50
A ima kdo kake izkušnje s temi prikolicami? Kako se obnese v prometu, širina, vzmetenje, varnost otrok...?
http://www.jag o24.de/index.php?s=11&such feld=Jogger+und+Kinderfahrrada nh%E4nger+FAH09%2C+vollgefeder t&partner=14

ht tp://www.croozer.co.uk/croozer _kid.html

Je pa nekaj ponudnikov na trgu, cene grejo od 100? do neba.
skot 21.08.2009 10:45
lba 21.08.2009 11:24
O tem vi verjetno lahko kaj več povedal markoex, če ne bi dirkal po švici. tudi kako se obnese recimo s toškega čela navzdol :D
BoHaMi 04.09.2009 13:09
Jaz vozim CTS Cabrioleta že osmo leto. S posebnim sedežem sem pri zadnjem otroku začel že pri 15. dneh starosti. Tistega za 100? ne kupuj (spoji, konstrukcija, sedeži,...). Jaz sem se s svojo spustil z dvema otrokoma z Ljubelja (tik pred tunelom) 68km/h brez problemov (kroglični ležaji v kolesih). Tudi na cesti doslej same dobre izkušnje, ker zaradi širine praktično ni prehitevanja v tri in izrivanja s ceste. Po ravnem praktično ne čutiš do nekje 25km/h, potem se hitro pozna zračni upor. Klanec je pa svoja zgodba, še posebej kakšen Vršič z dvema notri in še malo prtljage. Če te zanima, si jo lahko prideš pogledat in greš z njo malo naokoli. Imam kar nekaj znancev po Slo, ki jo imajo, pa če mi sporočiš, iz kje si, ti dam kontakt najbližjih in si greš sam ogledat zadevo v živo. tako dobiš izkušnje iz prve roke. Večina nas jo je kupila pri http://www.zweipluszwei.a t, kjer lahko dobim večji popust (račun, garancija, brez mojega dodatka).
malo 02.03.2011 08:34
Kupujem otroško prikolico za kolo, ki je poleg tega še jogger, ki se samostojno vozi oz.potiska (voziček). Prikolica naj bi bila vzmetena, z zavoro in krogličnimi ležaji. Sem pregledal nekaj linkov na netu...Prosim za uporabne informacije iz prakse - kaj vozite in kako se obnese. Aja, cenovno mi pa potegne do 300 eur.
piki7 05.11.2013 09:45

Stara tema, (upam da) nova debata...

Torej kot novopečeni ati naših dvojčic planiram nakup otroške prikolice, najraje take, katera se da uporabljati tudi kot jogger. Uporabljali jo bomo za krajše izlete po okolici, imamo srečo, da je po vaseh v naši okolici ogromno možnosti svobodnega gibanja po neprometnih cestah...

Trenutno gledam te prikolice:


Croozer Kid for 2

www.croozerdesigns.com/crooze r_kid.html

image

+: trpežna, poznan brand, všečna, široka za udobnost 2 malčkov, 3 v enem (prikolica, jogger, voziček)

-: cena (proti 400€), brez amortizerov

 

Qeridoo Speedkid2

www.qeridoo.de/index.php/de/p rodukte/fahrradanhaenger/speed kid2-2013

image

+: cena (cca 270 - 300e), amortizerji, notranji sedeži se mi zdijo boljši

-: vizualno manj všečen, manj poznan brand, nimam nobenih info iz prve roke...

 

Iščem izkušnje iz prve roke, odprt sem tudi za kakšne druge predloge...

Hvala!

alpek151 05.11.2013 11:12
Imel prvi model Croozerja. Razen teže nisem na njej našel nobene resne pomanjkljivosti.
Trpežna, nizko težišče, zložljiva na minimum, prilagodljiva.
Za jogging nisem nikoli uporabljal, samo peš kot voziček ali z biciklom.
No cene so šle očitno zelo gor, to lahko rečem.
piki7 05.11.2013 11:39

Kako so se občutile vibracije, če si zapeljal v kako luknjo ali grbino na cesti? Ti na kolesu jih verjetno nisi toliko občutil, kako pa je bilo z otrokoma v prikolici?

Ceste po sloveniji so pač bolj tak tak...

alpek151 05.11.2013 12:30
Ne spomnim se, da bi kdo posebej jamral. Itak se ne sedi na trdi klopi, ampak na taki sedežih iz blaga (gurtne) , ki so sami po sebi "raztegljivi".
Drugače smo pa mi tudi po makadamu naredili kar nekaj km brez problema. Pri nas je tamali itak takoj zaspal noter. Še največji problem se mi je zdelo fiksirat glavo spečemu otroku. Še posebej je bilo to zanimivo na stolčku na kolesu. V prikolici mu lahko vsaj podložiš s kakim povštrom.
piki7 05.11.2013 12:35

Se mi zdi, da ima to Qeridoo boljše rešeno kot Croozer, primera:

Croozer:

image

 

Qeridoo:

image

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI