Dok. oddaja: (Ne)resnice o vitaminih in mineralih

Domov > Forum > Dok. oddaja: (Ne)resnice o vitaminih in mineralih

Dok. oddaja: (Ne)resnice o vitaminih in mineralih

SORTIRAJ PO:
slikarka 06.10.2009 09:19
RESNICE IN NERESNICE O VITAMINIH IN MINERALIH, DOKUMENTARNA ODDAJA

Na sporedu: SLO1, torek, 6. 10., ob 17.30

Napovednik: Uporaba prehranskih dopolnil, multivitaminskih in multimineralnih preparatov narašča, skupaj z željo biti in ostati zdrav. Načini in sredstva za doseganje tega cilja pa niso vedno najbolj primerni, še manj zdravi. S hrano in prehranskimi dopolnili namreč pomembno posegamo v svoje telo in vzpostavljamo ali pa rušimo ravnovesje vitaminov in mineralov. Ravnovesje pa je za zdravje in življenje še kako pomembno. V filmu spomnimo na nekaj resnic in ugotavljamo neresnice o vitaminih in mineralih.

vir: http://www.rtvslo.si/spor ed/modload.php?&c_mod=rtvo ddaje&op=web&func=napo vednik&c_id=60821
blaz 06.10.2009 09:46
Ali bo v smeri marketinga, kako so vitamini oh in sploh potrebni ali pa v smeri kakšnih presno jedcev, ki bojo zatrjevali, da je tisti vitamin iz limone pravi vitamin z 100% absorbcijo. Nikomur več ne verjamem, razen svojim izkušnjam. Vsekakor bom gledal oddajo. Bolj si informiran lažje presojaš. Hvala za "opmnik".
jankokocevje 06.10.2009 10:10
Se strinjam, vendar po mojih izkušnjah, če je takšna oddaja na nacionalki, kar verjamem na nepristranskost, kot če bi bila na naših komercialkah(obup).
mravla 06.10.2009 18:18
zame je bila oddaja strašansko slaba. Se je takoj opazilo da je slovenska. Kako lahko mislijo da so v pol ure dolgem posnetku pripravili dobro in poučno oddajo?
Discovery bi tako oddajo imel 2 uri dolgo,kak grafični prikaz,dobre posnetke....

Najbolj me je pa odbijalo da nihče od tistih doc. pa dr. ne zna nastopati ali pa govoriti! Res slaba oddaja
_darko_ 06.10.2009 19:02
Res oddaja ni bla na nivoku.Brez ene grafične upodobitve kot ,da bi lokalna tv nardila oddajo.
Kdor si hoče ogledat ponovitev je ob:00.35.
wil 06.10.2009 19:25
Res oddaja pod nivojem. Je pa možen ogled tudi na http://www.rtvslo.si pod avdio/video vsebine.
MiLi 06.10.2009 19:34
vitamin C je že zakon :) samo ne v takih malih dozah, kot ga priporoča FDA.
slikarka 06.10.2009 20:49
Dokler nismo videli, nismo mogli vedeti kakšna bo oddaja :roll: .
Se strinjam, lahko bi bilo boljše. Kakšna slišana malenkost pa tudi ne bo škodila.
_darko_ 06.10.2009 21:00
slikarka je napisal:
Dokler nismo videli, nismo mogli vedeti kakšna bo oddaja :roll: .
Se strinjam, lahko bi bilo boljše. Kakšna slišana malenkost pa tudi ne bo škodila.

namen je bil dober!
Dobro, da se opozori na razne take oddaje.
KAVITATOR+ 06.10.2009 21:17
in?

eni nismo gledal :roll:

ka so kej povedal?
_darko_ 06.10.2009 21:19
kavi ponovitev je ob 0.35 :D
blaz 06.10.2009 21:24
KAVITATOR+ je napisal:
in?

eni nismo gledal :roll:

ka so kej povedal?

Da je treba jest veliko zelenjave in to čim manj obdelane tako mehansko, kot toplotno. Prekoračeni RDA% (po njihovo) porušijo vitaminsko ravnotežje v telesu. Zato nekateri vitamini zaradi prekoračitve doze, delujejo nasprotno,kot bi želili (ne varujejo organizma ampak mu škodujejo) Bi pa bilo pametno povdarit, da je to bilo mišljeno za "normalne"ljudi. Ne športnike, ker imajo dosti večjo porabo.
Grom 07.10.2009 07:53
mravla je napisal:
zame je bila oddaja strašansko slaba. Se je takoj opazilo da je slovenska. Kako lahko mislijo da so v pol ure dolgem posnetku pripravili dobro in poučno oddajo?
Discovery bi tako oddajo imel 2 uri dolgo,kak grafični prikaz,dobre posnetke....

Najbolj me je pa odbijalo da nihče od tistih doc. pa dr. ne zna nastopati ali pa govoriti! Res slaba oddaja

Ja, res :!: :!: :!:

Kot kak referat v srednji šoli, še lepo z grafoskopom :roll:
Primož Hočevar 07.10.2009 11:00
Joj kok ste smotani, ljudje naredijo oddajo o tem, da se malo poučiste, zdej pa še kretizirate, kok je slaba in nevem kaj še, sej res da ni vrhunska, ampak konec koncev je res to kar so povedali.

Športniki je res da imajo večjo porabo, ampak uživanje teh multi tabletk je tako ali tako škodljivo, ker se barvila in razni okus-dodatki in te pizdarije, ki podaljšajo trajnost teh dodatkov se vložijo te škodljive snovi v tvoje celice in še kaj več in to ne spraviš ven iz sebe kar tako. Recimo ti boš užival dodatek železa, ker KAO treniraš nekaj, zato da bo tvoja kri obogatena z železom, in potem se bo tvoje telo navadlo na to da imaš železa več kot dovolj v telesu in potem ga bo zelo malo absorbiralo, ko pa bo potreba po tem da boš železo potreboval, boš pa v riti, ker tvoje telo bo še navajeno na to, da si ga mel preveč in ga bo zato še vedno zelo slabo vsrkavalo in evo ti ga najebu si,...zato je dobro da se kolkor se da naravno zavžije take snovi, ker z zdravo prehrano nikoli ne moreš presečt tega da bi nekaj prekomerno imel. Recimo prekomerno kalcija v telesu imet, je zelo škodljivo, če zavžiješ s temi tabletkami, celo lahko do smrti pride.

Jaz sem že vse to vedel o tem kaj in kako še preden je ta oddaja nastala, tako, da ko sem jo gledal sem le prikimaval stvarem ki so jih povedali.

Izkušnja tudi na lastni koži veliko pove, eni pa tako radi pljuvate ...˝aaaah to so same bedarije, oslarije, nimajo pojma, ta tip je slabo povedal to in ono˝, namesto, da bi bili hvaležni temu, da si pridobiš info o tem, kaj je dobro in kaj slabo.
StaraKost 07.10.2009 11:18
Če vedo povedati kaj je dobro in kaj je slabo :D .

RDA priporočila so že desetletja stara. Narejena so na osnovi neke raziskave, ki pove koliko minimalno česa je potrebno, da lahko preživimo oziroma ne zbolimo.....v tej raziskavi so sodelovali v glavnem normalni ali slabo trenirani ljudje.

Ne pozabit, da po dodatkih takšnih ali drugačnih najprej posegajo nadpovprečno aktivni ljudje. Torej prav oni potrebujejo največ pravih informacij. Pa jih ne dobijo.

Za opravljanje težkih del in tekmovalnih obremenitev so lahko potrebe tudi nekajkrat večje vrednosti od predpisane vrednosti RDA. To pa ne povejo.
davidg 07.10.2009 12:05
swicak je napisal:
Joj kok ste smotani, ljudje naredijo oddajo o tem, da se malo poučiste, zdej pa še kretizirate, kok je slaba in nevem kaj še, sej res da ni vrhunska, ampak konec koncev je res to kar so povedali.

Športniki je res da imajo večjo porabo, ampak uživanje teh multi tabletk je tako ali tako škodljivo, ker se barvila in razni okus-dodatki in te pizdarije, ki podaljšajo trajnost teh dodatkov se vložijo te škodljive snovi v tvoje celice in še kaj več in to ne spraviš ven iz sebe kar tako. Recimo ti boš užival dodatek železa, ker KAO treniraš nekaj, zato da bo tvoja kri obogatena z železom, in potem se bo tvoje telo navadlo na to da imaš železa več kot dovolj v telesu in potem ga bo zelo malo absorbiralo, ko pa bo potreba po tem da boš železo potreboval, boš pa v riti, ker tvoje telo bo še navajeno na to, da si ga mel preveč in ga bo zato še vedno zelo slabo vsrkavalo in evo ti ga najebu si,...zato je dobro da se kolkor se da naravno zavžije take snovi, ker z zdravo prehrano nikoli ne moreš presečt tega da bi nekaj prekomerno imel. Recimo prekomerno kalcija v telesu imet, je zelo škodljivo, če zavžiješ s temi tabletkami, celo lahko do smrti pride.

Jaz sem že vse to vedel o tem kaj in kako še preden je ta oddaja nastala, tako, da ko sem jo gledal sem le prikimaval stvarem ki so jih povedali.

Izkušnja tudi na lastni koži veliko pove, eni pa tako radi pljuvate ...˝aaaah to so same bedarije, oslarije, nimajo pojma, ta tip je slabo povedal to in ono˝, namesto, da bi bili hvaležni temu, da si pridobiš info o tem, kaj je dobro in kaj slabo.

Se strinjam s teboj. Dobro si napisal, najlažje je kritizirat.
SODROVC 07.10.2009 17:18
[quote="swicak". Recimo prekomerno kalcija v telesu imet, je zelo škodljivo, če zavžiješ s temi tabletkami, celo lahko do smrti pride.[/quote]

Dej mi to malo bolje pojasniti, ker me res zanima!
Npr.: kalcij menda nevtralizira strupe v telesu, podobno tudi glina oz. kaolin ter silicijeva zemlja.
Ob jemanju nekaterih zdravil je potrebno jemati CaCO3, tudi do 1g/dan. Da pride do komplikacij, je verjetno krivo kakšno bolezensko stanje, da se začne kalcinacija ožilja. Al kaj?
Hvala za odgovor.
Primož Hočevar 08.10.2009 19:34
SODROVC je napisal:
[quote=" swicak". Recimo prekomerno kalcija v telesu imet, je zelo škodljivo, če zavžiješ s temi tabletkami, celo lahko do smrti pride.

Dej mi to malo bolje pojasniti, ker me res zanima!
Npr.: kalcij menda nevtralizira strupe v telesu, podobno tudi glina oz. kaolin ter silicijeva zemlja.
Ob jemanju nekaterih zdravil je potrebno jemati CaCO3, tudi do 1g/dan. Da pride do komplikacij, je verjetno krivo kakšno bolezensko stanje, da se začne kalcinacija ožilja. Al kaj?Hvala za odgovor.[/quote]

se zelo opravičujem, namreč mislil sem za KALIJ, tako, da se opravičujem, zaradi nenamerne zamenjave besed.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI