Nakup spinerja

Domov > Forum > Nakup spinerja

Nakup spinerja

SORTIRAJ PO:
klemc 03.11.2009 10:52
Pozdravljeni,

odločam se za nakup spinerja in bi prosil tiste, ki se kaj bolje spoznajo, na kaj moram biti pozoren pri nakupu. Ponudbe rabljenih praktično ni, ali sem jaz slep pri iskanju :roll:
Kaj pravite na kaj takega:

http://www.bol ha.com/oglas383155771/ketler-r acer-gt
Uporabnik ne obstaja. 28.11.2009 17:58
Jaz ga imam pa je čisto uredu.

http://www.meri da.no/merida-spin-trainer.1413 71.no.html

Uvozik Trgoavto Koper
Kontakt: 041 713 85
Pridejo v žačetku decembra
lapierre 69 28.11.2009 18:48
Kaj pa cena za to merido?
Uporabnik ne obstaja. 28.11.2009 19:09
Pokliči na 041 713 852 in dobiš točno ceno. cca med 500 in 600?
SODROVC 29.11.2009 09:45
Si kolesar? Če si, čemu ti je potem potreben spinner? Me res zanima, no. :?
Scalatore 29.11.2009 10:10
Če si taprav kolesar boš šel na kolo tud pri malo bol mrzlem ozračju :) pa še lepše je kot notr u zaprtem prostoru švicat :D :D
Uporabnik ne obstaja. 29.11.2009 10:10
Tudi Baloh in drugi so kolesarji pa gredo dostikrat na spinner.Odločitev je stvar posameznika ane! :roll:
dogma 29.11.2009 10:15
Scalatore je napisal:
Če si taprav kolesar boš šel na kolo tud pri malo bol mrzlem ozračju :) pa še lepše je kot notr u zaprtem prostoru švicat :D :D


ja glih treba je it na kolo pri -2
so še druge alternativa-smučanje,tek na smučeh....
Scalatore 29.11.2009 10:29
ferarri2 je napisal:
Tudi Baloh in drugi so kolesarji pa gredo dostikrat na spinner.Odločitev je stvar posameznika ane! :roll:


se strinjam popolnoma :)
kenz76 29.11.2009 14:50
lapierre 69 je napisal:
Kaj pa cena za to merido?


na linku je cena 7499,00 - ampak ne vem česa, verjetno norveških kron - kar pomeni 880 EUR
energy 29.11.2009 14:53
ferarri2 je napisal:
Tudi Baloh in drugi so kolesarji pa gredo dostikrat na spinner.Odločitev je stvar posameznika ane! :roll:


grejo na spinning ja... ampak verjetno bolj zaradi družbe, kot zaradi samega kolesa. vseeno je 1-2h kolesarjenja v zaprtem prostoru lazje naredit, ce je vodena vadba, malo zajebancije itd...

glede spinnerja... zakaj si rajši ne nabaviš trenazerja, postaviš gor svoje kolo in je to to...
za 500 eur, kolikor je osnovni spinner, dobiš bomba trenažer.
lahko pa rajši za 200 in ti ostane 300 za veseli december ;)
SODROVC 29.11.2009 15:43
[quote="energy" glede spinnerja... zakaj si rajši ne nabaviš trenazerja, postaviš gor svoje kolo in je to to...
za 500 eur, kolikor je osnovni spinner, dobiš bomba trenažer.
lahko pa rajši za 200 in ti ostane 300 za veseli december ;)[/quote]

No, tole sem mu hotel povedat, samo na drug način. Če kupiš trenažer (npr. Tacx Sirius), prideš cenej skozi, pa še na svojem kolesu se viziš. Pa takoj ga lahko pospraviš, spinnerja pa ne. Ta ti je lahko vedno le v nadlego. Pa še nekaj: za tak denar, kot misliš spinner kupit, dobiš lahko pri Tacxu še: Računalnik, ki ga pritrdiš na krmilo z nešteto trening variantami in možnostjo brezžične povezave z vašim osebnim računalnikom.
SODROVC 29.11.2009 15:50
energy, kadar nabijaš watt-e, je važno, na katero stopnjo imaš nastavljen trenažer. Tako piše v navodilih. Me pa zanima, kako pa je potem s prestavami? Pa še nekaj: važno je, kako globoko zašraufaš vijak, ki povezuje bovden in ohišje magnetne zavore.
Kakšne naj bi bile pravilne nastavitve - globina pritrditve vijaka? (za primer, da bi oba želela imeti enak output wattov pri isti kadenci, prestavi in stopnji upora na trenažerju). Hvala za odgovore.
uriton 29.11.2009 17:00
.... jaz mam doma tole, pa je skor boljš kot ta prau bicikl :lol: ........ hecam se, ampak zadeva je res bomba. Na njem sedim uro do dve na dan in lahko zatrdim, da je popolna švic naprava................ (kar za tako ceno tut mora biti) :D
SODROVC 29.11.2009 17:27
uriton, a ti se za ornh dirke prpravlaš, al kaj? Dve uri? 8O Meni ne znese nit eno! Je pa Ok, ker se vsaj segrejem, zdej k je že zima. ;)
No ja, mi je pa dokaj všeč zadeva, čeprav je samo osnoven model, Tacx Force one. Bo "energy" povedal, če se ga da kaj nadgradit, da bi kej na ta velko plazmo gledal - dirkal. :lol:
uriton 29.11.2009 17:37
SODROVC je napisal:
uriton, a ti se za ornh dirke prpravlaš, al kaj? Dve uri? 8O Meni ne znese nit eno! Je pa Ok, ker se vsaj segrejem, zdej k je že zima. ;)


................ daleč od tega, da bi se za kake dirke pripravljal ............. mein kampf se imenuje boj na požiralniku................. ...... in kar me je nazadnje bicikl vrgel s sebe ko sem "brzel" s Kuma sem se odločil, da ga malo ohladim in se preselim v dnevno sobo. Motivacijo dobim pa s programi, ki jih tale zadeva ponuja. verjetno na navadnem spinerju tudi jaz nebi tako dolgo sedel :mrgreen:
Uporabnik ne obstaja. 29.11.2009 17:37
Meni osebno je škoda dati carbonca na trenažer,in ga rajši šparam za na cesto.Spiner pa lahko uporabljajo tudi drugi člani družine.Cena pa se bo verjetno vrtela okoli 600?
SODROVC 29.11.2009 18:52
Zakaj že naj bi bilo karbonca škoda za na trenažer? A samo šprinte na njem delaš, al kaj? Men je tale izjava "čist mim"! A na naših cestah ga pa niškoda, ko so pa tako "zje..ne? Meni se zdi, da na trenežerju bolj ležaji trpijo (odvisno, koliko zategneš vijak) in pa feltne. Če se pa guncaš gor, pol bi moral pa malo tehniko pedaliranja izboljšat! ;) Razen, če to delaš samo pri šprintanju.
energy 29.11.2009 19:21
SODROVC je napisal:
energy, kadar nabijaš watt-e, je važno, na katero stopnjo imaš nastavljen trenažer. Tako piše v navodilih. Me pa zanima, kako pa je potem s prestavami? Pa še nekaj: važno je, kako globoko zašraufaš vijak, ki povezuje bovden in ohišje magnetne zavore.
Kakšne naj bi bile pravilne nastavitve - globina pritrditve vijaka? (za primer, da bi oba želela imeti enak output wattov pri isti kadenci, prestavi in stopnji upora na trenažerju). Hvala za odgovore.


no, mi trenazer z watti (grand excel - ga ni več v ponudbi) uporabljamo bolj za kak test, kot pa za treninge...
jaz enostavno imam zabeleženo dimenzijo gume in tlak v gumi (pomembno). seveda je vazno kako mocno je valj pritisnjen na gumo, saj predstavlja vecje/manjse trenje in s tem posledicno vec/manj wattov.
jaz enostavno naredim tako, da gumo zavrtim v prazno in privijam valjček dokler se je ne dotakne. od tam naprej določeno število obratov vijaka za valjček, ki je vedno isto...

grand excel nima ročice za hitro "zapenjanje" valja, ampak ima samo ročico z vijakom.
pri novih valjih bi ga jaz čisto odvil in zapel tako, da bi šla guma v prazno. potem bi ga toliko privil, da se guma dotakne valja, odpel ročico in zavrtel določeno število obratov, ki bi bili nato vedno isti (ali pa natančeje, zavrtel za N črtic, ki so na tistem vrtljivem gumbu)....

same prestave pri tem igrajo vlogo... težja kot je, več je wattov, to tudi pokaže računalnik...

ne vem pa če si me spraševal za trenažer z watti ali za navadnega recimo Siriusa...
če uporabljaš navaden trenažer ne vem, če ima smisla ugibati koliko je wattov.
nemogoče je doreči koliko jih vrtiš, tudi, če na dveh enako nastaviš vse malenkosti, še vedno ne veš s kakšno močjo dela zavora...
SODROVC 29.11.2009 20:02
No, par dni imam malo rabljenega Tacy Cycle Force One. Ist šmorn kt Sirius, le vljček ima koviski. Se pač ne znuca in uniči kot plastični. Drugače pa lepa hvala za info. Samo to me še zanima, če se ga da nadgraditi, montaža "Tacx računalnika", kot si ga že omenil pri Grand Excelu.
IZO 30.11.2009 06:51
Kar precej ponudbe sem pregledal, vključno z zgoraj ponujenimi. V glavnem gre za krš...

Osebno menim, da je tvoja odločitev za nakup spinerja pravilna. Ne glede na številne debate o trenažerju, ga tudi sam nočem. Sem pač strojnik in nimam dobrega mnenja o njem. Saj če bi imel kolo, ki bi bil namenjen samo trenažerju, bi bilo ok, tako pa moja računica ne vzdrži. Dober trenažer tudi precej stane in še dodatno kolo... :roll:

Če bi imel višek financ, bi se zagotovo odločil za originalni Spinner:
http://www.spin ning.com/spinning-ema-shop/spi nner-bikes.asp
Izdelek je res tak, kot mora biti in tudi občutki so zelo blizu ceste. Je pa cena nad oblaki... :?

Zato sem se odločil za nakup pri konkurenci. Pregledal sem številno ponudbo in večina ponuja zares slabe izdelke. Če mi ne verjameš pa sam preglej! ;)
Na koncu sem se odločil za tole:
http://www.ok-fit. si/si/trgovina/podrobno/1
>Že na prvi pogled dober izdelek in zaenkrat tudi dela odlično. Cena je razumna, sploh pa glede na konkurenco...prepričaj se pa sam! ;)
klemc 30.11.2009 09:47
Po probavanju raznih varjant spinnerjov za 500? sem se na koncu odločil in kupil Spinner Pro (cena je zasoljena ja 8O ), vendar sem zelo zadovoljen, da sem odštel nekaj več in naprava dela tako kot je treba.
Mislim, da se trenažer zelo težko primerja s spinnerjom (čeprav ga še nisem probal, pač samo vidu kako poteka vadba na trenažerju).
Uglavnem jaz sem zadovoljen, edin neki moram pogruntat, da se mi ne bo parket dvignu, ker švic teče v potokih :D
IZO 30.11.2009 10:17
klemc je napisal:
Po probavanju raznih varjant spinnerjov za 500? sem se na koncu odločil in kupil Spinner Pro :D


Dobro si naredil :!:

Švic je nadvse zopern, se strinjam...še huje je pa, ker ne moreš pošteno pljunit in uporabiti bosanskega robca :D :) :lol:
Odrezal sem kos itisona in še enak kos polivinila in ga položil pod spiner. Seveda najprej polivinil in nato kos tepiha. Ko se bo usmrdelo, bom opral s štralfiksom. Upam pa, da mi ne bo začel plesnit parket zaradi polivinila... :roll:
Uporabnik ne obstaja. 30.11.2009 12:32
Jaz si dam kar škaf pod spiner pa je 8O .Pa še hčera me briše umes. :lol:
SODROVC 30.11.2009 18:13
Nakladate pa sto na uro! Upam, da tud gonte tako. :lol:
SODROVC 04.12.2009 17:09
op, se opravičujem! Res je lahko zeloo toplo, pa kaplja tudi! No, jaz se umaknem v svoj kabinet s športno opremo, odprem okno, da je hladno in vključim ventilator. Pa vseeno kaplja! kdor pa zdrži več kot 3/4 ure, je pa kaveljc oz. koreninca (dekleta in žene). :lol:
klemc 05.12.2009 09:46
SODROVC je napisal:
op, se opravičujem! Res je lahko zeloo toplo, pa kaplja tudi! No, jaz se umaknem v svoj kabinet s športno opremo, odprem okno, da je hladno in vključim ventilator. Pa vseeno kaplja! kdor pa zdrži več kot 3/4 ure, je pa kaveljc oz. koreninca (dekleta in žene). :lol:


Jaz zdržim 1 uro :D . Samo prvih 10 minut počivam :mrgreen:
MKC 05.12.2009 10:03
zoprno je ker po 90. minutah že stopala 'plavajo' v čevljih :cry:
uriton 05.12.2009 12:02
uriton je napisal:
.... jaz mam doma tole, pa je skor boljš kot ta prau bicikl :lol: ........ hecam se, ampak zadeva je res bomba. Na njem sedim uro do dve na dan in lahko zatrdim, da je popolna švic naprava................ (kar za tako ceno tut mora biti) :D


................ no evo sm hotu pokazat, pa šele sedaj vidim, da ni link prijel........


http: //www.daum-electronic.de/de/mo delle/pre-bk8i.html


Z a švic vpijat, mam pa postavljenega na brisači, spodaj so pa ploščice. Ko sem ga prvič gonil je bil kar lep bajer spodaj...... 8O
SODROVC 05.12.2009 12:28
uriton je napisal:
............. no evo sm hotu pokazat, pa šele sedaj vidim, da ni link prijel........
Za švic vpijat, mam pa postavljenega na brisači, spodaj so pa ploščice. Ko sem ga prvič gonil je bil kar lep bajer spodaj...... 8O


Ej, ni link prjeu, ni videt bajerčka?! :lol:
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI