gorski vzponi/prelazi po Evropi

Domov > Forum > gorski vzponi/prelazi po Evropi

gorski vzponi/prelazi po Evropi

SORTIRAJ PO:
Bugo14167 09.06.2017 12:36

Če je govora o lepih vzponih, se po mojem mnenju premalokrat omenja vzpon na Monte Crostis.

 

www.climbbybike.com/climb.asp ?qryMountainID=33

 

Pa še blizu nas je, lahko se ga združi v kombinaciji z Zoncolanom. =)

TomazK 09.06.2017 13:22
@Bugo:

Če je govora o lepih vzponih, se po mojem mnenju premalokrat omenja vzpon na Monte Crostis.

 

www.climbbybike.com/climb.asp ?qryMountainID=33

 

Pa še blizu nas je, lahko se ga združi v kombinaciji z Zoncolanom. =)

Naredil enkrat, bilo je supersmeh

morison 09.06.2017 18:49
@Ban:

Bilo je hudo, na koncu pa preleponasmeh

image

Tudi  jaz  sem  predlani  prevozil  tole  iz  Hailigenbluta  čez  Hohtur  na  Edelweisspitze  potem  v  Zeel  am  see, naprej  do  Mitersila  čez  Jochberg  v  Kitzbuhel. Eno  leto  prej  pa  na  Franz  Josef  hohe.  in  res  bilo  je  super.

morison 09.06.2017 18:50
@morison:

Lani  prevozil  vzpon  na  Kitzbueheler  horn  2000m, pravijo, da  je  to  najtežji  vzpon  v  alpah, res  od  samega  starta  pa  do  vrha  izredna  naklonina, 10,1 km, naklonina  od  12,8%  in  25%.Lepo  označeno  na  tablah  koliko  si  prevozil  in  kakšna  je  naklonina, trplenje  vse  do  vrha, zgoraj  pa  za  nagrado  zelo  lepi  razgledi  in  potem  še  lep  spust  v  dolino.smeh

En  dan  prej  pa  še  na  Passo  delo  Stelvio.

LosBlancos 26.09.2020 22:58

Mene pa zanima ce je kaj lepega za prevozit v Avstriji blizu Maribora? Lep dolgi vzpon? 

ElTorro 27.09.2020 12:16

Čisto blizu nimaš nič lepega dolgega, ker je čez mejo pretežno gričevje.

Mislim, da sta Weinebene in Soboth najbližja ki bi ustrezala

Nejc1986 27.09.2020 15:26

Uuu,zanimiva tema. Sicer odgovora na zadnjo vprašanje nimam, lahko pa povem (kot je že nekdo napisal); Monte crostis je po krivem dostikrat zapostavljen. 


Letos sem šel narediti 2precej lepa kroga ; Pontebba-nassfeld- Plockenpass-sutrio-zoncolan-sutrio-tolmezzo-pontebba.


In pa: ovaro-zoncolan-sutrio-zoncolan-ovaro-m.crostis-ovaro.

Ok, slednji ni bil krog,je pa bilo ogromno visincev :) 


Meni je vzpon na Nassfeld iz pontebbe cudovit, Monte crostis je dolg in strm in zajeban spust.

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI