Irda polar - problem

Domov > Forum > Irda polar - problem

Irda polar - problem

SORTIRAJ PO:
pride 01.03.2010 09:32
Na novo imam naložene XP SP3, pa mi noče prepoznati ključka Irda. Ali bi z nakupom novega univerzalnega problem rešil?

(na IntAct-u so odgovorili, da se s Polarjem več ne ukvarjajo).
_PRoDiGY_ 01.03.2010 11:10
Poskusi najprej dobiti kje na netu najnovejse driverje za tvoj irda, jaz sem ga na ta nacin usposobil.
JakaKk6933 01.03.2010 11:30
Če je Ir vmesnik nek noname univerzalen, bi morali Win XP sami od sebe naložiti ustrezne gonilnike (ali jih že imajo v bazi na disku ali uporabijo Microsoft Update/Windows Update. Vsaj v mojem primeru je bilo tako, vtaknil v usb in začelo delat.

Če pa vmesnika sploh ne zazna, je pa defekten. Bo treba drugega.

Na IntAct-u se s Polarjem več od kdaj ne ukvarjajo? Kako se z njimi ne ukvarjajo več? Prodajajo jih še vedno.
javor-18 01.03.2010 11:45
Hundey je napisal:

Na IntAct-u se s Polarjem več od kdaj ne ukvarjajo? Kako se z njimi ne ukvarjajo več? Prodajajo jih še vedno.


...verjetno je imel v mislih njihov servis, baje se tega več ne grejo in tudi zastopniki za polarja niso več.
JakaKk6933 01.03.2010 12:14
Ja, res je, niso več serviserji niti uvozniki za Polar.

Na tekaškem forumu sem odkril, link do Polar service finder, ki pravi, da je novi uvoznik (in verjetno tudi serviser) SPORT AGENT d.o.o iz Trzina, serviser pa URCA d.o.o. v Ljubljani (Bavarski dvor). Da boste informirani. :D
pride 01.03.2010 13:24
Hvala za vse informacije. Zgleda bo potrebno kupiti novega. A je nujno, da je Polarjev?


PRoDiGY poskušal sem tudi z driverji, pa brez uspeha, je pa res, da nisem neki strokovnjak.


lp Rok
StaraKost 01.03.2010 13:48
Jaz imam enega čisto navadnega(takega) pa dela brezhibno: http://www.bolha.com/ogla s383171649/usb-irda
pride 01.03.2010 16:18
StaraKost , bom probal. 8? je še vedno manj, kot cca 50?, kolikor koštajo original.
_PRoDiGY_ 01.03.2010 17:57
Ce hoces biti preprican poskusi pa se pri kaksnemu kolegu prikljucit irda, da vidis ali je res irda problem.

Jaz sem imel z mojim polno tezav z driverji, se sedaj moram uro 4-5-krat prikljucit da zacne prenasat podatke, ker moj irda sploh naj ne bi bil kompatibilen z Visto. :twisted:

Drugace pa poglej tocno kateri cip ima irda, na mojem prozornem se vidi skozi, tako da sem lahko direktno iz cipa. :roll:
daks 01.03.2010 18:42
Hundey je napisal:
. . serviser pa URCA d.o.o. v Ljubljani (Bavarski dvor). Da boste informirani. :D


Pa se pocen so. Vsaj baterija za moj S725x ni draga no ;)
martink 20.06.2010 12:18
Da se izognem težavam s povezovanjem polarja 725X in računalnikom, mi lahko kdo svetuje kateri Irda vmesnik naj kupim... Pa ne bi bilo slabo, če bi bil cenejši kot original :D. Hvala.
JakaKk6933 20.06.2010 13:18
Vsak, ki ga boš uspešno namestil, bo ustrezen. Torej da ga sistem prepozna, ni težav z driverji,...

Trenutno se dobijo neki noname za tam 15eur, vsak bi moral delat. Bolj je pa problem kje dobit, ker to ni stvar, ki bi jo povsod imeli na zalogi.
Pač, Ir vmesniki so stvar preteklosti.
simeon 21.06.2010 10:31
Poglej si tole temo,
klik , še posebej na strani 4 post od _BraneK.
Jaz osebno sem moral kupiti 2, da lahko sedaj prenšam podate. Delujoči je od proizvajalca Digitus.
Bodi pozoren da ima standart 1.4
martink 21.06.2010 15:58
simeon je napisal:
Jaz osebno sem moral kupiti 2, da lahko sedaj prenšam podate. Delujoči je od proizvajalca Digitus.
Bodi pozoren da ima standart 1.4

Jebela, jaz sem pa včeraj enega že naročil preko neta... Upam, da bo delal. Drugače bom tudi jaz moral kupiti še enega :(
JakaKk6933 23.06.2010 09:18
Katerega pa? :roll:
martink 23.06.2010 21:09
Hundey je napisal:
Katerega pa? :roll:

Enega, ki bo očitno kmalu romal nazaj k prodajalcu, saj je priložen CD z gonilniki za en ku**c (ko hočem inštalirat gonilnike, se prikažejo vprašaji namesto znakov abecede). Windowsi 7 pa žal tudi ne najdejo gonilnikov za to napravo na netu...
Mr.Samuell 23.06.2010 21:17
martink je napisal:
Hundey je napisal:
Katerega pa? :roll:

Enega, ki bo očitno kmalu romal nazaj k prodajalcu, saj je priložen CD z gonilniki za en ku**c (ko hočem inštalirat gonilnike, se prikažejo vprašaji namesto znakov abecede). Windowsi 7 pa žal tudi ne najdejo gonilnikov za to napravo na netu...


Napiši model IRda UsB ključka ker boš še doktoriral tukaj pa ti uredim...
martink 23.06.2010 21:19
Nič ne piše model, vzel sem pa tega: http://etrgovina.mobitel. si/katalog/dodatna-oprema/doda tki/ostalo/977.
Če najdeš gonilnike si car :mrgreen:
JakaKk6933 23.06.2010 22:39
Če imaš Win XP/Vista/7, samo vštekaš v usb, ko zajoka, da je našel novo strojno opremo nekajkrat pritisneš next in zadeva bi morala delat. Sistem že ima ustrezen gonilnik, drugače ga pa cukne via Windows Update (kar lahko izbereš kot opcijo).

Glede na to, da ta način deluje v XP, dvomim, da v 7 ne. Se s 7-ko še nisem ukvarjal.

Če ga pa slučajno nočeš in če si iz Ljubljane, ti pa dam 5eur zanj, pa še iskat ga pridem. :D
tigeer 23.06.2010 22:48
martink je napisal:
Nič ne piše model, vzel sem pa tega: http://etrgovina.mobitel. si/katalog/dodatna-oprema/doda tki/ostalo/977.
Če najdeš gonilnike si car :mrgreen:
Ta ne bo delal na xp ne vem pa za win7 imet mora oznako vsaj 1.4 najboljš če je 2.0 ker men ta ni delal sem si ga k sreči samo izposodil.
simeon 24.06.2010 07:13
@tigeer Tukaj ne gre za standard USB 1.4 oziroma 2.0 ampak za standard IrDA prenosa. Več na irda.org

Po izkušnjah oziroma študijju, ki ga je opravil DusanK , v temi IR vmesnik za Polarja - kaj uporabljate?, mora imeri IrDA vmesnik čipovje proizvajalca Sigmatel STIr 4210.
JakaKk6933 24.06.2010 07:24
Sem preveril mojega (čisti noname) in ima STIr42xx čipovje (v device managerju). Driver, ki ga uporablja, je pa iz leta 2004. XP-ji niso delali težav z namestitvijo.

Dvomim, da delujejo samo tisti s Sigmatel čipovjem. Bolj je važno, da sistem ima ustrezen driver, torej je teoretično lahko katerikoli čip, samo da je driver. Seveda pa mora podpirat ustrezne standarde.
tigeer 24.06.2010 14:35
simeon je napisal:
@tigeer Tukaj ne gre za standard USB 1.4 oziroma 2.0 ampak za standard IrDA prenosa. Več na irda.org

Po izkušnjah oziroma študijju, ki ga je opravil DusanK , v temi IR vmesnik za Polarja - kaj uporabljate?, mora imeri IrDA vmesnik čipovje proizvajalca Sigmatel STIr 4210.
Glej @simeon sn napisal jasno za ljudi ki v trgovini kupujejo zadevo tam ne piše kateri čip je not ,če se spuščamo v detajle pa sploh nič ni problem vse se da prilagodit če si že tolk pametn si pa driver sam napiš lahko uporabljaš katerikoli irda pa bo šlo.
JakaKk6933 24.06.2010 15:07
Glede na to, da je IrPhy 1.4 z leta 2002, dvomim da po osmih letih prodajajo opremo od "izdaje" zadnje verzije, obstajajo novi vmesniki, ki podpirajo starejšo verzijo.

Če ima oznako 2.0, to pomeni USB 2.0, kar pa niti ni relevantno, saj 1.1 za tak prenos podatkov povsem zadostuje.

tigeer, si napisal jasno in tako, da nikomur ni jasno kaj tisti 1.4 sploh pomeni. Tudi če prodajalcu rečeš, naj bo vsaj 1.4, te bo samo gledal, saj ne bo imel pojma kaj misliš s tem.
tigeer 24.06.2010 16:12
Hundey je napisal:
Glede na to, da je IrPhy 1.4 z leta 2002, dvomim da po osmih letih prodajajo opremo od "izdaje" zadnje verzije, obstajajo novi vmesniki, ki podpirajo starejšo verzijo.

Če ima oznako 2.0, to pomeni USB 2.0, kar pa niti ni relevantno, saj 1.1 za tak prenos podatkov povsem zadostuje.

tigeer, si napisal jasno in tako, da nikomur ni jasno kaj tisti 1.4 sploh pomeni. Tudi če prodajalcu rečeš, naj bo vsaj 1.4, te bo samo gledal, saj ne bo imel pojma kaj misliš s tem.
Tak je napisano na večini forumov da se gleda po tej oznaki in tudi na samem usb-ju ali njegovem pakiranju je taka oznaka,res pa da z ustreznimi driverji tudi to gre kar si ti napisal,zakaj je tumu tak pa se nisem poglabljal glede na to da sem iz te stroke.Očitno temu ni tak ker sem prodajalcu ki je men prodal irda povedal in je vedel da verzija 1.1 je drugačna od 1.4 in je rekel na vzamem 2.0 da gre, ker 1.4 ni bil več na zalogi,ne vem kaj ti zdaj še vedno ni jasno.
JakaKk6933 24.06.2010 20:58
IrDA na wiki.

Če si iz te stroke, bi lahko vedel, da je eno USB standard (1.1 ali 2.0 - najbolj pogosta), drugo pa IrDA standari, med katerimi je "najpomembnejši" IrPHY, zadnja verzija 1.4, 2002.

Meni so stvari jasne, tebi očitno niso. :D
tigeer 24.06.2010 22:00
Hundey je napisal:
IrDA na wiki.

Če si iz te stroke, bi lahko vedel, da je eno USB standard (1.1 ali 2.0 - najbolj pogosta), drugo pa IrDA standari, med katerimi je "najpomembnejši" IrPHY, zadnja verzija 1.4, 2002.

Meni so stvari jasne, tebi očitno niso. :D
Bo tak nekak :D ja irda pa usb sicer pa smo imeli že enkrat debato o teh polarjevih irda tam sem točno napisal katerega sem kupil in je stvar takoj funkcionirala,žal zdaj nisem doma drugače bi napisal točne podatke za orientacijo kaj kupit.
puchweiller 24.06.2010 23:13
uporabljam tegale:http://www.nodevic e.com/driver/LCS-8141-A/get477 28.html

in mi deluje že dve leti, kupil sem ga v compshop-u
gmajer 24.06.2010 23:35
Men se je zgodilo podobno. Zadeva je bla čist nova pa mi ni bralo.

Pr men je bla finta oz je, da mi dela samo v dveh USBjih, v dveh pa ne, tak da sprobaj dan v vsako režo od USB ki jih imaš na rač. pa bo mogoče v kteri delalo...
martink 30.06.2010 21:28
Mr.Samuell je napisal:
Napiši model IRda UsB ključka ker boš še doktoriral tukaj pa ti uredim...

Evo, spet sem enega kupil, starega pa poslal nazaj. In glej ga zlomka, spet ne morem inštalirat gonilnikov. Na cd-ju, ki je bil poleg so samo gonilniki za XP, za Visto in 7 pa jih ni. Na škatli piše Irwave, model ključka pa je IR520US.
Bom pa zelo hvaležen, če kdo najde kakšne gonilnike zanj, ker jaz jih nisem našel. :(
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI