Paypal

Domov > Forum > Paypal

Paypal

SORTIRAJ PO:
B4jk3r 05.03.2010 18:48
Živjo!

Končno sem si ustvaril Mastercard kartico, da sem si lahko ustvaril paypal račun. Problem pa je, da sem študent s prilivi 300EUR mesečno in imam zato limit omejen na 300EUR :(

Zanima me, kako lahko po internetu kupim stvar v vrednosti 400EUR, če mi lahko trgajo največ 300EUR? Je možno denar naložiti na paypal račun; npr. ta mesec na njihov račun položim 300EUR, naslednji mesec pa še 100?
mahi 05.03.2010 19:07
Ko si ustvariš račun, si moraš povečat osnovni limit plačila, ki mislim, da je 100 ?. To storiš tako, da najprej plačaš nek "blind fee" 1,50 EUR, na račun paypal. Na podlagi tega ti pošljejo 4-mestno kodo, ki jo prejmeš na svoj bančni izpisek stroškov pri svoji banki-glej elektronsko bančništvo. Ko dobiš tisto kodo, jo prepiši v aplikacijo na spletni strani pay-pal in limit se bo čarobno povečal.

Postopek je malo siten, sploh ker bi rad uro čimprej mev. ;)
da urediš limit s pay-pal, bo trajalo nekaj dni.
good luck :)
~Speed 05.03.2010 19:18
B4jk3r je napisal:
Živjo!

Za nima me, kako lahko po internetu kupim stvar v vrednosti 400EUR, če mi lahko trgajo največ 300EUR? Je možno denar naložiti na paypal račun; npr. ta mesec na njihov račun položim 300EUR, naslednji mesec pa še 100?

Ja, lahko naložiš na PayPal, seveda.

Glede bremenitve tvojega TRR-ja pa vsota ni odvisna od prilivov temveč od limita, ki ga imaš na banki. To je praviloma par sto eur na dan. Pozanimaj se pri banki.
Ne vem sicer, kako je s študenti, no. :ups:

Drugače pa najprej uredi oz. aktivirej PayPal tako, kt je napisal mahi.

Ja pa dobro imeti PayPal, saj ga kot plačilna vrata uporabljajo skoraj vsi na internetu.

lp
B4jk3r 05.03.2010 19:26
Hvala za hitre odgovore :D

Paypal račun sem si naredil včeraj, danes pa sem na banki sklenil še pogodbo za Mastercard, tako da kartico in kodo dobim enkrat naslednji teden in se potem lotim postopka verifikacije...

Ja, paypal sem si tut sam naredil, ker ga večina spletnih trgovin (predvsem tujih) podpira kot plačilno sredstvo in še nudi ti neko garancijo, tako da zgleda kar uporabna zadeva 8O
uros 05.03.2010 19:41
paypal je super..

pa lahko tud več mastercard kartic na en paypal račun vstaviš..
bimbolin 05.03.2010 19:44
Recimo od fotra in mame :D
uros 05.03.2010 19:58
bimbolin je napisal:
Recimo od fotra in mame :D

točno tako...
ker na moj študentski račun ne gre nič limita...
če maš pa plačo ti dajo pa mal drugačn limit..
oldshatterhand 05.03.2010 21:55
Hmm kakšno kartico pa imaš? Če si študent se ti splača vzet viso electron(debetna kartica) in označiš najvišji limit(če se prav spomni je nad 10.000e) in nimaš problemov z nakazili. S to kartico nimaš nobenih stroškov. Imajo jo pa pri Abanki, pa se mi zdi da zdaj tudi pri nlb-ju.

Edit: aha, sem šele zdaj opazil da imaš mastercard
B4jk3r 14.03.2010 12:12
Ker sem imel na začetku kar nekaj težav in nejasnoti, bom tu napisal za vse, ki nimate prilivov, kako poteka zadeva s Paypalom.

Pri NLB sem si ustavaril Mastercard zastonj, kot študent. Vendar pa je limit pri študentih omejen na višino stalnega prihodka ( na banki preverijo, koliko dobiš vsak mesec nakazano na račun). Potem sem si ustvaril Paypal, ki je super zadeva, si pa pri nakupih preko spleta omejen na limit na Mastercardu, saj na Paypal računu ne moreš v minus!!! To mi je predstavljalo težavo, saj sem si hotel kupiti tudi kakšno stvar, ki presega limit na kartici, zato sem na Paypalu vprašal če je to možno in odgovorili so mi, da je možno in sicer tako, da ti nekdo z drugega PayPal računa nakaže na tvoj Paypal račun in tako se bo ob nakupu najprej porabil bonus iz PayPal računa, manjkajoč znesek pa se bo trgal še s kartice.

Ja, upam da sem nekomu prihranil kaj nejasnosti in čakanja na odgovore tako z banke, kot s Paypala; pa vesele nakupe :D
TomazK 06.01.2014 10:48

Mam par vprašanj glede paypala. Kako je z stanjem na kartici, ki je vezana na račun? Na mesečnem izpisku je vedno izpisana samo potrošnja, nikoli pa se ne vidi nakazil. Ali je denar s katerim ti nekdo plača dejansko na tekočem računu od kreditne kartice ali vse skupaj ostane zgolj virtualno na paypalu? 

Fingi 06.01.2014 11:02

Meni to dela... se pravi, ko trgovec vrne denar, imam napisano na izpisku...

aero0038 06.01.2014 11:43

Denar ostane na Paypal premoženjski bilanci, nakazilo na TRR pa je plačljivo

ktm1001 06.01.2014 12:01

Kaj komplicirate

www.paypal-topup.si/

Tole izpolniš, dobiš cifre za položnico. Jo plačaš,  magar na banki v parih urah je pa že na paypal računu.  

SHad 06.01.2014 12:26

To je pa zanimivo.
Koliko vidim je novost in tega prej ni bilo mogoče narediti.

ktm1001 06.01.2014 12:38

To je vsaj 2 leti staro. 

markopr 06.01.2014 13:32

če imaš problem z prodajalcem glede dobave, kvalitete, ipd, ti PayPal uspešno pomaga rešiti težavo ker prodajalci spoštujejo PayPal.

Kupid 06.01.2014 13:41

Imam predplačniško Viso, ki je brez vseh stroškov. Izdelava je stala 12€ in to je vse-ni stroškov vodenja računa.
Preko Paypal-a pa lahko kupiš toliko kot imaš denarja na tej kartici.
To se mi zdi super tudi glede zlorab, ker si nakažeš na kartico toliko kot potrebuješ.

Jaromir 06.01.2014 14:45

ne komplicirajte. Vsaka MC ali Visa je dobra. Tudi če ti kartico zlorabijo imaš časa več kot dovolj da prijaviš zlorabo. Denar s katerim plaačš trgovini itak najprej ni tvoj amapk od banke. Tebi trgajo z računa samo enkrat mesečno.

deal 06.01.2014 15:32

Z MC tudi deluje - seveda odvisno, kakšen limit imaš na kartici. Mislim pa, da z MC ne gre v obratni smeri  - da si s Paypal accounta nakažeš denar nazaj na svoj TRR.

Periglej 06.01.2014 17:43

Meni je enkrat ali dvakrat eden vrnil denar na paypal in ga je kar avtomatično poslalo naprej na Viso ali Eurocard in je nato moja banka naredili poračun (mi nakazala na TRR).

MITO8 01.04.2014 13:37

Rad bi nekaj kupil preko Paypala (Mastercard ali Visa sta edini možnosti, ki jo ponujajo). Ker bo to moj prvi nakup in verjetno jih ne bo prav veliko, me zanima, kako si lahko najhitreje in najceneje uredim Paypal račun (jasno, željeno bi rad imel čim hitreje:))? Zadeva stane okoli £30.

Trenutno si lastim le račun A Banke Maestro. 

abanka.si/kartice/kartica-ba- maestro

kartica omogoča spletno nakupovanje na spletnih mestih z oznako Maestro in MasterCard SecureCode za vse uporabnike, razen za uporabnike osebnega računa Akeš junior; plačilo se opravi z geslom MasterCard SecureCode

Kaj pa tole?

www.paypal-topup.si/

MITO8 01.04.2014 14:38

Verjetno bi bilo OK, če dobim Debetno Viso Electron. Pa še brez mesečnih ali letnih stroškov je. Na spletni strani, kjer bom kupoval piše, da sprejemajo Viso, ta kartica pa je Visa Electron. A to kaj spremeni?

abanka.si/kartice/debetna-kar tica-visa-electron 

jankokocevje 01.04.2014 14:49

Probaj se prijavit pa boš videl. Si pa post višje napisal kaj sprejemajo in nič drugega.

MITO8 01.04.2014 15:09
@jankokocevje:

Probaj se prijavit pa boš videl. Si pa post višje napisal kaj sprejemajo in nič drugega.

A potem je razlika med Viso in Viso Electron pri spletnem nakupovanju?

swaak 01.04.2014 15:14

Ne! 

deal 01.04.2014 15:54

visa electron dela tako  v primeru paypala kot spletnega nakupa s kartico.

pri paypalu je bolje registrirati viso, ker si kasneje kdaj lahko iz paypala prek vise preneseš sredstva na svoj TRR, kar z MC ne moreš.

paypal je sicer fajn, če boš kaj prodajal prek ebay-a

MITO8 01.04.2014 16:13

Saj tega no bom veliko uporabljal. Zato pa sprašujem, ker Visa Electron je zastonj, klasična Visa pa ima letno članarino nekje 17€. 

Potem si bom danes pridobil Viso Electron, naložil gor nekaj € in je to to. Če pa mi bo denar na računu ostal po nakupu, pa ga lahko dvignem s to kartico kar na bankomatu. 

Mlinar 01.04.2014 16:46

mislm, da ni pametno dvigat s plačilnih kartic - nenormalno visoka provizija... predvidevam da je tud pri omenjeni kartici tko (pr mastercard vem da je tko). denar lah enostavno porabš s plačevanjem v trgovinah...

zvizgo 01.04.2014 17:47

Jst imam tudi pri visa electron. Enostavno trga iz tvojga trr, ko kaj naročiš. Pač povežeš z paypal pa lahko skor povsod kupuješ. No razn alliexpres :(

Drgač pa nobenih provizij pa obresti pa stroškov vodenja al pa kj. 

MITO8 02.04.2014 12:07

Kako pa imate urejeno tisti, ki kupujete preko Aliexpressa? Jasno, me zanimajo najcenejše variante?

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI