Pesto z notranjimi brzinami (internal gear hub)

Domov > Forum > Pesto z notranjimi brzinami (internal gear hub)

Pesto z notranjimi brzinami (internal gear hub)

SORTIRAJ PO:
firbec 10.03.2010 21:08
En lep pozdrav vsem forumašev!

Torej pozna kdo pesta z brzinami?
Poigravam se z idejo, da bi obnovil starejše kole in
ga nadgradil z novo tehniko. Kolo bo namenjeno vožnji po mestu, v služboko in nazaj (Blatniki, luči in podobna šara obvezna)
OK, vem ceneje bi bilo kupiti, nov biciku, vendar, to ni to.
Želim imeti vsaj 5 brzin in bremzo, v pestu! Blatniki, luči in podobna šara obvezna.

Proizvajacev nekaj, cenovi razpon ogromen, vendar kaj izbrati?
- sturmey archer, 5 ali 7 brzin
- shimano nexus, 7 ali 8 brzin
- sram 5 ali 7

Ali kdo vozi kaj podobnega? Kako se obnese "toredo" bremza?

LP,
firbec
firbec 10.03.2010 21:26
Joao je napisal:
http://ww w.rohloff.de/en/technical/tech nik_cd/index.html


>Tole pa ni v mojem rangu :(
Sicer super zadeva, 14 brzin v pestu!!
Tile pesta/menjalniki pridejo okoli 1000e, samo menjalnik!
pinjo73 11.03.2010 21:44
No bom pa potlej jaz napisal nekaj: :|

Lani sem si kupil pesto NEXUS-8 z ROLLER BRAKE zavoro + dodatki (ročica, zajle, posebne matice, itd..). Kupil sem preko internetne prodaje (iz Berlina), ker se pri nas teško dobi. Dal sem za to 380 eurov.
Zobnik spredaj 48, zadaj 19 zob (to razmerje sem se odločil po primerjalnih izračunih).
Sem zelo zadovoljen. Prednost je v tem ker je menjalnik in zavora zaščitena pred umazanijo in vodo(zmrzaljo) in deluje brezhibno. Letos imam s tem kolesom 500km in se vozim tudi po snegu (recimo včeraj :P )

Drugače pa je treba paziti na to kakšen okvir imaš oziroma pod katerim kotom se vpne zadnje kolo. Po potrebi si je treba nabaviti ketenšpaner. Pa še tista posebna podložka zna biti problematična. (so različne barve...rjava, rumena itd.)

No sprednjo pesto pa imam na dinamo, ki deluje že nekaj let brezhibno.
iik 12.03.2010 09:24
pinjo73 je napisal:

No sprednjo pesto pa imam na dinamo, ki deluje že nekaj let brezhibno.


Tale dinamo pesta me zanima. Ali lahko kaj več napišeš - izkušnje, cena, kje se dobi, kako je z lučmi, kolk so svetle
firbec 12.03.2010 18:15
Uuu, super, saj nekdo z izkušnjami :)

Kupiti nameravam komplet z feltnami, in sicer:
http://taylor-whe els.de/product_info.php?info=p 307_LAUFRADSATZ-28-Zoll-ZAC-20 00-Shimano-Dynamo-DH-3N20-Nexu s-Inter8.html&XTCsid=62dab cec523405ed1cb87cdadd29f851 >


160e za menjalnik z fletno, ročico in prvo feltno z dinamom! :D
Zanimivo je ko naše trgovce malo sprašuješ o tej zadevi, noben nima pojma, dobavni rok 3 tedne, cena 240e za menjalnik z ročko :cry: , pravi zlatarj :!:



Praviš da imaš 48/19 zob zobnike, kako se s tem pelješ v hrib?
Po podatkih naj bi blo tazmerje spredaj zadaj 2:1.

Zase sem nekaj računal, da rabim zadnji zobnik z 25 zobi (25/47), tako, da bom zmogel tudi kak strmejši klanec.[/url]
pinjo73 12.03.2010 20:32
iik je napisal:

Tale dinamo pesta me zanima. Ali lahko kaj več napišeš - izkušnje, cena, kje se dobi, kako je z lučmi, kolk so svetle

Dinamo je od Shimana mislim da DH-3N20 (6V, 3W)
To je dokaj osnovni model. Dobiti se da tudi z pesto z disk brake nastavkom ali z Roller brake nastavkom.
Dobi se tako da greš najbližjo kolesarsko trgovino in jo naročiš (simpl ko burek :mrgreen: )
Kar se pest na splošno tiče. Vedno si kupim pesto, felgo in špice in si sam nato našpičim kolo.
Za svojo dinamo pesto sem dal 16000sit.
Delovanje je brezhibno, enakomerna svetilnost, brez hrupa, brez kakšnega bremzanja.
Luč je navadna z on/off stikalom. No na žarnico je treba paziti, da ni preslaba, ker rada pregori :( . Sama svetilnost ni bokvej kaj (mogoče nimam prave žarnice) a za mene čisto OK.

V glavnem slava Japoncem (shimano) :lol:
pinjo73 12.03.2010 21:21
firbec zdaj se bom še na tebe "spravil" :D

Odsvetujem ti nakup tistega zadnjega kolesa Nexus INTER-8 SG-8C31. Razen če rad bremzaš na noge. :P Zame je coaster brake sranje.. :x
Priporočam ti nakup kolesa s pesto kompatibilno z roller brake-om. Roller brake si lahko kupiš po želji ali pa uporabljaš še naprej V-brake.

Hmm.....nevem kako dober matematik si, a vendar prestavna razmerja si izračunaš s tako imenovanimi primerjalnimi izračuni. To starejše kolo ki ga imaš ima spredaj 48, 38, 28zob...zadaj med 12-30zob (pišem kar na pamet). Vsako brzino, ki jo uporabljaš ima določeno razmerje recimo pri 28-24 je razmerje 1.17. Ker veš kako se s tako brzino pelješ v klanec si to primerjaš z NEXUS pestavnimi razmerji.(pred tem si izračunaš s pomočjo NEXUS-8 seznama razmerij)

Drugače moram povedati da so meni med brzinami "luknje" oziroma prevelika razlika med brzinami, se pač ne morem voziti v kostantni kadenci, kar me pa nič ne moti. Pa še kolo je težko kar 17kg. To je zame prej prednost, kot pa pomankljivost, ker mi ni žal tistih nekaj dodatnih kalorij, ki jih potrebujam da premagam določeno razdaljo. ;)
firbec 13.03.2010 12:01
Vidim, da obvladaš zadeve!

Meni je točno ta bremza zanimiva :D , brez dodatnih bovdnov, in ročic. Pa še folk te čudno gleda kako se brez bremz voziš :D

Cicer pa bo bicikel namenjen lagano-sportski vožnji 8) , križarjenje nekje do 20 km/h, zato tudi odločitev za precej nizko
prestavno razmerje pred pestom.


Sicer pa, okvir je že prašno prebarvan v črno barvo, sledi še barvanje blatnikov v "šenevemkatero" barvo, naročanje pesta in končno sestava :P
ZigaK 13.03.2010 15:12
pitermtb 05.06.2016 10:58

Najbolj enostavne je da kupite (rabljeni)Nizozemske mestni/trekking kolo, imate vse za relativne zmerna cena  :-)

Lahko vam pomagam z nakup,

Lp Piter


 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI