Spomladanska kolesarska oblačila

Domov > Forum > Spomladanska kolesarska oblačila

Spomladanska kolesarska oblačila

SORTIRAJ PO:
JamesQ 02.04.2010 11:52
Lepo pozdravljeni.

Rad bi začel s svojo kolesarsko sezono, a nimam nobenih ustreznih oblačil.

Malo sem pobrskal po spletu in nato obiskal še Žolna Šport. Predlagana so mi bile dolge hlače(60?), majica s kratkimi rokavi(38?) in pa windstoper jakna(75?). Na ta komplet bi dobil vsaj 10% popusta.

Zanima me ali so to ugodne cene ali ne? Bi dobil kje drugje kaj cenejšega/boljšega? Ker sem še študent imam relativno omejen proračun.

A je taka kombinacija oblačil primerna za suho spomladansko vreme? MI priporočate drugačno kombinacijo?

Kako je pa z rokavicami?

Najlepša hvala za vaše odgovore.

LDŽ

JamesQ
conti 02.04.2010 12:27
Milsim da so cene kar ugodne...žolna pa tudi ni tako slaba...kar nabavi:):)
Ban 02.04.2010 12:33
Čist sprejemljive cene. Pa še kakšno majco z dolgimi rokavi si nabavi.
androfrw 02.04.2010 12:51
Poglej oz. pokliči tudi http://www.tamai.si/. Bil prejšnji teden pri njih in se je mogoče dogovoriti za še višje popuste + oblačila ti naredijo po naročilu tako, da so potem kot vlita. Lahko kombiniraš različne oblike dizajnov itd.

Na netu še ni nove spomladanske kolekcije, ki je res odlično narejena (hlače z gel podlogo + majica cca. 65 eur).

Skratka, zelo prijazni ljudje... :D
JamesQ 02.04.2010 13:21
Lepo pozdravljeni.

@androfrw: sem tudi pri njih gledal, ampak je težava, ker se nahajam na relaciji Novo mesto-Ljubljana. Drugače oa imajo izjemno dopadljivo barvno paleto dresov.

Je potem bolje, da počakam na spomladansko razprodajo?

LDŽ
Stemba 02.04.2010 13:31
bauer btc ma vse cunje 40% dol - se kar splača
crntulipan 02.04.2010 13:43
Lidel, Hofer
kar vredu zadeve za majhen denar.

Zdaj nevem če rabiš cunje za cestno kolo, potem si verjetno obsojen na ogabna oprijeta oblačila :mrgreen:

Za mtb pa kombiniram z oblačili za tek, gorništvo

Švic majce so švic majce..tako za tek/gorništvo/mtb

Imam spodnje kolesarsko perilo. K oje za dolge hlače, dam čez pohodniške hlače, ko je dovolj toplo pa tudi navadne kratke hlače.

Zgoraj uporabljam navadne švic majce, kolesarske rokavčke, brezrokavnik iz hoferja za 8 eur, če je pa mraz pa softshell jakno za 20 eur iz hoferja.

Tako, da imam komplet opremo za na kolo v vrednosti okoli 100 eur, ker mi je pač škoda dati 100 eur zgolj za kratke hlače znamke Gore...
march76 02.04.2010 15:50
androfrw je napisal:
Poglej oz. pokliči tudi http://www.tamai.si/. Bil prejšnji teden pri njih in se je mogoče dogovoriti za še višje popuste + oblačila ti naredijo po naročilu tako, da so potem kot vlita. Lahko kombiniraš različne oblike dizajnov itd.

Na netu še ni nove spomladanske kolekcije, ki je res odlično narejena (hlače z gel podlogo + majica cca. 65 eur).

Se strinjam.Tudi jaz sem naročil pri njih,in sicer po netu podrobnosti smo se dogovorili pa po telefonu.Zelo korekten odnos,prijazni ljudje,kvalitetna oblačila za zelo zmeren denar.
Še bom kupoval pri njih.
fuego 02.04.2010 16:14
Če ne boš kolesaril pri temperaturi nižji od 8 stopinj potem v bistvu sploh ne rabiš windstoper hlač. Kupiš si npr. ene malo boljše kratke hlače z naramnicami ter nogavčnike, zgoraj pa lahko tudi kombiniraš kratke rokave z rokavčniki + windstoper brezrokavnik... Kombinacij je ogromno.
Na razprodajah boš lahko dobil kakšne stvari ugodneje, vendar v čem pa boš ta čas kolesaril?
Pa Hofer variante tut niso slabe. Sam imam windstoper hlače in jakno iz Hoferja in je kar v redu za vmesni čas.
JamesQ 02.04.2010 20:40
Lepo pozdravljeni.

Začel bi rad čez kak 2 tedna, saj je trenutno odločno prehladno za na kolo. Najlepša hvala vsem, ki ste odgovorili.

Sprašujem namreč zato, ker sem se lani ponovno navdušil nad kolesom in bi rad letos malce prej začel nabirat kilometre in nimam pojma kaj naj izberem za vreme v koncu aprila in septembra. Lepo prosiim za pomoč.

Najlepša hvala.

LDŽ

JamesQ
crntulipan 02.04.2010 21:58
Prehladno?
Letos smo že na Gorenjskem kolesarili v kratkih hlačah in samo enem dresu z rokavčki.
Kekec_ 02.04.2010 22:05
vidim da nas je kar nekaj z oblačili iz hoferja, tudi jaz sem lani kupil dolge pajkice in kolesarski softshell iz hoferja, z tem se peljem do +5 stopinj če je hladneje pa na kolo pač ne grem, sicer se hitro obrabijo, na stegnih se pajkice zarad drgnjenja tanjšajo ampak za naslednjo sezono bo še
dumr 02.04.2010 22:09
mam od rogellija windprotect komplet. Zaenkrat sem s hlačami zelo zadovoljen, z vetrovko tudi. 140 ? hlače+vetrovka(s snemljivimi rokavi)
slamca 02.04.2010 23:39
march76 je napisal:
androfr w je napisal:

enako, zelo zadovoljen s kvaliteto in cenami, prav tako pa tudi rok dobave

Se strinjam.Tudi jaz sem naročil pri njih,in sicer po netu podrobnosti smo se dogovorili pa po telefonu.Zelo korekten odnos,prijazni ljudje,kvalitetna oblačila za zelo zmeren denar.
Še bom kupoval pri njih.
mravla 03.04.2010 00:16
daš oglas na BC da kupuješ opremo,in ni vrag da ni kaj takega ki boš dobil od koga (rabljeno)/novo/nenošeno za dobre pare...js sm tud študent in sem si vse kupu po taki poti..razen seveda švic majic in nogavic in rokavic...ostalo lahko dobiš vse po taki poti za đabe.
maxco 03.04.2010 08:17
..če te zanimajio PROTOUR drese 2010...
na zalogi so zdaj LAMPRE, VACANSOLEIL, KUOTA in KATUSHA....

velikosti M,L,XL,XXL...

http://w ww.probike-wear.com
fuego 03.04.2010 08:49
Prehladno za kolo? Glih zdaj pa do junija je najlepše vreme za kolesarit, ker ni prevroče.
ooo 03.04.2010 09:33
No jaz ti priporočam, da greš v kak slovenski kolesarski klub in boš dobil od kakega kolesarja dosti ceneje opremo, kot v trgovini. No saj jaz sem imel to srečo. Tako sem dobil jako, ene zimske nogavičnike in ene letne, dvoje kratke hlače, 3 drese s kratkimi rokavi, rokavice in galoše za 40 evrov. Pa to so bile še nekatere stvari čisto nove, ostalo pa je bilo uporabljeno nekajkrat. Tako, da priporočam, da se malo pozanimaš.
JamesQ je napisal:
Lepo pozdravljeni.

Rad bi začel s svojo kolesarsko sezono, a nimam nobenih ustreznih oblačil.

Malo sem pobrskal po spletu in nato obiskal še Žolna Šport. Predlagana so mi bile dolge hlače(60?), majica s kratkimi rokavi(38?) in pa windstoper jakna(75?). Na ta komplet bi dobil vsaj 10% popusta.

Zanima me ali so to ugodne cene ali ne? Bi dobil kje drugje kaj cenejšega/boljšega? Ker sem še študent imam relativno omejen proračun.

A je taka kombinacija oblačil primerna za suho spomladansko vreme? MI priporočate drugačno kombinacijo?

Kako je pa z rokavicami?

Najlepša hvala za vaše odgovore.

LDŽ

JamesQ
JamesQ 04.04.2010 09:35
Lepo pozdravljeni.
@ooo: Zanimiv predlog. Če mi bo uspelo se bom oglasil v kolesarskem klubu v Novem mestu

@androfrw&&m arch76: Hm.. podjetju tamai pošljem podatke svojih me ri mi naredijo po naročilu oblačila? Ali je vseeno bolje k njim na obisk jit? Prosim, razložita mi kaj več o tem.

LDŽ

PS: Vesele velikonočne prazike Vam želim :D
march76 04.04.2010 10:51
[quote="JamesQ"]Lepo pozdravljeni.
@ooo: Zanimiv predlog. Če mi bo uspelo se bom oglasil v kolesarskem klubu v Novem mestu

@androfrw&&m arch76: Hm.. podjetju tamai pošljem podatke svojih me ri mi naredijo po naročilu oblačila? Ali je vseeno bolje k njim na obisk jit? Prosim, razložita mi kaj več o tem.

LDŽ

Jaz sem jih najprej poklical in vse vprašal oni so mi potem po mailu poslali eno tabelo s različnimi podatki kaj vse si moraš zmerit.Recimo za dolge hlače si zmeriš obseg bokov,obseg pasu in dolžino nog za dolgo majico pa:prsni koš,obseg bokov,dolžino hrbta in dolžino nog zraven imaš pa priloženo tabelo,kjer piše katera velikost ti je najbolj primerna.Lahko pa jih potem,ko si se izmeril pokličeš jim poveš podatke,ki jih oni vnesejo v program in dobijo ustrezno velikost.Pri meni je vse "štimalo v nulo"
Meni se s Polzele nikakor ni splačalo k njim voziti,ker sem plačal samo 3e poštnine.
androfrw 04.04.2010 11:13
march76 je napisal:
[quote=" JamesQ"]Lepo pozdravljeni.

LDŽ

Jaz sem jih najprej poklical in vse vprašal oni so mi potem po mailu poslali eno tabelo s različnimi podatki kaj vse si moraš zmerit.Recimo za dolge hlače si zmeriš obseg bokov,obseg pasu in dolžino nog za dolgo majico pa:prsni koš,obseg bokov,dolžino hrbta in dolžino nog zraven imaš pa priloženo tabelo,kjer piše katera velikost ti je najbolj primerna.Lahko pa jih potem,ko si se izmeril pokličeš jim poveš podatke,ki jih oni vnesejo v program in dobijo ustrezno velikost.Pri meni je vse "štimalo v nulo"
Meni se s Polzele nikakor ni splačalo k njim voziti,ker sem plačal samo 3e poštnine.

Ker nisi z Goriškega konca, je verjetno najbolje, da slediš temu, kar je napisal march76 ... sam živim nedaleč proč od njihove proizvodne hale in se vedno vse zmenim f2f. So pa tudi meni enkrat dali neke mere na papirju, ki so bile precej točne...
**pero** 04.04.2010 14:04
Jaz mam zdajle v tem času oblečen običajen dres, rokavčke in nogavčke in pa podkapo. Če pa je malo hladneje (10-14°C), pa si pod dres oblečem še kako majco in nataknem galoše, pa je.. Osebno ne čutim potrebe po kakih dresih z dolgimi rokavi itd.
pinjo73 04.04.2010 14:49
JamesQ je napisal:

Začel bi rad čez kak 2 tedna, saj je trenutno odločno prehladno za na kolo. Najlepša hvala vsem, ki ste odgovorili

Prehladno ???
Jaz sem se letos že peljal pri -15'C, pa nisem imel težav.
Uporabljam ohlapne full windstoper hlače od GORE BIKE WEAR, ki so zakon. Zgoraj pa full windstoper jakno s flisem od BICYCLE LINE
Dejstvo je da v današnjem času dobiš tako kolesarsko opremo o kateri si lahko včasih samo "sanjal" :)
conti je napisal:
Milsim da so cene kar ugodne...žolna pa tudi ni tako slaba...kar nabavi:):)

Fršlusi so pa za k***. Vsaj na moji klubski windstoper jakni.
shark1 04.04.2010 15:10
[quote="crntulipan"] Lidel, Hofer
kar vredu zadeve za majhen denar.

Zgoraj uporabljam navadne švic majce, kolesarske rokavčke, brezrokavnik iz hoferja za 8 eur, če je pa mraz pa softshell jakno za 20 eur iz hoferja.

[quote]

V Lidlu in Hoferhu se da dobit kar spodobne stvari,še posebej glede na celo. Za mraz se pa softshell jakna ne more primerjati s windstoper jakno,ker softshell jakno prepiha.Isto velja za galoše,ki morajo biti za mraz iz windstopperja...ne kupuj samo neoprenskih,ker jih prepiha,zato so primerne do temperature največ okoli 10 stopinj.
Žal je pač tako,da je ogromna razlika med 10 stopinj in okoli 0 stopinj zunanje temperature,še posebej ko zapiha...
crntulipan 04.04.2010 16:29
Jakna iz Softshella, ki je bila kupljena v Hoferju mi je letos zdržala tudi - 17 stopinj pri hitrosti vetra okoli 80 km/h ko smo nekje lezel po hribih od 7.00 do 17.30 ure...

Pa tudi MTB bicikel vozim samo v roakvčkih in enem dresu ter čez brezrokavnik pri 13 stopinjah.

Vsak mora sam ugotovik kdaj ga zebe in kako se more oblečt...
Jaz ma še posebno velike težave ker se resnično prekomerno potim
Švicam tudi pri - 3 stopinjah, pa če tudi se msam ov kratkih roakvih in sem telesno aktiven :ups: :( :evil:
march76 04.04.2010 19:22
Ja,mora se pa vsak odločit kaj mu najbolj leži.Meni je marsikdo rekel da je škoda kupovati dolge hlače in jakno,ampak sem vsakem razložil da je bumbar.Zakaj?Zato ker SEM HOTEL imeti takšna oblačila in ker se DOBRO počutim v njih.Pa če tudi jutri postane vroče in bomo vsi v kratkih hlačah,imam še vseeno v omari dolge,ki bodo prav prišla pa JESENI.Zato mi nikakor ni škoda denarja za te,ki sem jih nabavil.
Ne trdim da oblačila iz Hoferja niso dobra ampak meni niso bila všeč.
JamesQ 05.04.2010 17:26
Lep pozdrav.

Najlepaš hvala vsem skupaj za odgovore. Bom poklical v Tamai in se pozanimal. V najslabšem primeru bom se šel "pogajat" v Žolna Šport. :)

Imam pa še eno vprašanje. Kako je pa s temi športnimi očali z dioptrijo. Sam nosim očala in me zanima katera bi bi mi priporočili. Sem že gledal po spletu in sem našel ADDIDAS (draga, a zelo hvaljena očala), RUDY Project (cenejša, a še vedno zelo hvaljena) in pa SH+ (poceni, a nisem nič drugega našel). Kaj pa kombinacija s kontaktnimi lečami?

Najlepša hvala za Vaše odgovore.

LDŽ

JamesQ
kolesarnica.si 05.04.2010 18:58
JamesQ je napisal:
Lep pozdrav.

Najlepaš hvala vsem skupaj za odgovore. Bom poklical v Tamai in se pozanimal. V najslabšem primeru bom se šel "pogajat" v Žolna Šport. :)

Imam pa še eno vprašanje. Kako je pa s temi športnimi očali z dioptrijo. Sam nosim očala in me zanima katera bi bi mi priporočili. Sem že gledal po spletu in sem našel ADDIDAS (draga, a zelo hvaljena očala), RUDY Project (cenejša, a še vedno zelo hvaljena) in pa SH+ (poceni, a nisem nič drugega našel). Kaj pa kombinacija s kontaktnimi lečami?

Najlepša hvala za Vaše odgovore.

LDŽ

JamesQ

adidas Agilis + nastavki za leče, uporabniki kar pohvalijo

http://www.k olesarnica.si/default.asp?IdPr oductGroup=6&Sort=Name& ;Page=1

Lp
shark1 05.04.2010 19:16
crntulipan je napisal:
Jakna iz Softshella, ki je bila kupljena v Hoferju mi je letos zdržala tudi - 17 stopinj pri hitrosti vetra okoli 80 km/h ko smo nekje lezel po hribih od 7.00 do 17.30 ure...

Pa tudi MTB bicikel vozim samo v roakvčkih in enem dresu ter čez brezrokavnik pri 13 stopinjah.

No zdej ti mal mešaš vse skupaj...+13 stopinj, -17 stopinj...:)
Eno je lezenje po hribih,drugo je pa biti v istem mrazu na kolesu.Tudi jaz sem imel pri hoji po Veliki Planini pri okoli -10 stopinjah oblečeno softshell jakno,pa ni bilo panike. Ampak,hoja po hribih je nekaj popolnoma drugega,drugače se občuti mraz...bodi frajer pa se enako obleci za na kolo pri tej temperaturi ;)
Isto velja za roke in noge.Pri hoji imaš lahko gor rokavice samo iz flisa in superge + navadne nogavice,pa je vse OK, pri kolesu se pa vse spremeni,ker ti mrzel veter konstantno piha in te premrazi do kosti. Zato še enkrat trdim da softshell jakna ni preveč primerna za kolesarjenje pri temperaturah pod 10 stopinj,ker je preprosto windstoper jakna toliko boljša,da se ne da primerjat. Vse govorim iz lastnih izkušenj,da ne boš rekel da pametujem na pamet...
mišek 05.04.2010 19:30
Pri hoji, sploh da še malo hitreje stopiš v hrib te v hrib ne more zebst v noge. Pri kolesarjenju pa mene zebe v noge tudi, če gonim v hrib. Enostavno noge ne delajo tako kot pri hoji oz. teku in te zebe.
Jaz imam zdaj za te temperature okrog 13°C kombinacijo: dolge hlače+nogavčki spodaj, zgoraj spodnjo majico, kratko kolesarsko majco, rokavčke, čez pa dolgo majico. Pod čelado pa kolesarsko kapo. Rokavice imam navadne, iste kot poleti, v šuhih imam pa kar termo zokne.
Včeraj, ko ni bilo nič sonca me je zgoraj še tu pa tam vseeno prepihalo. Drugače pa kar gre. Ko pa sem naredil eno vožnjo v februarju (10 stopinj) pa sem imel isto opremo + še winstoper brezrokavnik.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI