Nakup MTB

Domov > Forum > Nakup MTB

Nakup MTB

SORTIRAJ PO:
Miha7 03.04.2010 21:11
Pozdravljeni,

Forum prebiram že kar nekaj časa. Trenutno vozim kolo Scott YZ2 in mislim da je prišel čas za zamenjavo.

V mislih imam model Ghost ASX 5100.
Malo sem v skrbeh glede tega da bom prestopil na full suspension in me skrbi kako se ta stvar obnese. Ker bo kar nekaj poti katere me bodo vodile v hrib in kasneje poti ki me bodo vodile v dolino (razsut teren), me zanima je nakup tega kolesa s tem vzmetenjem vreden?
Ker sem čisti rekreativec in bi se rad v te vode podal malo bolj resno upam da s tem kolesom nebom usekal mimo.

Zato Vas, predragi forumci, prosim za mnenja.

Lep pozdrav,

Miha7
Nejcc 03.04.2010 21:49
Če nis čiiist prepričan da rabš fullya mal razmisl o opciji kšnga XC trdaka z boljšo opremo za ta dnar. Gor bi šlo velik laži, navzdol se da pa tut čuda spelat. :)
joachim 03.04.2010 22:05
misliš tega...za to ceno...?
fajn je, če daš kakšen link na kolo, da ga ni potrebno iskati...
ampak naj ti bo...;)
http://www.urgen ca-bike.com/trgovina/kolesa/gh ost-2010/gorska-kolesa/fully-p olnovzmetena-kolesa/ghost-asx- 5100-3.html

moje mnenje je, da nikakor ni vreden tega denarja...
če kupuješ polnovzmeteno kolo ter ga boš uporabljal za to čemur je namenjen, potem ima to kolo preslabo opremo...
samo za primerjavo:
http://www.canyon.com/_ en/mountainbike/specs.html?b=1 792

glede na kolo, ki ga trenutno imaš, bi ti svetoval, da razmisliš, ali ne bi mogoče nabavil kvalitetnejše kolo s sprednjim vzmetenjem (trdak)...mogoče tudi rabljenega... potem pa šele kvalitetnejše polnovzmeteno kolo...
joachim 03.04.2010 22:06
:)
...no pa me je prehitel...ampak vidiš, da je vredno razmisleka...
:)
Miha7 03.04.2010 22:13
Težka je fantje ja :mrgreen:
Se opravičujem ker nisem prilepil povezave.

Ta cena je res huda, ampak imam že dogovor s trgovcem za 950 eur?
Bi bilo to že vredno svojega denarja.

Sem pa si ogledoval že trdake, za takšno ceno bi dobil boljše vilce, diske, pa še belanco. Proizvajalca se nažalost nespomnem, kolo je pa Ghost. Glede na to da mi da 5 letno garancijo na okvir in eno letno servisiranje zastonj, nekako nočem oprezati po drugih znamkah.

http://www.urgenca-bi ke.com/trgovina/kolesa/ghost-2 010/gorska-kolesa/hardtail/gho st-htx-actinum-5700.html

Mislim da mi je ponujal ta model.
joachim 03.04.2010 22:31
je že malo lepša cena...
saj kolo ni slabo, ampak je pa osnovna oprema, ki je običajno na trdakih za cca.700e.
Polnovzmetena kolesa so ponavadi malo bolje opremljena (pa ne mislim samo vzmetenja) ter posledično tudi dražja...
za začetek bo to solidno kolo...moraš pa vedeti, da bo po 2-3 letih (upam da ne prej :) )potrebo nadgradnje oz. boš gledel razred višje...če te bo to veselilo, seveda...
Boš pa namesto z boljšim trdakom, resneje začel s slabšim fully-em...
crntulipan 03.04.2010 22:34
To kolo, ki je bil tvoj prvi izbor je povsem OK!

Canyon ima res dobro ceno, ampak:
1. Kolo ni mogoče dobiti v SLO trgovini, ampak samo preko spletnega naročila. Torej se na kol one moreš niti vsesti preden pustiš denarce v trgovini.

2. Zaradi 1. razloga je uveljavljanje garancije težje. Reševanje reklamacij počasnejše in bol jdolgotrajno.
Verjetno zaradi manjših napak, ne boš pošiljal kolesa v Nemčijo, ampak boš kril stroške sam? Končna bilanca je potem skoraj enaka koč če kupiš "prvotno" dražje kolo v SLO trgovini.

Res je, za več denarja dobiš boljšo opremo, ampak pri boljši opremi bi si sam verjetno najraje želel samo druge vilice, mogoče boljšo gonilko...
Vse ostalo je skoraj enako dobro in dela popolnoma enako kot dražje komponente (prestave,..) le kakšen gram več vagajo
Miha7 03.04.2010 22:37
@joachim

Kaj je torej bolje:
- boljši trdak
- slabši fully

Nisem nek kolesar da bi menjaval kolesa na vsakih par let, kupujem robo za dalj časa.
Tega ASX 5100 ima brat doma, ga je kupil par dni nazaj, sem ga sprobal, (blato, korenine, makadam) ampak imam premalo kilometrine za seboj za resne ocene, mogoče malo premehak zadnji montizer, tega bom jutri spravil pod večji pritisk, saj mam cca 10kg več:/
joachim 03.04.2010 22:39
Ma, saj mu (kot najverjetneje, začetniku) niti nisem svetoval nakupa Canyona. Je pa vsekakor dobra primerjava za vse, ki kupujejo kolesa ter se sprašujejo koliko se dobi za določen denar...
crntulipan 03.04.2010 22:48
Miha7 je napisal:

mogoče malo premehak zadnji montizer, tega bom jutri spravil pod večji pritisk, saj mam cca 10kg več:/

Takšne ocene so najslabše:
Recimo> "sem vozil xy kolo od koelga, pa kolo slabo pobira neravnine"
"Zadnji del je preveč mehak i nse gunca, zato mi od kolega xy kolo ni dobro"

Vglavnem, vsako polnovzmeteno kolo rabi nežno roko in živce, da ga "uglasiš" na svoje želje in način vožnje.

Nekaterim paše bolj trd kolo, enim bolj mehko..enim bolj mehk ozadaj i nbol jtrdo spredaj, eni nekje vmes, eni imajo raje več rebounda eni manj...

Kolo lahko dobro stestiraš le tako ,da ga vzmaeš na resno turo, zraven pa ne smeš pozabiti tlačilke za amortizer in ibmusov za premikanje sedeža naprej nazaj. Pa tudi tlak v gumah in tudi same gume, lahko kar precej spremenijo vozne lasnosti kolesa

Po mojem mnenju se premalo povdarka daje tudi na oporo krmila, saj meni nikakor ne paše dolga krmilna opora, eni pa ne morejo voziti krajših krmilnih opor. Potem jo lahko premikaš po krmilni cevi gor dol z distančniki,...
Miha7 03.04.2010 22:57
@ Crntulipan

Bom uposteval ta nasvet in mu jutri dodobra nastavil "nastavitve", tako bom res najverjetneje videl če bo to zame.
joachim 03.04.2010 22:59
Glej, moje mnenje je takšno...
če se boš vsaj malo resneje ukvarjal z mtb boš ugotovil, da je bolje dobra oprema ter sprednje vzmetenje na trdaku,
kot slabše na fullyju...
ampak kot že rečeno, kolo je solidno, po določenem času pa boš videl, kaj ti bolj odgovarja oz. te veseli...
Kekec_ 04.04.2010 07:29
na tem forumu sem slišal nekje da je najboljši price/performance za trdake ravno pri 1000 eur, to ti gre spet v prid trdaku :)
dumr 04.04.2010 12:09
ker imam v bližnji prihodnosti plan mogoče kupt MTB :mrgreen: , me zanima za kaj se uporablja Hardtail in pa fullsuspension. V mislih imam taka pol brezpotja, ne neke skale ampak potke v smislu da bi še kdaj mal zavil z njih :ups:
Miha7 04.04.2010 12:17
Torej bo po vsej verjetnosti padla odločitev za trdaka.

Me pa zanima če se bo dalo moje prejšne kolo prodati (Scott YZ2)? Če morda kdo ve, koliko naj podam ceno :?
Miha7 05.04.2010 10:37
http://www.bolha.com/oglas 383959723/novo-gorsko-kolo-mt- fuji-pro#

Zasledil sem še to kolo, oprema mislim da je solidna, cena pa tudi ne pretirana?
Če je to karbonski okvir mora zagotovo biti malo slabše kvalitete?
jankokocevje 05.04.2010 10:56
kolk si pa velik? :lol:
Miha7 05.04.2010 11:07
jankokocevje je napisal:
kolk si pa velik? :lol:

Preveč :lol:

193 cm...
Miha7 11.04.2010 15:02
Še moja nova pridobitev

http://www.ghost-bike s.de/2010/bikes/mtb-hardtail/ h tx-actinum/htx-actinum-5700/
>

>

Kri tike in graje dobrodošle, da vidim kje sem ga kiksnil pri nabavi
laksikon 11.04.2010 18:40
izgleda OK, zdaj si ga pa nastavi (sedež, belnaca, opora, pedala itd. da ti bo ustrezalo), pa še odlične gume imaš gor

Za koliko keša si ga kupil?
joachim 11.04.2010 20:03
lepo kolo z dobro opremo. čestitke.
varno vožnjo ter seveda veliko užitkov ti želim...
Miha7 11.04.2010 23:30
laksikon je napisal:
izgleda OK, zdaj si ga pa nastavi (sedež, belnaca, opora, pedala itd. da ti bo ustrezalo), pa še odlične gume imaš gor

Za koliko keša si ga kupil?

Kakšen pripomoček za pravilno nastavitev bi mi prišel prav :?
Nekaj težav imam še z amortizerji, jih morem spraviti na 150psi za mojo težo, sem pač ta težak rang :roll:

Cena: 1100 eur, (1469 eur začetna)
Janez113 09.02.2012 09:47
Pozdravljeni, sem čisto nov na foromu in bi rad zastavil nekaj začetniških vprašanj. Do sedaj sem se ukvarjal z tekom in alpinizmom. Z novim letom pa imam namen začet kolesarit. Namen se imam vozit večino po asfaltnih cestah mogoče kakšen makedam, se pravi nič resnega od off roada. Najprej sem bil zagret za specialko ampak sem se z njo peljal im mimdrża na njen ne odgovarja pa melo pretrd mi je deloval. Sedaj se bolj nagibam gorskemu kolesu z sprednjim vzmetenjem, pa verjetno dvojne gume za teren in cesto. Veliko sem że pregledal in prebral in nekako se ne morem odločit za katero firmo ker nimam dovolj izkušenj. Se pravi letno imam namen prevozit okoli 5000km, večino bi se vozil po asfaltu v hrib in potem kakšen makedamski spust, bi pa nekajrat letno skočil tudi na kak daljši izlet do morja npr. Sicer pa sem velik 189cm in teżak 90kg, moj budget za prvo sezono je 1000evrov. Zanimiva so mi tudi kolesa z 29er kolesi. Upam da mi boste dali kakšen pameten nasvet lahko je tudi novo kolo z starejšo letnico ali dobro ohranjeno rabljeno opremo. Po dosedaj prebranem bi od opreme imel vsaj shimano deore.
Lp
kolovoznik 09.02.2012 10:14
Premisli! Denarja verjetno ne nabiraš kot gobe. Velikokrat povedano, glas ljudstva ima veljavo, za tvoje potrebe rabiš specialko. 5000km je za gorca po asfaltu veliko preveč. Kolo bo že zdržalo, le ti boš junija ob vso voljo in zagnanost.Moral bi verjeti, da je lahkotnst, predvsem pa užitek v vzdrževanju hitrosti na daljši turi, do morja npr. neprimerno boljša na specialki......
Tudi kondicijska priprava kolesarjenja v hrib po asfaltu z gorcem in speci ima dolg razkorak. Gorc enostavno ni za asfalt. Je počasen , kolesar se poleni s prestavnimi razmerji, tudi ,če ga pritisneš na polno ni primerljivega efekta. Gorca moraš imeti, če hočeš biti kompleten kolesar, da ne bo pomote. Nepozabne so izi terenske ture, če hočeš se natreniraš tudi v spustu, kar ti ogromno doprinese k obvladovanju kolesa in sebe, tudi za zimo je nepogrešljiv. Premagovanje razdalj, trening vzdžljivosti, moči, ...., pa spadajo definitivno le na speci. Kolo ti mora seveda ustrezati, biti prav. Če praviš, da ti drža ne ustreza jo enostavno prenastaviš, trda vožnja ob današnji izbiri okvirjev, obročev, plaščev ne predstavlja več ovir, le verjeti je treba ljudem. Z dobrimi 1000eur že lahko rešiš dvojno potrebo. cca800-400). 29ar in 190cm , kot bager na cesti opa. Premisli in preiskusi!
bonin 09.02.2012 13:35
Mislim, da bi na tvoj stil vožnje moral pogledati, kakšno treking kolo.
pionirmtb 09.02.2012 14:23
defenetivno za tvojo velikost 29 mtb-gor lahko daš po izbiri gumo od trekinga 622-32.
Janez113 09.02.2012 15:16
Takole pa sem nazaj, obiskak sem tri specializirane trgovine v bljiżini in najprej moram povedat da so povsod bili trgovci prijazni in po mojem mnenju podkrepljeni z informacijami o izdelkih ki jih prodajajo. Tako so mi vsi svetovali cestno specijalko glede na moje potrebe. Ponudili so mi sledeče: http://www.factorystore.si/ specialized-kolo-allez-comp-10 5-int-c2
http://www.velo.s i/product2.aspx?PId=15&id2 =3499&langid=2 (ta se trenutno dobi v akciji za okoli 800)
http://www.velo.si/pro duct2.aspx?PId=15&id2=3499 &langid=2
http://www.e xtremevital.com/bikes/cestno-k olo-cannondale-caad8-105-compa ct-p-5615.html
energy 09.02.2012 15:59
Še ena dobra varianta cestnega kolesa:
http://www.energija bikes.com/artikel/ghost_kolesa _2012/ghost_2012_ebs_race_ulte gra/
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI