Nastavitev prestav

Domov > Forum > Nastavitev prestav

Nastavitev prestav

SORTIRAJ PO:
gregaa 24.04.2010 18:29
Pozdravljeni

Mam eno težavo, in sicer z nastavitvijo prestav. Vse skup sem v bistvu sam zaj***, ko sem se pred parimi dnevi peljal s peciklom pa je tko čist mičken ružilo pa sem jaz genijalec za foro obrnil pri prestavni ročki za kakšen obrat in dva pa je blo še slabš pa sem še mal sukal in je šlo vse skup v tri krasne.

No zdaj sem pa iskal navodila za shimano xt prestave zadnji menjalnik pa sem na njihovi strani našel različna navodila za različne serije menjalnikov in tu je težava, saj ne vem kaj točno sploh jaz imam. V glavnem sem ugotovil, da različna navodilakažejo pri enih, da se nastavlja pri prestavni ročki pri drugi verziji pa spodaj pri menjalniku, ko pride zajla v menjalnik. No in zdaj me zanima kje je boljše nastavlat, zgoraj ali spodaj ???

Aja če kaj pomaga mam tule link, kjer so podatki o mojem peciklu: http://www.torpedo7.com.a u/products/GHBMAM7S6#

A ja pa prosim ne mi uletet z serviserji, ker se mi res ne da za vsako malenkost vozit k njim :lol: sicer pa se motrem enkrat naučit :mrgreen:
bambi kolesar 24.04.2010 18:35
Nima veze kje nastavljaš. Gledaš le na to, da recimo vijak na balanci ni do konca odvit (zajla napeta), medtem ko je vijak na menjalniku še razmeroma privit. Na balanci je možna nastavitev zato, da se lahko menjalnik nastavlja tudi med vožnjo.
gregaa 30.04.2010 17:18
hvala vama za odgovor :!:
um_etnik 11.05.2010 21:43
Kje v Ljubljani je mehanik, ki nastavi zadnji Campagnolo Veloce menjalnik "v nulo". Z "v nulo" mislim predvsem na to, da kolo po opravljeni nastavitvi v živo preizkusi, se zapelje nekaj 100 m in izroči stranki delujoče kolo.
dadom 11.05.2010 21:46
ideal sport na rudniku nasproti semenarne ;)
um_etnik 11.05.2010 22:54
Hvala dadom!
Samo eden v Lj, ki to zna in dela!? :ups:
Se mi je zdelo, da zahtevam nekaj nemogočega. :roll:
StaraKost 11.05.2010 23:01
To si v parih minutah lahko nastaviš tudi sam :D
bambi kolesar 11.05.2010 23:32
StaraKost je napisal:
To si v parih minutah lahko nastaviš tudi sam :D


Odvisno od modela... :evil:
porto 11.05.2010 23:52
glej ce ti mece dol obracas navoj na krmilu gor.. ce ti pa gor pa dol da "naravnas"
crntulipan 11.05.2010 23:58
postavi kolo nekam, in začni obračat tisti gumb pri prestavah in opazuj zadnji menjalnik ali gre gor ali dol.

in potem vidiš kje je težava. gumb vrti toliko časa da bo kolešček menjalnika poravnan z zobnikom na katerega naj bi menjalnik takrat prestavil. potem se vsedi na kolo in prestavljaj. Če ti ne prestavi OK minimalno premikaj gumb dokler ne boš zadovoljen. ne pa kar neki vrtet gumba v prazno.
Darel 12.05.2010 07:25
To spada nekako med osnovne veščine, ki bi jih moral znati vsak kolesar, poleg menjave zračnice in nastavitve zavor. Navodil je na netu ničkoliko.
boyan64 12.05.2010 09:03
Zanimivo, hvala za linke youtoube. Meni tudi nekaj zeza in mi meče iz prestav na specialki . In to ko imam spredaj na manjšem zobniku in zadaj nekje na vmesnih zobnikih.
A se na način , ki je prikazan v videu nastavlja v bistvu samo na enem zobniku ( spredaj) in potem bi moralo delati povsod ( na obeh zobnikih ali treh - če jih imaš)?
Vidim, da se v glavnem štela samo z zajlo. Vijaka na menjalniku sta samo za omejevanje do kam gre ketna na zgornjem in spodnjem koncu.

Meni se je to začelo dogajati, ko sem čistil ketno in sem morda malo premočno po njej vleke s krpo.
Darel 12.05.2010 09:43
Tako nekako. Sicer ti lahko povem za MTB menjalnik, verjetno je cestni podoben, le malo bolj natančno ga je treba nastavit.

Pomik kletke menjalnika je določen z prestavno ročico. Če z napetostjo zajle določiš, kje je nična pozicija menjalnika, bi moralo delovati v celem rangu brez problema. vijaki so varovalo ki omejijo hod menjalnika do skrajnih točk.

Stvar je preprosta, vendar pa včasih zahteva kar nekaj mini popravkov.
boyan64 12.05.2010 10:47
Hvala bomo sprobali. Sem pa enkrat na gorcu tudi sam "našponal" zajlo kar na terenu in je delovalo.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI