BARJANSKI MARATON - 16.5.2010

Domov > Forum > BARJANSKI MARATON - 16.5.2010

BARJANSKI MARATON - 16.5.2010

SORTIRAJ PO:
SPICA 12.05.2010 19:16
R A Z P I S

9. Barjanskega kolesarskega maratona,
ki bo v nedeljo 16.5.2010
v akciji SLOVENIJA KOLESARI


Start in cilj:
Ob 10,00 uri na Šujici /Dobrova pri Ljubljani/ pri Okrepčevalnici PrˇPrek, cilj pa na istem mestu do 14,00 ure.

Proga:
Šujica, Dobrova, Brezovica, Podpeč, Črna vas, Ig, Podpeč, Borovnica, Vrhnika, Stara Vrhnika, Velika Ligojna, Horjul, Zaklanec, Dolenja vas, Dvor, Šujica

Dolžina:
78 km.

Zahtevnost:
proga je lažja /2 vzpona/ in primerna za vse udeležence.

Startnina:
v pred prijavi do 12.5.2010 je 15,00 EUR in nato 18,00 EUR. Za imetnike Olimpijske kartice je startnina 15,00 EUR.

Nagrade:
udeležene c, ki prevozi maraton, prejme pokal, praktično nagrado, toplo malico na cilju in osvežilne napitke na okrepčevalnic. Vse skupine, katere bodo organizirano prijavile več kot 10 udeležencev, prejmejo posebne pokale.

Udeleženci maratona se lahko prijavijo pred maratonom
- Okrepčevalnica Pr PREK Šujica,
- VELO ČRNUČE, Ljubljana Dunajska 421,
- Gostilna in pivovarna Anton Grosuplje Gasilska 3
- spletna stran društva na naslovu: http://www.spica-drustvo. si,
- na dan prireditve od 8.00 ure dalje
faza 12.05.2010 19:57
Spet je slabo vreme napovedano :evil:
Letos je pa res dre...t tale maj :cry:
Dare58 12.05.2010 20:02
ma ja spet je dež napovedan, upajmo da v noči na nedeljo preneha deževat in se bom lahko udeležil maratona. :cry:

lp

Dare
shark1 15.05.2010 13:45
Sem se zaklel,da je letos zadnje leto,ko sploh računam na katerikoli maraton (izjema je Franja,na katero grem v vsakam vremenu!).Pa sej je vsak vikend dež,človek popizdi!! Na koncu se pa zgodi,da maraton še odpovejo,kot se je to zgodilo s črnuškim!Nej gre vse v k.....
Ne vem kaj nej zdej rajš: bejbo peljem že dons v toplice za dva dni,al čakam da preneha dež in grem na maraton jutr? :D
Jebemti vremenske dileme :evil:
Dare58 15.05.2010 15:36
aladin pravi da dežja ne bo od 11-14 ure, ne bo pa nobene vročine temperatura okoli 10 stopinj!!!! no vetra pa tudi naj nebi bilo kaj dosti.

Če ob 9-in ne bo deževalo pa bojo ceste suhe jaz na maraton pridem!

lp

Dare
stena 15.05.2010 17:24
kako pa to zgleda? gre počasi ali polovička franje varianta?

Hvala za odg.
Dare58 15.05.2010 17:30
stena je napisal:
kako pa to zgleda? gre počasi ali polovička franje varianta?

Hvala za odg.


povprečna na koncu je nekje okoli 30km/h za tiste takoj za avtom:)

ostali pa kolikor pač kdo zmore. Je pa na 3/4 proge ena pavza za okrepčilo:)

lp

Dare
ANQUETIL 15.05.2010 18:30
Pelji punco v toplice.
shark1 15.05.2010 19:08
Dare58 je napisal:
aladin pravi da dežja ne bo od 11-14 ure, ne bo pa nobene vročine temperatura okoli 10 stopinj!!!! no vetra pa tudi naj nebi bilo kaj dosti.

Če ob 9-in ne bo deževalo pa bojo ceste suhe jaz na maraton pridem!

lp

Dare


Ja,sem gledal ravnokar vreme na tv,dež bo v vzhodni sloveniji,ravno na mestu maratona pa so bili prikazani samo oblaki,brez dežja. Pridem! 8)
faza 15.05.2010 19:50
shark1 je napisal:
Dare58 je napisal:
aladin pravi da dežja ne bo od 11-14 ure, ne bo pa nobene vročine temperatura okoli 10 stopinj!!!! no vetra pa tudi naj nebi bilo kaj dosti.

Če ob 9-in ne bo deževalo pa bojo ceste suhe jaz na maraton pridem!

lp

Dare


Ja,sem gledal ravnokar vreme na tv,dež bo v vzhodni sloveniji,ravno na mestu maratona pa so bili prikazani samo oblaki,brez dežja. Pridem! 8)


Optimisti ;)
Foxy lady 15.05.2010 19:52
Če ne bo dežja, prideva tudi midva. :)
Dare58 16.05.2010 17:02
luštno je blo , celo malo sončka:)

lp

Dare

PS praktično darilo zadetek v polno :) pokal pol litrski kozarec pa na žalost ne gre v noben žep in sem ga moral pustit na prizorišču :(
Ban 16.05.2010 18:20
Dare58 je napisal:
luštno je blo , celo malo sončka:)

lp

Dare

PS praktično darilo zadetek v polno :) pokal pol litrski kozarec pa na žalost ne gre v noben žep in sem ga moral pustit na prizorišču :(

A med zobe tud ni šel? :mrgreen:
shark1 16.05.2010 18:33
Dare58 je napisal:
luštno je blo , celo malo sončka:)

lp

Dare

PS praktično darilo zadetek v polno :) pokal pol litrski kozarec pa na žalost ne gre v noben žep in sem ga moral pustit na prizorišču :(


Bilo je kar uredu,tudi z vremenom smo imeli srečo,oblačno tako,kot da se bo vsak čas vsulo,v bistvu pa potem celo pot niti kaplje dežja!
Zaplet pa se je zgodil na koncu,pri delitvi tistih kozarcev! :evil:
Velina kolesarjev je z dolgim nosom in žalostnim obrazom nosila okoli tiste nerodne težke kozarce :?
Ko sem se prijavljal na štartu,mi je gospa rekla,da bomo na koncu lahko IZBIRALI med kozarcem in pokalom.Na koncu so pokali "pripadali" pohodnikom (??!?),kozarci pa kolesarjem (??!?). Od kje ta logika? Le kaj naj s kozarcem? Moje mnenje je da se na koncu podeli ali kolajno (lahko leseno,plastično...) ali pa pokal,ne pa nekih nerodnih kozarcev!
Zato sem vztrajal,da mi pripada pokal in ga na koncu tudi dobil oz.zamenjal za kozarec.
Zato bi organizatorje vprašal,zakaj bi kolesarji drugo leto sploh plačati prijavnino? Verjetno marsikomu ni težko in to plača,vendar se počuti neumno,če na koncu ne dobi niti kolajne niti pokala.
gumpy 16.05.2010 19:12
Jaz sem se imel super. V cilj pripeljal takoj za vodilno skupino. Od Zaklanca do Šujice smo ga žgal kt pr norcih.

Makaroni na cilju so bli fini. Kozarc-krigl za pivo (namesto pokala) pa sta mi domov pripeljala prijatelja z avtom-v kolesarski dres ga res ne bi mogel spravit. ;)

Se vidimo drugo leto :)
Milan_48 16.05.2010 19:20
Zelo dobro organiziran maraton. Idealen dan za kolesarjenje med Borovnico in Horjulom. Tisti, ki je vodil kolono je imel dober občutek. Vse je potekalo zelo hitro in organizirano: prijave, štart, vožnja, podelitev, ... Ker smo dobili tudi zelo dobro obpasno torbico (s petimi predali) sem kar gor vse obesil (čelado, krigl, telefon, denarnico, bone, ... ). Krigl in torbica so zelo uporabni zadevi. Iz pokala smo že pili, a je veliko bolje iz krigla.

Se vidimo na naslednjem!
AndrejaT. 16.05.2010 19:37
Jah, sem enkrat iz pokala pila, pa mi je marmorni podstavek pokala na nogo padel. Tko da pokal se mi zdi nevaren.Mi je šel noht dol :roll: Je bolš vrček, praktičen in varen. Ker je tudi doma stalno v uporabi, se nanj ne nabira prah. Pokali so pa vsak let bolj zaprašeni in pajki se not naselijo. Še nikol pa nisem nobenga pajka vidla v pivskem vrčku. 8O
Da ma pa torbica pet predalo, pa od kje ta logika? Če ne bo drug let torbica z dvema predaloma, a bi sploh plačala štartnino......
hub 16.05.2010 19:53
" Krigel v kolesarski dres res ne bi mogel spravit. "

Prireditelji so imeli drugačen namen. Krigel namontirat na kolo in not dat vetrvko. (Nekateri imajo bidon zgoraj odrezan, namesto torbice- sem jih kar nekaj videl danes). Po potrebi uporaben še za ublažit žejo. Večkratno namembnost je treba priznat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dare58 16.05.2010 20:11
sem tud jaz želel stlačit v karbonski bidon halter pa ni šlo :(
matrica 17.05.2010 12:25
Na koncu smo kar ornk leteli. Sicer pa končno ena uporabna darila (pokali so samo za prah nabirat dobri). Škoda le, da krigli niso bili polni :))))
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI