cs600 vs edge500

Domov > Forum > cs600 vs edge500

cs600 vs edge500

SORTIRAJ PO:
axl155 18.05.2010 13:54
Lep pozdrav vsem. Sem v dilemi katerega si vzet. LP vsem
JakaKk6933 18.05.2010 22:45
Ali te moti pogosto polnjenje baterije? da/ne
Ali želiš imeti velik zaslon/velike številke? da/ne

Moje mnenje je, da raje CS600 kot edge500. Uporaba GPS brez možnosti navigacije se mi zdi brezveze, senzor na kolesu opravlja delo zadovoljivo. Pa še pogosto polnjenje baterije pri edge500, ne vidim fore.
necnec 18.05.2010 22:53
Sej je gor neke vrste navigacija,sam brez karte pa pot si morš že prej v računalniku izrisat
JakaKk6933 18.05.2010 22:54
Potem pa dodajam še eno vprašanje.

Ali rabiš GPS navigacijo? da/ne

:D
necnec 18.05.2010 23:02
Oba števca sta zelo dobra,zato kar koli izbereš ne boš razočaran.
hooger 18.05.2010 23:50
In spet se tema odvija kot vse polar/garmin teme. Ne vem kako lahko nekateri govorite, da se garmin splača samo, če uporabljaš navigacijo? Da ne bo zvenelo kot reklama. Sam sem sebi najprej kupil Polar RS800cx, ki sem ga po 14ih dneh uporabe prodal. Zakaj? Ne rabim xy različnih podatkov o svojem pulzu, ne rabim xy različnih testov za svoje srce, ne potrebujem zakompliciranega vmesnika za PC in ne potrebujem dodatnih senzorjev na kolesu. Ko sem polarja prodal, sem si kupil garmin edge 305. Pri njem mi je bilo veliko boljše to, da ne rabiš dodatnega senzorja za hitrost. Na enkrat na zaslonu gledaš 8 različnih podatkov, ki si jih seveda sam nastaviš. 305 sem letos prodal in sedaj sem na edge 500. Ubistvu ista zadeva, samo velikost je skoraj še enkrat manjša.
In še enkrat, Garmin 500 v prvi vrsti ni namenjen za navigiranje, ampak namesto preko senzorjev na kolesu s signalom GPS beleži pot. Vi pa sanjate o nekih blaznih navigacijah. Ima sicer možnost, da si na PC-ju zrišeš pot, jo naložiš na napravo in ta te potem vodi.
Še glede "pogostega" polnjenja baterije. Kako pogosto uporabniki Polarja priklapljate naprave na računalnik?
Meni zadeva zdrži cca. 15 ur kolesarjenja, kar pomeni 4-5 dobrih tur. Sam ga skoraj dnevno priklopim na PC in pogledam podatke o prevoženi razdalji. In med tem ko to delam se naprava tudi polni, tako da sam s tem nimam težav..
nm2412 19.05.2010 06:46
Če EDGE500 polniš vsakih 15 ur ,z tem števcem ne moreš odpeljati niti breveta 400km,kaj šele 600km al pa DOS :?:
IZO 19.05.2010 07:33
nm2412 je napisal:
Če EDGE500 polniš vsakih 15 ur ,z tem števcem ne moreš odpeljati niti breveta 400km,kaj šele 600km al pa DOS :?:


Tisti pa itak vozijo na koledar :mrgreen:
StaraKost 19.05.2010 07:41
V tem primeru imaš počasneje osveževanje podatkov, ker pogosto itak nima pravega pomena. Koliko krat in koliko jih pelje DOS?
Polnjenje baterije pa se izvede tako, da se polni medtem ko preneseš podatke in narediš "analizo" treninga. Pri meni je to vedno isti dan po treningu.

Sam imam CS600 in FR305, ki sem ga po zimi uporabljal za tek in vzpone na Pohorje. To sezono ga imam vedno na treningu zaradi tega da imam, ko si prenesem treneng v SportTracks tudi karto proge po kateri sem vozil. Geografska karta v ST-ju nudi veliko lepih možnosti, da na njej vidimo odseke na progi po različnih kriterijih na primer po področih utripa, hitrosti vožnje, % vzpona, hitrosti, .....
Torej GPS ima svoj smisel, čeprav me navigacija sploh ne zanima.
mkravo 19.05.2010 07:55
Predlagam CS600x kateri ima moznost se za GPS...
JakaKk6933 19.05.2010 07:56
hooger, meni se zdi velik FAIL, da se GPS pri 500-ki uporablja predvsem samo za merjenje razdalje in podatkov, ki iz tega izhajajo. V ta namen senzor na kolesu poponoma zadostuje in se ob pravilnih nastavitvah takšno merjenje lahko zelo približa točnosti GPS-u. S tem, da je senzor na kolesu 100% delujoč, GPS pa ni 100%.

Ostali Garmini so vsekakor uporabna zadeva, če na kolesu potrebuješ navigacijo s kartami. Recimo za kolesarjenje po tujini, po krajih ki so ti neznani.
Čeprav če imaš dobro orientacijo, se da tudi s klasičnim zemljevidom (ustrezne velikosti) marsikam priti brez težav.

ProTrainer zakompliciran? To je zelo relativna stvar. Sem ga primerjal z Garmin Training Center, pa se mi zdi dokaj podoben. Verjetno enako velja tudi za online verziji, Polarpersonaltrainer.com in Garmin Connect.
Če vzamem en podoben primer. MS Office 2003 ali 2007 ali OpenOffice je tudi zakompliciran, potem pa dajmo uporabljat Wordpad?

Pa če hočeš spremljat kadenco na kolesu, rabiš namontirat senzor od edge 500 na kolo, tako da NI RES, da senzorja ne rabiš. :!:

Avtorju teme sem poizkušal objektivno pomagat z nekaj vprašanji, ki mu lahko olajšajo odločitev. Na podlagi dobrih in slabih lastnosti.
Jurcy1 19.05.2010 07:59
@StaraKost: Nekdo končno spoznava prave zmožnosti Garmina v povezavi s SportTracks-om. :)

@mkravo: CS600x ne omogoča prenosa podatkov oziroma hranjenja le-teh na svojem osebnem računalniku. Vsi podatki so na spletu, kar bi mene malce motilo, pa čeprav je splet zadnje čase vse bolj zanesljiv. :)

Torej, če povzamem, navijam za Edge 500(tudi možnost merjenja moči), če pa zadevo potrebuješ za vse možne športe, pa Forerunner 305(tudi ugodna cena).
JakaKk6933 19.05.2010 08:11
Jurcy1, te moram popravit. CS600x ima kot opcijo tako ProTrainer kot Personaltrainer.com, tako da lahko uporabljaš oboje - klik (full features, data transfer).
Prenos podatkov ob uporabi ProTrainer-ja se vrši preko Ir povezave, in podatki se hranijo na trdem disku/ssd-ju.

Je pa očitno dejstvo, da uporabljaš ali eno ali drugo, saj moraš na Polarpersonaltrainer.com prenesti podatke direktno s Polarja via Ir z uporabo WebLink-a. Klik.

Pa še to. Tudi CS600 omogoča merjenje moči. Si napisal, kot da CS600 tega ne omogoča. Je pa res, da je z ANT+ kompatibilnimi merilci merjenje mnogo natančnejše kot s Polarjevim, je pa tudi mnogo dražje (trenutno, saj še ni cenejših ANT+ merilcev, recimo o-synce).
axl155 19.05.2010 13:35
Tako hvala vsem za odgovore. Tako oba mi zgledata vredu in cenovno sta oba tam tam. Tako moje mnenje glede 705 je dober, sam malo preveč draga igračka pa ko grem na kolo grem kolesarit in ne gledat zemljevid in kam me hoce peljat, ker vem da bi se tolk več časa bulil v njega :) . Mal več me mika garmin pa me ne moti ga polnit.
Najlepsa hvala vsem
wow 22.10.2011 11:18
Imam Polar CS600, star malo več kot 3 leta. V tem času sem že zamenjala 1 senzor hitrosti ter pas za srčni utrip. Letos ponovno crknila dva senzorja (hitrost in kadenca), prav tako se je spet začel čudno obnašati tudi merilec srčnega utripa. Senzorjema sem letos sama zamenjala baterijo (s skalpelom sem odprla senzor, zamenjala baterijo ter s sekundnim lepilom zalepila - senzor kadence malo šteka). Počasi imam dovolj tega odiranja s strani Polarja, da ne moreš normalno zamenjati baterije. Na funkcije, uporabnost... nimam pripomb. Omenjeni Polar uporabljam poleg na dveh kolesih tudi tretjo izbiro "Other" - tukaj mi služi za smučanje, pohodništvo in tek.
Zdaj pa vprašanje za imetnike Garmina Edge 500: ali lahko to napravico ravno tako uporabljam za: kolesarjenje, smučanje, pohodništvo, smučarski tek...
Dean 22.10.2011 16:14
nm2412 je napisal:
Če EDGE500 polniš vsakih 15 ur ,z tem števcem ne moreš odpeljati niti breveta 400km,kaj šele 600km al pa DOS :?:


Glede polnjenja pri daljših turah od 15 ur... Dobi se solarni polnilec (stane cca 15 eur), velikosti nekaj takega kot edge in ga za primere daljših tur samo priklopiš na garmina in voziš kolikor časa ti srce poželi, oz. kolikor zmoreš ;)
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI